سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
استمهال ۲۸ ماهه وام پرداختی از حساب ذخیره ارزی
بر اساس مصوبه هیئت امنا حساب ذخیره ارزی، تسهیلات اعطایی به یک شرکت پتروشیمی با دوره استفاده تقریبی ۷ ساله، تنفس ۶ماهه و بازپرداخت ۵ ساله تعریف شده است.
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور؛
استاندارد روحی و روانی بحران‌ها تدوین شد
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از تدوین نهایی استاندارد بازتوانی روحی و روانی در کشور خبر داد.
حضور وزرای زن در کابینه دولت دوازدهم؛
چهارمین وزیر زن ایران کیست؟
امید نیمی‌از جامعه به تحقق سهم 30 درصدی زنان در کابینه دولت دوازدهم این روزها در هاله‌ای از ابهام است. فعالان زنان و حتی احزاب شاخص دو جناح در انتخابات اخیر به دنبال تحقق حضور 30 درصدی زنان بودند؛
مصوبه جدید دولت برای بازخرید و بازنشستگی کارمندان مازاد
با مصوبه جدید دولت، دستگاه های اجرایی که در بودجه مصوب امسال آنها برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی اعتبار مربوط پیش بینی نشده، می توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی های غیرمنقول مازاد برای این منظور استفاده کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد ازعجله دولت برای تفکیک سه وزارتخانه
رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی با انتقاد از عجله دولت در تصویب لایحه تفکیک۳وزارتخانه گفت: دولت قبلا لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را ارائه نداده لذامعلوم نیست ادغامی انجام شده باشد.
در جلسه نعمت‌زاده با نمایندگان مجلس چه گذشت؟
در نشستی مابین وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مشکلات و مسائل روز این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
بروکراسی اداری در ایران ۱۰ برابر دنیاست
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بروکراسی اداری در ایران ۱۰ برابر دنیاست.
نظام آمارگیری ایران منسوخ است/تصویب برنامه ملی آمار تا آبان ماه
رئیس شورای عالی آمار با بیان اینکه نظام آمارگیری در ایران در مقیاس جهانی سنتی تعریف می‌شود، گفت: امیدواریم تا‌ آبان ماه برنامه ملی آمار در شورای عالی به تصویب برسد.
در جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس؛
در جلسه عصر امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی موضوع "صادرات رایگان گاز به ترکیه" با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
جداسازی عجولانه وزارتخانه‌ها عاقلانه و منطقی نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تفکیک وزارتخانه‌ها باید در فضای کارشناسی و منطقی بررسی شود، گفت: مشکلات مدیریتی و رفتاری در وزارتخانه‌ها باعث شده برخی به فکر جداسازی باشند.
شش بار ادغام و تفکیک صنعت و تجارت؛
تضعیف تولید و تقویت تجارت با تفکیک وزارت صمت
تجربه گذشته در ایران نشان می‌دهد که بخش بازرگانی و تجارت بخصوص در دوره‌هایی که وزارت بازرگانی از وزارت صنایع و معادن جدا بوده، از طریق واردات بی‌رویه موجب تضعیف و تعطیلی واحدهای تولیدی شده است.
بودجه ۹۵ حدود ۶۱ هزار میلیارد تومان کسری آورد/سهم اعتبارات عمرانی ۱۵ درصد
در گزارش مقدماتی از بودجه ۹۵ ، مشخص شد در بودجه سال گذشته ضمن تحقق تراز عملیاتی ۶۱ هزار میلیارد تومانی، با افزایش درآمدهای نفتی تراز سرمایه‌ای ۳۲هزار میلیارد تومانی محقق شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تفکیک وزارتخانه ها کلید خورد؛
احیای وزارت بازرگانی رسما کلید خورد
احیای وزارت بازرگانی در حالی در هفته‌های گذشته مطرح شد که در جدیدترین رویداد در این زمینه با تصویب دو فوریت لایحه در هیات دولت و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی، فرایند اجرایی کار، رسما کلید خورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جذب ۷۰درصد کارورزان در بازار کار/جلوی اخراج آنها را می‌گیریم
معاون وزیر کار با بیان اینکه سعی می کنیم در طرح کارورزی فرد جایگزین نیروی دیگری نشود و بعد از دوسال دچار ریزش نشوند، گفت: در ۸ استان طرح کارورزی را بصورت آزمایشی اجراء کردیم که بالای ۷۰ درصد کسانی که در این طرح شرکت کرده بودند جذب بنگاه های کار شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هنوز استراتژی وزارت صنعت را نفهمیدیم/مدیریت سلیقه ای شده
یک فعال اقتصادی با اعلام اینکه در شرایط امروز موافق تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت هستم گفت: هنوز استراتژی وزارت صنعت را نفهمیدیم و متأسفانه جریانات اقتصادی کشور براساس سلیقه و علایق مدیریت می‌ شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامه تشکل کارگری به وزارت کار؛
طرح کارورزی مغایر قانون اساسی است
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران در نامه ای به مدیر کل توسعه اشتغال وزارت کار ضمن اعلام ۵ دلیل مخالفت با طرح کارورزی، اعلام کرد این طرح مغایر موادی از قانون اساسی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خبر داد؛
مجوز استخدام 2000 دستیار جوان دولت
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از اخذ مجوز استخدام 2000 جوان در موضوع «دستیاران جوان دولت» خبر داد.
پیرامون تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی؛
احیای
طرح احیای وزارت بازرگانی در شرایطی نقل محافل است که نه تنها مسوولان ارشد مربوطه از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند که علاوه بر آن هیچ طرحی در این خصوص به هیات دولت ارسال نشده است.
تغییر اعضای هیات مدیره بانک تجارت انجام شد
با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک تجارت، ترکیب اعضای هیات مدیره این بانک تغییر یافت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ساعت کار دولتی‌ها غیر قانونی کاهش یافت
در حالی امروز در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی اعلام شد که ساعت کاری در ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش یافته و پایان ساعت کاری 15:15 است که سخنگویی دولت پیش از این از غیر قانونی بودن این اقدام در دولت‌های پیشین سخن گفته بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد از ربیعی باعث حذف‌مان از اجلاس کار شد
رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران از ارسال نامه اعتراض این مجمع به وزارت کار به دلیل عدم صدور مجوز شرکت در اجلاس جهانی کار خبرداد و گفت: این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامه کمسیون اقتصادی مجلس به سیف:
موسسات مالی غیرمجاز را تعیین تکلیف کنید
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌کل بانک مرکزی خواستار ارایه برنامه زمان‌بندی و اقدامات مشخص اجرایی درمورد موسسات مالی غیرمجاز به مجلس تا پایان هفته جاری شد.
فهرست احتمالی چند عضو دولت؛
۲ چهره معروف جایگزین وزیر اقتصاد
عضو فراکسیون امید مجلس فهرست احتمالی بعضی از اعضای کابینه دوازدهم را منتشر کرد که در آن ۲ چهره معروف جایگزین احتمالی وزیر اقتصاد خواهند شد.
۷۰درصد کارگران ساختمانی بیکار شدند
عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی گفت: شمار زیادی از کارگرانی داشتیم که در فروردین ماه امسال حتی ۱ روز هم کار نکرده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سئوال از وزیر کشور درباره اتباع بیگانه در هیئت‌رئیسه مجلس بلاتکلیف مانده است
نماینده مردم شاهین‌شهر گفت: سؤال از وزیر کشور درباره حضور اتباع خارجی بیگانه ماه‌هاست که در هیئت رئیسه مجلس بلاتکلیف مانده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد ؛
احتمال جدا شدن حوزه جوانان از وزارت ورزش
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: احتمال جدا شدن حوزه جوانان از این وزارتخانه در سال جاری وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شریعتمداری و ویسه درمسیر سکانداری صنعت
حسن روحانی بلافاصله پس از اعلام نتایج انتخابات 29 اردیبهشت 1396 و قطعی شدن پیروزی بررقیب ،به خبرنگاران گفت قصددارد کابینه جوانتری برای 4سال بعدی معرفی کند. آگاهان و فعالان اقتصادی پس از شنیدن این پیام رییس جمهور بدون تردید نگاه و ذهنشان به سوی خیابان سمیه رفت .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها