pic
شورای عالی هلال احمر و 3 وزیر همیشه غایب
با وجود مشکلات اخیر در کشور؛
منطق تعطیلات دو روزه
چرا طرح مجلس برای «آخر هفته دو روزه» به سرانجام نرسید؟
سقوط بودجه عمرانی؛ جهش هزینه‌های جاری
دولت یازدهم در سال 95، رکورد هزینه‌های جاری را زده است و از سوی دیگر، پرداخت‌های عمرانی را به حداقل تاریخی خود رسانده است.
احتمال وقوع بهمن، ریزش و رانش کوه در مناطق کوهستانی/ آماده باشیم
سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به پیش‌بینی بارش باران در اکثر نقاط کشور و بروز پدیده گردوغبار درنواحی غربی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان را به حالت آماده‌باش کامل درآورد.
نمایندگان کارگری قرار نیست از منافع کارفرمایان دفاع کنند
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: «کسانی که بیرون از جلسات دستمزد نشستند، برداشت‌شان این است که ما دور هم می‌نشینیم و شیرینی می‌خوریم و یک برگه‌ای را امضا می‌کنیم، اما ما واقعا در جلسات بحث می‌کنیم.»
کمیسیون تلفیق برنامه، بررسی ایرادات مجمع تشخیص را فاقد وجاهت می‌داند
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایرادات وارده از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبات مجلس در برنامه ششم توسعه گفت که کمیسیون تلفیق برنامه بررسی ایرادات مجمع را فاقد وجاهت می‌داند.
در برنامه‌ي ششم توسعه؛
معاملات نهادهای عمومی شفاف می شود
تأييد شوراي محترم نگهبان بر ماده‌ي 9 «لايحه‌ي برنامه‌ي پنجساله‌ي ششم توسعه‌ي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران» (1400-1396) كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب شده‌بود، اقدامي سنجيده و آگاهانه در مسير توسعه‌ي حقوقي و اقتصادي و گامي ارزشمند براي شفافيت و احترام به حقوق مردم محسوب‌مي‌شود.
چهار اولویت کشور در بودجه ۹۶ با ۳۴۵ هزار میلیارد تومان اعتبار
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت‌: دولت برای بودجه سال ۹۶کشور ۴ اولویت را درنظر گرفته است.
سوءاستفاده از صندوق و کشف ۱۲ مورد تخلف توسط دادستانی/حق بازنشسته خوردن ندارد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت:درصدد وصول و شناسایی تمام تخلفات هستیم زیرا ارقام سوء استفاده یک قران و دوزار نیستند و متعلق به بازنشستگان است. 12 مورد تخلف صورت گرفته که با کمک دادستانی 10 مورد آن را شناسایی کردیم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد؛
پیشنهاد محدودسازی استفاده از مازاد درآمد نفت در بودجه 96
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد محدود کردن استفاده از مازاد درآمد نفت در بودجه 96 کشور خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راهکاری برای بهبود زندگی کارگران؛
حداقل افزایش دستمزد کارگران 13تا 15درصد
یک کارشناس حوزه کار براساس شواهد موجود پیش بینی کرد حداقل دستمزد کارگران برای سال 1396بین 13 تا 15 درصد افزایش یابد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جهانگیری میزان عیدی کارکنان دولت را ابلاغ کرد
معاون اول رییس جمهوری تصویب نامه هیات دولت درمورد میزان پاداش پایان سال 1395 (عیدی) کارکنان دولت به مبلغ 770 هزار و 500 تومان را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات آئین نامه جدید فوق العاده نوبت کاری کارمندان
بر اساس تصمیم دولت، فوق العاده نوبت کاری کارمندان دولت در هفت مدل ابلاغ شده است. به نحوی که این رقم برای کارمندان دارای شیفت دونوبتی چرخش منظم ۲۸ درصد حق شغل کارمند است.
فوت روزانه ۴.۵ نفر در حواث ناشی از کار
معاون وزیر کار با اشاره به کاهش نرخ حوادث ناشی از کار از ۵.۵ نفر به ۴.۵ نفر طی ۳ سال اخیر، از آموزش ۲ میلیون ساعت نفر برای پیش‌بینی مخاطرات در کارگاه‌های تولیدی و صنعتی خبرداد.
آخرین جزئیات تفحص مجلس از صندوق بازنشستگی فولاد/ منتظر ارائه اسناد هستیم
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی فولاد کشور و آخرین وضعیت این پرونده در مجلس گفت: در حال حاضر این موضوع در کمیسیون اجتماعی در حال تحقیق و بررسی است و حتی در این خصوص نامه ای نیز به صندوق بازنشستگی فولاد کشور، شستا و سازمان بازنشستگی ارسال شده است.
گزارش عملکرد اعتبارات تحقیقاتی دستگاه‌های اجرایی؛
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با ابلاغ رئیس جمهوری، از این پس برای دستگاه‌هایی که گزارش عملکرد اعتبارات تحقیقاتی خود را ارائه ندهند، تا 20 درصد کاهش اعتبار به عنوان جریمه و برای دستگاه های گزارش دهنده تا 10 درصد افزایش تخصیص اعتبار به عنوان تشویق در نظر می گیرد.
خلاء قانونی در اجرای قانون مدیریت بحران/ مهلت اجرای آزمایشی سال ۹۳ به پایان رسیده است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با یادآوری پایان مهلت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران در سال ۹۳، گفت: مجلس برای حل این معضل باید یا لایحه ارایه شده از سوی دولت را در دستور کار قرار داده یا قانون آزمایشی را تمدید کند.
پیشنهادات جدید درباره ساماندهی حقوق مدیران
مرکز پژوهش‌های مجلس بر لزوم بازگرداندن دریافتی‌های مازاد مقامات و مدیران کشور تاکید کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رکورد وزارت ارتباطات در انتصاب مدیران زن
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور زنان و خانواده گفت: تعداد زنان در مناصب مدیریتی این وزارتخانه و سازمان‌های تابعه آن در کل حدود دوبرابر افزایش یافته و تعداد زنان در مدیریت‌های ارشد مثل مدیر کلی بیش از سه برابر رشد کرده است و این ارتقا یک رکورد محسوب می‌شود.
کف عیدی کارکنان موقت دولت ۳۵۰ هزار تومان + سند
بر اساس مصوبه هیئت دولت، پاداش پایان سال کارمندان موقت و خرید خدمت نباید از ۳۵۰ هزار تومان کمتر باشد.
بازنشستگی های پیش از موعد فرصت اشتغال جوانان را می گیرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت به نفع صندوق ها نیست، گفت: بازنشستگی های پیش از موعد شرایط اشتغال را از جوانان می گیرد.
خلف وعده وزیر درباره بازگشت اصلاحیه قانون کار به دولت
فعال کارگری با انتقاد از عملکرد شعاری مسئولان وزارت کار، از عدم بازگشت اصلاحیه قانون کار به دولت خبر داد و گفت: دولت وعده کرده بود این اصلاحیه را بازگردانده و با تشکل‌های کارگری همکاری کند.
دولت آمارهای متناقض اعلام نکند تا رسانه‌ها هم نقد نکنند
یک کارشناس اقتصادی در واکنش به درخواست معاون اول رئیس جمهور که گفته بود "رسانه‌ها آمارها را نقد نکنند"، تحلیل آمارها و تناقضات آماری را حق رسانه ها دانست و گفت: اگر دولت می خواهد آمار نقد شود، نباید آمارهای متناقض اعلام کند.
طرح استیضاح وزیر راه مجدداً به کمیسیون عمران ارجاع شد/ دعوتنامه آخوندی به دستش نرسیده بود
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی به دلیل عدم دریافت دعوتنامه کمیسیون عمران توسط آخوندی مجدداً به این کمیسیون ارجاع شد، گفت: بررسی حادثه پلاسکو در جلسه علنی فردای مجلس از ساعت 10:30 آغاز می‌شود.
واریز سهم شهرداریها و دهیاریها از مالیاتهای وصولی تا دو ماه دیگر
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مطالبات شهرداریها و دهیاری ها از محل مالیاتهای وصول شده، طی دو ماه آینده بطور کامل به حساب آنها واریز و تسویه خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاسخ دیوان محاسبات به مجلس؛
استرداد ۲۳ میلیارد تومان حقوق نجومی
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از پاسخ دیوان محاسبات به نامه این کمیسیون خبر داد و گفت: در این نامه اعلام شده که ۲۳ میلیارد تومان از حقوقهای نجومی ۳۹۷ نفر به بیت المال بازگشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پایه حقوق مدیر عامل فولاد مبارکه 36 میلیون است/ چرا دولت مسامحه می‌کند؟
نماینده مردم ارومیه گفت: مردم به علت مشکلات عدیده و وعده‌های سرِخرمن دولت‌مردان دچار بی‌اعتمادی شده‌اند و روزگار خود را با فشار و استرس سپری می‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نشست خبری مدیر عامل فروشگاه رفاه با حضور چند رسانه خاص!
ممانعت از ورود خبرنگاران به نشست خبری مدیر نجومی بگیر! + فیلم
مسئول روابط عمومی فروشگاه رفاه ضمن ممانعت از حضور خبرنگاران در نشست خبری مدیر عامل فروشگاه رفاه، گفت: ما می توانیم در خدمت شما باشیم و می توانیم قرار مصاحبه ای را برای شما فراهم کنیم و قدم شما روی چشم ماست. اما در این نشست فقط رسانه هایی می توانند حاضر شوند که برای این مراسم دعوت شده اند. این اقدام شما که دعوت نشده به نشست خبری بیایید کار خوبی نیست و شما بدون دعوت آمدید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت تصمیم جدی برای برخورد با نجومی بگیران ندارد
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به فیش حقوقی منتشر شده از مدیرعامل فروشگاه رفاه گفت: چرا امروز با گذشت بیش از چند ماه از هیاهوهای فیش های نجومی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص برخورد با نجومی بگیران مجدد شاهد فیش حقوقی دیگری از مسئولان دولتی هستیم، معلوم است که هنوز دولت تصمیم جدی برای برخورد با نجومی بگیران نگرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظرات وگلایه ها