سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۳۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
پرونده پرماجرای اثرگذاری روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری که نتیجه آن شکست دموکراتها و پیروزی دونالد ترامپ بود پس از سپری شدن یک سال از فعالیت ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا نه تنها به سوی جمع شدن پیش نمی رود بلکه هرروز برگ تازه ای از سوی مدیران ذینفع در این پرونده رو می شود.

شعارسال:پرونده پرماجرای اثرگذاری روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری که نتیجه آن شکست دموکراتها و پیروزی دونالد ترامپ بود پس از سپری شدن یک سال از فعالیت ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا نه تنها به سوی جمع شدن پیش نمی رود بلکه هرروز برگ تازه ای از سوی مدیران ذینفع در این پرونده رو می شود.

چرا این پرونده مسدود نمی شود؟ یک جواب و تحلیل این است که داستان بسیار اهمیت دارد و رفتار تیم وحتی خود ترامپ گونه ای بوده است که می تواند حتی به ناتمام ماندن ریاست جمهوری وی منجرشود. یک گمانه زنی از سوی هواداران ترامپ و تا اندازه ای از سوی جمهوری خواهان وجوددارد که دموکراتها ومخالفان ترامپ قصد آسیب زدن به شخصیت وی را دارند تا در انتخابات آتی بتوانند وی را شکست دهند. توزیع قدرت میان نهادهای اداره کننده درآمریکا گونه ای است که رییس دولت نمی تواند مجلس و یا قوه قضاییه را وادار به اطاعت کند و به همین دلیل فضا برای رسیدن به حقیقت داستان باز است و کار ادامه دارد. درشرایطی که کتاب تازه منتشرشده در آمریکا اسراری از زندگی چند جوره تراپ را روایت می کند و راه برای فاش گویی بیشتر مسدود نیست حالا خبرمی رسد که شاید خود ترامپ نیز بازجویی شود. گزارش ها در رسانه های آمریکایی حاکیست وکلای دونالد ترامپ درحال گفت و گو با محققان پرونده روسیه هستند چون گفته می شود این محققان خواهان مصاحبه با رئیس جمهور آمریکا هستند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک منبع مطلع نزدیک به آقای ترامپ نوشت که رابرت مولر سرپرست تحقیقات پرونده روسیه احتمالا ظرف چند هفته خواهان مصاحبه با آقای ترامپ خواهد شد.تیم حقوقی آقای ترامپ هنوز رسما این گزارش ها را تایید نکرده است. مولر دادستان ویژه که زمانی مدیر اف بی آی بود از سوی وزارت دادگستری مسئول تحقیق درباره احتمال تبانی میان ستاد مبارزات آقای ترامپ و روسیه در جریان انتخابات ۲۰۱۶ است.از زمانی که این محققان اتهاماتی را علیه اعضای سابق ستاد انتخاباتی آقای ترامپ مطرح کردند تنش میان آقای مولر و رئیس جمهور افزایش یافته است.دولت آقای ترامپ تبانی با روسیه در جریان انتخابات را تکذیب می کند.به نوشته واشنگتن پست، آقای مولر احتمال مصاحبه با رئیس جمهور را ابتدا در اواخر ماه دسامبر در ملاقاتی با وکلایش، جان داد و جی سکولو، مطرح کرد.این روزنامه به نقل از یکی از اعضای محفل ریاست جمهوری که به شرط فاش نشدن نامش سخن می گفت نوشت: "این قضیه سریع تر از آنکه خیلی ها تشخیص می دهند پیش می رود."واشنگتن پست و شبکه ان بی سی گزارش می دهند که وکلای آقای ترامپ علاقه ای ندارند به او اجازه دهند در یک جلسه رو در رو به سوالات آقای مولر پاسخ دهد و درحال بررسی ارائه پاسخ های کتبی به برخی از سوالات هستند.به گزارش ان بی سی، که از سه فرد نزدیک به موضوع نقل قول کرد، گفت و گو میان دو طرف "مقدماتی و در جریان است."تیم حقوقی آقای ترامپ بدون تایید این گزارش ها به هر دو رسانه گفت: "کاخ سفید به همکاری کامل با دفتر دادستان ویژه (رابرت مولر) ادامه می دهد تا امکان به نتیجه رسیدن هرچه سریع تر این روند فراهم شود.

"سخنگوی آقای مولر هم از هرگونه تایید تا تکذیب این خبرها خودداری کرده است.دادستان ویژه علاوه بر تحقیقات مربوط به روسیه، درباره این موضوع تحقیق می کند که آیا آقای ترامپ و نزدیکانش با اخراج جیمز کومی مدیر اف بی آی برای کارشکنی در مسیر عدالت تلاش کرده اند یا نه.

به نظر می رسد باید تا زمانی که این پرونده به طور کامل بسته شود باید منتظر رخدادهای هیجان انگیزتری بود. این داوری در ذهن ها وجوددارد که شاید فرجام پوتین گیت برای رییس جمهور امروز همان فرجامی باشد که واتر گیت برای نیکسون رقم زد.

شعارسال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از سایت ساعت 24، تاریخ انتشار 19دی96،کدخبر: 322829، www.saat24.news

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین