سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زمان بررسی طرح تفکیک وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس
عضو کمیسیون اجتماعی ضمن اشاره به انکه دولت موافق تفکیک وزارتخانه ها بوده و به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود، گفت: آنچه تا کنون مشخص بوده این است که بخش جوانان از وزارت ورزش جدا شده و یا به عنوان سازمانی در زیر مجموعه وزارتخانه یا در قالب سازمان دیگری تعریف می شود.
آیا ۱۱ اردیبهشت برای کارگران، تعطیل اجباری است یا اختیاری؟
کارشناس ارشد حوزه کارگری و کارفرمایی گفت: مطابق ماده ۶۳ قانون کار، علاوه بر تعطیلات رسمی کشور، مثل اعیاد و ایام سوگواری، روز ۱۱ اردیبهشت مصادف با روز جهانی کارگر، برای کارکنان مشمول قانون کار تعطیل رسمی محسوب می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تمامی دستگاه‌ها ۴۰۰ هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند
به دنبال عدم واریز ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق فروردین ماه در برخی دستگاه‌ها، رئیس سازمان برنامه و بودجه طی بخشنامه‌ای تمامی دستگاه‌های اجرایی را موظف به پرداخت این مبلغ تا پایان هفته جاری کرد.
تجمیع سامانه‌های مدیریت بلادرنگ بحران ضروری است
در زمان سیل، همه مسئولان سعی در کنترل شرایط و اتخاذ بهترین تصمیم داشتند، فارغ از اینکه نقش بهینه خود را کنار سایرین دریابند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مانع دوروزه شدن تعطیلات هفتگی؛
چرا «ساماندهی تعطیلات» هنوز در بن‌بست مانده؟
در حالی که معاون گردشگری کشور تاکید می‌کند طرحی برای ساماندهی تعطیلات مناسب است که مقطعی نباشد و در طول سال توزیع شود، هنوز هیچ اتفاق راهبردی در این زمینه صورت نگرفته است.
جزئیات منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۶+جدول
براساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، مجموع منابع هدفمندی یارانه ها در این سال حدود ۵۲ هزار و ۲۰۴ میلیارد تومان و مجموع مصارف هدفمندی یارانه ها در این سال حدود ۵۲ هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرهیز از سفر غیر ضروری به مناطق شمالی؛
اردوگاه اسکان اضطراری بام‌دژ تخلیه شد
سخنگوی سازمان مدیریت بحران گفت: با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمال غرب و غرب کشور و شرایط جوی مخاطره آمیز شامل مه غلیظ و احتمال کولاک، به هموطنان توصیه می‌کنیم از سفرهای غیرضروری به این مناطق پرهیز کنند.
بررسی موضوع عزل پوری حسینی توسط دفتر رئیس جمهور
رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص نامه نمایندگان به رئیس جهمور و معاون اول وی در خصوص عزل پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی گفت: این موضوع مطرح شده و ما آن را بررسی می‌کنیم.
هنوز مبلغ نهایی برای اختصاص منابع صندوق به مناطق سیل زده مشخص نشده
مدیرعامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه هنوز مبلغ نهایی برای اختصاص منابع صندوق توسعه ملی به مناطق سیل زده مشخص نشده است، گفت: منابع صندوق توسعه ملی به صورت ترکیبی از کمک‌های بلاعوض یا تسهیلات ارزان قیمت به سیل زدگان اختصاص خواهد یافت.
افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان؛
مصوبه افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
آیین‌نامه اجرایی بندهای (ج) و (ی) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور در موضوع تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی که در جلسه 28ر1ر98 به تصویب هیات وزیران رسید، ابلاغ شد.
۴ راهکار پیشنهادی به روایت ۲ عضو هیأت رئیسه مجلس؛
دولت برای جبران خسارات سیل از کجا پول بیاورد؟
دولت چطور می‌خواهد خسارات سیل زدگان را جبران کند؟ این سوالی بود که امیرآبادی و وکیلی از اعضای هیات رئیسه مجلس به آن پاسخ دادند. آنها از جابه‌جایی در ردیف‌های بودجه تا گران شدن بنزین را یکی از راه‌های تامین منابع جبران خسارات دانستند.هرچند همه این جمله به صورت مداوم تکرار می‌شود اما کمتر کسی است که از چگونگی این جبران سخن به میان بیاورد. ۳۵ هزار میلیارد خسارت مبلغ کمی نیست که بتوان آن را از کمک های مردمی انتظار داشت یا چشم امیدی به کمک های بین‌المللی دوخت. روزی هم که در مجلس بازار گزارش ها درباره مناطق سیل زده داغ بود برآورد دستگاه‌ها از خسارات وقوع سیل آنقدر بود که همه انگشت به دهان مانده بودند.
کمیسیون اصل ۹۰ تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل را بررسی می‌کند
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سه کمیته برای تهیه گزارش میدانی از متخلفان بروز سیل در استان‌های کشور در کمیسیون اصل ۹۰ فعال شده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۷ نماینده دولت در اتاق بازرگانی تهران مشخص شدند
وزرای کشاورزی و صنعت، در مجموع ۱۷ نماینده دولت در هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را معرفی کردند.
پاسخ سازمان اسناد و کتابخانه ملی درباره مدرک تحصیلی سرکار خانم بروجردی
روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی متنی را در پاسخ به ایهاماتی که پیرامون مدرک تحصیلی اشرف بروجردی مطرح شده بود منتشر کرده است است.
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛
حقوق بازنشستگان امسال ۲ بار افزایش می‌یابد + جزییات
صالحی گفت: امسال حقوق بازنشستگان کشوری ۲ بار افزایش پیدا می‌کند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادغام 2 هلدینگ تاپیکو و فارس منتفی است
وزیر نفت از منتفی شدن ادغام دو هلدینگ تاپیکو و فارس خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خسارت سیل اخیر برابر با جنگ تحمیلی است
هدایت الله خادمی با بیان اینکه ویرانی و خسارات ناشی از سیل اخیر سیل به منازل مسکونی خوزستان بسیار زیاد است، گفت: تمامی دار و ندار و کشاورزی و دام های مردم که وسیله معیشت شان بود از بین رفت.موضوع فاضلاب اهواز هم مسئله بغرنج دیگر است. که می تواند منجر به شیوع بیماریهای واگیر شود.وی همچنین به موضوع عقرب گزیدگی بعد از سیل و سگ های ولگرد نیز اشاره داشت.
کارگر ساختمانی از پرداخت حق بیمه‌ی ۱۵۳۰۰۰ تومانی عاجز است
سامان میرکی از تعلل در لغو افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی انتقاد کرد و گفت: اگر مصوبه افزایش لغو نشود، کارگران ساختمانی نخواهند توانست به بیمه‌پردازی ادامه دهند.
۲۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داریم که می‌توان خرابی‌ها را با آن آباد کرد
نماینده مردم تهران در مجلس نهم به پرداخت ۲۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان اشاره کرد و افزود: با این پول چه جا‌هایی را که نمی‌شود آباد کرد.وی بیان کرد: امروز بیش از ۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌شود که فقط یک میلیون ۸۰۰ هزار بشکه را با قیمت ۱۸ دلار به ۱۰ پالایشگاه دولتی و غیر دولتی می‌دهیم و این در حالی است که نفت خام با قیمت ۷۰ دلار فروخته می‌شود در هر حال این همان یارانه پنهان است.
اولین مدیرعامل بازار متشکل ارزی کیست + رزومه
مدیرعامل بازار متشکل ارزی روز گذشته در حالی توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب شد که پیش از این مدیرعامل صرافی بانک ملی ایران بوده است.دیروز نمایندگان حقیقی اعضای هیئت مدیره پنج نفره بازار متشکل ارزی شامل پیمان قربانی، صمدكريمی، یوسف حسن پور، محمود شکسته‌بند و امیر هامونی تعیین شدند.این بازار با عنوان یک بازار خارج از بورس با هیئت مدیره‌ای متشکل از پنج شخص حقوقی شامل یکی از شرکت‌های فعال در زمینه خدمات انفورماتیک بانک مرکزی، فرابورس،‌ کانون صرافان ایران، کانون بانک‌های خصوصی و کانون بانک‌های دولتی آغاز به‌کار خواهد کرد.
لزوم کارآمد کردن سازمان مدیریت بحران به جای تاسیس وزارت جدید
عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت: بی‌تردید نقش رسانه‌‌ها در کمک‌رسانی به سیل زدگان و بازسازی‌ها می‌تواند تأثیرگذار باشد ضمن اینکه اگر آنها کار سازمان‌ها و نهادهای امدادی و اقدامات خیرین را پوشش خبری دهند در آن صورت کشور در مواقع بحرانی از فرهنگ کمک‌ به هم نوع حداکثر استفاده را خواهد کرد.
به عملکرد شورای عالی عتف نمره ۱۵ می‌دهم
دبیر شورای عالی عتف گفت: ایجاد بستر مناسب برای مجموعه‌هایی که نیاز پژوهشی و فناورانه دارند و ارتباط آن‌ها با کسانی که می‌توانند آن نیاز را پاسخ دهند مهمترین عملکرد این شورا است.
هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تشکیل شد +اعضا
رییس جمهوری در حکمی به «محمود نیلی احمدآبادی» رییس دانشگاه تهران ماموریت داد تا ریاست «هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» با عضویت شخصیت‌های علمی مستقل و خبره در تخصص‌های مرتبط را به عهده گرفته و ظرف ۶ ماه «گزارش ملی» این رخداد را ارایه کند.
خسارات سیل ناشی از سوء‌عملکرد مدیران در حوزه‌های مختلف است
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس سیل اخیر را زنگ خطری جدی برای رعایت حریم رودخانه و تشدید نظارت ها بر ساخت و سازها دانست و گفت: کشور پر از نبایدهایی است که انجام شده و می شود.وی با بیان اینکه بخش اعظم خسارت سیل ناشی از سوء عملکرد مدیران در حوزه های مختلف است، تصریح کرد: متاسفانه حتی ساختمان های اداری نیز در حریم و بستر رودخانه ساخته شده و جزو اولین ساختمان هایی بودند که در سیل تخریب شدند و این نشانه بی توجهی به تجاوز به حریم رودخانه ها است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
عملکرد مدیران در بحران سیل؛

مقامات در جریان سیل چه کردند؟

وزیر بازرگانی دولت سازندگی بررسی کرد؛

چه کسانی مخالف تشکیل وزارت بازرگانی هستند؟

تکرار داستان همیشگی نبود فرماندهی واحد؛

ترافیک مسئولان در صحنه حوادث چقدر کارگشاست؟

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی:

شفافیت ،پاسخگویی و نظارت در شستا نهادینه شده است

نقدی بر طرح اصلاحات پارامتریک؛

مستمری بازنشستگان ۳۱ درصدِ خط فقر است

در میزگردی با حضور بهلول علیجانی و مهدی زارع بررسی شد؛

سیل اخیر نه غیرطبیعی بود نه غافل‌گیرکننده، ما آماده نیستیم!

نقد و بررسی
تطهیر سرمایه‌داری در جشن عدالتخواهی؛

ایران‌مال، مسجد، خطیب، مداح

وعده افسانه‌ای ۱۰۰ روزه؛

نخستین جلسه مشترک روحانی و رئیسی

هزینه‌های بلایای طبیعی ؛

بحرانی به‌ نام نبود آموزش

بی برنامگی در وزارت امور اقتصادی و دارایی در دوران تحریم‌ها؛

بزرگترین وزارتخانه کشور در بلاتکلیفی مطلق!

با گذشت چند هفته از آغاز سیل؛

سیل؛ همچنان بدون سخنگو

رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه و استاد دانشگاه تهران:

‌قوانینی که‌ به تولید ملی آسیب زده را باید شناسایی کرد

وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها