سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۳۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ، نصب هرگونه علائم و نوشتن آگهی بر روی خودرو، پرتاب ضایعات و زباله و همچنین بیرون آوردن دست یا هریک از اعضای بدن سرنشینان خودرو از وسایل نقلیه در حال حرکت را تخلف عنوان کرد و گفت: بنا بر جدول موضوع جرائم هریک از این تخلفات جریمه ۳۰۰ هزار ریالی دارد.

شعارسال: سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با برخی موارد که باعث حواس پرتی راننده خودرو و همچنین سایر رانندگان شده و می‌تواند حادثه‌ساز و خطرآفرین باشد، اظهار داشت: نوشتن یا نصب هرگونه علائم و تصاویر بر روی خودروها، پرتاب ضایعات و زباله از درون خودرو بر روی معابر و خیابان‌ها و همچنین بیرون آوردن دست از خودرو و امثالهم می‌تواند موجب حواس پرتی راننده شده و حادثه‌ای را رقم بزند، بنابراین قانونگذار برای جلوگیری چنین حوادث، این موارد را جزو تخلفات اعلام کرده است.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: نصب هرگونه علائم یا الصاق هر نوع نوشته، آگهی و تصاویر که بدنه خارجی وسیله نقلیه و همچنین قسمت درونی وسیله نقلیه عمومی مسافربری بدون مجوز لازم در کد تخلف ۲۰۶۹ جای گرفته و مبلغ جریمه ۳۰۰ هزار ریالی برای آن پیش‌بینی شده است.

این مقام ارشد پلیس راهور پایتخت به کد تخلف ۲۰۷۳ پرداخت و گفت: بنابر جدول موضوعی جرائم رانندگی، پرتاب کردن یا ریختن ضایعات، زباله، اشیاء، آب دهان و بینی و امثالهم از وسیله نقلیه به سطح معابر نیز جریمه ۳۰۰ هزار ریالی را به دنبال دارد.

سرهنگ عابدی به بیرون آوردن دست از خودرو یا هریک از اعضای بدن سرنشینان از وسیله نقلیه در حال حرکت اشاره و خاطرنشان کرد: این موارد نیز جزو تخلف محسوب شده و بنابر کد تخلف ۲۱۱۵ مندرج در جدول موضوعی جرائم، مبلغ ۳۰۰ هزار ریال جریمه برای آن پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در رابطه با موارد فوق نیاز به انجام کار‌های فرهنگی و آموزشی احساس می‌شود، البته باید گفت: نسبت به سال‌های گذشته انجام این تخلفات کمتر شده و این نشان از ارتقاء فرهنگ، آموزش و اطلاع‌رسانی بهینه در این زمینه بوده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار: 21 دی 1396 ، کدخبر: 659159 ، www.snn.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین