سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۴۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس کانکس‌‍نشینی را معضلی جدید درجهت توسعه آسیب‌های اجتماعی و فضای آن را نقطه‌ای امن برای انجام بزه‌کاری‌های متعدد به دور از چشم مسئولان دانست.

شعارسال: علی کرد در مورد اظهارنظر برخی که کانکس‌نشینی را مقدمه‌ای بر توسعه حاشیه‌نشینی می‌دانند، گفت: کانکس‌نشینی بدون وجود ضوابط و دریافت مجوز از دستگاه‌های مرتبط همچون شهرداری، نیروی انتظامی و استانداری یک معضل بزرگ محسوب می‌شود، چراکه امکان شناسایی این افراد و نظارت بر عملکرد آنها وجود ندارد.

نماینده خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر دولت شرایطی را برای شناسایی و اجباری کردن دریافت مجوز برای کانکس‌نشینان فراهم کند، مشکلی ایجاد نخواهد شد، در غیر این صورت مسئولان دستگاه‌های برقرارکننده نظم و امنیت در کشور همچون وزارت کشور و نیروی انتظامی باید از توسعه آن در سطح شهر جلوگیری کنند، چراکه این روش جدید سکونت قطعا معضلات جدی اجتماعی را رقم خواهد زد.

او در بیان معضلاتی که کانکس‌نشینی می‌تواند به همراه داشته باشد، تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و تشکیل خانه‌های تیمی قطعا فضای این کانکس‌ها را به نقاطی امن برای انجام بزه‌کاری‌های متعدد و هر اقدام خلاف قانونی تبدیل خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از نبود بهداشت کافی به عنوان دیگر معضل کانکس‌نشینی یاد کرد و افزود: محدودیت‌های دسترسی به آب شهری یکی دیگر معضلاتی بوده که جزءلاینفک زندگی کانکس‌نشینان است که این خود می‌تواند عاملی در جهت شیوع انواع بیماری‌ها باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: هم‌اکنون مسئولان باید برای ممانعت از توسعه کانکس‌نشینی تدابیری بیندیشند، چراکه نبود نظارت کافی بر این بخش می‌تواند مشکلات امنیتی متعددی را به ویژه در حاشیه شهرها ایجاد کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری اعتمادآنلاین ، تاریخ انتشار: 23 دی 1396 ، کدخبر: 153321 ، www.etemaadonline.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین