پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بخشنامه بودجه برای اولین بار در قالب دوسالانه ابلاغ شد؛
میزان افزایش حقوق برای سال ۹۹، پانزده درصد و برای سال ۱۴۰۰ ده درصد
بخشنامه بودجه برای اولین بار در قالب دوسالانه ابلاغ شد تا علاوه‌ بر ترسیم چارچوب مالی سال آینده، برنامه مالی برای سال ۱۴۰۰ نیز مشخص باشد. یکی از نکات بخشنامه دامنه میزان افزایش دستمزد و عیدی کارمندان دولت در دو سال پیش‌ رو است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد؛
پرداخت سود وام سه هزار میلیاردی سایپا از جیب مردم
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: سایپا یک وام سه الی چهار هزار میلیاردی در آن زمان از برخی از بانک‌ها و شرکت‌ها برای تامین نقدینگی‌اش گرفته بود، چنین طرحی را پیش برده بود که البته این طرح خوب نبود زیرا از جیب مردم سود وام بانکی را پرداخت می‌کردند.
بررسی «14 میلیارد دلار» ارز تخصیص‌یافته به واردات کالاها
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از دستور علی لاریجانی به این کمیسیون درباره بررسی مجدد 14 میلیارد دلار تخصیص‌یافته برای واردات کالاهای اساسی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
حرکت به سمت شفاف‌سازی باید با قوت انجام شود
احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دانستن حق مردم است و برای بازگرداندن اعتماد به جامعه باید به شفافیت فرایندها بپردازیم و حرکت به این سمت با قوت انجام شود.
باید به مدیران دلسوز تضمین داده شود/ نباید دید سیاسی وارد مساله مبارزه با فساد شود
سخنگوی کمیسون اصل۹۰ مجلس ضمن تایید اقدامات قوه قضاییه در زمینه مبارزه با فساد به بایدها و نباید‌هایی که مورد توجه قرار گیرند، پرداخت.
در سی و هشتمین جلسه شورای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی رخ داد؛
سالاری عضو هیأت رئیسه اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی شد
مصطفی سالاری در سی و هشتمین جلسه شورای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی با کسب اکثریت آراء اعضای شورا، به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه به عنوان عضو هیات رئیسه این اتحادیه انتخاب شد.
روحانی بخشنامه بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کرد؛
بخشنامه بودجه سال 1399 کل کشور+ کلیه پیوست‌ها
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، بخشنامه بودجه سال 1399 کل کشور را در محور‌های «درآمدزایی پایدار، هزینه‌کرد کارا، ثبات در اقتصاد، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی نظام بودجه‌ریزی» ابلاغ کرد.
سقف افزایش اضافه کار، عیدی و پاداش کارمندان مشخص شد
یکی از پیوست‌های مهم بخشنامه بودجه سال بعد، ضوابط مالی تنظیم لایحه بودجه 99 است که امسال با پیش‌بینی‌های مربوط به سال 1400 همراه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری دانشگاه علامه طباطبایی :
تسهیل دسترسی به اطلاعات کافی نیست
هادی خانیکی دبیر علمی همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات و رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تسهیل دسترسی به اطلاعات کافی نیست بلکه فراهم آوردن زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حقوقی ضرورت دارد.
دولت از ولنگاری اقتصادی فاصله گرفته است/ وزارت صمت نظارت بر واردات را بیشتر کند
علی ابراهیمی می‌گوید: هرچند زمان زیادی از تحرکاتی که در حمایت از کالای ساخت داخل و تعمیق و توسعه در این حوزه نگذشته و نمی‌توان قضاوت دقیقی کرد، اما به‌طور کلی آنچه تاکنون اتفاق افتاده، شرایط نسبتاً مطلوب و مناسبی دارد و امیدوارم این حرکت رو به جلو ادامه پیدا کند.
۲۹ هزار میلیارد برای طرح‌های مختلف عمرانی کشور هزینه شد
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: ۲۹ هزار میلیارد برای طرح‌های مختلف عمرانی کشور هزینه شد.
آقای وزیر جایگاه وزارت خارجه کجاست؟
رضا همام در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «آقای وزیر جایگاه وزارت خارجه کجاست؟» نوشت:یادمه یه روز، در ظاهر به خاطر بی اطلاعی وزارت خارجه از دعوت بشار اسد به تهران، جواد ظریف وزیر خارجه قهر و بلافاصله خبر استعفای خود را علنی کرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:
وزیر صمت انتظارات را برآورده نكرد
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس می‌گوید: همه امورات اقتصادی كشور تحت تاثير تحريم‌ها و محدوديت‌های اقتصادی است. نمی‌شود عملكرد وزرایی را كه مرتبط با مباحث اقتصادی هستند قضاوت صد در صدي كرد، اما تصورم بر اين است كه بهتر بود فرد برنده‌تر و قوی‌تر و پيگيرتری براي وزارت صمت پيشنهاد می‌شد.
روایت یکی از کارگران هفت‌تپه از دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس؛
مجلس صلاحیت کارفرمای هفت‌تپه را تا ۱۰ روز دیگر تعیین می‌کند
یکی از کارگران هفت تپه درباره دیدار روز گذشته با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، می‌گوید: نمایندگان مجلس کارگروهی تشکیل داده‌اند و قرار است که ظرف مدت ۱۰ روز در مورد اینکه کارفرمای هفت تپه صلاحیت دارد یا نه گزارشی ارائه بدهند.
چه تعداد از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی می‌کنند؟
سخنگوی دولت گفت: آمار دقیقی درباره درصد فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور موجود نیست، یا اگر موجود باشد، من بی‌اطلاع هستم.اخیراً طرحی در مجلس شورای اسلامی به جریان افتاده که بر اساس آن فرزندان مسئولان دولتی اجازه تحصیل در خارج از کشور را نخواهند داشت. برخی از افراد بر این باور هستند که برای جلوگیری از خروج ارز در شرایط تحریم و همچنین رفع تبعیض‌های ناشی از امکانات، این موضوع باید اجرایی شود؛ البته توجه به مسائل امنیتی هم یکی دیگر از دلایل مهم این برنامه و طرح است. هرچند عده‌ای هم در مقابل این طرح ایستادگی می‌کنند و به هر نحوی آن را مغایر با حقوق شهروندی عنوان می‌کنند.
فرهنگ محرمانگی در نظام اداری ما جدی و تغییر آن زمان‌بر است
کارگاه مفهوم شناسی «داده‌ی باز و اثرات آن در حل مشکلات عمومی» با ارائه محمدحسین خانی، مشاور شورای اجرایی فناوری اطلاعات و مسئول تیم داده‌ی باز اندیشکده شفافیت برای ایران، طی پیش همایش زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار شد.خانی در این کارگاه در سخنانی گفت: «داده‌ی باز» باید ویژگی‌هایی مانند رایگان بودن، استاندارد بودن و قابل دریافت از طریق اینترنت را دارا باشد. متاسفانه به علل تاریخی، فرهنگ محرمانه و پوشیده بودن در نظام اداری ما جدی‌ ست و تغییر این رویه زمانبر است. ما در ایران درگاهِ واحدِ دسترسی به اطلاعات نداریم. هستۀ شفاف شدن، دانستن است؛ زیرا بدین وسیله می‌توانیم کنش فعال داشته باشیم. اما اگر فایلی توسط نهادی در دسترس گرفت که راه رسیدن به اطلاعات مفید آن سخت باشد، عملاً شفافیت صورت نمی‌گیرد و بعضاً با اغماض این کار را انجام می‌دهند تا اطلاعات به درد نخور باشد.
بررسی غلتان بودجه ۹۹ و ۱۴۰۰ در مجلس/ بودجه به‌صورت ۲ساله ارائه نمی‌شود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره بررسی بودجه سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ گفت: بودجه سال ۹۹ و ۱۴۰۰ به‌صورت غلتان بررسی می‌شود، به این معنا که اگرچه برنامه بودجه دوسال با یکدیگر بررسی می‌شود اما عددی که برای ۱۴۰۰ تصویب خواهد شد، بودجه مصوب دولت نیست.
جزئیات عملکرد 6 ماهه بودجه؛
طرح‌های عمرانی 20 درصد اعتبار گرفتند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس جزئیات عملکرد بودجه 6 ماهه نخست سال 98 را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس هیات رئیسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت سه شغله است!
یافته‌ها نشان می‌دهد نصرت رحیمی، رئیس هیات رئیسه صندوق‌های بازنشستگی کارکنان صنعت نفت، به صورت همزمان در ترکیب هیات مدیره دو شرکت بزرگ دیگر هم حضور دارد!
پرویز اسماعیلی «مشاور رئیس دفتر رئیس‌جمهور» شد
رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری طی حکمی آقای پرویز اسماعیلی را به عنوان «مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور» منصوب کرد.
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رییس جمهوری از سمت خود کنار رفت
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رییس جمهوری از سمت خود کنار رفت و علیرضا معزی جایگزین وی شد.
خانه‌های مسکن مهر را به کارگران بدهید
نماینده کارگران در شورای عالی کار با انتقاد از تاخیر در برگزاری جلسه بررسی تامین مسکن کارگران در شورای عالی کار، از وزارت کار خواست تا آمار واحدهای مسکن مهر تکمیل شده و آماده تحویل را در اختیار گرفته و از طریق آن کارگران را خانه‌دار کند.
نمایندگان داوطلبانه اموال خود را اعلام کنند؛
محرمانه‌بودن اطلاعات مسئولان مصوبه مجمع تشخیص است
احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محرمانه‌بودن اطلاعات مسئولان مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است، گفت: در حال رایزنی با نمایندگان هستیم که اموال خود را به‌صورت داوطلبانه اعلام کنیم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده‌ای که با وثیقه ۱۰ میلیاردی آزاد شد، حاضر است لیست اموالش را اعلام کند؟
بالاخره بعد از سال‌ها، سرو کار مسئولین باز هم به قانون «از کجا آورده ای» افتاده است و با ابلاغیه قوه قضائیه از وزیر و روسای قوا گرفته تا نمایندگان مجلس، اعضای مجمع تشخیص، شورای نگهبان و ...باید در سامانه ثبت اموال، اطلاعات اموالشان را در خود ثبت و ضبط کند تا مورد بررسی و راستی آزمایی قرار بگیرد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
بررسی چارچوب بخشنامه بودجه؛

حقوق و عیدی تا ۱۴۰۰

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها