سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برگزیده ها
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل ؛
خانه های مسافری از چرخه گردشگری استان حذف نمی شود
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: خارج ساختن فعالیت خانه های مسافری از چرخه پذیرش مسافر در این استان امکان پذیر نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه آهن جمهوری آذربایجان به پارس آباد متصل می شود
استاندار اردبیل با اشاره به توافق با جمهوری آذربایجان برای اتصال خط آهن استان به این جمهوری از طریق شهرستان پارس آباد گفت: بر اساس این توافق، خط آهن این کشور به طول 14 کیلومتر تا پارس آباد اجرایی می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کارمندان استانداری باید الگوی سایر کارکنان باشند
استاندار اردبیل گفت: نظم و انضباط و برخورد رفتاری با ارباب رجوع باید شایسته کارکنان و مردم باشد و کارکنان استانداری اردبیل باید الگوی سایر کارمندان در دستگاه های اجرایی باشند.
استاندار اردبیل خبر داد؛
خروج جنوب استان اردبیل از بن‌بست
استاندار اردبیل با تاکید برلزوم توسعه محورهای مواصلاتی جنوب استان اردبیل تاکید کرد که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا خلخال و مناطق جنوبی استان از بن‌بست ارتباطی خارج می‌شوند.استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه اجرا و تکمیل این پروژه ها به خروج منطقه جنوبی استان از بن بست منتج خواهد شد، بیان داشت: همه راه هایی که به استان منتهی می شود دارای گردنه و تونل هستند و مسافران در فصل زمستان با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند در حالی که مسیر جاده کلور- درام بدون گردنه پر پیچ و خم و بدون تونل بوده و مشکل برف گیری و مسدود شدن در زمستان را نخواهد داشت.
بیشترین تصادفات در جاده های دو طرفه صورت می گیرد؛
اردبیل فقیرترین استان در برخورداری از بزرگراه‌های کشور
در استان اردبیلی که بیشترین جاده های دو طرفه و باریک را در سطح کشور به خود اختصاص داده است هفته ای نیست که خبر از تصادفات جاده ای و مرگ و میر در جاده های منتهی به این استان منتشر نشود.
سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه اردبیل؛
اسکان صددرصدی دانشجویان دختر دانشگاه محقق اردبیلی
سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: باوجود افزایش ۸۵ درصدی متقاضیان خوابگاه نسبت به سال گذشته، همه دانشجویان دختر دانشگاه در خوابگاه‌های دانشجویی اسکان یافتند.سیاه کوهیان با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی در خوابگاه‌های دانشجویی ساکن هستند، تصریح کرد: از این تعداد دو هزار و ۴۰۰ نفر در خوابگاه‌های دولتی ساکن هستند و برای ۳۰۰ نفر دانشجوی ساکن در خوابگاه‌های خارج از دانشگاه، مبلغ ۳ میلیون ریال به عنوان یارانه از طرف دانشگاه پرداخت می‌شود.
روایت دادستان ‌اردبیل از پشت پرده لغو واگذاری کشت و صنعت مغان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با افشای پشت پرده لغو واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان گفت: با بررسی‌ جوانب مختلف این موضوع و با پیگیری‌های انجام شده واگذاری این شرکت ملغی شد.
مزایده کشت و صنعت مغان تعلیق شد/عدم احراز صلاحیت برنده مزایده
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: به دلیل عدم احراز صلاحیت شرکت برنده مزایده واگذاری کشت و صنعت مغان این واگذاری فعلا به حالت تعلیق درآمده است.
شهردار اردبیل مطرح کرد:
تقویت زیر ساخت‌های شهر اردبیل
حمید لطف‌اللهیان در جمع خبرنگارانتصریح کرد: محله ملاباشی یکی از محلات قدیمی اردبیل است و با توجه به گسترش جمعیت و همچنین احداث فاز سه شهرک‌ کارشناسان در اطراف این محله و به لحاظ وجود مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو در این محله ، احداث خیابان‌ به منظور دسترسی آسان و تسهیل در عبور و مرور ، ضروری تشخیص داده شد و کار تملک و تخریب املاک و اراضی و همچنین تعریض و احداث این خیابان عملیاتی شد
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت:
شهرک صنعتی فناوری برق و الکترونیک اردبیل احداث می شود
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: مقدمات ایجاد شهرک صنعتی فناوری برق و الکترونیک در دستور کار قرار گرفته و زمینی به مساحت 98 هکتار در اردبیل به این شهرک اختصاص خواهد یافت.وی افزود: اصلی ترین هدف از احداث شهرک صنعتی فناوری برق و الکترونیک استقرار و تجمیع واحدهای فناور و دانش بنیان در آن است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اردبیل با مشکل افت ذخائر آب‌های زیرزمینی روبه‌رو است
فرماندار شهرستان اردبیل با اشاره به مشکل افت ذخائر آب‌های زیرزمینی اردبیل که آن را به یکی از دشت‌های ممنوعه تبدیل کرده است، گفت: تلاش و جدیت بر این است تا سالانه به میزان ۱۶ درصد در مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی کنیم.فرماندار شهرستان اردبیل انسداد چاه‌های غیرمجاز آب را از دیگر اقدامات در این زمینه دانست و افزود: اردبیل کمترین تعداد چاه‌های غیرمجار آب را داشته به طوری که تنها 14 مورد چاه غیرمجاز در سطح این شهرستان فعالیت می‌کنند که در زمینه انسداد این چاه‌ها نیز اقدامات لازم در دست اجراست.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نصب ۱۱ نماد ویژه محرم در اردبیل/نمایش آئین‌های عزاداری با «المان»
شهردار اردبیل از نصب و نمایش ۱۱ «المان شهری» یا نماد مذهبی و مناسبتی ویژه محرم در مناطق شهر اردبیل خبر داد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واحدهای تولیدی اردبیل در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه هستند
رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: به دلیل عدم استفاده به موقع از گشایش اعتبار اسنادی، واحدهای تولیدی این استان در تامین مواد اولیه مورد نیاز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اتصال راه‌آهن اردبیل به راه‌آهن جمهوری آذربایجان
استاندار اردبیل تاکید کرد که به‌زودی با برگزاری دیدارهای دو جانبه انتقال و اتصال راه‌آهن اردبیل به راه‌آهن جمهوری آذربایجان نهایی خواهد شد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛
بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را تسهیل کنند
حسین پیر‌مؤذن با بیان مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در استان اردبیل، گفت: متأسفانه به دلیل شرایط ناشی از تحریم و نوسانات نرخ ارز در کشور و از بین رفتن گشایش اعتباری اسنادی، با کاهش نقدینگی واحدهای تولیدی استان اردبیل مواجه هستیم و این موضوع سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای واحدهای تولیدی استان شده است.وی افزود: استان اردبیل در جذب اعتبارات بانکی برای واحدهای تولیدی در سال گذشته رتبه 26 کشور را به خود اختصاص داد و برای اینکه واحدهای تولیدی استان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، نیازمند همکاری مناسب بانک‌های عامل و تسهیل در پرداخت تسهیلات به این واحدهای صنعتی هستیم.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی اردبیل مطرح شد؛
پایین بودن آمار صادرات اردبیل به عراق
دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق وسوریه در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی اردبیل گفت: با درخواست رئیس اتاق اردبیل و معاون استاندار به اردبیل سفر کردیم تا مشکلات تجار اردبیل را در رابطه با عراق بشنویم، آمار صادرات اردبیل به عراق پایین تر از آن چیزی است که باید باشد، برای ما مهم است که اردبیل جایگاه خودش را در عراق پیدا کند.درمورد صادرات به عراق باید به دو نکته توجه کنیم، یک اینکه تنوع صادراتمان به این کشور را باید افزایش دهیم و دوم اینکه صادرکنندگان ما باید به سمت شراکت با طرفهای عراقی بروند تا موانع پیش روی صاردات به این کشور کاهش یابد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کیفرخواست تخلفات در چند دستگاه اجرایی استان اردبیل صادر شد
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از صدور کیفرخواست چند دستگاه اجرایی که تخلفات مالی در آن انجام شده بود ، خبر داد
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایجاد 4 منطقه ویژه اقتصادی در استان اردبیل تصویب شد
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در چهار شهرستان این استان به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید .
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۱۰   درصف انتشار: ۰
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اردبیل:
600 فرصت شغلی برای مددجویان اردبیلی ایجاد می‌شود
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: در ۵ ماهه نخست امسال با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خودکفایی ۶۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان اردبیلی ایجاد می‌شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث بیمارستان 1000 تختخوابی از پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: احداث بیمارستان 1000 تختخوابی از پروژه‌های اولویت‌دار ستاد اقتصاد مقاومتی است.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماهی های قرمز عید بلای جان نئور شده است
دریاچه طبیعی نئور که روزگاری با ماهی قزل‌آلای رنگین کمان خود شهره بود با ورود ماهیان قرمز عید روزگار نه چندان خوشی را سپری می‌کند، به طوری که این دریاچه به محل زادوولد ماهی کپور تبدیل شده است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث سالانه بیش از 30 کیلومتر راه در اردبیل
استاندار اردبیل گفت: این استان در زمینه بزرگراه و آزاد راه با فقر مضاعفی روبرو بوده و برای رسیدن به نقطه مطلوب در طول چهار سال، سالانه باید 30 کیلومتر راه چهار بانده در استان احداث شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس فدراسیون اسکیت عنوان کرد؛
اسکیت به رشته اصلی مدارس تبدیل می‌شود
رئیس فدراسیون اسکیت با اشاره به تلاش برای توسعه همگانی اسکیت در کشور گفت: در این راستا اسکیت به رشته اصلی مدارس تبدیل می‌شود.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعتبارات حوزه ورزش اردبیل پاسخگوی تمام نیازهای هیئت‌ها نیست
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل تاکید کرد که اعتبارات دولتی در حوزه ورزش، پاسخگوی تمام نیازهای هیئت‌های ورزشی استان اردبیل نیست.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی در شمال اردبیل؛
منطقه آزاد تجاری، محرک توسعه اقتصادی استان اردبیل
ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی در شمال اردبیل که لایحه آن در دولت و کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده به یکی از مطالبه های جدی مردم این استان تبدیل شده و بسیاری از شهروندان آن را گامی مهم در رونق کسب و کار و توسعه می دانند
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
شهرستان نمین استان اردبیل؛

پاسگاه صد آفرین دلیکلی داش

آشنایی فرهنگی با اقوام:

آداب و رسوم مردم اردبیل

خصوصی سازی سیاست عمومی:

سیاست مسکوت یا سیاست متحرک؟

آشنایی با روستای نیارق نمین:

نیارق؛ نگینی در دامنه اسرارآمیز آسپیناس

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
بیله سوار،پارس آباد
گرمی،نمین
مشکین شهر
نیر،کیوی