سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آنچه ما را تهدید می کند؛
خیرالله خادمی در بازدید از پروژه مطرح کرد؛
پس لرزه‌های انتخابات تمام نشده شورای شهر تهران؛
پس لرزه‌های انتخابات تمام نشده شورای شهر تهران؛
هنوز نتیجه نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر تهران اعلام نشده، شکست محتمل دو تن از اعضای کنونی این شورا، زمینه ساز درگیری این دو عضو مشهور شد تا اتفاقی بسیار عجیب و نادر به وقوع بپیوندد. درگیری و زد و خوردی که در آخرین روزهای همکاری ایشان رخ می‌دهد و آنقدر وسیع بوده که پای پلیس به ماجرا باز شد!
تاسیس پنج هزار و 345 دهیاری در روستاهای کشور در دولت یازدهم
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری ‌های وزارت کشور گفت: با همت و نگاه توسعه محور دولت یازدهم در 5 هزار و 345 روستای کشور دهیاری تاسیس شده است که نقش مهمی در توسعه و آبادانی مناطق روستایی دارند.
انتقاد حافظی از تعطیلی جلسات شورای شهر تا انتخابات
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهرضمن انتقاد از تعطیلی جلسه علنی امروز شورای شهر گفت: به نظر می‌رسد جلسات علنی را تا انتخابات تعطیل کردند تا تعرضی به مدیریت فعلی شهر نشود.
اقدامات دولت یازدهم در روستاها؛
توسعه روستایی بزرگترین دستاورد دولت
آمارهای رسمی وزارت نفت و نیرو نشان می‌دهد 9هزار روستا در دولت یازدهم گاز رسانی و به بیش از دو هزار و 152 روستا برق‌رسانی شده‌ است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استاد اقتصاد دانشگاه الزهراء:
شهر فقط سازه نیست بلکه مسائل اجتماعی دارد
یک استاد اقتصاد دانشگاه الزهراء با بیان این‌که شهر فقط سازه و ساختمان نیست بلکه مسائل اجتماعی دارد،‌ گفت: باید افرادی وارد شورای شهر شوند که به مسائل اجتماعی،‌ سیاسی و اقتصادی آگاهی داشته باشند.
دولت حتی یک ریال از سهم خود در حمل و نقل عمومی تهران را پرداخت نکرد‌
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: پرداخت‌نکردن سهم دولت به شهرداری تهران در زمینه حمل‌ونقل عمومی و افزایش بی‌رویه خودرو از جمله علل تشدیدکننده ترافیک پایتخت است.
دولت مقصر اصلی آلودگی هوای کلانشهرها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشاورین دولت قصد داشتند در موضوع مسائل شهری به نوعی مدیریت شهری را زمین‌گیر کنند ولی به نتیجه نرسیدند.
حبیب‌الله طاهرخانی اظهار کرد:
امکان سکونت ۲۶ میلیون نفر در تهران
مدیرکل سابق برنامه و بودجه شهرداری تهران با بیان این‌که متاسفانه مدیریت شهری بسترساز خانه‌های لوکس خالی شده است گفت: با ادامه روند بساز و بفروشی فاقد تقاضا در شهر تهران امکان اسکان حدود ۲۶ میلیون نفر در تهران وجود دارد.
بازنشستگی پیش از موعد و برکناری آتش‌نشانان معترض پلاسکو
غلامرضا انصاری، عضو شورای شهر تهران در این باره گفت: متاسفانه برخوردهای این چنینی در شهرداری تهران مسبوق به سابقه است. نه تنها آتش‌نشانان بلکه هر منتقدی که به عملکرد شهرداری انتقاد کند به سرنوشت بسیار بدی گرفتار می‌شود و برخوردهای بدی در محیط کاری با او می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاسبان پلاسکو در انتظار دریافت تسهیلات؛
وعده‌ای که بعد از سه ماه محقق نشد
باگذشت ۳ ماه از حادثه پلاسکو همچنان تسهیلاتی به آسیب دیدگان پرداخت نشده و کاسبان پلاسکو در انتظار معرفی به بانک‌ها توسط اتحادیه‌های مربوط هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قصور ۵ وزارتخانه در حادثه پلاسکو/ جریان‌های سیاسی از نظر کارشناسان متخصص تبعیت کنند
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: براساس گزارش دولت مسئولیت شهرداری در حادثه پلاسکو کمتر از ۱۷ درصد بوده است و ۵ وزارتخانه و نهاد دیگر در اعمال وظایف نظارتی و اجرایی خود قصور کرده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیش بینی افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی پس از انتخابات
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به نگاه متفاوت دولت به افزایش کرایه‌ها گفت: شرایط به گونه‌ای است که کرایه‌های حمل و نقل پس از انتخابات، افزایش می‌یابد.
نوسازی بیش از 80 درصد مینی بوس‌های تهران در سال جاری
مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با تاکید بر نقش بهره‌گیری از مینی‌بوس‌ها در حمل و نقل شهری از نوسازی بیش از 80 درصد مینی بوس‌های شهر تهران در سال جاری خبر داد و افزود: اگر می‌خواهیم به حمل و نقل شهری توجه داشته باشیم بایستی نوسازی مینی‌بوس‌ها در اولویت قرار بگیرد.
چه حاصل از گزارش مقصر یابانه هیات پلاسکو:
گلایه تندگویان از گزارش کمیته ملی پلاسکو
محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در پی انتشار گزارش کمیته ملی پلاسکو در صفحه اینستاگرام خود نوشت:« میگویند که گفته اند زودتر خودتان را به طبقه دهم برسانید...اینجا یک مغازه آتش گرفته است....
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مردم مشکلی با افزایش نرخ کرایه‌ها ندارند!!!
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به مخالفت مجدد فرمانداری با افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: قیمت پیشنهادی شورا براساس معادلات منطقی و عادلانه است و اگر مردم در قبال مبلغی که پرداخت می‌کنند، خدمات بهتری بگیرند، مشکل چندانی با افزایش نرخ کرایه‌ها ندارند.
نامه طلایی به تهرانی ها؛ شورا جای سیاستمداران بی صندلی نیست
نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران همزمان با ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به مردم تهران نامه نوشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خیز مدیران شهری برای شورای شهر؛
راستگو، مظفر، ناصحی و تقی‌پور ثبت‌نام کردند
پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور چند نفر از مدیران شهری و اعضای فعلی شورای شهر شروع شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامگذاری خیابان
پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام "دکتر محمد مصدق"، به شورای اول شهر تهران بازمی‌گردد، اما عمر این شورا و اتفاقاتی که پیرامون آن رخ داد به بررسی این پیشنهاد قد نداد و مسکوت ماند تا اینکه تعدادی از اعضای شورای سوم شهر تهران باز تلاش کردند تا یکی از خیابان‌های تهران را به نام "مصدق" بگذارند؛ اما در ‌نهایت آن‌ها هم راه به جایی نبردند.
در جلسه نامگذاری معبری به نام آیت‌الله هاشمی چه گذشت؟
رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران با تشریح جزییات جلسه نامگذاری معبری به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: نقل قولی در جلسه از آقایان محسن هاشمی و حسین مرعشی مطرح شد که با تغییر نام خیابان سرو موافق بوده اند.
رئیس کمیته عمران شورای شهر مطرح کرد؛
گزارش ابتدایی کمیته فنی شورا از حادثه پلاسکو
رئیس کمیته عمران شورای شهر در خصوص پلاسکو گزارش اولیه‌ای ارائه کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهروندان به احترام شهدای آتش‌نشان امروز به چهارشنبه‌سوری خطرناک «نه» بگویند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: از شهروندان تقاضا می‌شود به احترام شهدای آتش‌نشان که در حادثه پلاسکو جان خود را برای نجات شهروندان از دست دادند به چهارشنبه‌سوری خطرناک «نه»‌ بگویند.
اگر دولت سهمش را در حمل و نقل عمومی پرداخت کند کرایه‌ها افزایش نمی یابد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما حاضریم اگر دولت سهم خود را در حمل و نقل عمومی پرداخت کند افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
تلخ و شیرین‌ شهر در سالی که گذشت/ عوام‌فریبی نکنیم
ابوالفضل قناعتی، بهره‌برداری همزمان از ۱۰۰ کیلومتر خط مترو را شیرین‌ترین اتفاق حوزه شهری دانست و گفت: حادثه پلاسکو تلخ‌ترین اتفاقی بود که در سال ۹۵ رخ داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت فعالیتهای ساختمانی از 24 اسفند ماه تا 5 فروردین
معاون شهردار تهران محدودیت در اجرای عملیات ساختمانی در طرح استقبال از بهار، افزایش ساعت کاری حوزه معاونت شهرسازی و معماری و دفاتر خدمات الکترونیک شهر، تشکیل تیم های گشت ویژه جلوگیری از بروز تخلفات ساختمانی و رعایت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی را از جمله محورهای ویژه در اجرای طرح استقبال از بهار 1396 معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران اعلام کرد.
از تصویب افزایش 10 درصدی کرایه تاکسی‌ها تا واکنش چمران به برخی هجمه‌ها
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با افزایش 10 درصدی نرخ کرایه انواع تاکسی ها و سرویس مدارس در سال 96 موافقت کردند.
اجراى موفق ساماندهى دستفروشان در ٣٥ نقطه از ٥٠ نقطه
مدیرعامل شهربان شهردارى تهران با ارائه گزارشى درباره نخستین روز اجراى طرح ساماندهى دستفروشان در ٥٠ نقطه پایتخت، از اجراى موفق این طرح در ٣٥ نقطه و برخورد قانونى با دستفروشانى که به قانون تمکین نکنند، خبر داد.
افزایش خدمات مترو درپایان سال / یک ساعت به حرکت قطارها اضافه شد
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از افزایش ارائه خدمات مترو به مسافران در روزهای پایانی سال خبر داد.
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها