پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
۲ میلیون فرانسوی در معرض خطرات ناشی از اشعه های رادیواکتیو
حدود ۲ ماه پیش، یک سازمان مدافع محیط زیست، نقشه محل های زباله های هسته ای در سراسر فرانسه را منتشر کرد تا به شهروندان هشدار دهد که تا چه حد به این مناطق نزدیک هستند.۲میلیون و ۲۰۰هزار نفر از جمعیت حدود ۷۰میلیون نفری فرانسه در نزدیکی نیروگاه های هسته ای زندگی می کنند که در معرض خطرات جدی ناشی از تشعشعات مواد رادیواکتیو قرار دارند.
وقتی گوجه فرنگی کیلویی ۱۰۰۰تومان است،چرا رب گوجه باید۲۲هزارتومان باشد؟
قیمت گوجه‌فرنگی در روزهای اول مهر ماه سال گذشته (۱۳۹۷) با بیش از ۴۰ درصد افزایش نسبت به ماه قبلش به حدود ۷،۰۰۰ تومان رسید که به دنبال آن قیمت رب گوجه‌فرنگی نیز افزایش چشمگیری پیدا کرد، به‌طوری‌که قیمت هر قوطی در برخی برندها و مغازه‌ها تا ۲۰ هزار تومان و در سایت‌های فروش نیز به بیش از ۲۴ هزار تومان رسید؛ به دنبال آن در سه ماهه اول امسال (۱۳۹۸) نیز طبق گزارش مرکز آمار ایران متوسط قیمت رب گوجه‌فرنگی به حدود ۲۲ هزار تومان رسیده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی:
تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!
به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، فروش یک بسته رب‌ گوجه‌فرنگی ۸۰۰ گرمی به قیمت ۲۲ هزار تومان در حالیکه قیمت گوجه‌فرنگی ربی کیلویی ۱۰۰۰ تومان است، نشان از سودجویی کارخانه‌های تولیدکننده دارد.
برگزاری اولین دوره آموزشی مسئولین فنی دارویی؛
رتبه‌بندی مسئولین فنی دارویی دامپزشکی در دستور کار قرار گرفت
به دنبال ایجاد شرایط ایده‌آل از نظر رتبه‌بندی، سطح‌بندی، شرایط کاری و وضعیت حقوقی برای مسئولین فنی هستیم .
فساد در سیستم خرید تضمینی گندم؛
مشاهدات خبرنگار از
خبرنگار در بازدید از یکی کارخانه‌های ‌آردسازی، گندم‌های آلوده به ضایعاتی همچون خاک، سنگ و شن را مشاهده کرد.
از ماهی، گربه و طوطی برزیلی تا سگ‌هایی با نژاد خاص؛
گردش مالی میلیاردی خرید و فروش حیوانات‌خانگی!
در طول سالیان اخیر، گرایش برخی از خانوار‌های ایرانی به خرید و نگهداری حیوانات خانگی همچون گربه‌های پشمالو، قناری، طوطی، مرغ مینای سخنگو، سگ‌هایی با نژاد خاص و ... افزون‌تر شده و در سایه این تمایل، هزینه‌های سنگینی نیز با بالا گرفتن تب خرید این گونه‌های جانوری پرداخت می‌شود.
سردار سیدتیمور حسینی مطرح کرد؛
محدودیت سرعت در منطقه زیست یوزآسیایی
محدودیت سرعت در منطقه زیست یوزآسیاییفرمانده پلیس راه کشور از اعمال محدودیت سرعت در جاده های واقع در منطقه عبور یوزپلنگ آسیایی خبر داد.سردار سیدتیمور حسینی در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان سمنان، اظهار کرد: برای تولید امنیت ترافیکی در کشور، نیازمند استانداردسازی و ایمن‌سازی در صنعت خودرویی داخلی هستیم.وی با بیان اینکه کاهش تلفات جاده‌ای از عهده یک سازمان خاص برنمی‌آید افزود: تصمیم‌گیری در حوزه تصادفات و بررسی راهکارها برای کاهش تلفات ناشی از آن نیاز به یک‌تلاش گروهی دارد که به مدد خردجمعی به‌دست می‌آید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور مجوز تکثیر و پرورش حیوانات وحشی از وزارت جهاد کشاورزی سلب می‌شود
سازمان حفاظت محیط زیست، پیشنهاد اصلاح ماده (۴) قانون نظام جامع دامپروری در خصوص تکثیر و پرورش انواع حیات وحش را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است. مطابق بند (۲) ماده (۱) قانون نظام جامع دامپروری، دام به حیواناتی (شامل چهارپایان، پرندگان، آبزیان و حشرات) اطلاق می‌گردد که برای امور تغذیه انسان و یا تغذیه دام و فعالیت‌های اقتصادی، تولیدی، آزمایشگاهی، ورزشی و تفریحی، تولید، نگهداری و پرورش داده می‌شوند.
وقتی از سلامت مردم صیانت نمی‌شود ؛
برپایی غیر‌قانونی میدان عرضه دام در مادوان +عکس
برپایی غیر قانونی میدان عرضه دام در دل شهر مادوان و درست در جوار جاده توریستی‌ شهر سی‌سخت سلامت مردم و حتی گردشگران و مسافران را به خطر انداخته است. شهر مادوان با جمعتی افزون بر 50 هزار نفر واقع در 5 کیلومتری یاسوج به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای ایران شناخته می‌شود که این روزهای با مشکلات و دردهای فراوانی دست و پنجه می‌کند.
۳ دلیل عدم تحویل گندم به دولت از سوی کشاورزان
معاون وزیر جهاد با اشاره به دلایل عدم تحویل گندم به دولت از سوی کشاورزان گفت:تمهیدات لازم برای جلوگیری از قاچاق احتمالی اندیشیده شده است.علی اکبر مهرفرد در واکنش به مباحث مطرح شده از سوی برخی فعالان بخش خصوصی مبنی بر خروج حدود ۲.۵ میلیون تن گندم از چرخه خرید تضمینی و احتمال قاچاق این محموله از کشور، اظهارداشت: هر چند بدیهی است قیمت خرید تضمینی گندم و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان تأثیر بسزایی در تشویق آنان جهت تحویل دهی گندم به دولت ایفا می کند، اما باید به این مساله توجه کرد که حاصل تلاش وزارت متبوع و رایزنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، پس از دو مرحله افزایش نسبت به سال گذشته، منجر به تصویب نرخ فعلی در شورای اقتصادی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه ۵ ساله برای توقف واردات تخم قزل آلا
رئیس اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردآبی کشور گفت: برای جایگزینی واردات ۵ میلیون دلاری تخم ماهی قزل آلا، طرح ۵ ساله این اتحادیه برای جایگزینی تولید داخلی به جای وارداتی به سازمان شیلات رفت.وی افزود: سابقه نشان داده است که هر موقع واردات تخ ماهی قزل آلا یا حتی ارز دولتی آن قطع میشود قاچاق این محصول از کشورهای عراق، ارمنستان و ترکیه به صورت کولبری اتفاق میافتاد که امکان ردیابی آن نیز وجود ندارد که در نهایت منجر به آلودگی مزارع کشور به ویروس می‌شود.
خرید تضمینی برگ سبز چای از ۱۰۴ هزار تن فراتر رفت
جهان ساز گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۱۰۴ هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۹۲ میلیارد تومان از خریداری شده است.وی از پرداخت ۷۳ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت و مابقی پس از تخصیص اعتبار و پرداخت قدرالسهم کارخانه‌ها به حساب چایکاران واریز می‌شود.
معاون پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی تشریح کرد؛
علت اصلی کاهش تراز آب دریای خزر
معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی معتقد است، دلیل کاهش تراز آب دریای خزر عمدتا طبیعی است که بر اثر کاهش بارندگی در حوضه ولگا بوجود آمده است. دکتر حمید علیزاده در حاشیه کارگاه «چالش‌ ها در شرایط تراز آب، تغییر اقلیم و فعالیت انسانی در خلیج گرگان» که در دانشگاه منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: دریای خزر نوسانات طبیعی خودش را پشت سر می گذارد و گاهی تراز آب بالا و گاهی تراز آب پایین می آید که مهمترین دلیل آن عوامل اقلیمی است.
تخم قزل‌آلای آلوده وارداتی از کشورهای ترکیه و آذربایجان، دارای گواهی سلامت جعلی آمریکا و کشورهای معتبر بود!
رئیس اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردآبی کشور گفت: برای جایگزینی واردات ۵ میلیون دلاری تخم ماهی قزل آلا، طرح ۵ ساله این اتحادیه برای جایگزینی تولید داخلی به جای وارداتی به سازمان شیلات رفت.
افراط در واردات گوشت قرمز، تولید داخل را بی‌مشتری کرد
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: در سه ماهه نخست سال توجه مسئولان فقط به واردات گوشت قرمز بود و افراط در این زمینه موجب انباشت دام در دامداری‌های داخل کشور شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی خبر داد؛
طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی ادامه دارد
برنامه خرید گوجه حمایتی در سال ۹۸ که از چهار استان فارس، اصفهان، خراسان رضوی و اردبیل آغاز شده است و همچنان در سایر نقاط کشور ادامه دارد.
قرار است OIE سازمان دامپزشکی کشور را مورد ارزیابی قرار دهد و نحوه بازدیدهای آنها کاملاً سرزده و بدون اطلاع قبلی خواهد بود
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» افزود: در اجلاس منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام، با ۳۶ کشور عضو برای صادرات محصولات دامی ایران توافق کردیم ...
جایگاه بخش کشاورزی متناسب با سهم کشاورزی در کشور نیست
احمد کیخا با انتقاد از مشکلاتی که گریبانگیر تولیدکنندگان بخش کشاورزی شده است افزود برخی از مشکلات بخش کشاورزی کشور ، اعمال تحریم ها، سیاست های ارزی و محدودیت های صادراتی را از جمله این مشکلات برشمرد و با انتقاد از جایگاه فعلی بخش کشاورزی در اتاق ایران گفت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی سهم بالایی در اقتصاد ایران، اشتغال و تولید کشور دارد ولی متاسفانه جایگاه این بخش متناسب با سهم کشاورزی در کشور نیست.
۳۶ درصد از باغات استان سمنان به كشت پسته اختصاص دارد؛
درآمد ۱۷ هزار ميلياردي پسته در استان سمنان
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به درآمد ۱۷ هزار میلیاردی تولید پسته این استان در سال جاری گفت: ۳۶ درصد از باغات استان سمنان به کشت پسته اختصاص دارد.
رییس انجمن‌ آردسازان :
فساد گسترده در خرید تضمینی گندم
رییس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران گفت: فساد گسترده‌ای در سیستم خرید تضمینی گندم شکل گرفته است؛ به‌گونه‌ای که سالانه ۷۰۰ هزار تن ضایعات همچون شن و خاک و ضایعات گندم به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان به عنوان گندم وارد پروسه خرید و فروش و تحویل گندم می‌شود.
آیا
علی ارجمند در پاسخ به اظهارات اخیر کلانتری در حمایت از تراریخت گفت: فقط در سرطان، طی۲ دهه، ۴۷۰ درصد رشد داشته‌ایم؛ نازایی در حال گذر از ۲۰درصد است و تعداد عمل‌های قلب باز در ایران به اندازه کل چین است. حتماً و یقیناً این شرایط به غذای مشکوک ربط دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سامانه هشدار سیل درخوزستان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه پروژه راه‌اندازی سامانه هشدار سیل برای خوزستان تعریف شده و سال آینده اجرایی خواهد شد گفت: این سامانه به شکلی طراحی و ساخته شده که با شکل‌گیری رواناب، با اطلاع‌رسانی به موقع می‌تواند از وقوع حادثه پیشگیری کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد؛
جزئیات دستور ترخیص برنج‌های وارداتی درگمرک‌مانده + سند
عباس قبادی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به یزدان سیف مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران تکلیف برنج‌های وارداتی با ارز دولتی و برنج‌هایی را که هم‌اینک در گمرک مانده و منتظر اختصاص ارز برای واردات است، مشخص کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرگ جنگل‌های بلوط با تدبیر راه‌سازی دولت؛
عبور جاده یاسوج-سی‌سخت از میان جنگل‌های زاگرس
دولت در حالی مشغول به اجرای پروژه احداث جاده یاسوج-سی‌سخت است که در پی این اقدام بخش عمده‌ای از جنگل‌های پرتراکم بلوط در منطقه زاگرس از بین می‌رود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
بی‌تدبیری در نرخ خرید تضمینی؛

شلیک به قلب خودکفایی شکر

واکاوی آثار مخرب سیاست‌ها؛

آتشی که ترامپ در «آمازون» برافروخت

مدیرعامل اتحادیه گل‌وگیاه ایران:

تباه‌شدن سالانه یک ‌میلیارد شاخه گل در کشور

آتش زدن جنگل برای تولید همبرگر!!

نصف شدن جنگل‌های ایران طی 40 سال گذشته

گزارشی از کشتار سگ‌ها؛

«کشتن هر سگ ۱۵۰ هزار تومان»

مرگ ۷ ببر در باغ‌وحش مشهد؛

لجبازی مدیران؛ عامل «مرگ ببرها»

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد