سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
از فاصله مارس سال 2016 تا مارس سال 2017 به طور متوسط هر دو روز یک نفر به جمعیت میلیاردرهای دنیا افزوده شده است.
شعارسال: بنیاد بین المللی "آکسفام" در تازه ترین گزارش خود از افزایش نابرابری و شکاف بین فقیر و  غنی در جهان خبر داد.

 به نقل از وب سایت این موسسه خیریه بین المللی، در سال گذشته میلادی از مجموع ثروت تولید شده در جهان 82 درصد آن به جیب 1 درصد پولدار رفته در حالی که وضعیت 50 درصد از جمعیت فقیر جهان بدون تغییر مانده است.

این موسسه در گزارش جدید خود که دیروز آستانه آغاز چهل‌ وهشتمین مجمع اقتصاد جهانی در داووس سوییس منتشر کرده، از افزایش نابرابری و شکاف بین فقیر و غنی در جهان در سال گذشته میلادی خبر داده است.

بر اساس این گزارش جمعیت 3.7 میلیارد نفری فقیر جهان در سال گذشته هیچ تغییری در بهبود رفاهشان حاصل نشده است.

این گزارش می افزاید از سال 2010 روند افزایش شکاف بین درآمد و ثروت 1 درصد پولدار دنیا با بقیه شتاب یافته به نحوی که متوسط رشد ثروت یک درصد قشر پولدار دنیا در 7 سال گذشته 13 درصد در سال بوده و  این در حالی است که این سرعت 6 برابر متوسط سرعت رشد درآمد قشر فقیر و متوسط دنیاست.

قشر فقیر دنیا متوسط رشد درآمد و ثروت شان از سال 2010 بدین سو تنها 2 درصد در سال بوده است.

 از فاصله مارس سال 2016 تا مارس سال 2017 به طور متوسط هر دو روز یک نفر به جمعیت میلیاردرهای دنیا افزوده شده است.

بنیاد آکسفام برای ملموس کردن نتایج گزارش خود مثال‌هایی نیز زده است؛ برای مثال درآمد 4 روزه رییس 5 برند برتر لباس دنیا معادل درآمد کل دوران زندگی یک کارگر فعال در بخش البسه در کشور بنگلادش است و در ایالات متحده آمریکا درآمد یک روز روسای شرکت‌ها معادل درآمد یک سال کارگران است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازسایت خبری تحلیلی عصرایران، تاریخ انتشار:3 بهمن 1396، کدخبر: ۵۸۸۱۴۱،www.asriran.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین