سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در افتتاحیه کنگره تازه های قلب و عروق مطرح شد؛
ارتقای شاخص های بهداشت کشور/توزیع مناسب پزشک در کشور
مسعود قاسمی، در افتتاحیه کنگره تازه های قلب و عروق، به ارائه گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان کشور در سال های گذشته پرداخت و افزود: شاخص های بهداشت و درمان کشور در مقایسه با چهار دهه گذشته بسیار ارتقا یافته است، اما همچنان با مشکلات و کمبودهایی در حوزه سلامت مواجه هستیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس مرکز بیماری های وزارت بهداشت خبر داد؛
صدور حواله الکترونیکی دارو بیماران پیوندی از ۱۰ شهریور ماه
مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، با اشاره به اقدامی جدید برای رفاه حال بیماران پیوندی اظهار کرد: از تاریخ ۱۰ شهریور ماه برای دارو‌های بیماران پیوندی و برخی بیماران خاص حواله الکترونیکی صادر می‌شود و این طرح به صورت آزمایشی در تهران کلید می‌خورد و پس از اجرای طرح پایلوت در تهران، این برنامه را در سراسر کشور اجرایی خواهیم کرد.
واکسن‌های ایرانی HPV و آنفولانزا تا پایان سال وارد بازار می‌شوند
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تولید ۲ واکسن ایرانی HPV و آنفولانزا در مراحل پایانی است، اظهار امیدواری کرد که این ۲ واکسن با تلاش محققان ایرانی تا پایان سال وارد بازار شود.
اطلاعیه هلال احمر درباره بازداشت یکی از مدیرانش:
موضوع مرتبط با واردات داروی گلوکانتیم است
سازمان تدارکات پزشکی با تاکید بر این نکته که احتمال بروز مشکلات و سوءتفاهم در هر مجموعه‌ای وجود دارد، تصریح می‌کند که همه ما تابع قانونیم و برای روشن شدن موضوع، حداکثر همکاری با دستگاه‌های رسیدگی کننده در این زمینه انجام خواهد شد. داوری، اعلام نظر و تصمیم‌گیری نهایی همراه با رعایت عدالت و شفافیت در این زمینه تنها بر عهده مراجع قانونی است.
جمعیت پرستاران باید دو برابر شود
مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بخش سلامت کشور با کمبود پرستار مواجه است، گفت: برای جبران این کمبود نیازمند افزایش دو برابری جمعیت پرستاران هستیم.
افزایش دو برابری ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پزشکی؛
اوایل هفته گذشته خبری مبنی بر تصویب دو فوریت طرح افزایش دو برابری ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در مجلس منتشر شد.یک نماینده مجلس با بیان اینکه کمبود پزشک در کشور به ویژه استان کرمان بیداد می‌کند، گفت: سهمیه 30 درصدی کنکور پزشکی عادلانه نیست.
18 تا 25 درصد بیماران با خطای پزشکی مواجه می‌شوند
کارشناس وقایع ناخواسته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه نمی‌توان آمار دقیقی از بروز خطاهای پزشکی ارائه داد اما بنا بر ارزیابی‌های موجود ۱۸ تا ۲۵ درصد بیماران بستری با خطاهای پزشکی مواجه می‌شوند.
نتایج انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کل کشور
نتایج انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کل کشور اعلام شد.
سالانه هفت هزار نفر در رشته پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند
وزیر بهداشت گفت: بنا شد نتایج ارزیابی ها در جلسه‌ای مشترک با نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد و اگر به جمع بندی رسیدیم که نیازمند تغییر در ظرفیت های رشته پزشکی هستیم، این کار انجام می گیرد.
دیدگاه کاربران درباره الزام پزشکان به نصب کارتخوان؛
زیرمیزی بین پزشکان افزایش می‌یابد
پزشکان تا پایان مرداد ماه مکلف هستند نسبت به نصب کارتخوان در مطب‌ها اقدام کنند. این تصمیم با هدف واقعی کردن میزان مالیات پرداختی پزشکان در دستور کار قرار گرفته است.
تاکنون ۸۰۰ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده است
طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از زمان آغاز طرح نسخه نویسی الکترونیک تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نسخه به صورت الکترونیکی برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت از طرف موسسات طرف قرارداد صادر شده و توانسته ایم در ۲۵۰ بیمارستان رسیدگی الکترونیکی به اسناد را اجرا کنیم.
با وجود هزینه‌های زیاد در حوزه دارو همچنان مشکل داریم
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان و معاونان وزارت بهداشت برای رسیدگی به مسائل حوزه سلامت خبر داد.
۱۲۰ خانه بهداشت عشایری تا پایان سال راه‌اندازی می شود
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان امسال ۱۲۰ خانه بهداشت عشایری دیگر به جز ۱۶ موردی که قبلا افتتاح شد در کل کشور راه‌اندازی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحویل داروی بیماران خاص در منزل
اگر گذرتان به داروخانه‌های 13 آبان، هلال احمر و 12فروردین افتاده باشد بیمارانی را می‌بینید که پشت پیشخوان این داروخانه‌ها از معطلی چند ساعته برای دریافت داروهای‌شان کلافه و رنجور شده‌اند.
عضور هیات مدیره انجمن داروسازان ایران:
مشکلات داروسازان از حد گذشته است
عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با اشاره به عمده‌ترین مشکلات داروسازان گفت: علی رغم همه تلاش‌هایی که صورت گرفته، متاسفانه باید اذعان کنیم که شرایط داروسازان، وضعیت ناگواری است و مشکلات آن‌ها از حد گذشته است و باید در این خصوص چاره اندیشی ریشه‌ای صورت گیرد.
نسخه الکترونیکی تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌ها اجرایی می‌شود
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اجرای نسخه الکترونیکی درون شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اما برای اجرا در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد. با این حال امیدواریم تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌های کل کشور اجرایی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تغییرات قیمتی داروهای تک نسخه‌ای پیگیری می‌شود
وزیر بهداشت گفت: حدود ۹۷ درصد داروها به دست تولیدکنندگان داخل تولید می‌شود و حدود سه درصد وارد می شود که امید است در قالب یک برنامه زمان‌بندی شده تا پایان دولت دکتر روحانی بتوانیم قسمت اعظم این سه درصد را نیز در کشور تولید کنیم.
معاون کل وزارت بهداشت خبر داد:
چهار  بیماری علت مرگ 82 درصد مردم کشور
معاون کل وزارت بهداشت شیوع چهار بیماری غیر واگیر را علت اصلی و شایع 82 درصد مرگ و میر های کشور دانست.
تولید ۶۷ درصد مواد اولیه دارویی در کشور
رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: ۶۷ درصد مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود.دکتر احمد شیبانی در آئین افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی شرکت داروسازی مهبان دارو در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه که با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت، اظهار کرد: مردم شاهد حمایت عملی از صنعت دارو در دوران مدیریت جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.
اظهارنظری که یک سخنگو را برکنار کرد
نوزدهم مردادماه بود که برخی رسانه‌ها، از برکناری شهرام شعیبی سخنگوی سازمان غذا و دارو توسط وزیر بهداشت به دلیل اظهارنظری درباره سامانه تی‌تک خبر دادند؛ پیرو انتشار این مطلب، شعیبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو ضمن تایید آن بیان‌ کرد و مدعی شد: پس از مصاحبه اینجانب در خصوص سامانه تی‌تک، اظهارات بنده با واکنش وزیر بهداشت رو به رو شد و در نهایت از سمت سخنگوی سازمان غذا و دارو برکنار شدم.
بیمه‌ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه‌های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این‌که بیمه‌های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این‌که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.دکتر علیرضا رییسی درباره انجام خرید راهبردی خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر درمانی افزود: این دو موضوع مهم‌ترین بخش برای بیمه‌های درمانی برای مدیریت منابع است. خرید راهبردی خدمات سلامت بر اساس پرونده الکترونیک، بیمه‌ها را به این سمت سوق می‌دهد که بر اساس راهنماهای بالینی خرید انجام دهند.
چند تخت بیمارستانی در کشور داریم؟
هشدار وزیر بهداشت درباره ناپایداریِ منابع سلامت
بی‌پولی، ناپایداریِ منابعِ سلامت، محدودیت و عدم تخصیصِ منابع و در نهایت تحریم، همه و همه چالش‌هایی هستند که این روزها سلامت را احاطه کرده و موجب شده که وزارت بهداشتی‌ها ترمز ساخت‌وسازهای بهداشتی درمانی را بکشند.
خط تولید داروهای بیماران دیابتی و فشار خون در ساوه راه‌اندازی شد
خط تولید داروهای دسته جامدات ویژه بیماران دیابتی و فشار خون روزپنجشنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر صنعتی کاوه به بهره برداری رسید.«امیرعلی اروندی» افزود: داروهایی که در این واحد تولید می شودمصارف انسانی دارند و با راه اندازی این واحد از خروج ارز جلوگیری شده و نیاز داخلی به این داروها نیز تامین می شود.
درخواست‌های روزانه کشورهای منطقه برای خرید دارو از ایران
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از درخواست کشورهای منطقه برای خرید دارو از ایران خبر داد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران؛

لزوم پوشش بیمه هزینه های درمانی بیماران تالاسمی

نیاز کشور به پزشک چقدر است؟؛

انحصارطلبان سپیدپوش

تاثیر تحریم دارو بر بیماران خاص ؛

انصراف از درمان به دلیل افزایش هزینه‌ها

جراحی زیبایی در برخی مراکز غیر مجاز جانتان را تهدید می‌کند؛

تبلیغات غیرقانونی اینستاگرامی و جراحی زیبایی در اتاق عمل‌های غیراستاندارد

وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها