پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بهانه‌های فصلی برای کمبود و رشد قیمت؛
بی‌ثباتی نرخ محصولات کشاورزی و بهانه‌های فصلی
بی‌ثباتی نرخ محصولات کشاورزی که در مدت نیمه نخست امسال، مصرف‌کنندگان به ویژه اقشار حقوق ‌بگیر را تحت فشار قرار داد،
۷ نکته درباره طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی
موافقت سازمان حفاظت محیط زیست با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور با واکنش منابع طبیعی، نمایندگان مجلس و برخی کارشناسان بسیاری روبه‌رو شده است. هر چند که وزارت نیرو می‌گوید راهی به جز انتقال آب خزر نداریم و سازمان حفاظت محیط زیست آن را تایید می‌کند اما بعضی کارشناسان می‌گویند که در بخش کشاورزی حداقل سالانه ۱۵ میلیارد متر مکعب آب قابل صرفه‌جویی است.
قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی نباید بیش از 12 هزار تومان باشد
«قیمت هر کیلو رب در بازار نباید بیش از 12 هزار تومان باشد اما در بازار بیش از 16 هزار تومان به فروش می‌رود و ما هم دلیلش را نمی‌دانیم». این صحبت‌های رئیس گروه صنایع تبدیلی محصولات زراعی وزارت جهاد کشاورزی است.
نارنگی 60 درصد ارزان شد /پرتقال های موجود در بازار نارس است
عضو هیأت مدیره اتحادیه باغداران کشور با بیان اینکه زمان برداشت پرتقال شمال و جنوب کشور هنوز نرسیده است، گفت: آنچه که امروز به عنوان پرتقال شمال در بازار عرضه می شود میوه نارس و رنگ‌آوری شده است.
گندمکاران از دولت در سازمان بازرسی کل کشور شکایت کردند
درحالی که سخنگوی دولت اعلام کرد قیمت تعیین شده برای گندم مناسب است و با توجه به شرایط کل جامعه این تصمیم گرفته شده، گندمکاران می گویند قیمت اعلامی را نمی پذیرند ومجددا از دولت شکایت می کنند.
ناکارآمدی تعاون روستایی ؛
جوابیه 3 اتحادیه به گزارش های سبزینه
در پی انتشار گزارش‌هایی که 21، 22 و 23 مهرماه به ترتیب با عنوان‌های «تأثیر ناکارآمدی تعاون روستایی بر معیشت 10 میلیون کشاورز»، «احتمال تخلف گسترده در مجموعه تحت نظارت تعاون روستایی» و «ضرورت نظارت مجلس بر فعالیت سازمان تعاون روستایی» منتشر شد، اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین، اتحادیه سراسری تعاونیهای کشاورزی پرورشدهندگان مرغ گوشتی ایران و مدیرعامل اتحادیه زنبورداران استان اصفهان جوابیه‌هایی ارسال کردند که عیناً در ادامه می‌آید.
آب دریای خزر در فلات مرکزی قرار است به چه مصارفی برسد؟
مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قرار است آب دریای خزر در فلات مرکزی کشور صرف مصارف شرب و صنعت شود. در حال حاضر نیز اختلافاتی بین محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و کارفرمای پروژه انتقال آب روی عمق برداشت وجود دارد.
تجمع اعتراضی کنشگران محیط زیست بابل به طرح انتقال آب خزر
نخستین واکنش‌ های مدنی در برابر درخواست وزارت نیرو و موافقت عیسی کلانتری برای اجرای "طرح شیرین سازی و انتقال آب خزر" در مازندران ظهور کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛
حضور شبکه تعاون روستایی در بازار زعفران سال جاری
معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: با هدف حمایت از تولیدکنندگان و تنظیم بازار محصولات کشاورزی، رصد مداوم بازار زعفران و پایش مستمر قیمت این محصول با شروع فصل برداشت در دستور کار سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور قرار داشته تا اقدامات عوامل واسطه و سودجو و تبانی احتمالی آنها در بازار، قیمت زعفران را با شیب کاهنده و غیر منصفانه روبه‌رو نسازد.
جمع‌آوری ۵۵ هزار تن زباله در کربلا
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از جمع آوری ۵۵ هزار تن زباله در کربلا طی ١٢ روز گذشته خبر داد.مجتبی یزدانی با اشاره به حضور نیروهای خدمات شهری در شهرهای کوفه، نجف، کربلا و حد فاصل این دو شهر گفت: ٣۵٠ نیرو در کوفه، ٣۵٠ نیرو در نجف و حدود ۱۰۰۰ نیرو در کربلا با همراهی نیروهای عراقی مسئولیت نظافت و رفت و روب را برعهده دارند. ‌وی با اشاره به ارسال تجهیزات لازم از جمله مخزن پسماند، بیل، کیسه زباله، جارو و ... برای نظافت معابر اضافه کرد: گزارش‌ها حکایت از رضایت مردم از اقدامات مدیریت شهری پایتخت دارد البته تمامی اقدامات با همکاری و هماهنگی طرف عراقی انجام شده است.
صادرات ماهیان زینتی به اروپا؛
ایجاد ۳۵۰۰ شغل جدید با تکثیر ماهی زینتی
تکثیر و پرورش ماهیان زینتی یکی از فعالیت‌های اقتصادی است که می‌تواند سودآوری مناسبی داشته باشد و حتی می‌توان ماهیان چند میلیون تومانی را در منزل تولید کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مصرف گردن، بال و پوست مرغ ممنوع !!!
یک متخصص تغذیه با بیان اینکه چربی نهفته در بال و گردن مرغ برای انسان و به خصوص زنان خطرناک است، گفت: مردانی که با این چربی چاق می‌شوند بدنشان تغییر فرم داده و شبیه زنان می‌شوند.
تربیت مدیران آینده در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، موضوع نظام جانشین پروری و تربیت مدیران آینده را از برنامه های جدی این معاونت اعلام کرد.
رئیس سازمان محیط‌زیست از ترس برکناری، با طرح انتقال آب دریای خزر موافقت کرد
طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران، ماجرای امروز و دیروز نیست اما با نامه رئیس سازمان محیط‌زیست به وزارت نیرو مبنی بر موافقت با این طرح، در شرایطی که دفتر ارزیابی همین سازمان مخالفتش با آن را اعلام کرده بود، شرایط پیچیده شده است.
رئیس دامپزشکی شهرستان مرودشت پاسخ داد؛
علت مرگ ناگهانی ۱۰۷ رأس گوسفند در مرودشت چه بود؟
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان مرودشت گفت: ۱۰۷ راس گوسفند در این شهرستان به صورت یک‌باره تلف شده و احتمال دارد که مسمومیت و نوشیدن آب از محلی در نزدیکی پتروشیمی شیراز عامل آن بوده باشد.
آمارها نشان می دهد؛
صادرات توتون ۱۰ برابر شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است.این آمار نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۷۹۹ تن توتون صادر شده که نسبت به صادرات ۷۵.۷ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۹۵۵.۵ درصد افزایش داشته است.این در حالی است که طبق آمارها میزان صادرات تنباکوی سنتی و معسل در این مدت به ترتیب ۵۳.۲ و ۷۸ درصد نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته کاهش داشته به طوری که صادرات این دو محصول در پنج ماهه اول امسال به ۴۷.۳ و ۳۵.۶ تن رسیده است، در حالی که صادرات تنباکو سنتی و معسل در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۰۱.۱ و ۱۶۲.۱ تن بوده است.
دبیر انجمن شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها؛
چرا با یک بارندگی، پل‌ها تخریب می‌شوند؟
در روز های اخیر پل های زیادی در اثر بارندگی در شمال کشور تخریب شده است. درست مانند اوایل سال جاری که پس از سیل‌ ویرانگر شمال و جنوب کشور، پل‌های زیادی تخریب شد. در نگاه اول کارشناسان به این نکته اشاره می‌کنند که کیفیت پایین ساخت پل موجب تخریب شده است و حتی در برخی از مکان‌ها با فواصل کمتری مشاهده می شود که پل‌های قدیمی و حتی پل های باستانی باقی مانده‌اند و پل های جدید تخریب شده اند.
افزایش ۱ تا ۳ هزار تومانی قیمت برنج‌های وارداتی
گزارش‌ میدانی نشان می‌دهد قیمت برنج‌های وارداتی در بازار افزایش ۱ هزار تا ۳ هزار تومانی داشته است. کارشناسان کاهش میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته را علت افزایش قیمت برنج‌های خارجی می‌دانند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران:
برنامه مدیریت جامع ۳۲ تالاب مهم کشور تصویب شده است
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران گفت: برنامه مدیریت جامع برای ۳۲ تالاب کشور که دارای ارزش اکولوژیکی هستند تصویب و این برنامه در ۱۶ تالاب تاکنون اجرایی شده است.
همکاری ایران با آلمان در زمینه بذر
معاون وزیر جهاد کشاورزی از واردات ارقام جدید کلزا و چغندر قند به کشور خبر داد و گفت: این اقدام با حمایت وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجری کشت دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی:
شرکت‌های توسعه کشت دانه‌های روغنی در استان‌ها احیاء می‌شود
مجری کشت دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از احیاء شرکت‌های توسعه کشت دانه‌های روغنی در استان ها خبر داد و گفت که امسال یک شرکت به صورت آزمایشی در استان گیلان آغاز به کار کرده است.
۳۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در کشور راه‌اندازی شده است
رئیس سازمان امور عشایر ایران، از راه‌اندازی ۳۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در سراسر کشور برای توسعه فعالیت‌های تولیدی این بخش خبر داد.
هشدار در مورد "انتقال آب دریای خزر"؛
نابودی هکتارها جنگل هیرکانی و خاک و منابع طبیعی
واکنش مراجع علمی و تخصصی به موافقت مشروط عیسی کلانتری با اجرای "طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران" همچنان ادامه دارد. کارشناسان هشدار می دهند این طرح می تواند جنگل های هیرکانی را نابود و اکوسیستم منطقه از حالت تعادل خارج کرده، زندگی مردم را در استان های شمالی تحت تاثیر قرار دهد.
گفت‌وگو با «دکتر محمدرضا شیرازی» دامپزشک و کارشناس رسمی دادگستری:
نقدی جامع بر پیش‌نویس لایحه قانونی حمایت از حیوانات
اگرچه پیش از این برای پیشگیری از ارتکاب جنایات علیه حیوانات، پیش‌نویس الحاق چند تبصره به مادۀ 679 قانون مجازات اسلامی از طرف سازمان حفاظت محیط زیست در دستور بررسی کمیسیون لوایح دولت قرار داشت، اما برخی اتفاقات تلخ اخیر کشور در خصوص حیوان‌‌آزاری و ایجاد حساسیت عمومی نسبت به برخورد با حیوان‌آزاران، باعث شد تا پیش‌نویس لایحه قانونی حمایت از حیوانات از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور نوشته شود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
خرید حمایتی هم چاره ساز نشد؛

صف طویل گوجه کاران مقابل کارخانه ها

دنیا در جنگ با مواد پلاستیکی؛

سهم ایران از یک آلودگی بزرگ زیست‌محیطی

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد