سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
احتمال اتمام احداث کنارگذر ساوه در نیمه نخست سال آینده
وزیر راه و شهرسازی گفت: امید است احداث کنارگذر ساوه در نیمه نخست سال آینده به اتمام برسد.وزیر راه و شهرسازی افزود: احداث کنارگذر ساوه کار بزرگی برای این دو شهرستان و مطالبه مردمی است که در دستور کار وزارتخانه قرار دارد، مشکلات و موانع اجرای این پروژه رصد شد و با استقرار پیمانکار جدید پروژه پیشرفت خوبی را دنبال می‌کند و امید است در نیمه نخست سال آینده این پروژه به اتمام برسد.
کمیسیون صنایع به افزایش قیمت خودروها ورود پیدا کند
رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ماموریت داد تا به موضوع افزایش قیمت خودرو در هفته‌های اخیر ورود پیدا کند.بهروز نعمتی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (پنج‌شنبه) در تذکری بیان کرد: در روزهای اخیر قیمت برخی خودروها به شدت افزایش پیدا کرده است و مجلس شورای اسلامی نیز تصمیم خاصی در این خصوص نگرفته است.
صادرات نفت ایران علی‌رغم تحریم‌ها افزایش یافت
رویترز نوشت: به نقل از رویترز، صادرات نفت خام ایران در ژانویه بالاتر از حد انتظار بود و حداقل در ماه جاری ثابت باقی می‌ماند. برخی مشتریان به‌خاطر معافیت‌هایی که آمریکا اعطا کرده، خرید از ایران را افزایش داده‌اند.
راه‌اندازی یک‌ساله فاز سه پالایشگاه ستاره خلیج فارس با استفاده از منابع داخلی
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از راه‌اندازی یک‌ساله فاز سه پالایشگاه ستاره خلیج فارس با استفاده از منابع داخلی خبر داد.
عضو کمیسیون عمران خبر داد؛
آغاز تحقیق و تفحص از شرکت فرودگاه‌ها
سید هادی بهادری گفت: جلسات مکرری با نمایندگان شرکت فرودگاه ها و سازمان بازرسی کشور انجام شد که سوالات زیادی درباره عملکرد شرکت فرودگاه‌ها مطرح شد و در نهایت نتیجه بر کلید خوردن تحقیق و تفحص از شرکت فرودگاه ها شد.
رئیس سازمان هواپیمایی خبرداد؛
مجوز واردات هواپیما صادر شد
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از صدور مجوز واردات تعدادی هواپیما به کشور از سوی این سازمان خبر داد و گفت: کانال مالی برای خرید این هواپیماها تعیین شده است.
حمایت عجیب وزارت نفت از الحاق ایران به توافق‌نامه پاریس
با وجود مخالفت ضمنی رئیس‌جمهور با توافق‌نامه پاریس و تضاد اهداف این توافق‌نامه با اسناد بالادستی کشور، حمایت وزارت نفت از پیوستن ایران به توافق‌نامه پاریس که منجر به اعمال محدودیت‌های شدید بر منابع نفت و گاز کشور خواهد شد، عجیب است.
مواد اولیه محصول صادراتی باید ۱۰۰ درصد داخلی باشد
صادرات کالاها طی ابلاغیه‌ای به گمرک ایران از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشروط به این شرط اساسی شد که محصول تولیدی صادر شده باید به صورت ۱۰۰ درصد از مواد اولیه داخلی تولید شده باشد.
بلومبرگ تحلیل کرد؛
لنگر لرزان توافق اوپک
وپک در اولین ماه اجرای توافق نفتی عملکرد موفقی از خود به جا گذاشته و تاثیر آن به‌صورت رشد قیمت‌ها در هفته اخیر به نمایش درآمد. اما بخش مهمی از ثبت پایبندی ۸۸ درصدی به توافق نفتی به عملکرد عربستان سعودی باز می‌گشت؛ این کشور حدود۱۳۰درصد به تعهدات خود پایبند بوده است. اما از سوی دیگر آمار نشان می‌دهد که متحدان و همراهان اوپک چندان در اجرای این توافق در اولین ماه موفق نبوده‌اند؛ کشورهای غیراوپک پایبندی ۴۰ درصدی را از خود به جا گذاشته‌اند. به یقین بخش مهمی از این ضعف در پایبندی به عملکرد سرگروه این کشورها، یعنی روسیه بازمی‌گردد، بلومبرگ میزان پایبندی این کشور را حدود ۱۷درصد اعلام می‌کند. به اعتقاد برخی تحلیلگران بازار نفت، اختلاف در عملکرد این دو کشور می‌تواند زمینه اختلافات در اوپک پلاس را کلید بزند و کار را برای تمدید توافق با پایان مهلت شش ماهه اجرای این توافق دشوار کند.
برخوردمان با چینی‌ها بعد از برجام مدبرانه نبود
یک کارشناس انرژی با بیان اینکه کمپانی‌های نفتی چین همطراز اروپایی‌ها شده اند، گفت:خلع ید چین در آزادگان شمالی از منظر وزارتی اقدام مناسبی بود اما مدبرانه نبود و نباید چکشی برخورد می کردیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش: مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اینکه با ادامه روند کنونی افزایش مصرف بنزین، به زودی مزیت صادرات بنزین را از دست می‌دهیم، گفت: هنوز تصمیمی در خصوص نرخ دوم بنزین گرفته نشده بنابراین در این شرایط کارت سوخت بی‌معنی است.
لزوم نگاه دیپلماسی جدید و یک معاون اقتصادی در وزارت خارجه
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه چهار میلیون واحد مسکونی در حال حاضر 4 میلیون کسری واحد مسکونی در کشور داریم، گفت: تولید مسکن از تقاضا بسیار عقب است.
بارقه امید در قطعه سازی؛ نیروهای تعلیقی به کار بازگشتند
آغاز پرداخت مطالبات قطعه سازان بارقه های امید را در دل این صنعت قدیمی روشن کرد و بسیاری واحدها نیروهای تعلیق شده در ماه های گذشته را به کار فراخوانده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمیسیون تلفیق با هیچکدام از پیشنهادها در زمینه قیمت بنزین موافقت نکرده است
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح سناریوهای پیش رو درباره وضعیت بنزین در سال آینده، گفت‌ که باید اجماعی بین حاکمیت در موضوع بنزین وجود داشته باشد چون مساله پیچیده‌ای است و نباید با آن بازی کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتخابم در معاونت آب وزارت نیرو قانونی است
معاون جدید وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه انتخاب او قانونی بوده است، گفت:روال قانونی برای اخذ و گرفتن پست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو طی شده و حکم بنده قانونی است.
ظرفیت تولید بنزین با کیفیت یورو ۴ و ۵ به ۷۶ میلیون لیتر رسید
وزیر نفت گفت: با تکمیل طرح‌های پالایشگاه‌های نفت ستاره خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و پالایشگاه تبریز در مجموع ظرفیت تولید بنزین باکیفیت یورو ۴ و ۵ ، به ۷۶ میلیون لیتر در روز افزایش یافت.
ایجاد بزرگ‌ترین شهرک حمل‌ونقل کشور در منطقه گل‌گهر
مدیرعامل شرکت توسعه، عمران و مدیریت منطقه گل‌گهر گفت: ایجاد بزرگ‌ترین شهرک حمل‌ونقل کشور در منطقه گل‌گهر از برنامه‌های در دست اقدام این شرکت است.وی با بیان فعالیت‌های شرکت توسعه، عمران و مدیریت منطقه گل‌گهر عنوان کرد: مطالعات ایجاد شهرک صنعتی در منطقه گل‌گهر انجام شده و موافقت اصولی آن نیز گرفته شده است و به‌زودی شروع به کار خواهد کرد که فرصت مناسبی پیشروی دانشگاه است که بتواند در جذب سرمایه‌گذار و کارهای فنی و اقتصادی وارد شود و ایفای نقش کند.
معاون امور صنایع در نشست پایش صنعت نساجی و پوشاک عنوان کرد؛
اجرای سند راهبردی پوشاک / رشد 36 درصدی صادرات محصولات صنعت نساجی و پوشاک
معاون امور صمت از ابلاغ سند راهبردی پوشاک در آینده نزدیک خبرداد و گفت: صادرات صنایع نساجی با وجود مشکلاتی نظیر تامین مواد اولیه و تخصیص ارز از نظر وزنی36 درصد و از نظر ارزشی بیش از 25 درصد رشد داشته است.
افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است
رییس کمیته تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی گفت: بنا به تجارب و شناختی که دارم افزایش قیمت خودرو به پنج درصد حاشیه بازار، امکانی تازه برای استمرار روند ناکارآمد و معیوب فعلی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرمول وزارت صمت برای ارزانی خودرو بی‌اثر بود
سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره برخی شائبه‌ها مبنی بر اینکه فرمولی که وزارت صمت برای ارزانی خودرو به کار برده به گرانی مجدد در بازار منجر شده است، گفت: در صورتی فرمول حاشیه بازار در کاهش قیمت خودرو موثر است که عزم خودروساز، جلوگیری از حضور دلالان در قیمت‌گذاری و تامین قطعات موردنیاز خودرو محقق شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امکان تغییرسقف تسهیلات خرید مسکن با افزایش دوره بازپرداخت وجود دارد
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وزیر راه و شهرسازی در باره افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن صحبت شده است، گفت: تسهیلات خرید مسکن باید به گونه‌ای باشد که تا ۷۰ درصد قیمت مسکن را پوشش دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تجمع خانواده های جانباختگان هواپیمای تهران - یاسوج +فیلم
در سالرزو سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، خانواده جانباختگان در فرودگاه یاسوج تجمع کردند.
پرونده سقوط هواپیمای تهران - یاسوج همچنان باز است؛
سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها از ارائه برخی مدارک سرباز زده اند
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست این کمیسیون با وزیر راه برای بررسی گزارش پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج گفت که کمیسیون اصل ۹۰ پس از برگزاری جلسه‌ای با قاضی پرونده مربوطه گزارش خود را جمع بندی و تقدیم صحن علنی مجلس خواهد کرد.
تملک اماکن تاریخی شهرها از دستور کار وزارت راه و شهرسازی خارج شد
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، گفت: اولویت جدید وزارت راه و شهرسازی در نوسازی بافت های فرسوده، ساخت واحد مسکونی است و تملک اماکن تاریخی فعلا در دستور کار قرار ندارد
یادداشت و دیدگاه ها
حسين حقگو/ كارشناس اقتصادی:

تصمیمات بد در صنعت

کارشناسان پیشنهاد دادند؛

صنعت خودرو را فلج نکنید

بررسی ماهیت و ساختار اتاق‌های بازرگانی در گفت‌وگو با عباس آخوندی؛

پارلمان بخش خصوصی یک عنوان انحرافی است

یادداشت پدرام سلطانی ؛

حکمرانی نفت

چالش هایی از جنس نفت؛

کوتاهی که وزارت نفت انجام داد

خروج دولت از صنعت خودرو؛

سه شرط اهلیت خریدار

طرح جدید عرضه مسکن؛

۵ مانع ورود سرمایه‌گذاران

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها -دانستنیها
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
ابنیه،راه،خودرو،حمل و نقل