سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۱۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
دو نفر از پسران پادشاه پیشین عربستان سعودی که بازداشت بودند، در قبال پرداخت پول آزاد شدند.

شعارسال: خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: دو تن از پسران ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان سعودی که در هتل «ریتز کارلتون Ritz-Carlton » ریاض، پایتخت این کشور بازداشت بودند، آزاد شدند.

این دو نفر حدود 24 روز پس از آزادی شمار دیگری از شاهزاده ها و مقامات بلندپایه سعودی که در چارچوب مقابله با فساد مالی در عربستان سعودی بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

یک مقام بلندپایه سعودی مطلع از این مسئله گفت دادستان کل عربستان سعودی آزادی شاهزاده مشعل بن عبدالله و شاهزاده فیصل بن عبدالله را پس از پرداخت پول به دولت تایید کرد. این مقام سعودی به مقدار پولی که این دو شاهزاده سعودی به دولت داده اند اشاره نکرد.

وی افزود امکان برقرار ارتباط با دادستان کل عربستان سعودی به منظور اطلاع از اینکه آیا ترکی بن عبدالله برادر سوم آنها نیز آزاد خواهد شد یا خیر، فراهم نشده است. شاهزاده «نوف بنت عبدالله بن محمد بن سعود» از اعضای خاندان سلطنتی عربستان سعودی عکس هایی از این دو شاهزاده سعودی آزاده شده، در صفحه توییتر خود منتشر و از آزادی آنها استقبال کرد.

نیروهای امنیتی سعودی اوایل نوامبر حدود 200 نفر از شاهزاده ها، وزیران و بازرگانان را در هتل ریتز کارلتون ریاض گردهم آوردند و با زندانی کردن آنها در این هتل، آنجا را به زندانی مجلل تبدیل کردند. این افراد در چارچوب آنچه ریاض مقابله با فساد مالی در عربستان نامید، بازداشت شدند.

تحلیلگران معتقدند هدف از این اقدامات کمک به تقویت جایگاه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قدرت است. قدرتمندترین پسر عبدالله یعنی متعب بن عبدالله، رئیس سابق گارد ملی ماه گذشته پس از آنکه موافقت کرد یک میلیارد دلار به دولت بپردازد، آزاد شد.

روزنامه سعودی «عکاظ» در شماره روز سه شنبه خود نوشت 23 نفر از بازداشت شدگان پس از دستیابی به توافق با دولت آزاد شدند و پیش بینی می شود طی چند روز آینده افراد بیشتری آزاد شوند. این روزنامه نوشت آنهایی که با پرداخت پول به دولت موافقت نکنند، محاکمه خواهند شد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری مشرق نیوز ، تاریخ انتشار: 8 دی 1396 ، کدخبر: 814478 ، www.mashreghnews.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین