سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۳۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: آمریکایی‌ها تا مادامی که هزینه نقض عهد را بر دوش ایران نیندازند نسبت به خروج آشکار و نقض روشن تعهدات بین‌المللی اقدام نخواهند کرد.

شعار سال: اردشیر نوریان در خصوص ارزیابی‌های پیرامون تصمیم آمریکا درباره تمدید یا ادامه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای در روزهای آتی، گفت: ترامپ خواهان خروج از برجام است به نوعی که در شعارها و سیاست‌های تبلیغاتی بر آن تاکید کرده است، در واقع آمریکایی‌ها به دنبال بی‌خاصیت جلوه دادن برجام و بر هم زدن روابط جمهوری اسلامی با کشورهای غربی در مسئله هسته‌ای هستند.

ایران نقض عهدی نکرده که مستمسکی برای بر هم زدن برجام باشد

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توافق هسته‌ای چند جانبه بوده لذا به راحتی نمی‌توانند آن را نقض کنند، ضمن آنکه جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات برجامی خود پایبند بوده و نقض عهدی ندارد که مستمسکی برای برهم زدن چارچوب وجود داشته باشد.

وی افزود: منافع عمومی در حوزه سیاست بین‌المللی و ناشی از برجام برای همه طرف‌های مذاکره ایجاد شده لذا طرف‌های اروپایی به راحتی حاضر به بر هم زدن این توافق نخواهند شد، مگر آنکه بر اساس فشارهای سیاستی آمریکا این نقض عهد را بپذیرند، البته تجارب گذشته نیز نشان داده که اروپایی‌ها در تحلیل‌های نهایی امکان دارد تابع سیاست آمریکایی‌ها شوند.

سیاست‌های برجامی ایران مورد تایید افکار عمومی و آژانس

نوریان یادآور شد: آمریکا هرچند خواهان خروج از برجام است اما با موانع مذکور روبه روست لذا به نظر می‌رسد نه تنها به دنبال بر هم زدن توافق هسته‌ای است بلکه تمایل دارند که هزینه بر هم زدن توافق را به گردن جمهوری اسلامی بیندازند اما ایران تاکنون سیاست‌های هوشمندانه‌ای را دنبال کرده و ضمن تاکید بر حقوق خود بر رعایت چارچوب‌های برجام تاکید کرده است، به همین جهت تایید و رضایت افکار عمومی و سازمان‌های بین‌المللی چون آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را کسب کرده است.

خروج آمریکا از برجام منوط به انداختن توپ به زمین ایران

نوریان تصریح کرد: آمریکایی‌ها تاکنون موفق نشدند که هزینه نقض برجام و بر هم زدن توافق را بر دوش جمهوری اسلامی بیندازند و تا مادامی که به این نقطه روشن دست پیدا نکنند، نسبت به خروج آشکار و بدون قید و شرط و نقض روشن تعهدات بین‌المللی اقدام نخواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آمریکایی‌ها روز جمعه آتی ( 22 دی ماه) تصمیم سنگینی را خواهند گرفت؛ زیرا تصمیم اشتباه آنها نه تنها هزینه بسیار داشته بلکه به بی‌اعتباری بیشتر از گذشته آمریکا در صحنه بین‌المللی دامن می‌زند، البته نباید فراموش کنیم که تاکنون آمریکایی‌ها توانایی حل این مسئله را پیدا نکردند زیرا برای بر هم زدن چارچوب توافق ابایی ندارند.

 ‍‌وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت ترامپ روز جمعه درباره تمدید یا عدم تمدید تعلیق تحریم‌ها علیه ایران تصمیم خواهد گرفت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خانه ملت، تاریخ 21 دی 96، کد مطلب: 364987: www.icana.irاخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین