سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها:
۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ایران در هر دهه ۶۵ میلیمتر به سمت بیابانی شدن پیش رفته است و حدود ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند.
سرمایه سازمان مرکزی تعاون روستایی ۸۷۵ برابر شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سرمایه سازمان مرکزی تعاون روستایی با افزایش قابل ملاحظه از ۸۰۰۰ میلیون ریال به ۷۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته که می تواند به طرز چشمگیری قدرت شبکه تعاونی‌ های روستایی را برای تامین منابع مالی افزایش دهد
قیمت تمام‌شده تولید دام سبک کیلویی 20 هزار تومان است و کیلویی ۴۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود
«محمد امامی امین» در حاشیه افتتاح چندین پروژه کشاورزی و گردشگری دماوند به مناسبت هفته جهاد کشاورزی از پیشنهاد اولیه اتحادیه فرآورده‌های لبنی مبنی بر افزایش ۱۴ درصدی لبنیات خبر داد و گفت: در سال حدود ۱۲ میلیون لیتر تولید شیر داریم که بخشی از دامداران اقدام به فروش دام شیری کردند که تولید شیر به هشت میلیون لیتر کاهش یافت.
فعالیت خاصی برای اصلاح نژاد مرغ‌های بومی صورت نگرفته است/ ضرورت راه‌اندازی یک مرکز اصلاح نژاد
«طیبه شادرام» اظهار داشت: فعالیت زیادی بروی اصلاح نژاد مرغ‌های بومی با هدف بالا بردن راندمان وزن‌گیری مرغ‌های بومی و یا بالا بردن تعداد تخم مرغ آن‌ها صورت نگرفته است و بخش بالای از مرغ‌های نگهداری در روستاهای کشور نژاد‌های مطمئن و یا مشخصی ندارند.
برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران اجرایی می‌شود
«آرزو صانعی» مجری تهیه و تدوین برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران و مدیر عامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی، از صدور ابلاغیه‌ای از سوی سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر مشاوره و نظارت راهبردی برای تشکیل طرح ساختاری اجرای این برنامه و اقدامات مرتبط با آن خبر داد.
طرح ترکیب اصلاح نژاد دام‌ها در دامداری‌های صنعتی کشور اجرا می‌شود
«مرتضی رضایی» معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بارش های مساعد در سال زراعی جاری و فراوانی علوفه دامی موجب افزایش تولید گوشت قرمز شده است.وی همچنین از افزایش ۲۰ درصدی تولید تخم مرغ در سال جاری خبر داد.
افزایش درآمد کشاورزان و کاهش فقر از اهداف نوآوری در کشاورزی است
معاون ترویج و آموزش کشاورزی گفت: افزایش درآمد کشاورزان و کاهش فقر، بهبود مواد غذایی، خودکفایی در غذا و منابع غذایی از اهداف نوآوری در کشاورزی است.
جایگزینی گوشت حیوانات با گیاهان مشابه گوشت قرمز؛
گوشت آزمایشگاهی برنده بلندمدت بازار خواهد بود
در سال ۲۰۴۰ میلادی، ۳۵ درصد گوشت مصرفی از نوع گوشت آزمایشگاهی و ۲۵ درصد آن گوشت گیاهی خواهد بود .
نمی‌توان به مرغ‌ها گفت صبر کنید تا خوراک به نرخ مصوب برسد!
دبیر کانون مرغداران کشور گفت: درحالی که قیمت مرغ زنده ۲ هزار و ۵۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده به فروش می رسد شرکت پشتیبانی امور دام نیز اقدام به توزیع مرغ منجمد (تنظیم بازاری) کرده است.
از ملخ می‌توان به عنوان جایگزین سویا در جیره غذایی دام و طیور استفاده کرد
در دنیا تولید حشره‌ها به عنوان منابع پروتئینی، علی رغم چالش‌های موجود، صنعتی در حال رشد است. این صنعت به تازگی از دوران ابتدایی خود بیرون آمده و نخستین کارخانه‌های بزرگ برای این کار در اروپا و آمریکای شمالی در آسیا و آفریقا در حال پدید آمدن هستند که محصولات بازرگانی آنها برای تغذیه حیوانات و خوراک استفاده خواهد شد. همچنین در پروژه‌های پژوهشی، مشارکتی مقاله‌هایی منتشر شده که مزایای استفاده از حشرات در تغذیه حیوانات مختلف و انسان را مورد بررسی قرار داده است.
مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی :
یک میلیون دوز واکسن نوترکیب نسل جدید نیوکاسل برای آزمایش فارمی وارد کشور شده است
یک میلیون دوز واکسن نوترکیب نسل جدید برای کنترل نیوکاسل وارد کشور شده و روی ۱۲ فارم گوشتی در حال آزمایش است. این را مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور به حکیم مهر می‌گوید.
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی:
عدم صدور مجوز صید برای زنان ماهیگیر در کشور
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان شیلات ایران، ممانعت از صدور مجوز صید زنان ماهیگیر را غیرقانونی و برخلاف قانون اساسی دانست.
سازمان غذا و دارو با محصولات تراریخته فاقد برچسب برخورد می کند
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تمام محصولات تراریخته در سطح عرضه کنترل می شوند و در صورتی که تراریخته باشند اما برچسب نداشته باشند، حتماً برخورد می کنیم.
20 هزار هکتار جنگل کاری جدید در زا گرس
مدیرکل دفتر مهندسی سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: با استقرار ماهواره مدیس از سال 95، با پایش نقاط پرخطر حریق و گرد و خاک اکنون پیش‌بینی‌های ماهانه این مخاطرات انجام می‌شود و به همین دلیل آتش‌سوزی در جنگل‌ها امسال نسبت به سال گذشته 60 درصد کاهش داشته است.رضا بیانی، مدیرکل دفتر مهندسی سازمان جنگل‌ها با اشاره به چند مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال و غرب و جنوب کشور از کاهش حریق جنگل‌ها خبر داد و گفت: از سال 87 با راه‌اندازی «پایگاه داده مکانی» در کشور 30 نقشه ملی آماده شده که ما با روی هم‌اندازی این لایحه‌ها با لایحه‌های هواشناسی ماهانه نقاط مستعد آتش‌سوزی و گرد و خاک را رصد می‌کنیم.
پرونده توافق پاریس/ توپ در زمین مجلس است یا محیط زیست؟!
تلاش‌های سازمان محیط‌زیست برای تصویب موافقت‌نامه پاریس در حالی است که هنوز ایراد شورای نگهبان در این مورد به قوت خود باقی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان:
۱۳۴هکتار گلخانه در استان سمنان ایجاد شد
رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از سیاست‌های مورد حمایت این سازمان است، گفت: تا کنون ۱۳۴ هکتار گلخانه در استان ایجاد شده است.
رفتارهای اقتصادی حوزه کشاورزی نیازمند تجدید نظر است
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:رفتارهای اقتصادی حوزه کشاورزی نیازمند تجدید نظر است.
بیش از دو هزار نقطه دارای کد شناسه عشایری شناسایی شد
وزیر جهاد کشاورزی از شناسایی دو هزار و ۳۲۰ نقطه دارای کد شناسه عشایری در کشور خبر داد.
سفر بی‌بازگشت سنجاب‌ها از زاگرس
ویدئوهایش از شیرین‌کاری سنجاب‌ها زیاد لایک خورده است. «قیمت؟ » بیشترین سؤال پرسیده شده در پایین هر صفحه است که معمولا بدون جواب مانده و هر نوع دریافت اطلاعات به تماس تلفنی یا پیغام در فضای مجازی منوط شده است. در لابه‌لای پست‌های متعدد از سنجاب‌ها، گاهی چند پیام هشدار‌دهنده هم ارسال شده و به دوستداران سنجاب توصیه شده که به حیات وحش آزار نرسانید و البته بهترین مکان برای زندگی سنجاب و دیگر انواع گونه‌های‌ حیات‌وحش، طبیعت است.
مقامات مسئول امور مراتع کشور تأکید کردند؛
برخورد با کشت غیرقانونی در زمین‌های ملی
ترحم بهزاد، مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیز‌داری گفت: هرگونه کشت در عرصه‌های منابع ملی ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود مگر اینکه از سوی مراجع ذی صلاح مجوز آن صادر شده باشد.اراضی ملی که بیرون از محدوده شهری قرار گرفته باشند، متعلق به اداره منابع طبیعی هستند و جزو مراتع و عرصه‌های ملی قرار می‌گیرند و بر اساس قانون هرگونه تصرف یا کشت در این عرصه‌ها غیرقانونی است.
شمشادهای به جای مانده از عصر دایناسورها آرام می‌میرند
عضو هیئت‌علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات گفت: شمشادهای جنگل‌های هیرکانی در حال نابودی است و این ذخایر عصر دایناسورها در حال نابودی هستند.
افزایش سرمایه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران/ آغاز اجرای طرح پرورش بز شیری نژاد مورسیا
دکتر شیرزاد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفتگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این سازمان اظهار داشت: براساس مصوبه اخیر مجمع عمومی، سرمایه سازمان مرکزی تعاون روستایی با افزایش قابل ملاحظه از ۸۰۰۰ میلیون ریال به ۷۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته که می تواند بطرز چشمگیری قدرت شبکه تعاونی‌ های روستایی را برای تامین منابع مالی افزایش دهد.
مصرف شیر در ایران به یک چهارم میانگین جهان رسید
به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران پیشنهاد این اتحادیه برای هر کیلوگرم شیر خام بر اساس هزینه‌های تولید ۲۵۷۰ تومان بود، اما نرخی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه محاسبه کرده، کمتر از ۲۴۰۰ تومان (۲۳۹۰ تومان) است.
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور:
قیمت مصوب هر کیلو شیر خام ۲ هزار و ۳۹۰ تومان
سلطانی گفت: ستاد تنظیم بازار به سبب کاهش قدرت خرید خانوار با افزایش نرخ ۲ هزار و ۵۷۰ تومانی برای هر کیلوشیر خام موافقت نکرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
خرید تضمینی ملخ زنده؛

ملخ‌های مهاجم گرخیدند

در مرزهای شرقی کشور ؛

قاچاق گوسفند با اتوبوس VIP!!!

بودجه احیا دریاچه چه شد؟

دریاچه ارومیه خودش احیا شد!

اندر خم حمایت از محیط بانان؛

فقط دو ماه دووم بیار رفیق!

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد