سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آمار تکان دهنده ای که ناخواسته توسط دولت منتشر شد؛
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی خبر داد؛
هشدار درباره مصرف روغن زیتون‌های قاچاق
عضو شورای ملی زیتون با بیان اینکه مصرف روغن پومیس برای انسان خطرناک است، از مردم خواست از خریدن روغن زیتون‌های قاچاق خودداری کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قائم مقام وزیر کشاورزی اعلام کرد:
توزیع میوه‌های تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی
قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توزیع می شود و اگر مردم، گران فروشان را به دستگاه‌های نظارتی معرفی کنند با آنها برخورد می‌شود.
رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد؛
فروکش کردن بیماری آنفلوآنزا در کشور
رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فروکش کرده و کاملا تحت کنترل است و همه مطالبات مرغداران ناشی از تلفات این بیماری با تامین اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی از سوی دولت پرداخت شده است.
صادرات تخم مرغ به حالت قبل برمی‌گردد/سازمان دامپزشکی در حال رایزنی با سازمان‌های بین‌المللی است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان دامپزشکی در حال رایزنی با سازمان های بین‌المللی است تا انشاالله روند صادرات تخم مرغ به حالت قبل برگردد.
مجری طرح خودکفایی گندم وزارت جهاد کشاورزی:
موفقیت در خودکفایی گندم تصادفی و مقطعی نیست
کسب موفقیت در خودکفایی تولید گندم تصادفی و مقطعی نیست بلکه مجموعه سیاست ها و اقدامات فنی به افزایش میزان تولید منجر شده است.
از طرح های مهم وزارت جهاد کشاورزی؛
افزایش بهره وری با کشت محصول گلخانه ای
توسعه گلخانه ، نهال سالم و استاندارد و گیاهان دارویی از طرح های مهم و مصوبه اقتصاد مقاومتی در وزارت جهاد کشاورزی است.
روند حرکت سامانه بارشی در کشور؛
هشدار هواشناسی نسبت به وقوع طوفان تندری
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روند حرکت سامانه بارشی در کشور را تشریح کرد و نسبت به وقوع بارش های شدید موقت، وقوع صاعقه و طوفان تندری که منجر به سیلاب می شود، هشدار داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس انجمن صنفی گاوداران ایران عنوان کرد؛
سود گوشت قرمز برای دامدار یک درصد و برای دلال 20 درصد
رئیس انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: با توجه به قیمت تمام‌ شده و هزینه‌ جانبی، قیمت گوشت گوساله در بازار باید کیلویی 30 هزار تومان باشد، اما این روزها تا 38 هزار تومان هم به فروش می‌رسد که سود آن فقط به جیب دلال‌ها می‌رود.
افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۶ به ۱۳ هزار ریال
مشاور ‌وزیر‌ ‌جهاد ‌کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی گندم بیان داشت: قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم در سال ۹۶ به ۱۳هزار ریال افزایش پیدا می کند.
مجلس سازوکار جریمه کارخانجات آلاینده را تعیین کرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار برخورد و نیز جریمه واحدهای صنعتی و معدنی آلاینده محیط زیست را تعیین کردند.
الزام شهرک ها و واحدهای صنعتی به اختصاص ۱۰ درصد فضا به درختکاری
نمایندگان مجلس شهرک‌ها واحدهای صنعتی و تولیدی جدید الاحداث را مکلف کردند حداقل ۱۰ درصد فضای تخصیص یافته را به فضای سبز مشجر اختصاص دهند.
مقابله با ریزگردها در دستور کار عراق/توسعه مرز تجاری شلمچه عراق
راجح صابر عبود الموسوی عصر روز گذشته در حاشیه نشست مشترک با اتاق بازرگانی خرمشهر در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص تصمیم دولت عراق برای مقابله با ریزگردها، اظهار کرد:
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پلیس موظف به جریمه متخلفان شد؛
تردد وسایل نقلیه فرسوده ممنوع شد
نمایندگان مجلس با تصویب ماده‌ای از لایحه هوای پاک، تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده را ممنوع کرده و پلیس راهنمایی و رانندگی را موظف به جریمه متخلفان از این ماده کردند.
پرداخت ۶۷۵میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه وضعیت بودجه‌ای ستاد احیای دریاچه ارومیه و مبالغ دریافتی برای احیای دریاچه ارومیه را گزارش داد.
گرانی شیر غیرمجاز است/ تخم‌مرغ به دلیل افزایش تقاضا گران شد
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی با بیان اینکه افزایش قیمتی که یکی دو شرکت خاص در محصولات لبنی داده اند، غیر مجاز است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی به تعیین قیمت ورود نمی کند و تعیین قیمت بصورت انحصاری در اختیار سازمان حمایت است.
بخش آب سازمان ملل متحد اعلام کرد:
«پساب طلای خاکستری» شعار روز جهانی آب
بخش آب سازمان ملل متحد شعار روز جهانی آب (دوم فروردین مصادف با ۲۲ مارس) را در سال ۲۰۱۷" پساب، طلای خاکستری" اعلام کرد.
تذکر محیط زیست به رهاسازی تلفات ماهی‌های قرمز در میدان تره بار مرکزی/با متخلفان برخورد می‌شود
در پی رها شدن ماهی‌های قرمز تلف شده در میدان مرکزی میوه و تره‌بار، رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن تایید این موضوع گفت: در صورت رعایت نکردن نکات زیست محیطی به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهند شد.
استمرار سایه خشکسالی بر سر ایران
با وجود بارش‌های پاییز و زمستان گذشته، وضعیت خشکسالی در پهنه وسیعی از کشور همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که بر اساس آمار بارش‌های کشور، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۵۰ میلی‌متر بارش در کشور رخ داده که در مقایسه با دوره بلندمدت شش درصد و در قیاس با مدت مشابه پارسال چهار درصد کاهش یافته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عوامل ویروسی کاهش جمعیت زنبور عسل در کلونی‌ها شناسایی شد
رئیس بخش تحقیق و تشخیص بیماری‌های زنبور عسل، کرم ابریشم و حیات وحش موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: با توجه به تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده در این موسسه، عوامل ویروسی کاهش جمعیت زنبور عسل در کلونی‌ها شناسایی شد که گزارش نهایی آن در سال 96 انتشار می‌یابد.
سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛
ابلاغ سطوح دستمزدی و حق بیمه کشاورزان و روستاییان در سال ۹۶
سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 96 اعلام شد که براساس آن بیشترین، 800 هزار تومان و کمترین، 350 هزارتومان تعیین شده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
دولت به زخم باغداران نمک پاشید
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار تن پرتقال درجه یک در انبارهای مازندران هست که با قیمت ۳هزار تا ۳۵۰۰ تومان در حال توزیع است. انتظار نمی‌رفت دولت در شب عید با واردات پرتقال به زخم باغداران نمک بپاشد.
توصیه نوروزی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار؛
مردم امسال عید کمتر پرتقال بخورند
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گفت: اگر مردم طبق شب عید سال‌های قبل پرتقال بخرند حدود ۱۲۰هزار تن پرتقال نیاز داریم، اما به مردم توصیه می‌کنیم که امسال پرتقال را از سبد میوه‌های اصلی پذیرایی عید خارج کنند تا نیازی به واردات این میوه نباشد.
با نزدیک شدن به پایان سال؛
توزیع پرتقال‌های مصری هنوز آغاز نشده
رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه عرضه پرتقال‌های مصری وارداتی هنوز آغاز نشده است، از توزیع گسترده میوه‌های قاچاق با چهار برابر قیمت تمام شده، در آستانه نوروز خبر داد.
رییس اداره محیط زیبست شهر تهران درخواست کرد؛
مردم از خرید گونه های جانوری برای نوروز خودداری کنند
رییس اداره محیط زیست شهر تهران بااشاره به اینکه گونه ای که از زیست گاه خود جدا می شود سرانجام تلخی دارد و محکوم به فنا است گفت: مردم از خرید گونه های جانوری، برای هفت‌سین و نوروز خودداری کنند.
آژیر قرمز خشکسالی تهران به صدا درآمد
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه آژیر قرمز خشکسالی تهران به صدا در آمده است، گفت: گستره یک میلیون و ٦٤٨ هزار کیلومتر مربعی ایران و ٦٤٨ کیلومتر مربعی تهران، با ابعاد و به اشکال مختلف، گرفتار خشکسالی شده است.
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
محیط زیست