سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
از زبان رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس؛
احتمالات افزایش حقوق کارگران
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس برخی احتمال‌ها درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده را تشریح کرد.نماینده مردم تهران در مجلس کارمندان و بازنشستگان نگران میزان افزایش حقوق خود نباشند، افزود: نمایندگان مجلس حافظ منافع کارگران و کارمندان هستند و در بودجه سال آینده درباره این موضوع بهترین تصمیمات را اتخاذ خواهند کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاهش بروکراسی اداری با راه اندازی میز خدمت؛
«میز خدمت» تا چه میزان سبب کاهش بروکراسی اداری شده است
میز خدمت از راهکارهای اصلی برای کاهش بروکراسی اداری است، به همین دلیل باید نگریست که مردم تا چه میزان از آن رضایت دارند.
واکنش مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی به انتشار نامه پاداش میلیاردی؛
فقط یک پیشنهاد بود ، امضا نکردم
مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی در روزهای گذشته بابت تقارن زمانی صدور یک رای در استان با دوران مسئولیت وی، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال پاداش برای خود و معدودی از همکارانش درخواست کرده بود.تصاویر نامه وی نیز در فضای مجازی منتشر شده است.وی درباره انتشار نامه پاداش میلیاردی‌اش پیش از امضا گفت : تصویر نامه منتشر شده در فضای مجازی و برخی از نشریا ت محلی هنوز امضا و ارسال نشده و تنها در حد یک پیشنهاد است.
دولت در بودجه سال ۹۸ اعتبارات عمرانی را ۵ درصد افزایش می‌دهد
استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بودجه عمرانی دولت سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ حدود ۴.۸ درصد افزایش یافته است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیری زودرس جنبش دانشجویی سلامت اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سرخوردگی دانشجویان و پیری زودرس جنبش‌های دانشجویی از مواردی است که سلامت فکری جامعه را تهدید می‌کند.
گزارش تحقیق و تفحص مجلس از گمرک‌ در بایگانی خاک می‌خورد
دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی با تأکید بر مبارزه هوشمند با فساد در گمرک‌‌های کشور گفت: گزارش نهایی تحقیق و تفحص خاک می‌خورد و امیدواریم بایگانی نشود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیرنظر رهبر انقلاب
یکی از طراحان قانون منع به کارگیری بازنشستگان از ترک خدمت صدها نفر از نیروهای بازنشسته شاغل در نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بررسی دستمزد ۹۸ کارگران تا تعیین تکلیف مزد ۹۷ منتفی است
رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراها با ابراز "تا عقب‌ماندگی مزدی ۹۷ جبران نشود وارد بررسی دستمزد ۹۸ نمی‌شویم" گفت: شش جلسه شورای عالی کار طلبکار هستیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش حقوق‌ها به ضرر مردم تمام می‌شود
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش حقوق‌ها به اندازه تورم تاثیری در بهبود معیشت مردم ندارد و به ضرر آنان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مراسم تودیع و معارفه معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
مراسم تودیع و معارفه معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز(20 آذر)، با حضور دکتر محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات ساختمان شهید بهشتی، برگزار شد.
معرفی ۳ کاندیدای استانداری تهران به وزرات کشور
دبیر مجمع نمایندگان تهران درباره گزینه‌های پیشنهادی این مجمع به وزرات کشور گفت: این افراد از چهره‌های ملی و استانی هستند و توان مدیریتی بالایی دارند.
دو هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان درنظر گرفته شد
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: علاوه بر افزایش 20 درصدی حقوق در لایحه بودجه سال 98 حدود دو هزار میلیارد تومان منابع نیز برای همسان سازی حقوق برخی بازنشستگان در نظر گرفته شد
بررسی ۲ طرح استیضاح در کمیسیون آموزش مجلس
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح استیضاح وزیر علوم و آموزش و پرورش در این کمیسیون در هفته آینده خبر داد.
چرا دولت برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیام‌رسان داخلی اقدام نمی‌کند؟
پژوهشگر فضای مجازی در توییتر خود، از دولت پرسید چرا تاکنون بر بستر پیام‌رسان‌های داخلی سرمایه‌گذاری زیرساختی شکل نگرفته است؟
کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟
در حالی که همه ساله پرداخت عیدی و پاداش کارگران در پایان سال پرداخت می شود، بخشی از کارگران به دلیل سخت شدن شرایط زندگی و ناتوانی در تامین هزینه‌های معیشتی، از کارفرمایان خواسته‌اند که عیدی پایان سال را برای تقویت قدرت خرید و جبران هزینه‌های زندگی خانوار زودتر دریافت کنند.
محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید مجلس مطرح کرد:
برخی نمایندگان مخالف اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان هستند
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس از تهیه متن طرحی به منظور اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان خبرداد که این طرح به منظور پختگی بیشتر با تصمیم لاریجانی، عارف و روسای دو فراکسیون دیگر مجلس به مرکزی پژوهش‌های ارسال شده تا بررسی‌های لازم انجام شود.
اما و اگرهای طرح افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها
افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها طرح حمایتی دولت از حقوق‌بگیران است، طرحی که با وجود ضروری بودن اجرای آن ابعاد و پیامدهای دیگری هم دارد که یکی از آنها می‌تواند افزایش تورم باشد
فساد اصلی ناشی از ساختار دولت است
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دادن هرگونه امتیاز اضافی حتی اگر قانونی هم باشد می تواند منجر به برهم خوردن رقابت شود، حتی اگر در مواردی بسیار اندک و استثنا باشد.
بازنشسته ها در وزارت کار همچنان مشغول کارند+سند
از گوشه و کنار ادارات به گوش می رسد به کارگیری بازنشستگان در قالب مشاور در برخی از سازمان ها و ادارات دولتی است؛ در همین راستا اخیراً خبری از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده است که این سازمان برخی از بازنشستگان را در قالب مشاور به مجموعه خود اضافه کرده است.
محمد رضوانی‌فر مدیرعامل جدید شستا شد
محمد رضوانی‌فر به‌ عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) منصوب و جانشین مرتضی لطفی در این سمت شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش موسوی‌لارگانی به اظهارات نوبخت؛
استعفای نمایندگان استان اصفهان شانتاژ خبری نیست
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نسبت به سخنان معاون رئیس‌جمهور واکنش نشان داد.
چشم انتظاری ۱۳ میلیون کارگر به تصمیم مزدی شورای‌عالی کار
دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگری کشور گفت: در شرایط کنونی مخارج زندگی کارگران نسبت به درآمد ماهیانه آنها حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه اختلاف دارد.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد؛
شایسته سالاری و شفافیت راهبرد اصلی وزارت تعاون
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزرگ‌ترین و حاکمیتی‌ترین وزارتخانه اجتماعی دولت است وزارتخانه‌ای که با سالمندان، معلولان، از سوی دیگر با 42 میلیون و سیصدهزار نفر جامعه هدفی که 6 میلیون مستمری بگیر تأمین اجتماعی که حداقل حقوق بگیر هستند و از طرف دیگر با 36 میلیون و 300 هزار نفر بیمه شدگان سر و کار دارد. جامعه هدف این وزارتخانه چنین افرادی هستند افراد زحمتکش، افرادی که در ارزش افزوده تولید، بهره‌وری و بالندگی کشور نقش آفرینی می‌کنند. در محیط‌های کاری این عزیزان هستند که با کارفرمایی مدیران بنگاه‌های اقتصادی چرخه اقتصاد، تولید و کالاهای داخل کشور را رقم می‌زنند. در چنین وزارتخانه‌ای با این وسعت استراتژیک‌ترین معاونت وزارتخانه معاونت روابط کار است، بنابراین انتصاب آقای شاکرمی انتصاب بجایی بود.
مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه؛
معیار افزایش حقوق‌ها در سال 98
مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال جاری به دلیل اینکه بخشی از قدرت خرید مردم کاهش یافته به اضافه این رقم افزایش حقوق در سال ۹۸ تعریف شده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها