pic
راز مالی سبقت خودرو از مترو
ضعف حمل و نقل عمومی در پایتخت ؛
ترافیک مصنوعی تهمت و دروغ بود
قالیباف: واریز عوارض شهر به خزانه قانونی نیست؛
وعده ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در روستاها با اجرای طرح اشتغالی ۱.۵ میلیارد دلاری
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با دفاع از لایحه ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغالزایی روستایی گفت: در عرض کمتر از ۱ سال حدود ۲۰۰ هزار شغل پایدار در سطح روستاها و مناطق عشایری ایجاد خواهیم کرد.
الزام موتورسیکلت سواران برای دریافت آرم طرح ترافیک در سال آینده
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: موتورسیکلت سواران برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید آرم دریافت کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد از فعالیت آژانس‌های موبایلی؛
فعالیت تاکسی‌های اینترنتی متوقف می‌شود؟
فعالیت آژانس‌های آنلاین در یك‌ سال اخیر موجودیت آژانس‌های رسمی را به چالش كشیده‌اند. حالا دیگر كمتر كسی است كه از این نرم‌افزارها كه خدمات جابه‌جایی مسافر را ارایه می‌دهند، خبر نداشته باشد؛ اما فعالیت آنها این روزها کم‌کم وارد مرحله جدیدی می‌شود.
در نامه جهانگیری به 3 عضو کابینه تعیین شد:
پرداخت 25 هزار میلیارد ریال از بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها
معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به سه عضو کابینه نسبت به پرداخت 25 هزار میلیارد ریال از بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها را تعیین تکلیف کرد.
میهمان جدید شش های پایتخت نشینان معرفی شد: نیتروژن دی اکسید
در حالی که تاکنون ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون علت اصلی آلودگی هوای تهران معرفی می شد حال مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت از افزایش آلاینده ( NO۲ ) یا همان نیتروژن دی اکسید خبر می دهد که می تواند به زودی در رده آلاینده های مهم شهر قرار گیرد.
شهر ایده آل باید دارای مولفه های فیزیکی و روانی مناسبی باشد
رئیس شورای عالی استان ها و رئیس شورای شهر تهران گفت: شهر ایده آل باید دارای مولفه های فیزیک شهری و مسائل روحی و روانی مناسبی برای شهروندان باشد که چنین شهری در کشور نداریم.
ضرورت عزم جدی دستگاه‌ها برای آمادگی و رفع بحران زلزله احتمالی پایتخت
رئیس جمعیت هلال احمر بر ضرورت عزم جدی دستگاه‌ها برای آمادگی و رفع بحران زلزله احتمالی پایتخت تاکیدکرد و گفت: تخصیص بودجه مناسب از سوی مجلس شورای اسلامی برای هلال احمر نقش به سزایی دارد.
کاسه صبر وزارت نیرو به سر آمد؛
صدور اخطاریه قطع آب بدهکاران فاضلاب
ارسال اخطاریه های قطع آب درب منزل پایتخت نشینان به حدی گسترده شده که اعلام اولیه قسط بندی هزینه های نصب انشعاب فاضلاب نیز همراه با اخطار قطع آب ارسال می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تشریح کرد
بایدها و نبایدهای بلندمرتبه سازی در ایران
یک استاد دانشگاه با تاکید بر ضرورت انجام ملاحظات کارشناسی در ساخت بناهای بلند گفت: اگر با مطالعات کافی مشخص شود که در مواردی می توان بنای بلند احداث کرد طراحی و اجرا، برنامه ریزی و مدیریت نگه داری باید با حداکثر کیفیت انجام شود.
ایراد وزارت کشور به طرح انتخاب شهرداران با رای مستقیم مردم
رییس شورای عالی استانها با اشاره به طرح انتخاب شهرداران با رای مستقیم مردم اظهارکرد: امیدواریم با برطرف شدن مشکلات قانونی، این طرح تاپایان سال جاری به تصویب برسد و در دروره پنجم انتخابات شوراها اعمال شود.
گسترش شبکه جمع آوری آب های سطحی برای جلوگیری از آبگرفتگی ها در تهران
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: جمع آوری آب های سطحی مانع از آب گرفتگی معابر در شهر تهران می شود و تا زمانی که شاهد تکمیل این شبکه در تهران نباشیم آبگرفتگی ها را شاهد خواهیم بود.
کاهش مصرف 14 میلیارد لیتر سوخت و آلاینده‌ها در تهران با استفاده از مترو
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از کاهش مصرف بیش از 14 میلیارد لیتر سوخت و حذف آلاینده‌های ناشی از آن با گسترش خطوط مترو در پایتخت خبر داد.
پیرامون درگیری شهربان ها و دستفروشان
«مقصر اصلی» نواخته شدن سیلی به گوش زن دستفروش کیست!؟
بررسی درگیری شهربان ها و دستفروشان بیش از آنکه یک جو احساسی را طلب کند نیاز به یک بررسی کاملا تخصصی دارد. ساختار یا کنش گر!؟ به راستی کدام یک مقصر اصلی نواخته شدن یک سیلی به گوش زن دست فروشی فومنی هستند؟!
اجرای 200 طرح عمرانی در سکونتگاه‌های غیررسمی
مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی ازاختصاص بیش از ۱۴هزار میلیارد ریال اعتبار و اجرای ۲۰۰ طرح عمرانی در محلات ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی کشور خبر داد.
وقوع زلزله در تهران هر لحظه ممکن است/ بسیاری از استان‌ها ‌روی گسل‌ قرار دارند
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شایعه زلزله بزرگ تهران به‌طور کامل کذب است زیرا اساس و استدلالی درباره پیش‌بینی زلزله وجود ندارد اما وقوع زلزله در هر لحظه ممکن است.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خبرداد؛
کاهش ساعت کاری مراکز معاینه فنی تا اطلاع ثانوی
مدیرعامل ستاد معاینه فنی از کاهش ساعت کاری کلیه مراکز معاینه فنی، به استثنای مرکز بیهقی و دماوند تا ساعت ۱۷:۰۰ خبر داد.
تهیه پیوست ترافیکی در منطقه 3 برای جلوگیری از افزایش ترافیک
رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران وجود مراکز ویژه اقتصادی، فرهنگی، نمایشگاهی و آموزشی در منطقه 3 را از دلایل مهم حجم بالای ترافیک و تردد در این منطقه عنوان کرد.
ای کاش دولت محترم به قانون احترام می‌گذاشت/مصلی جای برگزاری نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی نیست
شهردار تهران در یادداشتی نسبت به برپایی نمایشگاه مطبوعات در مصلی تهران انتقاد کرد
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور؛
طرح های اقتصاد روستایی در کشور 100میلیارد تومان تسهیلات می گیرند
معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 100 روستا در استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی (گلستان ،اردبیل، کرمان ،آذربایجان شرقی و لرستان ) به منظور توسعه و عمران این مناطق انتخاب شده است.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران
مشکلات ایجاد خطوط HOV در معابر پایتخت
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در خصوص آغاز مطالعات برای ایجاد مسیرهای HOV (خطوط ویژه خودروهای چندسرنشین) در پایتخت گفت: زیرساختهای ایجاد این خطوط در پایتخت فراهم نیست.
خودروها عامل ۸۰درصد آلودگی هوا/مرگ سالانه ۲۶هزارنفر براثر آلودگی
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: سالانه ۲۶هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می کنند که آمار تهران در این میان، ۶هزار نفر است.
حفاری تونل مترو تنها دلیل فرو نشست زمین در پایتخت نیست
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای سالامی شهر تهران گفت: بدون شک حفاری تونل مترو در فرو نشست و تسریع آن تأثیر گذار است اما اینکه دلیل اصلی فرونشست ها در شهر تهران به حفاری مترو مربوط باشد، درست نیست.
شکایت شهروندان از واگذاری‌ و تصرف‌های غیرقانونی/ توضیح شهرداری تهران کامل نبود
عضو هیات تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ضمن تشریح نشست پنجشنبه این هیات، از برگزاری جلسه‌ای با حضور قالیباف به‌منظور پاسخگویی به سوال‌های نمایندگان خبر داد.
عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی؛
نوسازی بافت های فرسوده باید مطالبه کلیه نمایندگان مجلس باشد
یک نماینده مجلس تأکید کرد: نمایندگان در قبال مردم مسئولیت دارند و می بایست نوسازی بافت های فرسوده موضوع مورد مطالبه کلیه نمایندگان مجلس باشد نه فراکسیون مدیریت شهری به تنهایی.
انعکاس هزینه کرد منابع شهرداری به افکارعمومی از حقوق ملت بر شوراست
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: انتشار نتایج حسابرسی و انعکاس فرآیند هزینه کرد منابع در شهرداری به افکار عمومی، از حقوق اولیه ملت بوده که بر گردن شورا است.
وزارت مسکن مشکلات
معاون کل وزارت‌بهداشت گفت: آنچه در وسع وزارت‌بهداشت در حاشیه شهرها بوده تخصیص اعتبار است که با همکاری بخش خصوصی فضاهایی اجاره شده تا بتوانیم به ساکنان شهرهای جدید امکاناتی ارائه شود ولی باید وزارت مسکن مشکلات بهداشت شهرهای جدید را در اولویت قرار دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون توسعه روستایی کشور اعلام کرد؛
وجود 100 روستای بدون بیکار در کشور
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با تاکید بر اینکه توسعه ملی در گرو توسعه روستاهای کشور است گفت: برای توسعه روستاها نیازمند برنامه‌ریزی عادلانه هستیم.