سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۵۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با تاکید بر جلب مشارکت بخش خصوصی گفت: مشوق های دولت برای بخش خصوصی با هدف سرمایه گذاری افزایش یافته است.

شعار سال: حمیدرضا نصیری زاده، صبح امروز در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به تشریح ویژگی های لایحه بودجه سال آینده پرداخت و اظهار داشت: این لایحه چهار ویژگی متمایز نسبت به سال‌های قبل دارد که به اولویت های برنامه‌ای توجه یژه شده است.

وی با بیان اینکه در این بودجه به تولید و اشتغال و عدالت اجتماعی نیز به طور ویژه توجه شده است، ادامه داد: در ارتباط با بحث اشتغال، دولت دو موضوع را در سال آینده دنبال می کند که پایه و اساس آن در سال جاری گذاشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با اشاره به اینکه اجرای طرح اشتغال پایدار، اشتغال فراگیر و اشتغال حمایتی از برنامه های جدی دولت در یکی از مباحث اشتغالی مورد توجه خواهد بود، اضافه کرد: اجرای طرح اشتغال فراگیر از امسال کلید خورد و در حال حاضر در مراحل آغازین این طرح در دولت هستیم و برای ایجاد اشتغال روستایی نیز دولت، ۸۴ میلیارد اعتبار تخصیص داده است.

وی با بیان اینکه اشتغال حمایتی نیز طرح های اشتغالزایی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی است، اظهار داشت: در سال آینده نیز این طرح ها تداوم خواهد داشت و پیش بینی شده تا ۳۰ هزار نفر در این زمینه مشغول به کار شوند.

نصیری زاده افزود: همچنین پیش بینی شده که ۹۸۰ هزار نفر در اشتغال فراگیر و ۱۱۴ هزار نفر از محل اشتغال روستایی مشغول به کار شوند و اشتغالزایی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۷ تحول دیگری در خصوص اشتغال دارد اضافه کرد: رویکرد مشارکت عمومی و خصوصی در زمینه پروژه های عمرانی است که دولت هم سرمایه گذاری دارد و هم ایجاد اشتغال می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با بیان اینکه پروژه های حوزه عمرانی به دو دسته حاکمیتی و تصدیگری تقسیم می شوند عنوان کرد: حدود ۷۱ هزار پروژه نیمه تمام در کشور است که شش هزار پروژه ملی و ۶۵ هزار پروژه استانی است و در استان از بین بیش از هزار پروژه، ۳۸۵ مورد برای واگذاری احصا شده است.

وی بیان داشت: بودجه عمرانی کشور نیز در سال ۹۷ با کاهش ۳۲ درصدی مواجه شده است و بودجه عمرانی استان هم با ۱۷ درصد کاهش به ۳۴۸ میلیارد تومان رسیده است و تنها استان خوزستان هیچ کاهشی نداشته است.

نصیری زاده هدف از کاهش این بودجه را کمک به ایجاد اشتغال و اجرای طرح های نیمه تمام برشمرد و گفت: دولت مشوق های مختلفی را برای بخش غیردولتی در نظر گرفته تا با ورود به این پروژه هایی که بیشتر آن ها نیز غیر اقتصادی است، سرمایه گذاری کرده و به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه سهم اعتبارات برای تکمیل این پروژه ها از منابع مختلف تامین می شود، اظهار داشت: اگر بودجه عمرانی استان ها کاهش یافته است از محل دیگری تامین اعتبار شده که به صورت مشوق پرداخت می شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 28 آذر 96، کد مطلب: 4203295: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین