سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ترمیم حقوق کارکنان دولت در دستور کار قرار گرفت؛
موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان
ترمیم حقوق کارکنان دولت وظیفه دولت است و ما نیز پیشنهادهای خود را ارایه کرده‌ایم. بررسی پیشنهاد ترمیم حقوق کارکنان دولت با موافقت رئیس جمهور محترم در دستور کار دولت قرار دارد.
مشکلات اقتصادی با جابه‌جایی وزرا حل نمی‌شود
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه با جابه‌جایی وزرا، مشکلی حل نخواهد شد، گفت: رئیس جمهور باید کسانی که ناکارآمدی آنها در مسائل روزمره جامعه مشخص شده، تغییر دهد.
حذف بروکراسی‌های اداری با تفویض اختیار صدور کارت بازرگانی به استان‌ها
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران تفویض اختیار به سازمان‌های استانی برای فرآیند‌های مرتبط با کارت بازرگانی را در راستای تسهیل فضای کسب و کار و جلوگیری از بروکراسی‌های اداری دانست و جزئیات این طرح را تشریح کرد.
یک سوال از وزیر راه؛ هزینه ۳ میلیاردی از بیت‎المال برای یک مستند؟
سازمان بنادرودریانوردی زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی، مستندی را با عنوان "فانوس" به مدت ۳۰۰دقیقه تهیه و پخش کرده است که اگر آمار آقای آخوندی مبنی بر "هزینه ۱۰ میلیون تومانی ساخت ۱دقیقه ویدئو" را بپذیریم، برای ساخت این مستند ۳ میلیارد تومان هزینه شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همایش دوباره نفت و نیرو در آستانه برگزاری؛
همایش نفت و نیرو و کاسبی دوباره یار ویژه شیخ الوزرا
همایش دوباره نفت و نیرو در آستانه برگزاری است. همان همایشی که در جریان رای اعتماد وزرای کابینه روحانی آقای خادمی نماینده مخالف وزیر نفت از آن یاد کرد و زنگنه خود را دور از جریانات خاص آن دانست
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد روح الله ایزدخواه تحلیلگر مسائل اقتصادی از یادداشت دیروز مسعود نیلی:
مسعود نیلی در چهار برنامه توسعه به طور مستقیم و در دو برنامه به طور غیر مستقیم نقش داشته
ایزخواه گفت: ﺍلاﻥ ﺑﺎ ﺩﻛﺘﺮ ﻧﻴﻠﻰ ﻃﺮﻑ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﻛﻪ ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺭﺍ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺩﻭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺩﻳﮕﺮ ﻫﻢ ﻫﻤﻔﻜﺮﺍﻧﺶ ﺩﺧﻴﻞ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺍﺻﻠﻰ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ، بنابراین معلوم نیست او امروز چگونه این قدر طلبکارانه حرف می‌زند؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با انتخاب هیات مدیره گروه سایپا؛
مدیرعامل جدید سایپا مشخص شد
با انتخاب هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا دکتر محمدرضا سروش به عنوان مدیرعامل این گروه خودروسازی انتخاب و جایگزین محسن قاسم جهرودی شد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهرداران مشمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان می‌شوند
معاونت حقوقی رئیس جمهوری اعلام کرد: شهرداران و کارمندان بازخرید شده از قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی نیستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضعیت بازنشستگی مدیران وزارت کار؛
چه کسانی از وزارت کار می‌روند؟
با نزدیک‌شدن به مهلت قانونی اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گمانه‌زنی‌ها درباره نام مدیرانی که باید به کار خود پایان بدهند، افزایش یافته است. این گمانه‌زنی‌ها که همواره با تأیید و تکذیب‌های متعدد روبه‌رو می‌شود، درحال‌حاضر خلأ معرفی مدیران مشمول این طرح از سوی دولت را پر می‌کند و رسانه‌ها در تلاش‌اند به‌جای دولت، وظیفه شفاف‌سازی در این زمینه را به عهده بگیرند. یکی از وزارتخانه‌هایی که درحال‌حاضر با سرپرست اداره می‌شود و احتمالا تعداد زیادی از مدیران آن مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان خواهند شد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است؛ وزارتخانه‌ای که احتمال تفکیک آن به دو وزارت مجزا نیز وجود دارد و در هفته‌های آینده، قطعا روزهای پرماجرایی را از معرفی وزیر جدید و تصمیمات کلان درباره ساختارش تا خداحافظی تعداد زیادی از مدیرانش با سمت‌های خود پیش‌رو خواهد داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در نشست اقتصاددانان با رئيس‌جمهور مطرح شد؛
تصميم سران 3 ‌قوه براي تصويب FATF
از ابتداي حضور حسن روحاني در قامت رئيس‌جمهور پنج سال مي‌گذرد اما دو روز پيش، روحاني براي اولين بار آن‌هم پس از بحران اقتصادي حاضر شد نشستي با اقتصاددانان برگزار كند و نظر آنها را جويا شود. هرچند آن‌گونه كه از فهرست حاضران پيداست، تلاش شده از تمامي طيف‌ها در اين نشست دعوت شود اما شنيده‌ها حاكي از آن است كه برخي از اقتصاددانان منتقد اين نشست را تحريم كردند؛ زيرا معتقد بودند كه اين شگردی است برای اینکه دو طيف اصلي اقتصاددانان ايران را روبه‌روي هم قرار دهند و نتيجه‌گيري كنند كه دولت چگونه خواهد توانست از ديدگاه‌هايي تا اين حد مغاير، بهره بگيرد؟ اين شنيده‌ها را هم به‌نوعي روحاني در صحبت‌هايش تأييد كرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اعلام کرد:
تدوین الگوی اسلامی ایرانی سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی است
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تنها سرآغازی برای پیمودن راهی طولانی و دشوار با عزمی استوار و تلاشی بی وقفه و نظارت و ارزیابی مداوم است تا به اجراء در آمده و به سرنوشت برخی سیاست‌ها و برنامه‌های معطل مانده دچار نشود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات جلسه ۱۸۰ دقیقه‌ای اقتصاددانان با روحانی
اقتصاددانان در جلسه با روحانی که حدود ۱۸۰ دقیقه طول کشید، تلاش کردند معضلات این روزهای اقتصاد ایران را صریح و بی پرده به گوش رئیس جمهور برسانند اما او آمده بود تا پیامی را به آنها منتقل کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت هزینه‌کرد اعتبارات امور غیرضرور / هزینه سفرهای خارجی حداکثر ۶۰درصد عملکرد سال قبل
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (ح) تبصره (۲۰) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، موضوع جلوگیری از هزینه کرد اعتبارات در امور غیرضرور، آیین‌نامه اجرایی بند یادشده را تصویب کرد.
سیاست تاب آوری به مثابه یک راهبرد در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران در جلسه شورای عالی ریسک سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عنوان کرد که سازمان‌ مرکزی تعاون روستایی کشور در صورتی که با حکمرانی خوب و مدیریت نوآورانه ریسک نتواند مدل‌های سیستماتیک تاب‌آور و مقیاس‌پذیر را به کار گیرد، برای بقا در زیست بومی پر از عدم قطعیت و تغییر، دچار چالش های جدی خواهد شد.
دولت بدهکاری خود را از جیب مردم می‌دهد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی درآمد ناشی از فروش نفت با نرخ جدید ارز به ریال تبدیل شود، آن افزایش درآمد کمک خوبی به دولت است برای خروج از بن‌بست دیونش؛ این دست در جیب مردم کردن است.
الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت آینده ما را روشن می‌کند
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: ما امتی هستیم که خود را امت منتظر و امیدوار می‌دانیم باید روشن کنیم که برای ۵۰ سال آینده باید چه تصمیمی بگیریم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات نامه‌نگاری رئیس‌کل سابق بانک مرکزی با دیوان محاسبات
رئیس کل سابق بانک مرکزی در نامه‌ای به عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور، اعلام کرد که حکم انفصال از خدمت وی و برخی کارکنان بانک مرکزی، ارتباطی با بازار ارز نداشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستورالعمل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نسبت به شاغلان هرگز به اجرا درنیامد
بیش از صد هزار بازنشسته‌ای که در بانک‌های دولتی کار می‌کردند، دو تا سه‌برابر کمتر از شاغلان بانک‌ها مستمری دریافت می‌کنند. بهمن‌ماه سال 95 بود که دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و دستمزد بازنشستگان بانک‌های دولتی نسبت به شاغلان ابلاغ شد، اما با گذشت تقریبا یک‌سال‌ونیم از ابلاغ این دستورالعمل، هنوز آنها مستمری حداقلی دریافت می‌کنند.
مدیران بازنشسته نفتی دوست ندارند زودتر از ۲۶ آبان از وزارت نفت بروند
تقریباً هیچ مدیری در نفت دوست ندارد زودتر از ۲۶ آبان ماه سمت خود را ترک کند.
تشریح۱۲بسته دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌
رئیس سازمان برنامه و بودجه برنامه جامع دولت مشتمل بر ۱۲ بسته برای خنثی سازی و تقلیل تحریم های آمریکا را تشریح کرد.
نامه زنان نماینده به رئیس جمهور ؛
حداقل یک زن به عنوان وزیر در کابینه انتخاب شود
فراکسیون زنان مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار معرفی حداقل یک زن به عنوان وزیر شد.
دولت افراد حاشیه‌دار را برای وزارت انتخاب نکند
محمد دهقان نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ظاهراً هنوز دولت در حال رایزنی برای انتخاب وزرا است؛ به نظر می‌رسد دولت نسبت به برخی وزرا تصمیم گرفته اما هنوز تصمیمات خود را نهایی نکرده است
رئیس مجلس مانع تفحص از مجلس است
حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ، درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از مجلس اظهار داشت:‌ اولین مانع تحقیق و تفحص از مجلس شورای اسلامی، شخص رئیس مجلس است
تغییر مدیریت سایپا؛
سروش مدیر عامل جدید سایپا شد
بنا به شنيده ها جهرودی مدیرعامل سایپا در جلسه‌ی نیمه‌شب پنج شنبه توسط هیات‌مدیره در وزارت صنعت و معدن برکنار و محمدرضا سروش مدیرعامل گروه بهمن جایگزین او شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها