سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرپرست معاونت اقتصادی مالی شهرداری تهران گفت:
مطالبات شهرداری تهران از دولت، ۲۷۰۰ میلیارد تومان است
سرپرست معاونت اقتصادی مالی شهرداری تهران گفت: بر اساس تایید سازمان حسابرسی، مطالبات شهرداری تهران از دولت، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.
اولویت های بودجه ۹۸ پایتخت؛
افزایش سهم درآمدهای پایدار
یک فوریت سیاست های کلی تدوین بودجه ۹۸ فردا در صحن شورا بررسی می شود.
وابستگی شهرداری به منابع مالی ناپایدار باید تا ۵۰ درصد کاهش یابد
شهردار تهران در نشستی با حضور سرپرست استانداری تهران گفت: وابستگی شهرداری به منابع مالی ناپایدار حدود ۸۰ درصد است که اگر بتوانیم آن را به ۵۰ درصد کاهش دهیم به هدف رسیدیم.
تجویز رژیم مالی برای تهران ۹۸؛
انحراف منابع شهر در امور غیرشهری ممنوع شد
چارچوب دخل و خرج سال ۹۸ شهرداری تهران در شورای شهر به تصویب رسید. براساس این نقشه، شهرداری تهران باید برای تدوین بودجه سال آینده اداره پایتخت، منابع - ورودی بودجه - را با استفاده از ابزارهایی تقویت کند و در عین حال هزینه‌های تحمیل شده بر شهر را در گروه‌های مختلف محدود یا متوقف کند. مهم‌ترین محور، افزایش درآمدهای پایدار به حداقل ۳۰ درصد است. همچنین شهرداری برای تعریف پروژه‌های عمرانی باید یکسری شروط را رعایت کند. در این میان، پروژه‌های نیمه‌کاره مورد انتقاد و نارضایتی، باید در اولویت تکمیل و تامین مالی قرار گیرد.
با اختصاص 70 میلیارد تومان ؛
70 واگن متروی تهران ترخیص می شوند
70 دستگاه واگن آلومینیومی یا به عبارتی 10 رام قطار از ابتدای شهریور ماه امسال در گمرک بندرعباس درحال خاک خوردن است، شهرداری تهران به علت عدم تأمین بودجه مورد نیاز این تعداد واگن که براساس یوروی 5 هزار تومانی (مبنای فعلی محاسبات گمرک) چیزی در حدود 70 میلیارد تومان می‌شود، قادر به ترخیص این واگن‌ها نیست. مسئولان متروی تهران هشدار می‌دهند درصورتی که این واگن‌ها بیشتر ازاین زمان در هوای شرجی و گرم بندرعباس بماند، ریسک آسیب احتمالی به تجهیزات قطار بویژه تجهیزات مکانیکی گیربکس دار(موتور ترکشن)افزایش می‌یابد. آنها براین اساس از دولت می‌خواهند تا این 70 میلیارد تومان را از محل سهم 50 درصدی خود در توسعه مترو پرداخت کرده و اجازه خروج این 70 واگن را به سرعت صادر کند. درصورتی که این تعداد واگن به خطوط متروی تهران تزریق شود، 7 تا 10 درصد به ظرفیت مسافری کل خطوط اضافه می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:
450 هزار خانه خالی در تهران
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت:حدود ۴۵۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در استان تهران گزارش شده است که کاربری های مختلفی در حوزه شهری دارند، یکی از آن ها هتل آپارتمان است.
در صد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران ؛
تصویب سیاست های اجرایی لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران
مجید فراهانی در صد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران طرح یک فوریت «سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال 1398 شهرداری تهران» را پیشنهاد داد که به تصویب شورای شهر تهران رسید.
افزایش شریان های اصلی پایتخت به معنای ترافیک بیشتر است
شهردار تهران با بیان اینکه مدیریت شهری باید تحول هوشمندانه و خلاقانه را در پایتخت دنبال کند گفت: باید جور دیگری به محیط زندگی نگاه کرد؛ افزایش شریان های اصلی و شهری به معنای افزایش تقاضای سفر، ترافیک و در نتیجه آلودگی بیشتر است
قیمت زمین در مناطق مختلف تهران؛
عایدی ساخت‌وساز در مناطق پایتخت
عایدی ساخت‌وساز مسکونی در تهران براساس متوسط قیمت زمین و برآورد واقعی از هزینه احداث، محاسبه شد. «ارقام رسمی» مربوط به میانگین بهای خرید ملک کلنگی و همچنین «فراخوان مجهز به ریزهزینه‌ها» برای سرمایه‌گذاری ساختمانی نشان می‌دهد تابستان امسال مابه‌التفاوت قیمت فروش آپارتمان و قیمت تمام شده ساخت در پایتخت ۵۷ درصد بوده است. این میزان عایدی با لحاظ مدت زمان اجرای پروژه -۱۸ تا ۲۴ ماه- قابل وصول است. حاشیه سود ساخت‌و‌ساز در پایین شهر، زیر ۵ درصد و در مناطق شمالی تا دو برابر است.
بلاتکلیفی بودجه یک کلانشهر؛
صدوشصتمین روز بدون «شهردار»
مرصادنیوز: بودجه سال آینده کلانشهر کرمانشاه که این روزها باید در حال تدوین و بررسی توسط شهردار باشد همچنان در صدوشستمین روز بدون شهردار بلاتکلیف است.بعد از استعفای آرش رضایی شهردار سابق کرمانشاه که البته آن هم ماجرایی داشت که به اذعان خود اعضای شورا مجبور به استعفا شد، اختلافات اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار آنقدر بالا گرفت که مهلت 90 روزه این انتخاب پایان یافت و پرونده قصور شورایی‌ها به هیئت حل اختلاف رفت.
نظر مقام مسئول شهرداری درباره ورود خودروهای نمایندگان به خطوط ویژه
دستیار ویژه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران هیچ مسئولیتی را در خصوص صدور مجوز برای خودروهای نمایندگان به خطوط ویژه ندارد گفت: در این زمینه ناجا مجوز لازم را صادر می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل و شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)
اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل و شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با هدف استفاده از ساز و کار مشارکت عمومی – خصوصی به عنوان روشی کم هزینه و کارآمدتر در مقایسه با شیوه سنتی تملک دارایی های سرمایه ای و نیاز به بستر قانونی مستحکم برای اجرای طرح ها به این نوع مشارکت به تصویب رسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وزیر راه و شهرسازی در شورای اداری آرادان:
سهم استان سمنان از طرح بازآفرینی شهری ابلاغ شد
وزیر راه و شهرسازی در شورای اداری شهرستان آرادان با اشاره به مشکلات حقوقی و فنی طرح مسکن مهر گفت: با وجود آگاهی از مشکلات مسکن مهر، اين پروژه را با یاری مردم تکمیل خواهیم کرد. از دیگر اقدامات رفع نقاط پرحادثه که باید در راستای ارتقا ایمنی راه‌های استان مورد توجه قرار گیرد. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده در قبال بافت فرسوده استان بیان داشت: سهم استان سمنان از طرح بازآفرینی شهری ابلاغ شده است تا بتوانیم شاهد اقدامات موثری در قبال نوسازی بافت‌های فرسوده این استان باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هفت هزار دستگاه اتوبوس درون شهری خریداری یا بازسازی می شود
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت:خرید و بازسازی هفت هزار دستگاه اتوبوس درون شهری مراکز استان های کشور در دستور کار این سازمان قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مترو تهران در آستانه بحران واگن است
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر قطارهای فعال در خطوط داخل شهر تهران ۱۰۶ رام قطار مترو است و ۱۵ قطار خارج از سرویس در خطوط داخلی داریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پولی شدن طرح زوج و فرد فعلا در رسانه‌ها مطرح شده
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه هیچ مصوبه‌ای در مورد پولی شدن طرح زوج و فرد به ما نرسیده است، گفت: این طرح در کاهش ترافیک نقش زیادی خواهد داشت، البته باید به همراه با بسته‌ای از سیاست‌ها اجرا شود تا نتیجه داشته باشد و تکمیل توسعه حمل و نقل عمومی بسیار مهم است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ساخت‌وسازها در حاشیه اتوبان بابایی بدون مجوز هستند
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه چهار از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه اتوبان بابایی بدون اخذ هیچ‌گونه پروانه‌ای خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
3200 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بازگشت
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس گفت: نمایندگان مردم در موافقت با کلیات طرح اصلاح قانون بودجه 97، بازگشت 3200 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را مصوب کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیروز حناچی دو سطح زمانی برای اصلاحات شهری در نظر گرفت؛
صاحب‌نظران شهری پیشنهاد «اختیار ویژه برای شهردار» را مطرح کردند
شهردار جدید تهران روز گذشته با حضور در صحن شورای شهر ضمن ادای سوگند، جدول زمانی اجرای برنامه‌های خود را تشریح کرد. پیروز حناچی بنا دارد در «کوتاه مدت» سیاست‌های مهار روند مخرب اداره شهر را با فوریت اجرایی کند. در این مسیر تعیین تکلیف لایحه درآمدهای پایدار، در اولویت است. شهردار تهران در میان‌مدت و بلندمدت برنامه‌های توسعه مطلوب شهر را دنبال خواهد کرد. کارشناسان شهری برای تحقق نقشه حناچی، طرح «اختیار ویژه به شهردار پایتخت» را خطاب به دولت پیشنهاد می‌کنند
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کنترل ترافیک بامحدودیت بیشتر امکان پذیراست
زهرا صدر‌اعظم نوری در خصوص طرح زوج و فرد و موضوعات مطرح شده در راستای حذف آن اظهار کرد: طرح ترافیک در ابتدای سال جاری با هدف محدودیت تردد برای خودروهایی مطرح شد که ضرورت حضور در محدوده را در زمان‌های اوج ترافیک ندارند و این موضوع به نوعی باعث مدیریت سفرها شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس شورای شهر تهران خبر داد؛
افزایش جریمه‌های
محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صبح امروز مراسم تحلیف شهردار جدید پایتخت انجام شد گفت: همچنین به مناسبت هفته بسیج سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ به شورای شهر آمدند
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ظرف دو سال میهمانپذیران منطقه ۱۱ را نوسازی می کنیم
محمدزاده گفت:براساس طرح پیشنهادی اتحادیه به شهرداری، در صورت حمایت لازم ظرف دو سال میهمانپذیران منطقه۱۱ را منتقل و نوسازی می کنیم.
آلودگی هوا ،معضل اصلی کلانشهرها؛
جولان 2 هزار و 500 اتوبوس فرسوده در تهران
آلودگی هوا همواره جزء معضلات اصلی کلانشهرها و شهرهای تجاری بوده است و به‌رغم تلاش‌های مستمر مسئولان ذیربط برای برطرف کردن این معضل اما تاکنون مردم شهرهای تجاری با معضل آلودگی هوا دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند؛ یکی از دلایل اصلی آلودگی هوای تهران تردد خودروها، موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های فرسوده در شهر است و با این‌که اقداماتی نظیر عدم پلاک‌گذاری موتورهای کاربراتوری، طرح زوج‌و‌فرد و طرح ترافیک توسط مسئولان مدیریت شهری برای کاهش آلودگی هوا صورت گرفته اما هنوز با وارونگی هوا که منجر به آلودگی می‌شود به‌ویژه در فصل سرما مواجه هستیم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جلو تخریب پایتخت را می گیریم
پیروز حناچی روز یکشنبه در مراسم ادای سوگند در صحن شورای اسلامی شهر تهران افزود: توجه به حقوق شهروندان و جذب مشارکت آنان، اهمیت به مناطق محروم تر، توجه به ابعاد مختلف پایداری در اداره شهر و استفاده از حداکثر تخصص و تجربیات جهانی در اداره کلانشهر از جمله برنامه هایم است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها