سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۱
تصاویر جنگنده بمب‌افکن بدون سرنشین ایرانی ” شاهد ۱۲۹” که از امروز عملیاتی شده، منتشر شد.

شعارسال :جنگنده بمب‌افکن بدون سرنشین ایرانی "‌شاهد ۱۲۹‌” امروز جمعه با حضور سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران از امروز عملیاتی شد.

طراحی و ساخت این نوع پرنده تاکنون در انحصار آمریکا بود، اما از این پس ایران نیز با تلاش متخصصان نیروی هوافضای سپاه، از فناوری ساخت این نوع پهپاد قدرتمند برخوردار شد.

این پهپاد جنگنده که از فناوری بومی و کاملاً ایرانی برخوردار است، می‌تواند سربازی قدرتمند برای دفاع از مرزهای آبی، خاکی و هوایی ایران اسلامی باشد."‌شاهد ۱۲۹‌” توانایی حمل همزمان ۸ بمب یا موشک هوشمند سدید، ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد و برای اهداف ثابت و متحرک طراحی شده است.

دقت در هدف‌گیری با شعاع عملیاتی ۱۷۰۰ کیلومتر و ۲۴ ساعت مداومت پروازی با یک بار سوخت‌گیری از ویژگی‌های این جنگنده بمب‌افکن ایرانی است و هر فرودگاهی می‌تواند محل نشست و برخاست شاهد ۱۲۹ باشد.


سقف پروازی این پهپاد ۲۴ هزار پاست که با ایستگاه‌های کنترل قابل حمل زمینی در ارتباط بوده می‌تواند با هزینه بسیار پایین دفاع از میهن را به دست گیرد.

ازآن‌جا که هزینه هر ساعت پرواز برای جنگنده‌های رزمی ۱۰ هزار دلار است، این پهپاد می‌تواند با هزینه ۱۰۰ هزار تومانی در هر ساعت بر آسمان ایران بدرخشد."‌شاهد ۱۲۹‌” قدرت مراقبت از شعاع ۲۰۰ کیلومتری خود را دارد و می‌توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار و تروریست‌ها‌، کشف و شناسایی در مرزهای آبی و خاکی‌، مسائل زیست‌محیطی‌، نقشه‌برداری و تهیه عکس‌های هوایی نیز استفاده کرد.


"‌شاهد ۱۲۹‌” قدرت مراقبت از شعاع ۲۰۰ کیلومتری خود را دارد و می‌توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار و تروریست‌ها‌، کشف و شناسایی در مرزهای آبی و خاکی‌، مسائل زیست‌محیطی‌، نقشه‌برداری و تهیه عکس‌های هوایی نیز استفاده کرد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی تبریز من ، تاریخ انتشار پنجشنبه 15 بهمن 1394 ، کد مطلب : 57085 : www.tabrizeman.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین