سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
15 شهردار در سراسر کشور بازنشسته هستند و باید بروند
ایران نوشت: تعداد افراد مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری پایتخت از مدیران گرفته تا کارمندان دقیقاً 34 نفر است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«خطر» زلزله تهران و «خونسردی» مدیران
تلنگر وقوع زلزله بزرگ در شهرتهران در پاییز سال گذشته، مدیران شهری را به فکر تدارک یک برنامه عملیاتی مدیریت بحران در ۷۲ ساعت اولیه وقوع زلزله انداخت. به همین دلیل اردیبهشت ماه امسال، با رای پارلمان محلی پایتخت، شهرداری تهران ظرف دوماه مکلف به تهیه و تدوین «لایحه واکنش اضطراری در برابر زلزله» شد.
شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند
رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء عنوان کرد که مرزبندی بین سپاه و شهرداری نیست و هرکاری که می‌توانیم انجام می‌دهیم.
سرپرست اداره کل تدوین قوانین و امور شورای شهرداری تهران؛
پیش‌نویس لوایح رسیدگی به تخلفات ساختمانی و برچسب‌های تبلیغی تدوین شد
سرپرست اداره کل تدوین قوانین و امور شورای شهرداری تهران از بررسی پیش‌نویس لوایح «رسیدگی به تخلفات ساختمانی»، «اصلاح بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری»و «اصلاح ماده ۹۲ قانون شهرداری» خبر داد.
انتقاد حکیمی‌پور از تصفیه نیروها در شورای شهر؛
دبیرکل حزب اراده ملت گفت: متأسفانه نقد درون‌جریانی در اصلاحات بسته شده و تا کسی نقد درون‌جریانی انجام می‌دهد می‌گویند قصدشان تضعیف رئیس دولت اصلاحات است.وی افزود: ما به‌عنوان یک حزب اصلاح‌طلب 14 سال است عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای سیاستگذاری هستیم. مشکلات کشور خوب و بد به خودمان برمی‌گردد و باید انسجام و ظرفیت‌ها را به‌کار بگیریم. شکاف بی‌اعتمادی کشور را دوقطبی می‌کند ولی ناامید نمی‌شویم. ایران آن‌قدر ظرفیت دارد که می‌شود همه کنار هم قرار بگیرند و رویکردها تعاملی باشد.
توسعه مترو تنها راهکار رفع ترافیک تهران است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه خطوط ریلی و مسیرهای مترو تنها راهکار حل معضل ترافیک این شهر با کمترین هزینه و سریع ترین زمان دسترسی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وقتی یک برج اضافه در جماران سبز می‌شود
کسی نمی‌داند ماجرای دو برج دولتی که قرار بود ساخته شود اما در شعبده‌ای تبدیل به ۳ برج می‌شود چیست. این برج‌های دولتی در نزدیکی جماران و بیت امام ساخته شده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انکار صدایی که به گوش همه رسید؛
شنود سخنان معاون شهردار از واقعیت تا انکار
معاون سابق شهردار تهران در حالی مدعی است که او سخنی از شنود سخنان معاونان شهردار نگفته است که صدای او در کانال های خبری منتشر شده است .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجلس طرح ۲ فوریتی می‌دهد؟؛
شکاف در شورای شهر بر سر ابقای شهردار
موضوع ماندن یا رفتن محمدعلی افشانی شهردار تهران، اعضای فهرست امید شورای شهر و مجلس شورای اسلامی را دور هم جمع کرد. آنها شامگاه یکشنبه در جلسه‌ای حضور یافتند تا درباره شهردار تهران که احتمالا مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود تصمیم‌گیری کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تغییر معاون‌ برنامه‌ریزی شهرداری در مقطع کنونی آسیب‌زاست
امروز شهردار تهران مکاتبه ای با شورا انجام داده و فردی را برای تصدی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراها به شورای شهر تهران معرفی کردند که معنای این مکاتبه این است که ایشان قصد دارند طی روزهای آینده در رأس معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران تغییراتی ایجاد کند
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهرداری تهران خود را از 1300 میلیارد تومان برای توسعه مترو محروم کرد
رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با تعلل شهرداری تهران در عدم اجرای مصوبه انتشار اوراق مشارکت علاوه بر محروم ماندن از فرصت قانونی تأمین 1300 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، از دریافت سهم 50 درصدی دولت در بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت در این موضوع بازماند
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاسخ معاون شهردار به حواشی جابجایی‌ها؛
افراد سفارشی جایی در معاونت ندارند
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به حواشی ایجاد شده پیرامون انتصابات در معاونت حمل و نقل واکنش نشان داد و گفت: مدیر توصیه‌ای و سفارشی نداریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نباید از خطر زلزله در تهران غافل شویم
تهران آماده بحران‌های احتمالی می‌شود. زلزله، سیل، طوفان و تمام بلایای طبیعی هر لحظه امکان وقوع در پایتخت را دارند. به همین دلیل آنگونه که شهردار تهران اعلام‌ کرده‌است، «باید تهران آمادگی کامل برای مقابله با هر بحرانی را داشته باشد».
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانه‌تکانی شهردار پایتخت در روز‌های پایانی ریاست بر میز بهشت
در حالی که به گفته مسئولان در دستگاه‌های مختلف، افشانی شهردار فعلی تهران مشمول قانون منع‌ بکارگیری بازنشستگان می‌شود، وی طی روزهای اخیر دست به تغییرات در بدنه شهرداری تهران زده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هزینه ماهانه هر عضو شورا ۵.۹ میلیون است
حسن رسولی در نود و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در مخالفت با کمک شهرداری برای مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: در دو ردیف هزینه‌ای و سرمایه‌ای بودجه سال 97 حدود 67 میلیارد تومان در اختیار شهردار تهران قرار گرفته است تا بر اساس تشخیص خود هزینه کند
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
منتظر استعلام و ابلاغ وزیر کشور در مورد وضعیت
رضا حیدری با اشاره به آخرین وضعیت شهردار مشهد اظهار داشت: در جلسه علنی قبل عنوان کردم که در زمینه شهردار مشهد منتظر نظر وزیر کشور هستیم که با توجه به استعلام‌‌ها نظر نهایی را در مورد شهرداران اعلام کنند و بر مبنای آن تصمیم‌گیری کنیم
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهرداران مشمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان می شوند
معاونت حقوقی ریاست جمهوری، در خصوص شمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان به شهرداران، شهرداری ها مشمول ممنوعیت موضوع قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 1395بوده و نظر به اینکه در تبصره های ذیل ماده واحده قانون یادشده و نیز اصلاحیه اخیر آن (1397)، شهرداران به عنوان مقامات مستثنی از شمول قانون ذکر نشده‌اند، بنابراین، شهرداران نیز مشمول قانون بوده و مستثنی از حکم ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و بازخریدان نیستند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کجدار و مریز رفتار کردن اعضای شورای شهر تهران؛
عضو ارشد ستاد انتخاباتی قالیباف مدیر افشانی شد
یک سال گذشت اما همچنان معاونت خدمات شهری شهر تهران در دست مدیران گذشته شهر است؛ مدیرانی که ویژگی اصلی‌شان نه تخصص بلکه نزدیکی سیاسی‌شان به شهردار اسبق تهران است.معاونت خدمات شهری، تنها معاونتی است که پس از تغییر تیم مدیریت جدید شهر تهران، بدون تغییر باقی ماند. نه آمدن نجفی و نه افشانی، تغییری در این معاونت ایجاد نکرد. هر چند که اعضای شورای شهر تهران بارها به کاهش کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان تهرانی در این حوزه به شهرداری تذکر دادند.حتی مدیریت حوزه پسماند زمینه ساز اولین سوال از شهردار شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خوابیدن طرح‌ها با تغییر شهردار، نشان‌دهنده بی‌برنامگی در شهرداری است
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: اگر تغییر مدیریت در شهرداری سبب توقف یا ناقص ماندن طرح‌ها شود، معلوم می‌شود، مدیر قبلی دستگاه را بدون برنامه منسجم اداره کرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجرای فاز جدید
آبان ماه سال ۹۵، برای اولین بار طرح کاهش (LEZ)، تنها در سطح محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اجرایی شد، ملاک اجرای این طرح بروی کنترل معاینه فنی متمرکز بود و مسئولان بارها اعلام کردند اگر خودرویی فاقد معاینه فنی باشد، جریمه ۵۰هزار تومانی در انتظارش است و حالا براساس تصمیمات مسئولان،از اول آبان ماه امسال طرح کاهش در سراسر شهر تهران و به صورت ۲۴ساعته و کل روزهای هفته اجرایی می شود، هرچند که معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری ضمن اعلام برنامه ها عنوان کرد که برنامه های ویژه ای را هم برای کامیون، اتوبوس‌ها و... دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
19هزار دستگاه اتوبوس در کشور تولید می شود
رئیس شورای شهر تهران گفت: مقرر شده قطعات مورد نیاز 19 هزار دستگاه اتوبوس وارد کشور شود تا در داخل ساخته شده و در نهایت بین شهرداری ها و ناوگان حمل و نقل برون شهری توزیع شود.وی از موضوع ورود اتوبوس های دست دوم و کارکرده به داخل کشور اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: رئیس جمهوری در موضوع تغییر سیستم اتوبوسرانی و استفاده از اتوبوس های با مصرف سوخت پایین حساسیت ویژه ای دارند و دستوری در این خصوص صادر کرده که شامل کامیون ها نیز می شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتخاب شهرداران عضو شورای سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌ها كشور
مراسم ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های كشور صبح چهارشنبه ۱۸ مهرماه با حضور شهرداران منتخب استان‌ها تشكيل شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شفافیت نصفه و نیمه در انتشار اطلاعات مدیران شهری / 57 درصد مدیران شهری با قالیباف به شهرداری آمدند
بیش از یک هفته است که اطلاعات "مدیران ارشد شهرداری" منتشر شده است . اطلاعاتی که گفته می‌شود چندان به روز نیست اما نشان می‌دهد تخصص مدیران نسبت چندانی با پست آنها ندارد این موضوع در هیات رییسه شرکت ها و سازمان ها بیشتر به چشم می آید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:
15 درصد جمعیت تهران در بافت های فرسوده ساکن هستند
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اهمیت نوسازی بافت های فرسوده شهری گفت: بیش از 2 هزار و 700 محله در سطح کشور در بافت های فرسوده شهری قرار دارند و دولت تدبیر و امید در نظر دارد سالیانه 270 محله نوسازی کند؛ نوسازی سالیانه 100 هزار واحد مسکونی در این بافت ها در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری قرار دارد .در سه هزار و 268 هکتار از بافت های فرسوده در 196 محله شهر تهران، 15 درصد جمعیت پایتخت ساکن هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
امیر حسین مفید/ کارشناس نظام مهندسی:

اصلاحات پنج‌گانه پیشنهادی برای سازمان نظام مهندسی

محسن بهرام غفاری /رئیس سابق سازمان نظام مهندسی تهران:

پارادوکس شهرسازی و کنترل ساختمان

مهرداد مال‌عزیزی / طراح و شهرساز:

مدیریت توده‌گذاری یا عرصه‌گشایی

احمد صادقی/رئیس سازمان مدیریت بحران تهران؛

سنجش توانایی شهر در مسیر باران

بحران اقتصادی؛ مانع یا محرک کارآفرینی؟

مهم‌ترین منبع رشد اقتصادی و تغییرات اجتماعی

نوح اسمیت / بلومبرگ؛

معمای افزایش بهره‌وری

سمیه طلوع‌برکاتی در یادداشتی عنوان کرد؛

شهرهای علمی در تمدن اسلامی

مجید جباری طی یادداشتی عنوان کرد؛

عمرمدیریت، ثبات شهر

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
سكينه اشرفي از سوابق خود مي‌گويد؛

اولين معاون زن در شهرداري تهران

تاریخچه شهرداری و شهرداران تهران ؛

سرنوشت ۱۷ شهردار انقلابی تهران به کجا کشید؟

بررسی دلایل سکوت شیخ شهرداری را در مقابل انتصابات اتوبوسی افشانی ؛

40 نفر از مدیران سفارشی، حزبی و قومی در صف انتظار صدور حکم آقای شهردار!

معاون منابع انسانی شهرداری تهران؛

2743 نفر در شهرداری بدون حضور و غیاب کار می‌کردند

خواسته‌های ذی‌نفعان در بازار خدمات مهندسی محقق می‌شود؟؛

چرخه معیوب در نظام مهندسی ساختمان

بررسی آثار مهاجرت در حاشیه شهرها؛

با روش‌های عجیب و غریب شهرک نسازیم

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها