کمبود پزشک متخصص در ایران/ با اروپا فاصله هفت برابری داریم
قائم مقام وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر نسبت تعداد پزشک متخصص کشور حدود ۴۸ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، در حالی که در اروپا این نسبت ۳۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فریب سودجویان را نخورید؛
اکسیژن فروشی در هوای آلوده!
تخصص برخی سودجویان، شناسایی بحران و ماهی گرفتن از آب‌های گل‌آلود است. این روزها که هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور در دود و آلودگی غوطه‌ور است، خیلی‌ها حاضرند دست به هر کاری بزنند که سلامت خودشان و خانواده‌شان، قربانی آلودگی هوا نشود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گفت‌وگو با رئیس انجمن نفرولوژی ایران ؛
واگذاری مراکز دیالیز درست اما با نظارت و اجرای کارشناسی
رئیس انجمن نفرولوژی ایران با اشاره به اینکه روند شیوع بیماری کلیه در حال افزایش است و متعاقباً نیاز به انجام پیوند نیز زیاد شده است، گفت: اصل واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی درست است اما باید با نظارت و اجرای کارشناسی صورت پذیرد.
یافته های جدید دندانپزشکی؛
دندان‌ها می‌توانند خود را ترمیم کنند؟
متخصصان در گزارش جدیدی ادعا کردند که دندان‌ها ممکن است در آینده بتوانند با استفاده از سلول‌های بنیادی‌شان، خود را ترمیم کنند و بنابراین نیاز به روش‌های فعلی برای پر کردن و ترمیم دندان از بین خواهد رفت.
علت درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی؛
جزئیات ۹۰ دقیقه احیای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی
معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات ۹۰ دقیقه احیای مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی فقط به‌هنگام سفر اجازه همراهی تیم پزشکی همراه را با خود می‌دادند.
مواد اولیه کوبیده‌ 2 هزار تومانی پوست مرغ است؛
با آنالیز غذاهای ارزان قیمت متوجه عواقب مصرف می‌شوید
رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت گفت: می گویند که اگر مانع فعالیت زنان دستفروشی شویم که غذا عرضه می کنند ممکن است زمینه را برای کارهایی خلاف عرف فراهم کنیم، این توجیه درستی نیست و نباید با این کار با جان مردم بازی کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور:
افزایش کشف تصادفات ساختگی در پزشکی قانونی
چند روزی است که موضوع تصادفات ساختگی و درآمدزایی عده ای با جانشان دوباره بر سرزبان ها افتاده است و در این میان سوالی که مطرح می شود این است که آیا امکان جعلی بودن یک تصادف در مراحل مختلف رسیدگی به پرونده برای دریافت دیه وجود دارد یا خیر که جانشین مدیریت بحران و رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به این سوال پاسخ داده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با ارسال بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری به دبیرخانه عالی شورای بیمه عنوان شد؛
سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارسال بسته پیشنهادی تعرفه پرستاری به دبیرخانه شورای عالی بیمه گفت: وزارت بهداشت برای رفع تکلیف، این بسته ناقص را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد و در حال بررسی و جلسات کارشناسی برای تکمیل این بسته پیشنهادی هستیم.
توسعه درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با مطالعه 3 دسته سلول‌ ایمنی؛
آغاز سل‌تراپی از 2010 در دنیا
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران در دو زمینه داروهای نوترکیب و سل‌تراپی با استفاده از سلول‌های ایمنی عقب مانده است، گفت: محققان باید مطالعات خود را در 3 دسته سلول «کارتی سل»، «سلول‌های دندریتیک» و «سلول‌های NK» توسعه دهند.
شناسایی ۲۰۰۰ بیماری پوست/ «اگزما» در ایران بالاتر از آمار جهانی
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران،با تاکید بر توجه به بیماری های پوست به خصوص در زنان، گفت: فرهنگ استفاده از کرم های ضد آفتاب در کشور ما جا نیفتاده است.
مردم نسبت به بیماری‌های روانی آگاهی ندارند؛
ترخیص تعداد زیادی از بیماران روانی به دلیل عدم پوشش بیمه‌ها
حاجبی گفت: یکی از مشکلات عمده ما در مورد بیماران روانی شدید این است که بیمه‌ها فقط 56 روز بستری آنها در بیمارستان‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند و ما مجبوریم آنها را ترخیص کنیم در صورتی که این بیماران به مدت بستری بیشتری نیاز دارند.
4دلیل برای سفید شدن زودرس مو
بیماری های خودایمنی به سلول های بدن حمله می کنند و این شرایط شامل فولیکول های مو نیز می شود و از این رو، ممکن است شاهد سفید شدن زودرس موها باشید.
نزاع پای 400 هزار نفر را به پزشکی قانونی کشاند/تهرانی‌ها بیشترین و ایلامی‌ها کمترین نزاع را داشته‌اند
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: 401 هزار و 335 مصدوم نزاع در 8 ماهه سال جاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که بیشترین آمار مربوط به تهران، خراسان رضوی و اصفهان بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نیاز کشور به ۴۵ فروند بالگرد امدادی/مشکل بودجه داریم
رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: برای پوشش کامل امداد هوایی نیازمند ۴۵ فروند بالگرد امدادی هستیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خارج سازی تومور کلیه با روش سرد کردن برای نخستین بار در هرمزگان
در یک عمل موفقیت آمیز و برای نخستین بار در هرمزگان تومور کلیه با روش سرد کردن کلیه از بدن یک بیمار در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس خارج شد.
پروژه‌های نیمه تمام هلال احمر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه بخش اعظمی از پروژه‌های نیمه تمام در حوزه هلال احمر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: به این منظور اعتبارات مناسبی به خراسان‌جنوبی اختصاص داده می‌شود.
1900بیمار تحت پوشش انجمن ام اس قرار دارند؛
لزوم توجه خیرین به حوزه سلامت استان
مدیرعامل انجمن ام اس استان البرز از وجود 3100 بیمار مبتلا به ام اس در البرز خبر داد و گفت: هزارو 900 نفر از این تعداد تحت پوشش انجمن قرار داشته و از خدمات انجمن ام اس استان البرز استفاده می‎کنند.
مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت عنوان کرد؛
بازسازی 2400 مرکز بهداشتی‌ درمانی از لحاظ فضا و تجهیزات
مدیرکل اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کمتر از دو سال، 2 هزار و 400 مرکز بهداشتی‌ درمانی در سراسر کشور از لحاظ فضا و تجهیزات بازسازی شده است.
تکذیب واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت
وزیر بهداشت واگذاری روانشناسی بالینی به این وزارتخانه را تکذیب کرد و گفت: گروهی به دستور رئیس جمهور برای مشخص کردن رشته مشترک دو وزارتخانه مشخص شده اند،تصمیمی هم اخذ شده ولی ابلاغ نشده است.
کمبود ۱۵ هزار تخت ویژه در کشور/عدم پرداخت مطالبات گریبانگیر تمام حوزه‌های سلامت
رییس انجمن مراقبت‌های ویژه کشور درباره مشکلات مرتبط با کمبود تخت و تعرفه‌ها در این حوزه توضیحاتی را ارئه کرد و گفت: البته در این مورد معاونت درمان خوب عمل کرد و ۲۲۰۰ تخت ICU به ناوگان تخت‌های ویژه کشور اضافه شد.
سونامی سالمندی تا 2 دهه دیگر؛
25درصد جمعیت کشور تا سال 1430 سالمند می شوند
رییس انجمن فیزیوتراپی بیان کرد: 25درصد ایران را در سال 1430 سالمندان بالای 65 سال تشکیل می دهند که ما در کشور کمتر از 30 سال فرصت داریم با پدیده سالمندی مقابله کنیم.
ارائه خدمات مراقبت در منزل رایگان برای مبتلایان به سرطان؛
طب تسکینی جان 170 نفر مبتلا به سرطان را در مرحله پیشرفت بیماری نجات داد
رییس مرکز طب تسکینی علوم پزشکی ایران با اشاره به کمک های خیرین در ارائه خدمات مراقبت در منزل رایگان برای مبتلایان به سرطان، از بهبودی بیماران در پیشرفته ترین مرحله از سرطان خبر داد.
متخصص بهداشت و سلامت دهان:
۴ علت‌ اصلی بوی بد دهان را بشناسید
متخصص بهداشت و سلامت دهان علت‌های بوی بد دهان را تشریح کرد و گفت: اگر مشکل به علت لثه و دندان باشد ممکن است با جرم گیری، پرکردن یا ترمیم دندان بتوان آن را برطرف کرد.
جان باختن 11 هزار و 624 نفر در حوادث رانندگی
در هشت ماهه سال جاری 11 هزار و 624 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات 11 هزار و 859 نفر بود، دو درصد کمتر شده است.
دستور کتبی روحانی برای حل مشکل بزرگ در بخش سلامت
قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی هزینه‌های حوزه سلامت از جیب مردم از صدور دستور کتبی رئیس جمهور برای حل و فصل هزینه کرد اعتبارات درمان تامین اجتماعی خبر داد.
نظارت مستقیم نهاد ریاست جمهوری بر صندوق بیمه‌ها با دستور کتبی روحانی
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بالاخره دستور کتبی رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه 9 بیست و هفتم منابع سازمان تأمین اجتماعی در بخش درمان در حساب خاصی و جداگانه‌ای نگهداری شود و نظارت آن بر عهده نهاد ریاست جمهوری باشد، صادر شد.
رد تاثیر پارازیت‌ها بر سلامت افراد/ فاصله بیش از ۲ متر با پارازیت‌ها اثر آن را خنثی می‌کند
نایب رئیس مجلس با رد تاثیر مخرب پارازیت‌ها بر سلامت افراد، گفت: اگر مسئولان ادعای تازه‌ای در این‌باره دارند، در کمیسیون بهداشت حاضر شوند و مستندات خود را ارایه دهند.
نظرات وگلایه ها