سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۶۴۴۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: میزان تولیدات علمی کشورهای جهان در حوزه فناوری نانو در ژانویه ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد.

شعار سال: جعفر مهراد گفت: بر اساس این گزارش بیش از ۱۵۴ هزار مقاله مرتبط با فناوری نانو در سال ۲۰۱۷میلادی در وب آو ساینس منابع شده است.

وی افزود: تقریبا ۵۰ درصد این مقالات توسط کشورهای چین، آمریکا، هند، ایران و کره جنوبی تولید شده و بر این اساس ایران با تولید ۸ هزار و ۷۹۱ مقاله رتبه چهارم تولید علم و فناوری نانو را به خود اختصاص داده است.

بنیان گذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: تقریبا ۵۲ درصد کل مقالات فناوری نانو در سال ۲۰۱۷میلادی توسط چین، آمریکا و هنر تولید شده است. در صد تفکیک شده تولیدات علمی کشورهای برتر این حوزه از این قرار است:

جدول تولیدات علمی کشورهای برتر حوزه فناوری نانو

ردیفکشوردرصدمقاله
۱چین۳۲۵۶۶۴۸
۲آمریکا۱۳۲۴۱۰۰
۳هند۷۱۲۶۱۸
۴ایران۵۸۷۹۱
۵کره جنوبی۵۸۸۷۳
۶آلمان۵۸۴۳۶
۷ژاپن۴۷۲۳۶
۸فرانسه۳۵۷۱۴
۹انگلستان۳۵۵۳۷
۱۰روسیه۳۴۸۷۵

مهراد اظهار داشت: سهم سایر کشورهای جهان۲۰ درصد بوده است.

وی عنوان کرد: عربستان سعودی و ترکیه در بین کشور های اسلامی به ترتیب با تولید ۲هزار و ۸۰۲ مقاله و ۲ هزار و ۲۹۹ مقاله در حوزه فناوری نانو حائز رتبه های۱۶ و ۲۰ جهان هستند.

بنیان گذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تاکید کرد: بعد از ۱۰ کشور نخست تولید کننده مقالات فناوری نانو کشورهای اسپانیا، ایتالیا، استرالیا، کانادا، تایوان، عربستان سعودی، برزیل، سنگاپور و ترکیه قرار دارند.

متوسط استناد به هر مقاله نانو

مهراد اظهار داشت: متوسط استناد به هر مقاله فناوری نانو ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱.۳۴ است. این استناد در فاصله سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به ترتیب ۴.۶۵، ۸.۲۸، ۹.۹۶ و ۱۲.۵۴ است.

وی تاکید کرد: شاخص h ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی۸۳ گزارش شده است. ایران برای فاصله سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۲ میلادی نیز شاخص h ۹۱، ۹۸، ۱۰۳ و ۱۰۴ را بدست آورده است.

چهره ماندگار علمی کشورافزود: در بخش پتنت عملکرد دانشمندان ایران در دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور در حوزه فناوری نانو که در اداره پتنت و علایم تجاری آمریکا به ثبت رسیده است برایسال۲۰۱۷ میلادی ۱۳ پتنت،سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۰،سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۲ پتنت،سال ۲۰۱۴ میلادی ۸ پتنت وسال ۲۰۱۳ میلادی ۱۱ پتنت بوده است.

مهراد گفت: رتبه ۱۰ دانشگاه برتر کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی در حوزه فناوری نانو به شرح زیر است:

جدول دانشگاه های برتر در حوزه تولید علم نانو

ردیفدانشگاهتعداد مقاله
۱آزاد اسلامی۲۰۲۹
۲تهران۶۰۳
۳صنعتی امیرکبیر۴۲۵
۴صنعتی اصفهان۴۱۳
۵کاشان۳۶۴
۶صنعتی شریف۳۵۳
۷تربیت مدرس۳۴۹
۸علوم پزشکی تهران۳۲۰
۹علم و صنعت ایران۲۸۴
۱۰تبریز۲۷۰
۱۱فردوسی مشهد۲۶۸
۱۲پیام نور۲۴۷

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار 4بهمن 96، کدمطلب:4208556، www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
Saeed3
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
0
0
به این میگن علم دانش بنیان اینکه دنبال مهندسی معکوس نباشیم بلکه به دنبال تولید و نو اوری باشیم
دم همه دانشمندامون گرم
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین