اینجا ایران است، سال ۱۳۶۱ ؛
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی؛
دلالها کوتاه آمدند؛
زعفران ۳۰۰هزارتومان ارزان شد
عضو شورای ملی زعفران ضمن انتقاد از تاخیر وزارت جهاد و گمرک در ارائه آمار تولید و صادرات این محصول، از کاهش حدود ۳۰۰ هزارتومانی قیمت هرکیلوگرم طلای سرخ در ۲ هفته اخیر خبر داد.
توسط بانوی کارآفرین اشکذری صورت گرفت؛
ایجاد نخستین مرکز پرورش الاغ در استان یزد
یک بانوی اشکذری با استفاده از وام خوداشتغالی کمیته امداد و ایجاد یک مزرعه پرورش الاغ، زمینه اشتغال 3 نفر را در روستای تقوّیه بخش خضرآباد این شهرستان استان یزد فراهم آورد.
کیفیت‌سنجی محصولات کشاورزی با امواج فراصوت قبل از برداشت
محققان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان آذربایجان غربی اخیرا در مطالعات خود سامانه‌ای برای کیفیت‌سنجی محصولات کشاورزی طراحی کرده‌اند که کشاورزان با به‌کارگیری این سامانه نه تنها از کیفیت محصولات کشاورزی خود قبل از برداشت مطلع خواهند شد، بلکه امکان انتخاب زمان دقیق برداشت نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.
ممنوعیت بهره‌برداری تجاری از جنگلهای کشور از سال چهارم برنامه ششم
با تصویب مجلس شورای اسلامی، بهره برداری تجاری و صنعتی از جنگل‌های کشور از ابتدای سال چهارم برنامه ششم ممنوع شد.
معاون دریایی حفاظت محیط‌زیست کشور اعلام کرد؛
دستگاه‌های دولتی دارای بیشترین سهم تصرفات حریم ساحل
معاون دریایی حفاظت محیط‌ زیست کشور گفت: با توجه به اینکه در استان هرمزگان بیشترین تصرفات در حریم 60 متری ساحل توسط دستگاه‌های دولتی در سال‌های گذشته صورت گرفته و باید وضعیت این اراضی روشن شود تا آسیبی به محیط‌ زیست ساحل این استان وارد نشود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معامله ۳۰ هزار تن گندم در تالار صادراتی
پس از صدور مجوز ستاد تنظیم بازار در خصوص صادرات گندم مازاد کشور از طریق بورس کالای ایران که از هفته گذشته در دستور کار قرار گرفت، روز گذشته در آماری قابل قبول ۳۰ هزار تن گندم در تالار صادراتی بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامدارن خبر داد:
۷۰ درصد مطالبات دامداران تسویه شد
طرح خرید توافقی شیر از دامداران از خردادماه سال جاری در برخی از استان‌های کشور اجرا شده و همچنان ادامه دارد. هفت ماه است که دولت روزانه ۸۵۰ تن شیر نسیه از دامداران می‌خرد و پرداخت پول آن به زمانی دیگر موکول می‌شود. بر اساس گزارشات عینی، در این مدت دامداران مجبور شده‌اند هزینه‌های کمرشکن تولید را از طریق فروش گاوهای خود تامین کنند؛ گاوی فروخته می‌شود تا پولش، خوراکی شود برای گاو دیگر!
معاون وزیر جهادکشاورزی خبر داد؛
صرفه جویی ۱۱ میلیارد مترمکعبی آب در برنامه ششم
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه ششم سالانه ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به تجهیزات نوین آبیاری مجهز می‌شود که به صرفه جویی ۱۱ میلیارد متر مکعبی در مصرف آب منجر می‌شود.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد:
ارائه لایحه حمایت از محیط‌بانان به دولت ظرف هفته آینده
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم دولت می‌شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط‌بان و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های متخلفان است.
برداشت‎های غلط مانع اجرای طرح‌های مقابله با خشکسالی
علی فراستی گفت:«مسئله انتقال آب و اتصال دو دریا به هم، موضوع اصلی برای حل بحران آب در ایران نیست.»
انتقاد از سیاسی کاری برخی سمن‌ها/اختصاص زمین به موسسان مدارس طبیعت
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اختصاص یک تا ۱۰ هکتاری زمین به موسسان مدارس طبیعت، اظهار کرد: در چشم انداز ۱۰ ساله، این مدارس می‌توانند بازار کار ۲۰۰ هزار نفری برای فارغ التحصیلان حوزه محیط زیست و بستر توسعه اقتصاد کشور را ایجاد کنند.
رتبه های برتر کشوری از آن کشاورزان کرمانشاهی
سه تولید کننده کشاورزی استان کرمانشاه به عنوان نمونه کشوری انتخاب شدند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل؛
اردبیل تنها استان برای پذیرش اجرای طرح جهانی کومسک
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل تنها استان برای اجرای طرح جهانی کومسک در کشور است.
مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری:
40 درصد خوراک آبزیان کشور در چهارمحال و بختیاری تولید می شود
مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید بیش از 70 هزار تن خوراک ماهیان سردابی در 9 ماه امسال خبر داد و گفت: سالانه 40 درصد از خوراک آبزیان کشور در این خطه تولید می شود.
برای تن ماهیان خرید تضمینی نداریم
مدیرکل دفتربهبود کیفیت و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات با اشاره به اینکه در وازارت جهاد کشاورزی تنها سه کالا شامل خرید تضمینی می شود گفت: برای تن ماهیان خرید توافقی با مشارکت سازمان تعاون روستایی تعریف شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری؛
ثبت گونه «سیاه گوش» برای نخستین بار در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از تصویبرداری و ثبت یک گونه جانوری در این استان برای نخستین بار خبرداد.
همزمان با آغاز فصل جابجایی نهال؛
40 میلیون نهال آماده کاشت در کشور وجود دارد
معاون تحقیقات کنترل و گواهی نهال مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال از وجود 300 نهالستان مجوزدار در کشور خبر داد و گفت: به نهال‌کارانی که قصد احداث باغ جدیدی را دارند توصیه می‌شود برای تهیه نهال به این نهالستان‌ها مراجعه کنند.
ایمنی باغ های زنجان در مقابل تگرگ؛
باغ‌های استان زنجان از تگرگ در امان می‌مانند
روزنامه همشهری زنجان نوشت: با این‌که تگرگ زیبایی‌های خاص خود را برای شهرنشینان دارد اما گاهی همین مسأله باعث بروز خسارت به کشاورزان و باغدارانی می‌شود که فروش میوه تنها راه معیشت آنها و کارگرانشان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایجاد ۱۵۱۰ میلیارد تومان تقاضا برای خط اعتباری شماره ۴ مکانیزاسیون/ آغاز پرداخت تسهیلات به مکانیزاسیون در عرصه جنگل‌ها با سهمیه ۱۰۰ میلیارد تومانی
تا پایان آذرماه سال جاری بیش از یک‌هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان تقاضا برای خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون در بانک کشاورزی ایجاد شده که ۵۲۵ میلیارد تومان آن جذب قطعی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعاونی‌های عشایری و روستایی وام با بهره ۳ درصد دریافت می‌کنند
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به برخی اقدامات دولت در راستای حمایت از اجتماعات تعاونی عشایری و روستایی اظهار داشت: وام با بهره ۳ درصد به تعاونی‌های عشایری و روستایی پرداخت می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تامین 80 درصدی نیاز غذایی کشور از تولیدات داخلی
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون 80 درصد از مواد غذایی مورد نیاز مردم از تولید داخلی تامین می شود این درحالی است که در سال اول فعالیت دولت تدبیر و امید این میزان 55 درصد بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک وکیل دادگستری و فعال حوزه محیط زیست :
کمیته حقوقی باید برای ستاد احیای دریاچه ارومیه تعریف شود
وکیل دادگستری و فعال حوزه محیط زیست با اشاره به اینکه آیا ستاد احیای دریاچه ارومیه یک ستاد ملی یا دولتی است اظهار کرد: از آنجا که ستاد احیای دریاچه ارومیه یک ستاد ملی نیست ممکن است با تغییر دولت دستخوش تحولات شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کیفیت گندم تولیدی برای پخت نان مناسب نیست
در بخش کیفی به خودکفایی نرسیدیم و هنوز گندم‌هایمان برای پخت نان از نظر کیفی مناسب نیست. و اگر این خرید در چرخه بازار آزاد بود، این به سمت خوراک دام می‌رفت و نباید به سمت خوراک انسانی می‌رفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشتمین جلسه کار گروه ملی نجات دریاچه ارومیه؛
بودجه مورد نیاز طرح ملی نجات دریاچه ارومیه تامین شود
دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیهز ضمن تشریح برخی از کاستی ها و نیازها برای تسریع در احیای دریاچه ارومیه، خواستار تامین بودجه مورد نیاز این طرح ملی شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی کشور تاکید کرد:
کیفیت در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد
رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی کشور با بیان اینکه در کمیت تولید گندم به خودکفایی رسیده ایم اما هنوز در بخش کیفیت مشکل داریم، تاکید کرد کیفیت محصولات باید در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
محیط زیست