سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتقال آب کاسپین و نمک زدایی ازآن، خسارت جبران ناپذیر به محیط زیست می زند
نماینده آستانه اشرفیه با بیان اینکه با انتقال آب کاسپین و به دنبال آن، نمک زدایی ازآن و انباشت نمک درهرمنطقه ای، شرایط اکوسیستم منطقه نابود می شود، گفت: باید کارشناسی شود که امکان، تجهیزات و هزینه نمک زدایی را داریم؟ که درغیراینصورت، خسارت به محیط زیست جبران ناپذیر است.
لزوم مدیریت مصرف صحیح؛
رتبه اول ایران در اتلاف آب
رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: عامل ۳۰ تا ۳۵ درصد خشکیدگی جنگلهای بلوط زاگرس عوامل و رفتارهای انسانی است.رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از پاسخگویی به استعلامات زیست‌محیطی در بازه زمانی دوماهه در استان‌ها خبر داد و گفت: پاسخ ندادن به استعلام به معنای تایید پروژه است اما جواب منفی نیز باید مطابق منطق و قانون باشد.وی با بیان اینکه زیبنده کشور ما نیست که در فرسایندگی و هدر دادن آب اول باشد، گفت: ما اصلا حافظان خوبی برای نسل‌های بعدی در حوزه منابع آبی، خاک، گیاهان و حیوانات نبوده‌ایم.
اجرای پایلوت توسعه تولید محصولات ارگانیک در چهار استان کشور
ایانا-کشاورزی: در حال حاضر ۱۷۹ کشور در دنیا محصولات ارگانیک تولید می‌کنند و ایران از نظر سطح زیر کشت در رتبه چهل و سوم جهان قرار دارد.او با بیان این که گردش مالی محصولات ارگانیک در جهان ۱۰۰ میلیارد دلار است، گفت: طبق آمار ۲۰۱۶ سطح اراضی ارگانیک در جهان ۶۰ میلیون هکتار است که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کشاورزی در این اراضی فعالیت می‌کنند.نورانی درباره سهم محصولات ارگانیک در صادرات و توسعه بازارهای صادراتی اظهار داشت: روند صادرات این محصولات در ایران رو به افزایش است به طوری که به رغم تحریم‌ها، امسال کل خرما در روتک در منطقه مرزی بین خاش و پاکستان که همگی گواهی ارگانیک اتحادیه اروپا داشتند، صادر شد.
اراضی جنوب زیر پوشش طرح کشاورزی حفاظتی قرار گرفتند
رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: ۴۵۰هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در سال زراعی جاری به منظور حفاظت از خاک و آب، زیر پوشش طرح کشاورزی حفاظتی قرار گرفت.
33 درصد صید کشور در هرمزگان انجام می شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان هرمزگان در بحث صید و صیادی پیشرفت خوبی داشته است و هم اکنون حدود 33 درصد صید کشور در این استان انجام می شود.
نامه شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست ومنابع طبیعی کشور به دکتر روحانی؛
خواستار شفاف شدن مستندات علمی و کارشناسی پروژه انتقال آب خزر هستیم
اعلام موافقت حسن روحانی با طرح انتقال آب خزر به سمنان، واکنش های متعددی داشت که یکی از مهم ترین آنها، نامه "شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست ومنابع طبیعی کشور بود.
فعلا چاره‌ای جز واردات برنج نداریم
مدیر کل تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به کسری برنج در کشور، گزینه ای برای ممنوعیت واردات آن نداریم زیرا در غیر این صورت قیمت هرکیلوگرم برنج خارجی در بازار به ۱۱ هزار تومان و برنج ایرانی به ۲۰ هزار تومان می رسد.
رئیس سازمان محیط زیست؛
رتبه اول ایران در اتلاف آب
رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: عامل ۳۰ تا ۳۵ درصد خشکیدگی جنگلهای بلوط زاگرس عوامل و رفتارهای انسانی است
درخواست سلب مسئولیت از وزارت نیرو؛
مجلس براي برداشت آب‌هاي اعماق زمين عجله دارد
اطلاعات محدود در زمينه آب‌هاي ژرف و ناشناخته‌بودن اين پديده، عرصه را براي جولان سياسيون هموار كرده است. گروهي با تكيه بر اعداد و ارقام نجومي كه از صحت آنها هنوز اطلاعات دقيقي در دسترس نيست (زيرا تنها يك چاه گمانه براي مطالعه در زمينه آب‌هاي ژرف با صرف هزينه چندميلياردي در كشور حفر شده است)، مي‌خواهند چند ده چاه با عمق چاه نفت حفر كنند تا به سفره‌ آبي كه فعلا خيالي است، دسترسي پيدا كنند.
کوتاهی های گذشته را به دیگران نسبت ندهیم
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر پرهیز از تزریق اخبار فرسایشی و ملال آور در جامعه گفت: هیچگاه کوتاهی های صورت گرفته و انجام نشدن کارهایی که در گذشته باید تحقق می یافت را به دیگران نسبت ندهیم.
کمترین میزان رشد در شمال کشور+جدول
در ۶ حوضه اصلی آبریز کشور، کمترین میزان رشد بارش‌ها را در حوضه آبریز دریای خزر شاهد هستیم که میزان بارش‌های ۷۷ روز گذشته در این حوضه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۲۹.۴درصدی و نسبت به مدت مشابه به‌طور متوسط در درازمدت رشدی ۲۶.۴درصدی داشته است.
اجرای طرح مخرب گردشگری آشوراده توجیهی جز انگیزه‌ اقتصادی ندارد
استاد دانشگاه تهران با انتقاد از کلید خوردن طرح گردشگری آشوراده، گفت: این طرح جز انگیزه‌های اقتصادی هیچ توجیهی ندارد و برای محیط زیست مخرب است.
بلندپروازی سازمان محیط زیست در ارائه تعهدات ایران به توافق پاریس
بررسی‌های صورت گرفته نشان می دهد سیاست‌های سازمان محیط زیست برای کاهش گازهای گلخانه‌ای در بخش حمل و نقل در قالب تعهدات ایران برای پیوستن به توافق پاریس بلندپروازانه است و اصلاً قابلیت اجرا ندارند.
ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید لبنیات را اعلام کرد+جدول
رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی، اعلام کرد امروز ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید لبنیات را ابلاغ کرده است و قرار است از این به بعد روی انواع لبنیات قیمت‌های جدیددرج شود
۶۰ درصد دامداری های کشور تعطیل است
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نزدیک به ۶۰ درصد واحدهای دامی صنعتی و نیمه صنعتی خالی از دام و تعطیل است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دکتر حسین شیرزاد عنوان کرد؛
آغاز مداخله هدفمند در بازار زعفران
باتوجه به آغاز زمان عرضه محصول زعفران به بازار و ورود دلالان به عرصه نرخ گذاری و کاهش موقتی و سودجویانه قیمتها توسط آنها باهدف اجحاف به زعفران کاران زحمتکش و محروم کشور، علائم بازار نشان از لزوم مداخله حمایتی وزارت جهادکشاورزی و سازمان تعاون روستایی بمنظور تعدیل قیمت ها، جلوگیری از ضرر و زیان مضاعف تولیدکنندگان، ممانعت از ایجاد انحصار و قبضه بازار ازسوی واسطه‌ها ، همچنین حمایت واقعی از مصرف‌کنندگان داخلی و از همه مهمتر، تثبیت جایگاه جهانی این محصول استثنائی کشورمان دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ترانزیت و ترابری از مشکلات جدی در صادرات محصولات کشاورزی هستند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه روزانه۵۰۰تن پرتقال به کشورهای همسایه صادر می‌شود، گفت: در بحث ترانزیت و ترابری مشکلات جدی داریم و کانتینر مناسب برای بارگیری محصولات نداریم و امیدواریم باغداران بتوانند حاصل دست‌رنج محصولات خود را بدست آورند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لغو فوری بخشنامه واردات برنج با هدف حمایت از برنج کاران شمال کشور
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار لغو فوری بخشنامه واردات برنج با هدف حمایت از برنج کاران شمال کشور شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آب‌های پاییز پربارش را با آبخیزداری مهار کنیم
طبق گفته کارشناسان پاییز امسال فصلی پر بارش نسبت به سال‌های قبل خواهد بود. در صورت عدم مدیریت جریان‌های آب حاصل از بارش‌ها نه‌تنها در حال حاضر خسارات جانی و مالی خواهیم دید؛ بلکه باید منتظر فریادهای کم‌آبی همیشگی در فصول کم بارش سال باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سه هزار هکتار گلخانه امسال احداث می شود
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به روند توسعه گلخانه ها در شش ماه نخست سال 97، گفت: پیش بینی می شود بیش از سه هزار هکتار گلخانه امسال در کشور احداث شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نرخ ۱هزار و ۶۰۰ تومان برای هر کیلو گندم منطقی است
نایب‌رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران ایران گفت: نرخ یک‌هزار و ۶۰۰ تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از سوی دولت در سال‌جاری منطقی است.وی با اشاره به اینکه نرخ اولیه دولت برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از گندم‌کاران هزار و ۴۷۰ تومان بود، گفت: پس از اعلام این نرخ از سوی دولت، با مذاکرات انجام شده بین نمایندگان دولت و بنیاد ملی گندم‌کاران ایران، نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم به یک‌هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافت.
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس؛
یوز و پلنگ ایرانی ‌در معرض تهدید قرار دارد
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس بر ضرورت پیش‌بینی ردیفی در بودجه ۹۸ برای حفاظت از گونه‌های نادر جانوری تاکید کرد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش یک عضو خانه کشاورز به اظهارات امروز معاون وزیر جهاد کشاورزی:
هیچ کشاورزی از نرخ 1600 تومانی خرید گندم راضی نیست
محمد اردلان کاظمی،عضو خانه کشاورز در واکنش به اظهارات امروز عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی که از نرخ 1600 تومانی خرید گندم دفاع کرده بود، گفت: قیمت 1600 تومانی برای خرید تضمینی گندم قانونی نبوده و مورد قبول کشاورزان نیست. این نرخ دو سال است که تغییر نکرده و تغییرات امسال هم به دلیل تورم منصفانه نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
80 درصد سبد غذایی وارداتی به کشور تراریخته است
رییس انجمن ژنتیک ایران گفت: 55 درصد سبد غذایی کشور از واردات تامین می شود که از این میزان 80 درصد آنها تراریخته است.وی تاکید کرد: در واقع باید گفت که امروزه فناوری زیستی نیاز مبرم برای ماست؛ اگر محصولی مقاوم به شوری تولید می شود در واقع کمکی به سبد غذایی کشور است، بنابراین باید مخالفت ها و موافقت ها منطقی و با دلیل باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد