پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزارت بهداشت نباید افزایش قیمت دارو را از جیب مردم پرداخت کند
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزایش قیمت دارو را اقدامی در جهت پیشگیری از قاچاق دارو دانست و در عین حال گفت که وزارت بهداشت باید با انجام کار کارشناسی نسبت به افزایش قیمت دارو اقدام کند تا این موضوع شامل داروهای پرمصرف نشود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاهش نقدینگی در داروخانه‌ها / جزییات سند
دکتر علی فاطمی ، ‌ با اشاره به حجم مطالبات داروخانه‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر، گفت: متاسفانه داروخانه‌ها چهار ماه از مطالبات سال گذشته خود از سازمان بیمه سلامت یعنی از آذر تا اسفند سال ۹۷ را دریافت نکرده‌اند و در حال حاضر نزدیک به یکسال است که این بخش از مطالبات داروخانه‌ها از سوی بیمه سلامت پرداخت نشده است.
تحت پوشش بیمه اجباری قرار گرفتن همه مردم بر اساس برنامه ششم توسعه
طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ، با اشاره به پوشش بیمه اجباری برای تمام آحاد مردم اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه همه افراد باید تحت پوشش بیمه اجباری قرار گیرند و این قانون برای همه آحاد جمعیت ایران اجباری است.
قیمت دارو واقعی شود/ دولت از جیب مردم نرخ را افزایش ندهد
محمد حسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این‌که «باید قیمت دارو واقعی شود» در عین حال گفت که واقعی شدن و یا افزایش قیمت دارو نباید از جیب مردم رخ دهد. دولت باید با دادن یارانه افزایش قیمت دارو را از کانال بیمه‌ها جبران کند.
نحوه افزایش قیمت داروهای داخلی؛
برخورد با خروج مسافرتی دارو از کشور
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه خط قرمز ما در حوزه دارو عدم افزایش پرداخت از جیب مردم است، درباره قاچاق معکوس داروهای ایرانی به کشورهای همسایه، گفت: البته نسبت به حجم بازار دارویی ایران، ‌میزان قاچاق معکوس دارو رقم درشتی نیست.
رئیس سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی خبر داد؛
۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید مواد موثره دارویی
رئیس سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی، از ایجاد ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی از محل تولید مواد موثره دارویی در کشور خبر داد.
انتقال تجربیات اورژانس ایران به کشورهای منطقه مدیترانه
رئیس اورژانس کشور گفت: ایران، تجارب امدادرسانی اورژانس در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله را به کشورهای منطقه مدیرانه شرقی منتقل می‌کند.
درمان «رایگان» ناباروری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد
حامد برکاتی مدیرکل دفتر جمعیت وزارت بهداشت گفت: اگر جمعیت جوان فعلی خودشان را بازسازی نکنند شاخص رشد جمعیت کاهش پیدا می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خبر داد؛
تکذیب شیوع بیماری ویروسی مشکوک بین زائران اربعین
رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان ایلام شیوع هر گونه بیماری ویروسی مشکوک در بین زائران اربعین حسینی که از مرز مهران وارد کشور می‌شوند را تکذیب کرد.
اولین عمل جراحی پروتز سفارشی صورت ساخته شده در ایران
اولین عمل جراحی پروتز سفارشی صورت ساخته شده در قالب گردشگری درمانی در ایران انجام شد.
برخورد با خروج مسافرتی دارو از کشور / نحوه افزایش قیمت داروهای داخلی
دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه خط قرمز ما در حوزه دارو عدم افزایش پرداخت از جیب مردم است، درباره قاچاق معکوس داروهای ایرانی به کشورهای همسایه، گفت: البته نسبت به حجم بازار دارویی ایران، ‌میزان قاچاق معکوس دارو رقم درشتی نیست.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرگ یک بیمار بر اثر سقوط از تخت در اتاق عمل/ برکناری مقصران حادثه
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دکتر فرشیدی ضمن همدردی و ابراز تاسف از این حادثه گفت: پس از بررسی حادثه سقوط منجر به فوت بیمار ۸۴ ساله در ریکاوری اتاق عمل بیمارستان شهید محمدی برگزار شد پس از بررسی مدارک و مستندات مشخص شد دلیل این اتفاق اهمال گروه ریکاوری اتاق عمل بوده است
همزمان با رونمایی از تجهیزات اهدایی چشم پزشکی صورت گرفت؛
انجام اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان
اولین عمل جراحی پیوند قرنیه چشم در سیرجان امروز با موفقیت انجام شد.
سهم ایران از بازار دارویی افغانستان به ۲۰ درصد می‌رسد
فیروز فیروز الدین دوشنبه شب در دیدار با وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از مهمان نوازی ایران در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: امیدواریم در این اجلاس بتوانیم از تجارب، دستاوردها، نظرات و افکار یکدیگر برای پیدا کردن راه حلی برای بهبود سلامت مردم بهره ببریم. به نمایندگی از مردم افغانستان از جمهوری اسلامی ایران به دلیل میزبانی از مهاجران افغان طی ۳۰ سال گذشته و ارائه خدمات در زمینه آموزش، پرورش و سلامت قدردانی و تشکر می‌کنم
آلودگي هوا با «سقط جنین خاموش» ارتباط مستقیم دارد
منظور از سقط جنین خاموش وضعیتی است که بدون آنکه مادر متوجه نشانه‌ای شود، بارداری متوقف شده و جنین می‌میرد.پیش از این ارتباط مستقیم میان آلودگی شدید هوا با مرگ زودرس، بیماری‌های تنفسی و کاهش میزان شادمانی افراد به اثبات رسیده بود. همچنین مطالعات ثابت کرده بودند که آلودگی هوا احتمال زایمان زودرس، کم‌ وزنی نوزاد هنگام تولد و به خطر افتادن جان مادر را افزایش می‌دهد و وقتی زنان باردار برای مدتی طولانی در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند، این آلاینده‌ها می‌توانند از سد خونی موجود میان مادر و جنین عبور کرده و روی جنین تاثیر بگذارند.
بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟؛
قاچاق معکوس دارو
رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی، دارویی و بسته‌بندی دارویی سهم قاچاق معکوس را از کل بازار دارو در حدود سه درصد اعلام کرد و گفت: پشت پرده مطرح شدن قاچاق معکوس دارو این است که کنترل حوزه ارزی بر واردات دارو و سایر مولفه‌ها از جمله تولید دارو تحت لیسانس شرکت‌های خارجی کاهش یابد.فرامرز اختراعی اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ دارو در ایران نسبتا ارزان است، احتمال قاچاق آن به کشورهای همسایه وجود دارد، اما نسبت قاچاق معکوس دارو به کل بازار آن در ایران، از حدود سه درصد تجاوز نمی‌کند و مقدار آن ناچیز است.
رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛
ظرفیت تولید دارو در ایران ۴.۵ برابر نیاز داخلی
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ایران می تواند با کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در زمینه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی، انتقال دانش فنی، همکاری کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هیچ کشوری در منطقه مدیترانه شرقی قابل رقابت با ایران در حوزه سلامت نیست
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سه سال زودتر از انتظار سازمان جهانی بهداشت به استاندارد مرگ و میر در زایمان رسیده‌ایم. علیرضا رئیسی (معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) با تاکید بر اینکه ایران در بین کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در تمام حوزه‌ها سرآمد است، گفت: ..
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چراغ سبز سازمان غذا و دارو؛
پایان ماجرای «لوزارتان» سرطانزا
نامه مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، پیرامون داروی لوزارتان یکی از شرکت های داخلی، به ماجرای سرطانزا بودن آن خاتمه داد.چندی پیش گزارشی در یکی از روزنامه‌های کشور در ارتباط با سرطان‌زا بودن داروی «لوزارتان» که با ماده مؤثره یک شرکت هندی برای درمان بیماران دارای فشار خون تولید می‌شود، منتشر شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعهد ایران برای کاهش 30 درصدی مصرف دخانیات تا 2025
وزیر بهداشت، گفت: تمامی اماکن و ساختمان های این وزارتخانه به عنوان مکان های عاری از دخانیات شناخته شده اند.
ایران گواهینامه حذف واکسن سرخک را از سازمان جهانی دارو گرفت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه گواهینامه حذف واکسن سرخک را از سازمان جهانی دارو گرفتیم، گفت: صنعت داروسازی با رانت ‌آغشته است.
فرصت طلایی برای بازاریابی داروی ایرانی
حضور وزرای بهداشت ۲۲ کشور منطقه مدیترانه شرقی در تهران، فرصت مغتنم و شاید تکرار نشدنی برای صنعت دارویی و تجهیزات پزشکی کشور باشد تا بتواند توانمندی های خودش را تبلیغ کند.
فضای بانشاط به دانشگاه‌ها بازگردد/دانشگاه‌ها را محل کسب درآمد تصور نکنیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تنها درگیر مسائل آموزشی و پژوهشی نیستند، گفت: امروز ما نیاز داریم تا فضای نشاط به دانشگاه‌ها بازگردد و این امر نیاز به خط شکنی دارد.
رئیس کمیته فنی اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی:
قابلیت های حوزه بهداشت ایران مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است
رئیس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: سازمان جهانی بهداشت همواره به قابلیت‌های حوزه بهداشت ایران واقف بوده و این موارد مطرح و ثبت شده است. باید توجه کنیم که این سازمان بی جهت از اتفاق یا عملکرد هیچ کشوری تعریف نمی‌کند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها