سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تب کریمه کنگو در کمین رستوران‌های بین راهی؛
تفكيك بيمه‌شدگان مرفه و آسيب‌پذير؛
1/5 ميليون نفر از بيمه رايگان سلامت حذف مي‌شوند
با گذشت 3 سال از اجراي برنامه بيمه سلامت رايگان كه التزام به قانون مصوب 1373 و ايجاد پوشش بيمه‌اي براي اقشار آسيب‌پذير فاقد بيمه‌هاي پايه را هدف قرار داده بود و در فاز اول اجراي برنامه، بدون هيچ شرطي، تمام ثبت‌نام‌كنندگان در فراخوان را زير سايه برد، بالاخره نوبت به غربال پردرآمدهاي تحت پوشش بيمه سلامت همگاني رسيد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری عنوان کرد؛
پشت پرده تصویب تعرفه پرستاری در منزل
قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: تصویب تعرفه مراقبت پرستاری در منزل، هیچ وقت جزو اهداف دو معاونت وزارت بهداشت نبوده و اگر اصرار وزیر نبود، شاید این تعرفه ها هنوز هم به تصویب نمی رسید
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رشد ۵ درصدی تعرفه ‌های پزشکی ۹۶؛
مروری بر جزییات تعرفه ‌های پزشکی سال ۹۶
تعرفه ‌های خدمات تشخیصی و درمانی کشور عصر روز گذشته با رشدی پنج درصدی تصویب و سهم بیماران بستری شهری و روستایی در پرداخت این تعرفه‌ها مشخص شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وجود 400 هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور
نایب رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی با اشاره به علائم سرطان پروستات گفت: دلایلی همچون شهرنشینی، وجود هوای ناسالم، آلودگی هوا، تغذیه نامناسب، استفاده از قند، شکر، نوشابه، گرم کردن مواد غذایی با مایکروویو، نداشتن فعالیت فیزیکی می‌تواند باعث بروز سرطان شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاسخ معاون درمان وزارت بهداشت به اظهارات معاون گردشگری:
میراث فرهنگی همکاری نمی‌کند / خلاف قانون اظهارنظر نکنید
مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در زمینه خدمت‌رسانی به بیماران خارجی اقدامات موثری انجام داده‌ و اظهار نظر نهادهای غیرمسئول در حوزه نظارت بر بیمارستان‌های کشور خلاف قانون است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛
بدهی 9000 میلیاردی بیمارستان‌ها به مراکز پخش دارو
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به خطر ورشکستگی مراکز پخش دارو و تجهیزات پزشکی هشدارداد و گفت: بیمارستان‌ها ۹ هزار میلیارد تومان به مراکز پخش دارو بدهکار هستند.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد؛
افزایش مرگ و میر در کشور بر اثر قرص برنج
سازمان پزشکی قانونی از افزایش میزان مرگ و میر در کشور بر اثر مصرف قرص برنج خبر داد.
رئیس اداره فرآورده های غذایی اعلام کرد ؛
روغن جامد در صدا و سیما مجوز تبلیغات ندارد
رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو، تبلیغات «روغن جامد سالم» در رسانه ملی را تخلف از ضوابط وزارت بهداشت دانست.
واکنش وزارت بهداشت به وجود
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر استفاده از شربت معده در روغن زولبیا و بامیه به دست ما نرسیده؛ گفت: بازرسان ما با استفاده از وسایل پیشرفته بر مراکز عرضه مواد غذایی نظارت دارند در صورت مشاهده تخلف حتما با متخلف برخورد خواهیم کرد.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر؛
۲۱۴ کشور مقررات بین المللی بهداشتی را پذیرفته اند
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: مقررات بین‌المللی بهداشتی تاکنون توسط ۲۱۴ کشور در دنیا مورد پذیرش و امضا قرار گرفته است.
«شربت‌ معده» در روغن‌های سرخ کردنی؛
زولبیا و بامیه را از مراکز مجاز خریداری کنید
رئیس صنایع انجمن غذایی ایران گفت: برخی سودجویان برای شفافیت روغن‌های سرخ کردنی به آن شربت معده اضافه می‌کنند که سلامت مردم را به خطر می اندازد.
توضیح وزارت بهداشت درباره حلیم پنبه ای
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: واحدهای صنفی عرضه‌کننده آش و حلیم و شیرینی‌های مختص ماه مبارک رمضان تحت نظارت و کنترل تیم‌های بهداشت محیط هستند و وجود پنبه و الیاف و پشم دام در حلیم صحت ندارد و تاکنون در بازرسی‌ها مستنداتی دراین خصوص به‌دست نیامده است.
ذخیره خون ایران یک هفته‌ای شد
سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از انتقال خون استان تهران و دیدار با اهداکنندگان خون، اظهار داشت: ذخیره خونی کشور در دوران گذشته به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر، ذخیره خونی کشور به هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد که باید از مردم و به ویژه افرادی که به طور مستمر خون خود را اهدا می‌کنند، تشکر کنیم.
علت پایین بودن قیمت دارو در ایران؛
پیشنهاد به هولدینگ های دارویی
مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو، گفت: علت پایین بودن قیمت برخی داروها و به صرفه نبودن تولید برخی اقلام دارویی، عدم تحمیل فشار مالی به بیمه ها و مردم است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اکثر نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند
طبق نتایج تحقیق جدید، با وجودی که تولد زودهنگام می تواند منجر به آسیب به مهارت های شناختی شود اما اکثر کودکان عملکرد تحصیلی خوبی خواهند داشت.
رییس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات نظام پزشکی ؛
۵۵۴۲ نفر برای انتخابات نظام پزشکی ثبت نام کردند
رییس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات نظام پزشکی گفت: از اول اردیبهشت ماه سال جاری با تشکیل هیئت مرکزی نظارت و ستاد اجرایی مرکزی، فرایند انتخابات آغاز شد و ۵۵۴۲ نفر برای هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی ثبت نام کردند.
درخواست وزیر بهداشت از سازمان امور استخدامی؛
کمبود 100 هزار نیرو در مراکز درمانی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسئولان سازمان امور استخدامی درخواست کرد که برای صدور مجوز جدید استخدام تجدیدنظر و راهکار اتخاذ کنند.
در پروژه‌ای با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری؛
شناسایی زود‌هنگام «آلزایمر» در دستور کار محققان ایرانی
معرفی نشانگرهای زیستی پلاسمایی ـ خونی برای شناسایی زود‌هنگام بیماری آلزایمر در افراد مستعد از نتایج طرحی است که در زمینه این بیماری با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی معاونت علمی در حال انجام است.
اطلاعیه سازمان غذا و دارو ؛
ترش‌ مزه‌های غیرمجاز+اسامی
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای برخی فرآورده‌های غذایی ترش مزه را به علت جعل یا نداشتن اسناد بهداشتی مورد نیاز غیر مجاز اعلام کرد.
دبیر شورای عالی نظام پرستاری؛
حق نوبت کاری پرستاران را نمی دهند
دبیر شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، از عدم اجرای آئین نامه فوق العاده نوبت کاری گروه پرستاری به شدت انتقاد کرد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی، مصوبه جدید هیات دولت را نادیده گرفته اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تب کریمه کنگو در حال فروکش کردن است/ توقف بروز موارد جدید این بیماری
وزیر بهداشت در مراسم افتتاح کاکرین ایران (موسسه تحقیقاتی جمع آوری شواهد علمی در حوزه سلامت) در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بیماری تب کریمه کنگو تحت کنترل است و از این پس نباید موارد جدیدی از ابتلا به این بیماری را شاهد باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو انجمن علوم آزمایشگاهی:
چه پزشکانی مجاز به تفسیر آزمایش هستند؟
عضو انجمن علوم آزمایشگاهی گفت: حداکثر زمانی که می‌توان به یک آزمایش استناد کرد، 6 ماه است و بعد از آن اعتبار ندارد اما به صورت کلی باید بگوییم که این موضوع بسته به نوع آزمایش متفاوت است.
ثبت‌نام بیش از 3000 نفر در فراخوان جذب هیات علمی
رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: از اسفند ماه 95 همزمان با اعلام فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت، تاکنون حدود 5000 نفر با انتخاب حداکثر دو رشته در این فراخوان ثبت‌نام کرده‌اند.
در واحدهای چلوکبابی هیچ نگرانی‌ برای
رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تاکید کرد: واحدهای صنفی که با مجوز مشغول فعالیت هستند، تمام مسائل بهداشتی را به دقت مورد توجه قرار می‌دهند و بر همین اساس هیچگونه نگرانی در خصوص آلودگی گوشت‌های مورد استفاده این واحدها وجود ندارد.
بهبود عملکرد حرکتی افراد مبتلا به سکته مغزی با راهکارهای محققان کشور
محققان کشور دستگاهی برای افزایش تعادل و تقویت عضلانی جانبی بدن به منظور بازتوانی افراد مبتلا به سکته مغزی عرضه کردند که قادر است از طریق شبیه‌سازی حرکات جانبی در ورزش، عملکرد حرکتی فرد را بهبود بخشد.
بیانیه مشترک روسای دانشگاه های تهران و علوم پزشکی ؛
سالانه 5220 میلیارد تومان صرف درمان عوارض ناشی از سیگار می شود
روسای دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران در بیانیه مشترکی اعلام کردند: در ایران روزانه 920 میلیون تومان و سالانه 1740 میلیارد تومان صرف خرید سیگار می شود درحالیکه نظام سلامت کشور برای درمان عوارض ناشی از سیگار سالانه حدود 5220 میلیارد تومان هزینه می پردازد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شمار شهدای حوادث تروریستی تهران به 17 نفر افزایش یافت
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: شمار شهدای حوادث تروریستی روز گذشته تهران به 17 نفر افزایش یافته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها