سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۴۴۳۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
استاندار هرمزگان با تاکید بر ضرورت ظرفیت شناسی دستگاه‌های دولتی استان در راستای جذب سرمایه گذار، گفت: زمان بررسی و صدور مجوز سرمایه‌گذاری در هرمزگان به 2 هفته کاهش یافت.

شعارسال: استاندار هرمزگان با تاکید بر ضرورت ظرفیت شناسی دستگاه‌های دولتی استان در راستای جذب سرمایه گذار، گفت: زمان بررسی و صدور مجوز سرمایه‌گذاری در هرمزگان به 2 هفته کاهش یافت.

فریدون همتی عصر امروز در جلسه خدمات سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان، اظهار داشت: پنجره واحد سرمایه‌گذاری فرصتی برای تسریع در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های استان است.

وی در ادامه با تاکید ضرورت کاهش زمان بررسی و ارائه نظرات کارشناسی برای صدور مجوزات لازم در زمینه طرح‌های سرمایه‌گذاری، افزود: تمام ادارات و دستگاه‌های متولی بایستی در یک برنامه زمانبندی به مدت دو هفته تمام بررسی‌های کارشناسانه و نظرات را جهت صدور مجوزات لازم اعمال کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه، تمام مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی استان، طبق زمانبندی معین البته با توجه به کیفیت اجرایی طرح موظف به انجام امورات محوله هستند، تصریح کرد: می‌توان با گنجاندن پروسه اعلام زمانبندی به تسریع در اجرای امور کمک کرد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان، چابک‌سازی مجموعه‌های دولتی را مهم‌ترین راهکار برای کاهش اجرای امورات محوله به ادارات دانست و گفت: توانمندی و تعهد کارکنان و مدیران استانی به واسطه قرار گرفتن در میدان اجرایی طرح‌ها برکسی پوشیده نیست و این قابل تحسین است.

همتی در ادامه بیان داشت: در زمینه اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری هرجا تمرکز و شفافیت وجود دارد میزان رضایتمندی مردم به خصوص سرمایه‌گذاران ملموس‌تر بوده است.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه هیچ تغییری در راس ادارات استان ایجاد نمی‌شود مگر با رضایت استاندار، ادامه داد: تاکنون پیشنهاداتی برای تغییر مدیران استان از سوی برخی وزارتخانه‌ها بوده اما به علت رضایت از عملکرد مدیر این تغییر ایجاد نشده است.

استاندار هرمزگان در ادامه با تاکید بر ضرورت پرهیز مدیران و ادارات از اتلاف زمان اداری در دستگاه‌ها، گفت: مدیران با ایجاد تعهد‌کاری در بین کارکنان بر استفاده مطلوب از زمانبندی برای اجرای کار نظارت داشته باشند.

همتی با اشاره به لزوم رعایت و احترام به قانون، اظهار داشت: در اجرای فرایند پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان توسط دستگاه‌های دولتی هرجا بخشنامه‌های هیات‌دولت نقض‌کننده قانون بود بایستی با احترام به قانون برای اصلاح بخشنامه‌ها اقدام کرد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان بیان کرد: همه دستگاه‌ها پس از ظرفیت شناسی مطالعات را ارائه داده و خود دستگاه‌ها مجوزات لازم را اخذ کرده و در سایت فرصت سرمایه‌گذاری قرار دهند تا پروسه زمانی سرمایه‌گذاری در هرمزگان به حداقل برسد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بایستی تلاش کنیم تا از فرصت دو هفته عبور کنیم، گفت: دستگاه‌های دولتی باید با ارتقای جایگاه فرصت‌های کوچک، متوسط و بزرگ استان را شناسایی و مطالعه کنند و پس از اخذ مجوزات لازم در سایت سرمایه‌گذاری عرضه کنند.

استاندار هرمزگان شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان را گام بعدی استانداری تا پایان سال جاری عنوان کرد و افزود: تمام دستگاه‌ها موظفند پس از ظرفیت‌شناسی و مطالعه آن را مکتوب کنند تا با ایجاد تنوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری در روند توسعه استان تحول ایجاد کنیم.

همتی ادامه داد: اگر این اتفاق در هرمزگان اجرایی شود، این حرکت به یک الگوی موفق در کشور تبدیل شده و رتبه کسب و کار در هرمزگان در کشور ارتقا خواهد یافت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 24 دی 1396، کدخبر: 13961024002166، www.hormozgan.farsnews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
United Kingdom
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
0
0
این خودش میتونه کمک موثری به افزایش سرمایه گذاری در تولیدات داخلی بکنه و همچنین رغبت سرمایه گذاران وبه سرمایه گذاری را افزایش میدهد
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین