بخش آب سازمان ملل متحد اعلام کرد:
«پساب طلای خاکستری» شعار روز جهانی آب
بخش آب سازمان ملل متحد شعار روز جهانی آب (دوم فروردین مصادف با ۲۲ مارس) را در سال ۲۰۱۷" پساب، طلای خاکستری" اعلام کرد.
تذکر محیط زیست به رهاسازی تلفات ماهی‌های قرمز در میدان تره بار مرکزی/با متخلفان برخورد می‌شود
در پی رها شدن ماهی‌های قرمز تلف شده در میدان مرکزی میوه و تره‌بار، رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن تایید این موضوع گفت: در صورت رعایت نکردن نکات زیست محیطی به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهند شد.
استمرار سایه خشکسالی بر سر ایران
با وجود بارش‌های پاییز و زمستان گذشته، وضعیت خشکسالی در پهنه وسیعی از کشور همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که بر اساس آمار بارش‌های کشور، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۵۰ میلی‌متر بارش در کشور رخ داده که در مقایسه با دوره بلندمدت شش درصد و در قیاس با مدت مشابه پارسال چهار درصد کاهش یافته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عوامل ویروسی کاهش جمعیت زنبور عسل در کلونی‌ها شناسایی شد
رئیس بخش تحقیق و تشخیص بیماری‌های زنبور عسل، کرم ابریشم و حیات وحش موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: با توجه به تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده در این موسسه، عوامل ویروسی کاهش جمعیت زنبور عسل در کلونی‌ها شناسایی شد که گزارش نهایی آن در سال 96 انتشار می‌یابد.
سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛
ابلاغ سطوح دستمزدی و حق بیمه کشاورزان و روستاییان در سال ۹۶
سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 96 اعلام شد که براساس آن بیشترین، 800 هزار تومان و کمترین، 350 هزارتومان تعیین شده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
دولت به زخم باغداران نمک پاشید
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار تن پرتقال درجه یک در انبارهای مازندران هست که با قیمت ۳هزار تا ۳۵۰۰ تومان در حال توزیع است. انتظار نمی‌رفت دولت در شب عید با واردات پرتقال به زخم باغداران نمک بپاشد.
توصیه نوروزی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار؛
مردم امسال عید کمتر پرتقال بخورند
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گفت: اگر مردم طبق شب عید سال‌های قبل پرتقال بخرند حدود ۱۲۰هزار تن پرتقال نیاز داریم، اما به مردم توصیه می‌کنیم که امسال پرتقال را از سبد میوه‌های اصلی پذیرایی عید خارج کنند تا نیازی به واردات این میوه نباشد.
با نزدیک شدن به پایان سال؛
توزیع پرتقال‌های مصری هنوز آغاز نشده
رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه عرضه پرتقال‌های مصری وارداتی هنوز آغاز نشده است، از توزیع گسترده میوه‌های قاچاق با چهار برابر قیمت تمام شده، در آستانه نوروز خبر داد.
رییس اداره محیط زیبست شهر تهران درخواست کرد؛
مردم از خرید گونه های جانوری برای نوروز خودداری کنند
رییس اداره محیط زیست شهر تهران بااشاره به اینکه گونه ای که از زیست گاه خود جدا می شود سرانجام تلخی دارد و محکوم به فنا است گفت: مردم از خرید گونه های جانوری، برای هفت‌سین و نوروز خودداری کنند.
آژیر قرمز خشکسالی تهران به صدا درآمد
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه آژیر قرمز خشکسالی تهران به صدا در آمده است، گفت: گستره یک میلیون و ٦٤٨ هزار کیلومتر مربعی ایران و ٦٤٨ کیلومتر مربعی تهران، با ابعاد و به اشکال مختلف، گرفتار خشکسالی شده است.
همکاری دستگاه‌های قضایی و انتظامی برای حفظ گونه در خطر انقراض
چند سالی است که قرار دادن «سمندرلرستانی» در سفره‌هفت سین به عنوان یکی از «سین‌»ها رواج پیدا کرده است، در حالی که این گونه حیات وحش در معرض خطر انقراض قرار دارد و قاچاق این گونه، حیات وحش ارزشمند ایران را رو به نابودی می‌برد.
در واکنش به تذکر نمایندگان به عدم پرداخت مطالبات چایکاران:
سهم دولت پرداخت شد/ چهار درصد سهم کارخانه‌های چایسازی باقی ماند
رییس سازمان چای کشور گفت: از مجموع ۱۴۹ کارخانه چایسازی ۱۰۱ کارخانه بدهی خود را به طور کامل پرداخت کرده‌اند یعنی بدهی کارخانه‌ها چهار درصد ارزش کل تولیدی است.
سرنگ‌ها جان پلنگ پاسند را مکیدند؛
پلنگ پاسند تلف شد!
پلنگی که هفته گذشته در بهشهر به دلیل گرفتار شدن در تله سیمی، زنده‌گیری و به جایگاهی در «سمسکنده» منتقل شده بود تا برای رهاسازی در زیستگاهش آماده شود، شب گذشته به دلیلی نامعلوم تلف شد و با زیستگاهی که این روزها به قتلگاه پلنگ ایرانی بدل شده وداع گفت.
سیب‌زمینی ۳۰۰ تومانی روی دست کشاورزان مانده است
در حالی که خبرگزاری‌های هند خبر از صادرات پنج هزار تن سیب‌زمینی به ایران داده بودند، سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را رد کرد و گفت: تولید خودمان در داخل با کیلویی ۳۰۰ تومان روی دست کشاورزان مانده و نیازی به واردات سیب‌زمینی نداریم.
چه کسی راست می گوید؟
در هورالعظیم چه خبر است؟
‌مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با رد گفته کارشناسان حوزه آب و برق مبنی بر این که حوضچه شماره سه و چهار هورالعظیم با پساب و با عمق کم آبگیری شده است و در تابستان تبخیر خواهد شد، گفت: کارشناسانی که این موضوع را مطرح کردند از این حوضچه ها بازدیدی نداشته و تاکنون به اینجا نیامده‌اند. در محل‌هایی که ادعا می‌شود با عمق کم و از پساب‌ها آبگیری شده، آب شیرین از رودخانه کرخه و با عمق بالا وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سدسازی ترکیه از عوامل پیدایش ریزگرد در ایران است
مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: طرح های سازه ای ترکیه در بخش آب، بر بروز ریزگردها در استان های جنوبی و غربی کشور موثر بوده است.
مدیر ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد؛
تداوم مشکلات بودجه احیای «ارومیه»
مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه دولت به تعهدات خود در قبال احیای دریاچه ارومیه عمل نکرده است، گفت: «پیمانکاران از شهریور و مهر گذشته به خاطر نبود منابع مالی، اجرای طرح‌ها را رها کردند.»
محقق ارشد و هماهنگ کننده ایمنی زیستی و برنامه کشاورزی پایدار؛
برچسب‌گذاری محصولات تراریخته کمترین اقدام در احقاق حقوق شهروندی است
محقق ارشد و هماهنگ کننده ایمنی زیستی و برنامه کشاورزی پایدار گفت: برچسب‌گذاری محصولات دستکاری شده ژنتیکی(تراریخته) کمترین اقدام در احقاق حقوق شهروندی در امنیت غذای آنها است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تالاب هورالعظیم احیاء شده، نمی دانم سر و صداها برای چیست
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که گزارش ها حکایت از این دارد که تالاب هورالعظیم احیاء شده است، گفت: دولت در این دوره توجه ویژه‌ای به خوزستان داشته است که مهم‌ترین آن ها احیای تالاب‌ها است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عرضه گوشت تازه گوسفندی در ۵ نمایشگاه بهاره و فروشگاه‌های زنجیره‌ای/ قیمت کیلویی ۳۱۵۰۰ تومان
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: فعالیت برخی دلالان عامل پایین نیامدن قیمت گوشت گوسفندی است و آن قدر گوشت تازه با قیمت دولتی به بازار عرضه می‌کنیم، تا قیمت‌ بشکند.
پیمانکاران احیای دریاچه ارومیه از شهریور کار را رها کرده‌اند
مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، گفت: پیمانکاران ما از شهریور و مهر گذشته پروژه‌ را رها کرده اند و در صورت عدم تامین منابع مالی فرصت‌ احیا را از دست می‌دهیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بارش های 9 سال اخیر در ایران از خط نرمال بالاتر نرفته است
داود پرهیزکار شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: چالش امروز کشور خشکسالی مکرری است که رخ می دهد ودر بخش های وسیع کشور شاهد آن هستیم.
افزایش 35.5 درصدی قیمت برنج در فصل پاییز/ مزد کارگر میوه‌چین 2.8 درصد رشد کرد
متوسط قیمت فروش محصولات و هزینه خدمات کشاورزی پاییز سال 95 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد و بر اساس آن قیمت برنج در فصل پائیز با ۳۵.۵ درصد رشد همراه بود.
خطر شکل‌گیری یک جنگ بزرگ جهانی بر سر آب/ روزانه هزار کودک در اثر مصرف آب آلوده می‌میرند
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان نسبت به قرار گرفتن جهان در آستانه جنگ بر سر آب هشدار داد و با استناد به آمارهای سازمان ملل از مرگ روزانه هزار کودک بر اثر مصرف آب آلوده خبر داد.
دبیر جشنواره "از امنیت غذایی تا حاکمیت غذایی در چارچوب حکمرانی مطلوب"؛
محصولات دستکاری‌شده ژنتیکی
آنچه می‌خوریم و می‌آشامیم، حالا برای دانشگاه‌های بزرگ کشور ازجمله دانشگاه شهیدبهشتی دارای اهمیت شده تا آنجا که در این دانشگاه فردا (دوشنبه) همایش " از امنیت غذایی تا حاکمیت غذایی در چارچوب حکمرانی مطلوب" برگزار می‌شود، همایشی که می‌خواهد همه تأکیدش را بر "امنیت غذایی" و "حاکمیت غذایی" بگذارد.
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
محیط زیست