سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به ضرورت مقاوم سازی و توجه بیشتر به مناطقی که دارای بافت فرسوده یا بافت ناپایدار هستند، گفت: بیش از 30 درصد جمعیت استان ایلام در بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی سکونت دارند.

شعار سال: سید کمال الدین میرجعفریان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیش از یک هزار و 35 هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی در سطح استان ایلام وجود دارد که از این میزان 755 هکتار آن را بافت فرسوده تشکیل می دهد.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت های فرسوده یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای توسعه شهری است، افزود: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در این استان وجود ندارد و متناسب با درخواست متقاضیان تسهیلات پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: ایران کشوری زلزله خیز است و گزارش های موجود نشان می دهد که درصد بالایی از بناهای موجود در اغلب شهرهای کشور و استان در برابر زلزله های متوسط تا بزرگ آسیب پذیر هستند و در بافت های فرسوده شهری این وضعیت بسیار نامناسب تر است، می طلبد مردم برای احیای بافت فرسوده خود اقدام کنند.

میرجعفریان از ارائه تسهیلات بانکی و معافیت‌های ویژه به‌ منظور تشویق بازسازی بافت فرسوده استان به متقاضیان خبر داد و یادآور شد: برای هر واحد مسکونی 400 میلیون ریال تسهیلات با نرخ بهره 21 درصد که 9 درصد آن بصورت یارانه توسط دولت برگردانده خواهد شد، به متقاضیان پرداخت می شود.

وی حذف عوارض صدور پروانه، تراکم های تشویقی در ارتفاع با شرایط خاص و لحاظ ضوابط ویژه مختص به بافت گونه بافت ها را از دیگر تسهیلات ارائه شده به متقاضیان بازسازی بافت های فرسوده شهری اعلام کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری جمهوری اسلامی ، تاریخ انتشار 23دی 96، کدمطلب: 82794035 ، www.irna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین