سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۸۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۴
با کاوش در تاریخ مواردی کشف شده که شاید در ابتدا شما را به خنده بیندازد، اما هر چه بیشتر در رابطه با این نظریه‌ها تحقیق کنید، بیشتر به واقعی بودن آن‌ها پی می‌برید.

شعارسال: هر چه زمان می گذرد انسان ها سعی می کنند از دید متفاوتی به وقایع تاریخی نگاه کنند و گاهی اوقات از بیوگرافی افراد مشهور حقایق عجیبی را کشف می کنند. شاید این کشفیات در ابتدا شما را به خنده بیندازد و نتوانید آن ها را بپذیرید اما هر چه بیشتر در رابطه با این نظریه ها تحقیق کنید و بخوانید بیشتر به واقعی بودن آن ها پی می برید. بعضی از این تئوری ها کاملا منطقی به نظر می رسند.

چند نمونه از این نظریات عجیب را در زیر بخوانیم. تصمیم با خودتان است که آن ها را احمقانه بدانید یا منطقی.

مسئله این است: ویلیام شکسپیر وجود داشت یا نداشت؟

این سوال ذهن خیلی ها را به خود درگیر کرده است که آیا شکسپیر واقعا وجود داشته است؟ بیایید در نظر بگیریم که او واقعا وجود داشته. آیا او تمام آثارش را بدون هیچ آموزشی خودش به تنهایی نوشته است؟ در فیلمی به نام Anonymous شکسپیر هنرمند متوسطی بود که نوشته های Edward de Vere را ثبت می کرد. بسیاری از متخصصان با این نظریه مخالف هستند.

هیتلر در سال ۱۹۸۴ به دلیل کهولت از دنیا رفت

در تایخ ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵ آدولف هیتلر در پناهگاه زیرزمینی خود خودکشی کرد و جسد او نیز بعدها پیدا شد. اما موضوع به این سادگی ها نبود. بعدها اف بی آی بر اساس مدارک یافت شده کشف کرد که هیتلر بعد از پایان جنگ زندگی خوب و آرامی را گذرانده است. او ابتدا در آرژانتین مخفی شده بود و سپس به برزیل نقل مکان کرد. این واقعیات در کتاب هیتلر در برزیل: زندگی و مرگ او نوشته شده است. هیتلر برای مخفی شدن نام خودش را به آدولف لایپزیگ تغییر داد و با زن سیاه پوستی به نام کاتینگا زندگی می کرده است. بومیان منطقه او را آلمانی پیر صدا می زدند.

پیتر یکم به طور مرموزی به جانشینی رسید

پیتر یکم واقعی نبود!!! این داستان درباره "تزار تقلبی” بعد از بازگشت او از اروپا شایع شد ریش شیو شده و لباس های سبک اروپایی او مردم را نگران کرده بود که شاید اروپا زده شده است. مردم متوجه تغییراتی در ظاهر او شده بودند. قد او بلندتر شده بود و پیرتر به نظر می رسید. برخی مدعی شده بودند که او دیگر به رسم و رسومات روسی علاقه ای نشان نمی دهد و نمی تواند به زبان مادری اش نامه بنویسد. بر طبق این نظریه تزار واقعی دستگیر و در یک قلعه نظامی محبوس شده و صورت او در ماسک آهنین پوشانده شده است.

 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار 14بهمن 96، کد خبر: ۶۴۲۳۹۵۸،www.yjc.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین