سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۲۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر حدود ۲ هزار نفر زن و ۱۳ هزار نفر مرد معتاد متجاهر رانده شده از مناطق مختلف کشور در تهران زندگی می کنند.

شعارسال: به نقل از رادیو گفت وگو، سرهنگ محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران در برنامه‌ای با موضوع «بررسی بودجه بیمه درمان معتادان و چالش‌های درمان معتادان» با اشاره به این که موضوع بیمه درمان معتادین هنوز ضمانت‌های اجرایی لازم را ندارد، گفت: متاسفانه تا امروز معتادین از طریق بیمه مورد حمایت و درمان قرار نگرفته اند، در حالی که بر اساس قانون باید موضوع بیمه درمان معتادین به مرحله اجرا و بهره برداری می رسید.

وی با بیان این که متولی بیمه معتادان در جلسات مربوط به حوزه درمان اعتیاد در کشور حضور ندارند، اظهارکرد: در حال حاضر در استان تهران حدود ۱۵ هزار نفر معتاد متجاهر وجود دارند که از اجتماع و خانواده خود طرد شده‌اند و به صورت کارتن خوابی زندگی می کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران همچنین در ادامه اضافه کرد: بسیاری از معتادان متجاهر دارای بیماری های عفونی بسیاری هستند که بیماری ایذر و هپاتیت در آن ها می تواند از شایع ترین بیماری ها باشد.

وی با اشاره به غربال معتادان متجاهر پس از دستگیری، عنوان کرد: سازمان های متولی در حوزه ی اعتیاد در بسیاری از مواقع از حضور در مرکز غربال معتادان ممانعت می کنند، به طوری که این عدم حضور باعث می شود تا معتادان با بیماری های مختلف به صورت یکجا به مراکز مختلف منتقل شوند.

سرهنگ محمد بخشنده با بیان این که تعیین تکلیف کارتن خواب های بر عهده شهرداری است، اظهار داشت: ظرفیت های غربالگری و درمانی معتادان در استان تهران امروزه جوابگوی جمعیت معتادین کشور نیست، به طوری که این محدودیت باعث می شود تا بسیاری از معتادان دستگیر شده در روند درمانی صحیح قرار نگرفته و بدون اعمال درمان های موثر با جامعه برگردند.

وی همچنین در ادامه افزود: بر اساس آمارهای موجود متاسفانه در حال حاضر حدود 2000 نفر زن و ۱۳ هزار نفر مرد معتاد متجاهر رانده شده از مناطق مختلف کشور در تهران زندگی کرده و با زندگی خود موجب آزار و اذیت شهروندان تهرانی می شوند.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازسایت خبری سلامت نیوز ، تاریخ انتشار: 13دی 1396 ، کدخبر: 234272 ،www.salamatnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین