سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عامل بوجود آمدن سندرم خستگی مزمن
مطالعات جدید نشان می‌دهد عدم تعادل محیط باکتریایی معده، با احتمال ابتلا به «سندرم خستگی مزمن» در ارتباط است.
یک مسئول وزارت بهداشت گفت:
آماری که در ایران به ۹۹درصد رسید
حدود ۷۰ یا ۸۰ سال پیش برخی خانواده‌ها در مناطق روستایی تا یک‌سالگی برای فرزند خود شناسنامه نمی‌گرفتند، چرا که معتقد بودند سرخک آنها را خواهد کشت. همچنین بیش از ۱۶ سال است که فلج اطفال ریشه‌کن شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چای با طعم رنگ خوراکی را نخورید/ علت رنگ دهی چای سیاه
رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو، افزودن رنگ خوراکی به چای را غیرمجاز و ممنوع دانست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نقش هلال احمر در تامین سلامت مردم/ مامن بیماران نیازمند
بررسی‌های تاریخی ثابت می‌کند که ارائه خدمات «بهداشت» و «درمان»در یک قرن اخیر در کشور ما فقط در دایره وزارت بهداشت نبوده و جمعیت هلال احمر هم در تامین «سلامت» مردم نقش دارد.
پیگیری علت توقف طرح کنترل برچسب اصالت کالاهای سلامت محور
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری علت توقف طرح کنترل برچسب اصالت کالاهای سلامت محور خبر داد.
مصرف زیاد قند، نمک و چربی از مهمترین عوامل بیماری های غیرواگیر هستند
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه گفت: یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری های غیرواگیر تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است.
مدیرعامل کانون هموفیلی: طعم نفت در حوزه سلامت چشیده شد؛
طرح تحول سلامت، بیمه را به دورافتاده ترین روستاها برد
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، ضمن تشریح اقدامات طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیماران خاص، مهم‌ترین چالش موجود در سلامت این بیماران را مشکلات بیمه‌ها در ارائه خدمات به بیماران هموفیلی و خاص دانست.
کمبود نیرو در اورژانس های کشور؛
کمبود ۸۰۰۰ نیروی انسانی در سازمان اورژانس کشور
رییس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به کمبود تعداد قابل توجهی از نیروی انسانی در بدنه این سازمان، از تدابیر جدیدی برای توسعه ناوگان‌های هوایی اورژانس خبر داد.
افزایش ۱۰۰۰ درصدی دستمزد پزشکان!
یک نماینده مجلس درباره انتقادات به افزایش تعرفه‌ پزشکی گفت: می‌خواهم بپرسم وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی فقط ۱۰ هزار تومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی‌دادند و همین کار در بخش خصوصی ۵۰۰ برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.
ممنوعیت قدیمی سعودی‌ها باعث رشد پزشکی حج ایران شد
رئیس مرکز پزشکی حج هلال احمر ایران به تشریح یکی از ممنوعیت‌های قدیمی سعودی‌ها برای پزشکان ایرانی در مراسم حج پرداخت که بر حسب اتفاق باعث رشد خدمات پزشکی حج کشورمان در بین تمام کشورهای اسلامی جهان شده است.
عضو شورای عالی نظام پرستاری عنوان کرد؛
خواسته پرستاران از دولت آینده/ وزیر بهداشت پزشک نباشد
دکتر زینب فدایی گفت: خواسته جامعه پرستاری از دولت جدید در درجه اول برقراری عدالت در وزارت بهداشت است به این معنی که برقراری عدالت منصفانه در پرداختی ها، تخصیص امکانات و...، است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاسخ سخنگوی وزارت بهداشت به حاشیه‌های مرگ عارف لرستانی
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح برخی مسائل درباره فوت عارف لرستانی - بازیگر کشورمان، در عین حال از کاندیدهای ریاست جمهوری خواست تا موضع‌شان را درباره "سلامت مردم" مشخص کنند.
رادیولوژیست ها به مثابه جعبه سیاه هواپیما هستند؛
بخشنامه هایی که رادیولوژیست ها را از چرخه تشخیص و درمان حذف کرده است
دبیر انجمن رادیولوژی ایران گفت: وزارت بهداشت بعضا بخشنامه هایی صادر می کند که نتیجه این بخشنامه ها حذف رادیولوژیست ها از چرخه تشخیص و درمان است.
تعرفه‌های خدمات دندانپزشکی در راه شورای عالی بیمه؛
قیمت 160 خدمت دندانپزشکی مشخص شد
رییس اداره امور دندان‌پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت از برنامه این وزارتخانه اقدامات انجام شده برای تعیین تکلیف تعرفه‌های خدمات دندانپزشکی را توضیح داد.
علت ارسال آزمایش پزشکی مردم به خارج از کشور / افغانستان گرانتر از ایران
عضو هیئت مدیره انجمن علوم آزمایشگاهی ایران گفت: تقریباً هزینه آزمایشات پزشکی در ایران از همه کشورها کمتر است، بطوریکه ساده ترین آزمایشات در کشور افغانستان سه برابر گرانتر از ایران است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۴ هزار پرستار برای هفت هزار تخت بیمارستانی نیاز داریم
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ۷ هزار تخت بیمارستانی به ۱۴ هزار پرستار نیاز دارد، گفت: وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده های پرستاری تربیت ۱۴ هزار پرستار را در دستور کار قرار دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیماران در ایران از چه حقوقی برخوردارند؟
منشور حقوق بیمار در سال ۱۳۸۱ تدوین و از سوی معاونت سلامت وزارت بهداشت در زمستان همان سال ابلاغ شد. بر پایه این دستورالعمل، مراکز بهداشتی و درمانی نیز موظف بودند، مفاد این منشور را در مکان مناسب و قابل رویت نصب کنند.
پیشگیری از پوسیدگی دندان افراد زیر 14 سال؛
خدمات پیشگیری از پوسیدگی دندان افراد زیر 14 سال رایگان است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارائه خدمات پیشگیری از پوسیدگی دندان برای افراد زیر 14 سال در تمامی مراکز خدمات درمانی رایگان خواهد بود.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک مسئول در سازمان غذا و دارو؛
وجود «آدامس نفتی» کذب است
رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو، گفت:مردم نباید بر گفته های غیر علمی که عنوان می شود پایه اصلی آدامس یکی از ۷۰ هزار مشتقات نفت خام است، توجه کنند.
از زمان سپردن تولید داروی فاکتور نه به آلمان در دریافت آن دچار مشکل شدیم
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: در زمان وزارت دکتر دستجردی بر وزارت بهداشت، پلاسمای داخل کشور جمع‌آوری و برای ساخت داروی فاکتور انعقادی ۹ به کشور آلمان ارسال شد که پس از آن مشکلات ما برای دسترسی به این دارو آغاز شد.
مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، عنوان کرد:
چگونگی ردیابی و استعلام فرآورده‌های مجاز سلامت‌محور
مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: فهرست فرآورده‌های مجوزدار همگی در تارنمای سازمان غذا و دارو در بخش اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل بارگذاری شده و برای عموم قابل مشاهده است، ضمن آنکه موارد خاص نیز از طریق روابط عمومی سازمان قابل استعلام است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قصه ناتمام بدهی بیمه به داروخانه‌ها؛
آیا دفترچه‌های بیمه بی‌اعتبار می‌شوند؟
رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به آخرین مطالبات داروخانه‌ها از سازمان‌های بیمه گر گفت: با بدعهدی بیمه‌ها، داروها در داروخانه‌ها نقدی حساب می‌شوند.
مومیایی کردن جسد مشکل شرعی ندارد؛
چه جسدهایی مومیایی می‌شوند؟
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: مومیایی کردن جسد از لحاظ شرعی هیچ مشکلی ندارد و هر کس تمایل داشته باشد، می‌تواند با پرداخت هزینه آن، جسد را مومیایی کند.
سلامت خون ایرانی ها هم سطح اروپایی ها و بالاتر از آمریکایی ها
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، گفت: سازمان انتقال خون با کسب دستاوردهای بزرگ در زمینه سلامت خون هم سطح کشورهای اروپایی و بالاتر از کشور آمریکا است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز مهلت ثبت نام مجدد آزمون دستیاری/ امکان شرکت پزشکان خانواده
داوطلبان چهل و چهارمین آزمون دستیاری سال ۹۶ و متقاضیان دوره دستیاری پزشکی خانواده می توانند تا ۱۸ فروردین ماه ۹۶ ضمن ثبت نام، نسبت به ویرایش فرم خود اقدام کنند.
اهدای خون در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان:
رشد سه برابری ذخایر خونی پایان سال نسبت به سال 94
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در بازدید از انتقال خون استان تهران در جریان دستاوردهای انتقال خون استان در سال 95 قرار گرفت و این مرکز را الگویی برای توسعه مراکز کشوری در راستای برنامه‌های سازمان دانست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛
۳۰۰ میلیون نفر در جهان افسرده اند
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، افسردگی بر بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان تاثیر داشته و علت اصلی ناتوانی و سلامت نامناسب در بین مردم جهان است.
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها