سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یکی از محورهای نشست مشورتی نمایندگان با وزیران اطلاعات و کشور و فرمانده نیروی انتظامی و جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران را موضوع دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر بیان کرد و گفت: در این نشست مقرر شد وزارت اطلاعات موضوع را به صورت جدی پیگیری و گزارش نهایی آن تا هفته آینده به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارایه کند.

شعارسال : بهروز نعمتی روز یکشنبه پس از پایان نشست مشورتی مجلس در جمع خبرنگاران افزود: در این نشست که با حضور وزیران کشور و اطلاعات، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و علی عسگری رییس صدا و سیما برگزار شد ابعاد مختلف اغتشاشات هفته گذشته در کشور مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس نیز مواردی را در این زمینه مطرح کردند.
وی افزود: با توجه به این که اتفاق مهمی در کشور رخ داد و پشت صحنه آن برخی سرویس های جاسوسی در منطقه و آمریکا بودند در نشست امروز از زوایای مختلفی موضوع بررسی و نمایندگان مجلس مواردی را مطرح کردند.
وی ادامه داد: در این نشست مقرر شد مسئولان مربوطه پیگیری های جدی را داشته باشند و گزارش تکمیلی آن را به مجلس ارایه دهند.
سخنگوی هیات رییسه مجلس تصریح کرد: در این اغتشاشات تعدادی بازداشت شدند که قرار شد در جلسه بعدی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارشی در این زمینه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارایه کنند.
وی ادامه داد: یکی از بحث هایی که نمایندگان و رییس مجلس به آن پرداختند بحث دانشجویان بازداشتی بود که قرار شد این موضوع به صورت جدی از سوی وزارت اطلاعات پیگیری شود و گزارش نهایی آن تا هفته آینده به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارایه شود.
وی ادامه داد: رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست گزارش مبسوطی را از شرایط کشور ارایه کرد و با توجه به شرایط ایران در منطقه بر وحدت و همبستگی در کشور تاکید شد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: همچنین در نشست مشورتی تاکید شد که موضوع ناآرامی به دقت مورد بررسی قرار گیرد چرا که ممکن است فردی در این ناآرامی ها دچار اشتباه شده باشد و حقی از او ضایع شود.
نعمتی خاطرنشان کرد: همچنین در این نشست این موضوع مطرح شد که چرا رسانه ملی در اوایل ناآرامی گزارش ها را به صورت شفاف به مردم ارایه نکرد و باعث شد برخی سایت های معاند در این زمینه پیشرو باشند.
وی ادامه داد: با توجه به سخنان رییس سازمان صدا و سیما قرار شد اگر قصور یا کوتاهی نیز در این سازمان وجود داشته از این به بعد وجود نداشته باشد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس یادآور شد: سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه نیز در این نشست در خصوص اقدامات نیروی انتظامی و بسیج مطالبی را بیان کرد، بسیاری به دنبال این بودند که به نوعی سپاه را به این ماجرا وارد کنند اما با توجه به وظیفه ذاتی نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات عملا سپاه در این موضوع دخالتی نداشت.
به گزارش ایرنا، نشست مشورتی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی و حجت الاسلام و المسلمین محمود علوی وزیران کشور و اطلاعات، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و علی عسگری رییس صدا و سیما برگزار شد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 17 دی 1396، کدخبر: 82788309، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین