سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شایع ترین قصور پزشکی استان تهران در جراحی زنان و زایمان است
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: شایع ترین قصور پزشکی دراین استان مربوط به جراحی زنان و زایمان است و بعد از آن، دندانپزشکی، جراحی پلاستیک، متخصص پوست و مو، جراحی عمومی و جراحی ارتوپدی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟
علی علیزاده مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت؛
بیمارستان‌های کشور «شبکه‌ای» می‌شوند
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت جزییات برنامه این وزارتخانه برای شبکه‌ای کردن بیمارستان‌ها را توضیح داد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:
۵۰ درصد سرطان‌ها قابل معالجه نیستند
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: تحقیقات در زمینه سرطان در سال‌های اخیر، امیدهای زیادی را برای درمان سرطان به وجود آورده است تا بتوانیم در آینده درصد بیشتری از بیماران مبتلا به سرطان را درمان کنیم؛ زیرا در حال حاضر ۵۰ درصد از سرطان‌ها با تشخیص زودهنگام قابل درمان بوده و ۵۰ درصد از سرطان‌ها قابل معالجه نیستند و روندی که تحقیقات سرطان در
واردات داروی گلوکاتیم از شرکت هندی قطع شده است
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: چند ماه است که از شرکت هندی (PRG/Intact Drug and Pharmaceutical) داروی گلوکاتیم وارد نشده است.وی با بیان اینکه آزمایشات متعدد در داروها یک موضوع کاملا عادی است، ادامه داد: این دارو در آذرماه وارد شد و بحث‌هایی درباره این دارو در دی‌ماه سال گذشته مطرح شده است، برخی گفتند این دارو عارضه دارد و شایعه‌ای هم شد که دو نفر بر اثر این دارو جان خود را از دست داده‌اند. در بهمن‌ماه نیز اداره کل پایش فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو به همه مراکز بهداشتی نامه زد که چنانچه عارضه خاصی از این دارو گزارش یا مشاهده شده است به ما اطلاع دهند.
۵۰ درصد مردم سواد سلامت کافی ندارند
رئیس هفتمین سمپوزیوم و چهارمین جشنواره خودمراقبتی و آموزش بیمار گفت: ۵۰ درصد مردم سواد سلامت مناسب و کافی ندارند و با استفاده از خودمراقبتی می‌توان سواد سلامت مردم را ارتقاء داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیاست سازمان غذا و دارو در قبال داروهای «تک‌نسخه‌ای‌»
اما و اگرها بر سر تجویز یا عدم تجویز داروهای تک‌نسخه ای همیشه وجود داشته، داروهایی که وارداتی هستند و نام‌شان هم عمدتا در فهرست دارویی کشور وجود ندارد، اما بعضا می‌بینیم که برخی بیماران به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج مانند مبتلایان به برخی سرطان‌ها تاکید و تمایل دارند که حتما از تک‌نسخه‌ای‌ها استفاده کنند و در این بین گاهی هم پزشکان از تجویز داروهای تک‌نسخه‌ای علی‌رغم ممنوعیت‌ تجویزشان، دست نمی‌کشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایجاد بیمارستان‌های محلی، در دستور کار وزارت بهداشت
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت: در بیمارستان‌های محلی، خدمات اورژانس شبانه روزی، بستری کمتر از ۲۴ ساعت و خدمات تخصصی پایه به صورت سرپایی، ارائه خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رونمایی از سلطان دارو؛
تخلفات ارزی در بازار دارویی کشور
وقتی وزیر بهداشت، موضوع امضاهای طلایی در سیستم دارویی کشور را مطرح کرد، بی گمان اذهان عمومی متوجه تخلفاتی در این حوزه شد که شاید این بازار هم «سلطان» داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران درباره تخلفات سقط جنین
در خبرها آمده بود اخیراً یک کارشناس مامایی متخلف در شهرستان بابل از فضای مجازی سوء استفاده کرده و با تبلیغ مستقیم عمل غیرقانونی سقط جنین تصاویری مغایر با اخلاق حرفه ای و موازین قانونی را به نمایش گذاشته و به دنبال آن سازمان نظام پزشکی استان در راستای وظایف قانونی خود وارد عمل شده و برخوردهای لازم و متناسب را با این تخلف آشکار انجام داده است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تغییر کرد
وزیر بهداشت در حکمی، دکتر سیما سادات لاری را به عنوان معاون جدید فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت منصوب و از خدمات دکتر فراهانی تشکر کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت:
ایران، رتبه اول پیوند کبد در جهان
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ایران رتبه اول جهان را در پیوند کبد دارد. این پیوندهای کبد به یک مرکز با ۷۰۰ پیوند در سال مربوط به مرکز ابن سینای شیراز و رتبه بعدی در زمینه پیوند کبد مربوط به بیمارستانی در ایالات متحده با ۴۰۰ پیوند در سال است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری داروی بیماری‌های خاص
تولید داروهای بیماری‌های خاص برای نخستین بار در ترکیه از سوی متخصصان ایرانی صورت گرفت که این داروها از دروازه ترکیه به ۲۰ کشور اروپایی صادر می‌شود.با توجه به پیشرفت ‌های جمهوری اسلامی ایران در 25 سال اخیر در زمینه تولید داروهای نو ترکیب دانش بنیان، این واحد تولیدی با همت 8 متخصص ایرانی و با هدف صدور دانش و صادرات محصولات ایرانی راه اندازی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس انجمن استروک (سکته مغزی) ایران:
سکته مغزی دومین علت مرگ و میر در ایران است
بابک زمانی رئیس انجمن استروک (سکته مغزی) ایران گفت: در زمان حاضر سکته مغزی دومین علت مرگ و میر در ایران محسوب می شود و این در حالی است که این بیماری در دنیا تا رده های پنجم سقوط کرده و به عبارتی دیگر با بکارگیری امکانات موردنیاز توانستند بیماران را درمان کنند و جز علت های اولیه نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هلال احمر طی اطلاعیه ای اعلام کرد؛
داروی جعلی و کشنده سالک دروغ است؛ باور نکنید
سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر طی اطلاعیه ای جعلی بودن دارو و مرگ افراد را بر اثر مصرف داروی جعلی و کشنده سالک را قویا تکذیب کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جدیدترین جزئیات از طرح پرونده الکترونیک سلامت
وزیر بهداشت ‌گفت: پرونده الکترونیک سلامت را به‌ عنوان زیرساخت بسیار مهم نظام سلامت به سرانجام رساندیم که با حضور رئیس‌جمهور در راستای اجرای مرحله بعد که سیستم ارجاع و پزشک خانواده است، افتتاح می‌شود.وزیر بهداشت ادامه داد: بحث مدارس بدون پوسیدگی در بحث بهداشت داریم تا در بحث دندان یک‌میلیون و 200هزار دانش‌آموز ششم ابتدایی عاری از پوسیدگی را شاهد باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سفر سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای انجام امور درمانی به ایران
دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای مسایل درمانی به ایران سفر می کنند و هدف ما این است که ایران به مرکز اتصال منطقه در گردشگری سلامت تبدیل شده و به کشورهای دوست و همسایه خدمات ارائه دهد.
وزیر بهداشت در دوره ملی توانمندسازی روسای بیمارستان ها:
روسای بیمارستان ها افسران ارشد نظام سلامت در خط مقدم خدمت هستند
وزیر بهداشت گفت: روسای بیمارستان ها افسران ارشد نظام سلامت در خط مقدم خدمت هستند و در روزهای سخت کنونی با مشکلات زیادی بیمارستان ها را اداره می کنند.
مزایای هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها
وزیر بهداشت گفت: هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها به افزایش نظارت، مدیریت منابع و کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها منجر می‌شود.
۳۰۰ قلم دارو بدون نسخه ارائه می‌شود
استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۳۰۰ قلم دارو در کشور نیاز به تجویز پزشک ندارد و بدون نسخه در داروخانه‌ها ارائه می‌شود.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا ؛
ناباروری مردان در حال افزایش است
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به شیوع ناباروری در مردان، گفت: میزان ناباروری در مردان باتوجه به تغییر شیوه زندگی در حال افزایش است. وی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد زوجین ایرانی دچار ناباروری هستند، به مردان توصیه کرد که زودتر ازدواج کنند و همچنین زودتر به دنبال بچه دار شدن باشند تا دچار مشکلاتی در زمینه ناباروری نشوند.
تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت مردم از صدا و سیما پیگیری می شود
مسئول تغذیه بالینی و بزرگسالان دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: این دفتر به عنوان مدافع حقوق مردم و جا افتادن تغذیه سالم در کشور با سازمان غذا و دارو و دفتر سلامت و کار وزارت بهداشت در ارتباط است و امیدواریم بتوانیم از لحاظ قانونی پیگیری مناسبی برای جلوگیری از پخش تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت از صداوسیما انجام دهیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیاست یک بام و دو هوای وزیر؛
پشت پرده حمایت از داروی تولید داخل
پافشاری وزیر بهداشت بر ممنوعیت واردات داروهای مشابه تولید داخل، با نامه ای که برای واردات یک قلم دارو به بیمه سلامت زده است، حکایت از سیاست یک بام و دو هوا دارد.
علم توان‌بخشی امید به زندگی را در افراد معلول افزایش داده است
رئیس هیئت‌مدیره شبکه ملی توان‌بخشی گفت: توان‌بخشی در سال‌های اخیر توانسته است امید به زندگی را در افرادی که دچار معلولیت شده‌اند افزایش دهد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها