سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولت بدهی خود به تامین اجتماعی را صفر کند/ شفاف‌سازی امور شستا کاری قابل ستایش بود
محمدرضا بادامچی با تاکید بر اینکه دولت باید بدهی خود به تامین اجتماعی را صفر کند، از شفاف‌سازی امور شستا استقبال و آن را کاری قابل ستایش خواند.
دولت، مخالف اصلی احیای کوپن در کشور است
عضو کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: دولت در خصوص شیوه تخصیص 14 میلیارد دلاری که برای تامین و توزیع کالاهای اساسی در نظر گرفته شده بود ، نمره قابل قبولی دریافت نمی کند و این مصوبه بهتر از اینها قابل اجراست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند
رضا رحمانی در جلسه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خودروسازان برنامه‌های مفصلی در حوزه خودرو در بخش‌های تولید، تأمین نقدینگی و مواد اولیه دارند که این برنامه‌ها در دستور کار آنها قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تغییر در دستورکار دولت نیست/ من هم وزیر بودم رییس جمهور انتقاداتی را مطرح می‌کرد
علی ربیعی سخنگوی دولت در نخستین نشست رسمی با خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالم که به خانواده بزرگ اطلاع رسانی برگشتم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت بودجه ۱۴ میلیارد را تعیین تکلیف نکند برخورد قانونی می‌کنیم
عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت در موعد مقرر ۱۴ میلیارد را تعیین تکلیف نکند از طریق ابزار قانونی اقدام می‌کنیم.
وزارتخانه‌ها دست و دلبازانه از خارج جنس نخرند
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم ها فرصتی برای توجه به داشته های داخلی ایجاد کرده است، گفت: باید ضمانت هایی برای صادرات تولیدات حوزه فناوری کشور وجود داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اتفاقات عجیب در سایپا در دولت روحانی؛
۵ مدیرعامل در ۶ سال !
شاید بتوان کارنامه گروه خودروسازی سایپا را یکی از پاشنه های آشیل دولت حسن روحانی تلقی کرد؛ سایپا که به دلیل جایگاه ‏و ‏اهمیت آن همواره و در هر دولتی مورد توجه بوده، در 6 سال اخیر در دولت روحانی دچار حواشی متعددی شد که هم شان ‏این ‏خودروسازی را پایین تر آورده و هم شائبه سوءاستفاده های سیاسی برخی مدیران را از آن تقویت کرده است.‏همین 4 ماه پیش در بهمن ماه 97 بود که سید جواد‌‌سلیمانی مدیرعامل سایپا شد. او جانشین محمدرضا سروش شده بود که انتصاب ‏او ‏از پرحاشیه ترین تغییرات در این گروه خودروسازی به شمار می رفت؛ چراکه سروش در آستانه ترک وزیر صنعت از ‏سوی ‏محمد شریعتمداری در مهرماه 97 به صورت ناگهانی و غیرمنتظره جایگزین محسن قاسم جهرودی شده بود.
واکنش قاطع مجلس در صورت محرز شدن تخلف دولت در حقوق کارمندان
حسن حسینی شاهرودی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت با اشاره به مشکلاتی که در اجرای مصوبه افزایش حقوق کارکنان از سوی دولت وجود دارد، اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه از سوی مجلس موظف شده است که به این موضوع رسیدگی کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گویا اعضای هیئت مدیره انگیزه استعفا ندارند؛
حضور چند شغله‌ها در ترکیب هیات مدیره صندوق ضمانت سپرده‌ها!
طبق اطلاعات کسب شده در ترکیب هیات مدیره صندوق ضمانت سپرده‌ها که وابسته به بانک مرکزی است،‌ افرادی مانند محمدرضا شجاع الدینی ( 3 شغله)،‌ ندیمی بوشهری (بازنشسته)،‌ ابراهیم کاردگر ( مدیرعامل بیمه دانا) و احمد بدری ( 3 شغله) حضور دارند. این صندوق ماموریت حمایت از سپرده‌گذاران از طریق تضمین بازپرداخت وجوه متعلق به سپرده‌گذاران بانک‌ها و سایر مؤسسات اعتباری عضو درصورت ورشکستگی را دارد. آیا این افراد میتوانند حق سپرده گذاران را بگیرند!؟
بودجه ۱۴ میلیاردی تعیین تکلیف نشود مجلس عکس‌العمل نشان می‌دهد
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مهلت سه ماهه تمام شود و دولت بودجه ۱۴ میلیارد دلاری را تعیین تکلیف نکند، نمایندگان عکس‌العمل نشان می‌دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاسبی جدید کارمندهای رسمی؛ پول بدهید ضامن بانکی شویم
لزوم معرفی ضامن کارمند برای دریافت وام و وجود خلاء قانونی در این بخش موجب‌ شده که سودجویان به دنبال کسب درآمد از این راه باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عدالت به معنی دریافت خدمات رایگان توسط تمامی مردم نیست
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برقراری عدالت در حوزه بهداشت و درمان، گفت: اگر به پولدار و فقیر به یک چشم نگاه کنیم، ندارها امکان دریافت خدمات مناسب و رایگان را نخواهند داشت، عدالت حکم می‌کند که پولدار هزینه پرداخت و فقیر خدمات رایگان دریافت کند. عدالت به معنی دریافت خدمات رایگان توسط تمامی مردم نیست.
دولت کارگزار مناسبی برای امر اقتصادی نیست
علی لاریجانی در جلسه زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی خراسان شمالی در شیروان، با اشاره به اینکه حل مسئله بیکاری در کشور رونق تولید است، افزود: برای رونق تولید هم باید زیرساخت و بسترها فراهم شود و هم اینکه مشارکت مردم ایجاد شود.
نظام جامع تنظیم مقررات در فضای مجازی تدوین شد
عباس آسوشه معاون مرکز ملی فضای مجازی از تدوین سند نظام جامع تنظیم مقررات در حوزه فضای مجازی خبر داد و گفت: این سند آماده طرح در شورای عالی فضای مجازی برای تصویب نهایی است.
موفقیت ایران در انتخابات شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی
سحر تاج بخش رئیس سازمان هواشناسی ایران با کسب ۷۶ رای در مقابل نامزد عربستان موفق شد به عضویت شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی در منطقه دو درآید.
پنج وزیر دولت در راه بهارستان
وزرای کشور، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کارورفاه اجتماعی و سرپرست آموزش و پرورش هفته جاری به کمیسیون‌های مجلس می‌روند.
پیرموذن: برخورد با فساد و رانت‌خواری روحیه مقاومت مردم را افزایش می‌دهد
یک نماینده پیشین مجلس شوای اسلامی با بیان اینکه برخورد با فساد و رانت‌خواری روحیه مقاومت مردم را افزایش می‌دهد، گفت: برخورد عالمانه با اقتصاد مریض کشور می‌تواند موجب بهبود شرایط اقتصادی شود.
نامه نمایندگان به «روحانی» درباره افزایش حقوق کارمندان+ متن‌نامه
برخی از نمایندگان طی نامه‌ای به «روحانی» خواستار اجرای صحیح مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان شدند.
اقدام وزارت فرهنگ برای شایسته گزینی مدیران
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف شایسته گزینی مدیران، فراخوانی را برای جذب معاون مقررات گذاری و کسب و کارهای فرهنگی و رییس گروه برنامه ریزی و نظارت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال منتشر کرد.
تزریق بخشی از تعهد دولت برای تکمیل مدارس نیمه‌تمام خیرساز تا پایان خرداد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تمام رقم تعهد امسال دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خیرساز امسال محقق می‌شود، گفت: اولین بخش از این تعهد در قالب اعتبارات تملک دارایی و نوسازی مدارس را الساعه صحبت کردیم تا به خزانه ابلاغ و تا قبل از پایان خرداد تزریق شود.
جلوی شرکت‌های زیان‌ده و حقوق‌های نجومی گرفته شود
تعدادی از نمایندگان مجلس تأکید کردند: باید جلوی شرکت‌های زیان‌ده و حقوق‌های نجومی در وزارت کار گرفته شود و انتصاب افراد دست پاک، متخصص و جلوگیری از باندبازی،می‌تواند یکی از راهکارهای خوب برای جلوگیری از زیان‌ها باشد.
توضیح وزیر نیرو در باره مصاحبه اش؛
نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند
عبارتی که درباره چین بیان کردم اولاً بدان معنا نبود که ایرانیان باید یک وعده غذا بخورند، بلکه معنایی نمادین داشت و تأکید بر سختکوشی و ظرفیت تحمل جامعه چینی برای رسیدن به اهداف متعالی‌تر را بیان می‌کرد. ثانیاً کم‌اهمیت جلوه دادن سایر ابعاد سیاست‌های دولت و جامعه چین برای توسعه را نیز مدنظر نداشتم. ثالثاً، در عرصه‌ای بی‌ارتباط با حوزه فعالیت تخصصی خودم سخن نمی‌گفتم، بلکه بحث کاملاً در ارتباط با مسأله مصرف آب و انرژی بود.
پیشنهاد تازه سازمان برنامه و بودجه؛
جایگزینی کالا برگ با ارز ترجیحی جدی‌تر شد
سازمان برنامه و بودجه در برنامه اصلاح ساختار بودجه پیشنهاد داد، به جای تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی، یارانه موجود در ارز، از طریق کالابرگ اعتباری و وام سرمایه در گردش به مصرف‌کننده نهایی و تولیدکننده داده شود.
۱۷۱ هزار واحد مسکونی درحال طی کردن فرایند بازسازی است
اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۱۷۱ هزار واحد مسکونی شامل ۶۹ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی بصورت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده که درحال طی کردن فرایند بازسازی است و قریب به ۱۰۰ هزار واحد شهری و روستایی از ۳۰ تا ۶۰ درصد خسارت دیده که باید تعمیر شود.
یادداشت و دیدگاه ها
یادداشت علیرضا سلطانی؛

زنگنه و بابک زنجانی نماد دو نگرش

برون رفت از مشکلات موجود؛

گشایش علیه فرسایش

یادداشت زهره آشتياني؛

کلاف سر‌در‌گم شفافيت

یادداشتی از حسن صادقی؛

تامین اجتماعی و نقش چندوجهی

امير ناظمي/ معاون وزير ارتباطات:

هیچ‌کس حق کمک به من را ندارد!

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها