سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وقتی سیلِ کم‌توجهی همه‌چیز رامی‌برد؛
بهبود تراز بازرگانی کشاورزی با افزایش صادرات
تراز بازرگانی بخش کشاورزی در نیمه نخست امسال با بهبود بیش از یک میلیارد دلاری مواجه شده که حاصل افزایش حدود ۴۰ درصدی صادرات و کاهش حدود یک درصدی واردات نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
۳۰ رقم جدید زراعی و باغی معرفی شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی به اشاره به جدیدترین تحقیقات صورت گرفته در حوزه زراعی و دامی، گفت: ۳۰ رقم زراعی و باغی در کشور معرفی شده است و پس از این در کشور از تفاله نیشکر در کشور خوراک دام تولید می‌کنیم.
احتمال اعلام نرخ خرید تضمینی گندم در هفته جاری
علیقلی ایمانی با اشاره به لزوم اعلام هر چه سریع تر نرخ خرید تضمینی گندم و همچنین اعلام یک نرخ منطقی برای این محصول، گفت: قانونگذار در سال ۱۳۶۸، جهت حمایت از اشتغال قشر عظیمی از جامعه، جلوگیری از مهاجرت آن ها و خالی شدن روستاها از سکنه که در شرایط فعلی هم کم نیست و همچنین در جهت حفظ تولید محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی، تصمیم گرفت قانونی با عنوان قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی وضع کند تا هم تولید پایدار بماند هم معیشت تولید کنندگان دچار مشکل نشود و هم اشتغال آنان حفظ شود.
واردات بی ضابطه، چوب لای چرخ تولید روغن زیتون
حدود 80 درصد زیتون تولیدی در جهان به استحصال روغن می رسد؛ ولی در ایران و مرکز تولید این محصول (زنجان، گیلان و قزوین) همین میزان کنسرو شده و فقط 20 درصد آن روغن کشی و 60 درصد دیگر نیز از محل واردات تامین می شود.
پیش بینی تولید ۹۰ هزار تن دانه زیتون در سال جاری
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد امسال با ۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل، ۹۰ هزار تن از این محصول در کشور تولید شود.
تجهیز ۲۰۳ هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری در سال ۹۷
مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری کشور گفت: امسال از محل صندوق توسعه ملی و بودجه سنواتی این وزارتخانه ۱۵ هزار میلیارد ریال برای توسعه سامانه های نوین آبیاری کشور پیش بینی شد.
رشد ۱۰ درصدی تولید زعفران در سال جاری/افزایش قیمت زعفران امری بدیهی است
با توجه به آنکه زعفران گیاهی است که نیازی کمی به آب دارد، از این رو در مناطقی که با کمبود منابع آب روبروهستند، این محصول کشت می شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاهش 20 درصدی آتش‌سوزی مناطق حفاظت شده در نیمه نخست امسال
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت حریق مناطق حفاظت شده در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 20 درصد کاهش یافته است
میزان واردات ۱۰ ماده غذایی به کشور
طبق آمار گمرک ایران ذرت از جمله کالاهای اساسی است که رتبه نخست در لیست کالاهای اساسی وارداتی را به خود اختصاص داده است به طوری که طی شش ماه اول سال‌ جاری به میزان ۴ میلیون و ۱۵۶ هزار تن و به ارزش ۹۷۲ میلیون دلار وارد کشور شده که از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۷ و ۱۹ درصد افزایش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خطر احیا نشدن دریاچه ارومیه یک‌سوم کشور را تهدید می کند
مدیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه هم‌اکنون برنامه‌های ستاد احیا نیز به‌دلیل کمبود اعتبار از اهداف برنامه عقب است، گفت چاره‌ای جز احیای دریاچه وجود ندارد، اگر دریاچه احیا نشود صدمه‌ای که از خشکی دریاچه حاصل می‌شود، یک‌سوم کشور را در بر می‌گیر
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار؛
اختلال جدی در تامین خوراک طیور
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار با اشاره به اینکه اختلالات ایجاد شده در حمل و نقل موجب بروز چالش جدی در تامین خوراک طیور شده است، گفت: دولت باید برای حل این مشکل از سایرنهادها کمک بگیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احیای سه تالاب بین المللی گنبدکاووس
بخشدار بخش داشلی برون از آغاز آبگیری سد دانشمند و نیز سه تالاب بین المللی آلماگل، آلاگل و آجی گل در این بخش مرزی خبر داد و گفت: تالاب های بین المللی منطقه به دلیل کاهش بارندگی ها و خشکسالی در سال های اخیر، خشک شده بودند که بارش خوب اخیر، جانی دوباره به آنها داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امسال طغیان آنفلوانزای پرندگان نخواهیم داشت
دکتر علیرضا رفیعی پور ،رییس سازمان دامپزشکی کشور پیش بینی کرد: امسال با اقدامات ۱۴ گانه و انجام واکسیناسیون هدفمند مرغ های تخم گذار با طغیان آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور روبرو نخواهیم شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات زیتون تولید ملی این محصول ضربه خورد
نایب رئیس شورای ملی زیتون کشور گفت: با تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به فرآورده‎های زیتون به‎بهانه مصرف‎کننده تنها از واردکننده حمایت می‎شود. مهدی صفری‎پور امروز در گفت‎وگو با خبرنگار ان با اشاره به تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به فرآورده‎های زیتون اظهار کرد: اگر بنا باشد ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات فرآورده‎های زیتون اختصاص یابد قیمت روغن زیتون به حدود 25 هزار تومان می‎رسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس شورای عالی جنگل‌ها و مراتع کشور:
اجرایی شدن مدیریت پایدار جنگل تا یک ماه آینده
رییس شورای عالی جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: در قانون برنامه ششم توسعه مشخصا ذکر شده که دولت باید اعتبارات لازم برای طرح تنفس جنگل‌ها را تامین کند. با وجود تمام مشکلات اقتصادی و مالی دولت مبلغ ۸۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که ۵۰ درصد آن تخصیص داده شد و ۵۰ درصد دیگر آن نیز تا پایان سال جاری تخصیص داده خواهد شد. طرح جایگزینی که در شورای عالی جنگل بررسی می‌شود به گونه‌ای است که جنگل‌ها خودگردان شوند و متکی به اعتبارات جانبی نباشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سلطانی، رئیس سابق اتحادیه دامداران؛
25 درصد از قیمت گوشت به جیب دلالان می‌رود
رئیس سابق اتحادیه دامداران با بیان اینکه ‌ بین قیمتی که دام از دامدار خریداری می‌شود تا به دست مصرف‌کننده می‌رسد 25 درصد فاصله وجود دارد، می‌گوید متاسفانه به دلیل نبود نظام ساماندهی توزیع کالا واسطه‌های متعددی در چرخه تولید تا مصرف دام وجود دارند که به قیمت تمام‌شده کالا می‌افزایند و موجب می‌شوند تا گوشت با نرخ گران‌تری به دست مصرف‌کننده برسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تاکید بر ضرورت تولید داخلی بذرهای هیبرید
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: باتوجه به ظرفیت های خوبی که در کشور وجود دارد، ضروری است که بذرهای هیبرید برای توسعه گلخانه ها در داخل تولید شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث سالانه تا سه هزار هکتار گلخانه در کشور
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه قصد دارد سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار هکتار گلخانه در استان های مختلف کشور با هدف توسعه تولیدات جدید کشاورزی احداث کند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آنفلوانزای فوق حاد دام و طیور به انسان سرایت نمی‌کند
رئیس گروه بیماری‌های حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بیماری آنفلوآنزای‌ فوق حاد دام و طیور به انسان سرایت نمی‌کند و تنها موجب تلف شدن حیات وحش و طیور می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پشت پرده محصولات تراریخته چیست ؟
دبیر کل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: گیاه تراریخته به گیاهی گفته می شود که ساختار ژنتیکی آن از طریق مهندسی ژنتیک تغییر یافته باشد با توجه به مخالفان و موافقانی که برای این محصول وجود دارد باید دید در چرخه تولید چه کاربردی دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش نرخ خرید تضمینی گندم قطعی است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید قطعی است، اما تا زمان اعلام رسمی از سوی شورای اقتصاد نمی توانم رقم آن را عنوان کنم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت:
تولید سیب 40 درصد کاهش یافت
یک مقام مسئول گفت: باوجود کاهش 30 تا 40 درصدی تولید سیب درختی در سال جاری، مشکلی در تأمین نیاز داخل و صادرات نداریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه مدیریت پایدار جنگل تا یک ماه آینده آماده اجرا می‌شود
رییس شورای عالی جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: چارچوب اصلی برنامه مدیریت پایدار جنگل تهیه، به شورای عالی جنگل ارسال شده و تا ماه آینده آماده اجرا است.
رئیس دانشگاه مازندران در افتتاحیه چهارمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط‌زیست
قاچاق خاک و فرونشست زمین، دو عاملی است که علاوه بر اجرای طرح‌های عمرانی بدون ارزیابی زیست‌محیطی، برداشت چوب از جنگل، سدسازی، شکار غیرمجاز، تخریب و تبدیل اراضی جنگلی به ساخت‌وساز، طبیعت کشور را به‌شدت تهدید می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست