سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران:
کارگران صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارندد
نصراله دریابیگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان چالوس به مناسبت روز بازنشستگان تریبون نماز جمعه را از مقدس ترین تریبون های کشور که متعلق به شهدا و خانواده های شهدا دانست،گفت:متاسفانه امروز کارگران و بازنشستگان در شرایط معیشتی خوبی بسر نمی برند.
طرح تغییر وضعیت نیروهای قراردادی در حد ایده است
رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاداتی درباره تغییر وضعیت نیروهای قراردادی دولت ارائه کرده‌اند که در حد ایده و طرح است و براساس قانون خدمات کشوری بنایی برای این تبدیل وضعیت وجود ندارد.
روایت نوبخت از دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری؛
رشد اقتصادی را حتما پیگیری خواهیم کرد
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری تولید موجب رشد می‌شود و تولیدکننده مانند رزمنده است، گفت: برای دستیابی به سند چشم انداز ۲۰ ساله به دنبال رشد اقتصادی هستیم.
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بی‌خاصیت شده است
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: متأسفانه قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به راحتی دور زده می‌شود و عملا بی‌خاصیت شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ضرب‌الاجل دولت برای اکران حقوق‌ها
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، از تعیین ضرب‌الاجل دولت برای تکمیل سامانه حقوق و مزایا و اکران حقوق‌ها خبر داد.
بازداشت رئیس سازمان خصوصی سازی؛
تمام حواشی خصوصی‌سازی در دوره پوری‌حسینی
هفته گذشته علی‌اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی به‌محض پذیرش استعفایش از سوی وزیر اقتصاد، به دستور دادسرای ویژه کارکنان دولت بازداشت شد؛ فرجامی که وقایع خبرساز یک سال اخیر درباره وی تا حدی آن را پیش‌بینی‌پذیر کرده بود.
نماینده مردم بروجرد خبر داد:
شکایت ۱۱ نماینده از وزیر نیرو
نماینده مردم بروجرد در مجلس از طرح شکایت ۱۱ نماینده از رضا اردکانیان وزیر نیرو خبر داد.
8 گزینه‌ احتمالی مدیرعاملی ایران‌خودرو/ اختلاف نظر بین مدیران دولتی
با گذشت 2 روز از برکناری و بازداشت مدیرعامل ایران‌خودرو، هنوز مدیری برای این شرکت خودروساز منصوب نشده و ظاهراً مدیران دولتی هنوز بر سر انتخاب فرد جایگزین به توافق نرسیده‌اند.
ماجرای سکونت یک مدیرکل در خانه ۱۴ میلیارد تومانی!
این‌روزها خبری مبنی بر سکونت مدیرکل بیمه ایران مازندران در منزلی که قیمت آن بیش از ۱۴ میلیارد تومان است، دست به دست می‌شود که برای مشخص شدن صحت و سقم خبر و با توجه به درخواست‌های مردمی به موضوع ورود کردیم.بهرام دارایی مدیرکل بیمه ایران مازندران در این زمینه گفت: از ۳۰ سال پیش تاکنون طبق مصوبه‌ای از سوی بیمه ایران همه مدیران در این ساختمان تجاری ـ مسکونی سکونت داشتند من هم در ساری در ساختمانی با این شرایط ساکن هستم.
۸ برنامه برای ایجاد ۹۸۸هزار فرصت شغلی در قانون بودجه تدوین شد
محمد باقر نوبخت اظهار داشت : تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای کمک به تولید کنندگان است به همین دلیل، در تبصره ۱۸ قانون بودجه برای ۹۸۸ هزار فرصت شغلی ۸ برنامه تدوین شده و برای چهارمحال و بختیاری مشابه این برنامه تعریف شد که این برنامه ها برای تولید و اشتغال فراهم شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز کار علیرضا مونسان به عنوان وزیر در وزارت میراث فرهنگی
سازمان میراث فرهنگی به کار خود پایان داد و از این به بعد این سازمان به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تغییر نام پیدا کرد آخرین رئیس این سازمان نیز به عنوان سرپرست وزارت منصوب شد.امروز هم در خبری که پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد، حکم انتصاب مونسان برای سرپرستی منتشر شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نحوه پرداخت حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر کارکنان
حقوق و مزایای کارکنان در سال جاری نیز به روال سال گذشته این‌گونه پرداخت می‌شود که حقوق و فوق العاده‌های مستمر با اعلام به خزانه‌داری مستقیم از دولت دریافت می‌کنند و پرداخت مزایا و فوق‌العاده‌های غیر مستمر طبق ضوابط بودجه و با توجه به اعتبار در اختیار دستگاه‌ اجرایی از سوی آن انجام می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درحالی که سازمان اداری و استخدامی شرایط احراز پست مدیرعاملی صندوق بازنشستگی کشوری را تأیید کرده، سخنگوی دولت ایراد نهادهای نظارتی درباره شرایط احراز پست را عامل کنار گذاشتن صالحی عنوان کرد.
حقوق کارمندان دولت ۲۰درصد افزایش می‌یابد؛
دولت هر ماه چقدر حقوق پرداخت می‌کند؟
دولت در سال جاری ماهانه بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف پرداخت حقوق کارکنان دولتی می کند.
مدیرعامل ایران خودرو امروز برکنار می‌شود/ مدیر عامل جدید کیست؟
سخنگوی دولت از برکناری "هاشم یکه زارع" مدیرعامل ایران خودرو خبر داد و گفت: مدیر عامل ایران خوردو امروز به دلیل تغییر قیمت برکنار می شود و آقای علی آبادی جایگزین می شود.
رییس سازمان اداری و استخدامی؛
۲ دستور رییس‌جمهور برای انتشار حقوق مدیران
رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: بر اساس دستور رییس‌جمهور درخصوص انتشار حقوقها، دریافتی مدیران تا شهریور منتشر خواهد شد و همچنین صندوقهای زیرمجموعه دولت نیز باید اطلاعات حقوق را در سامانه وارد کنند.
وجود 3 میلیون کارگر فاقد اطلاعات در کشور/ از هر 10 زن کارگر 5 نفر بیمه ندارند
به‌طور میانگین از هر 10 زن کارگر حدود 4 یا 5 نفر بیمه شده‌اند و باقی زنان کارگر فاقد بیمه هستند، یعنی بیش از نیمی از کارگران زن فاقد بیمه‌اند، بر اساس برآوردهایی که در این حوزه صورت گرفته بیش از 3 میلیون کارگر مشغول به فعالیت و کار هستند اما تحت هیچ شرایطی اطلاعات آنان در جایی ثبت نشده است.
وزیر اقتصاد باید پاسخگوی تخلفات پوری‌حسینی باشد؛
شرکت های دولتی حیاط خلوت
عضو کمیسیون برنامه و بود مجلس با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید پاسخگوی تخلفات خصوصی‌سازی باشد، گفت: میلیاردها سهام شرکت های دولتی به نهادهایی داده شده تا این بنگاه ها ضمن خارج‌شدن از چتر نظارتی به حیاط خلوتی برای گماردن اقوام در هیئت مدیره‌ها تبدیل شود.
دولت موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس شد / رئیس‌جمهور ‌تا شهریورماه فرصت دارد
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تغییر ساختار و شکل بودجه‌ریزی در کشور را ضروری خواند و گفت: دولت تا شهریور موظف به ارائه لایحه تغییر ساختار بودجه به مجلس است.
ابلاغ طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در مجلس؛
چه کسانی از تشکیل وزارت میراث فرهنگی سود می‌برند؟
تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در چند وقت اخیر با وجود مخالفان این طرح به تصویب رسید اما کشمکش ها بر سر این موضوع همچنان پابرجاست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت برای طرح‌های اولویت‌دار کمبود بودجه ندارد
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ‌دولت انجام طرح‌ها را اولویت‌بندی کرده و بر این اساس طرح‌های اولویت‌دار کمبود بودجه ندارد.
نارضایتی دولت از افشاگری‌های رئیس صندوق بازنشستگی
روزنامه‌های همسو با دولت می‌گویند دولت از انتشار حقوق نجومی مدیران صندوق بازنشستگی توسط رئیس‌ برکنار شده این صندوق ناراضی بود.
جزئیاتی از اصلاح ساختار بودجه از زبان یک نماینده مجلس
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان جزئیاتی از اصلاح ساختار بودجه کشور، گفت: کاهش وابستگی به نفت و مدیریت هزینه‌ها از دیگر محورهای اصلاح ساختار بودجه است که در سازمان برنامه و بودجه کشور در حال بررسی‌های نهایی است.
هیچیک از تصمیم‌های اقتصادی دولت استراتژی مشخصی ندارد
محمود جامساز می‌گوید: اغلب طرح‌ها و پیشنهادها کوتاه مدت هستند و هیچ الزامی برای اجرای بلند مدت طرح‌ها نیست و استراتژی درستی و مشخصی برای آن تدوین نشده است و به همین دلیل هر طرحی که آغاز شد از کوپن تا کارت سوخت و کارت ملی الکترونیک با فشار بر مردم همراه بود و میلیارد‌ها تومان زیان به همراه داشت.محمود جامساز اقتصاددان درباره تصمیم‌سازی‌های اقتصادی دولت می‌گوید: دولت درباره یک موضوع مشخص تصمیم‌های متفاوتی می‌گیرد؛ یکی از آنها مسئله کوپنی کردن اقلام اساسی بود که چندین بار در دوره‌های مختلف در کشور اتفاق افتاده است و هر بار با آزمون و خطا همراه بوده این موضوع علاوه بر اینکه نتیجه مثبتی به همراه نداشته فساد زیادی نیز در هر دوره با خود آورده است.
یادداشت و دیدگاه ها
یادداشت مصطفی شکری ؛

بحرانِ بازنشستگی در ایران!

لزوم مبارزه جدی با فساد؛

شیفته و تشنه «جیب»

چشم انداز رشد و تورم؛

شوک در بودجه ۹۸

یادداشت دکتر روح‌اله اسلامی ؛

جایگاه پیشران‌ها در برنامه‌ریزی

یادداشت محمد امراللهی؛

مصائب تدوین و تصویب بودجه

دکتر روح‌اله اسلامی؛

فراموشی در چرخه سیاست‌گذاری

سیاوش ملکی‌فر؛

رویکرد خلاقانه

یادداشت حسین دیوسالار ؛

الگو برداری از مدلی به نام ژاپن

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
انتصاب سید مؤید حسینی صدر به عنوان مدیرعامل یک شرکت آلمانی؛

ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد

از وزارت ورزش تا میراث فرهنگی؛

چرا دولت‌ها از نظارت مجلس فراری هستند؟

در نشست پارلمان اقتصاد معرفی شد؛

دستگـاه‌های غیرهمکـار در بهبـود محیط کـار

ریشه تمام مشکلات سازمان‌ها؛

فقدان تفکر نقادانه؛ عامل شکست شرکت‌ها

"بلوغ شیطانی آمریکا" در تحریم و ذهنیت ناتوان مدیران نفتی؛

وقتی مدیر منصوب زنگنه «شفافیت» را برای بیگانگان می‌خواهد

بررسی چالش‌های شایسته سالاری ؛

تیغ دولبه جوان‌گرایی

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها