سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۸۱۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: نتیجه تحقیق و تفحص تا پیش از پایان سال قرائت می شود و در ادامه در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد تا طبق قوانین با افراد و شرکت های متخلف برخورد های لازم صورت بگیرد؛ هرچه نتیجه تحقیق و تفحص زودتر قرائت شود، معلمان هم زودتر به حق و حقوق خود در این صندوق دست پیدا می‌کنند.

شعارسال: حسین مقصودی، سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در خصوص تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و اینکه چرا با گذشت بیش از یک ماه از به پایان رسیدن تحقیق و تفحص نتیجه آن در صحن قرائت نمی شود عنوان کرد: هیات رئیسه ایراداتی نسبت به نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گرفته بود که در حال حاضر ایرادات جزئی آن هم برطرف شده و منتظر اعلام هیأت رئیسه هستیم.

وی با بیان اینکه تا کنون هیأت رئیسه ایراداتی برای قرائت نتیجه گرفته است عنوان کرد: امیدواریم این بار هیأت رئیسه مجلس هرچه سریعتر اجازه و دستور قرائت نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را بدهد.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه تأکید کرد: نتیجه تحقیق و تفحص تا پیش از پایان سال قرائت می شود و در ادامه در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد تا طبق قوانین با افراد و شرکت های متخلف برخورد های لازم صورت بگیرد؛ هرچه نتیجه تحقیق و تفحص زودتر قرائت شود، معلمان هم زودتر به حق و حقوق خود در این صندوق دست پیدا می‌کنند.

حدود 22 سال قبل به منظور ارتقا معیشت معلمان صندوق ذخیره فرهنگیان تاسیس و هر ماه مبلغی از حقوق فرهنگیان کسر و به حساب صندوق واریز شد اما در نهایت مشخص اسنادی از تخلفات در این صندوق منتشر شد.

در ادامه ماجرا مجلس تحقیق و تفحص از این صندوق را در دستور کار خود قرار داده و مشخص شد رقم اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان تا حدود 15 هزار میلیارد هم رسیده است؛ در پرونده تحقیق و تفحص از این صندوق تخلفات مالی، پاداش‌های میلیونی به مدیران شرکت‌های زیرمجموعه و در نهایت سفارش مدیران برای پرداخت وام‌های کلان بخشی از تخلفات به شمار می‌رود.

یکی از متهمان فراری با 50 میلیارد تومان پول به امارات رفته است؛ وی این پول را از طریق بانک سرمایه که یکی از شرکت های زیرمجموعه این صندوق است از کشور خارج کرده است.

آنچه که مشخص است، هیچکدام از 27 شرکت زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان از فساد مبرا نبوده و تنها ابعاد فساد در هر کدام با دیگری متفاوت است.

ابعاد فساد در این صندوق تا جایی است که با گذشت بیش از یک و نیم سال از تحقیق و تفحص از این صندوق، نمایندگان مجلس اعلام کردند هنوز نتوانسته اند به همه ابعاد آن وارد شوند و با بررسی های بیشتر رقم این اختلاس بالاتر هم می‌رود.

 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری تحلیلی افکارنیوز ، تاریخ انتشار4 1بهمن 96، کد خبر: ۷۱۱۳۹۰،www.afkarnews.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
0
0
اخه خداییی مظلوم تر از آموزش و پرورش نبود؟ چطوری میشه حق مظلوم رو انقد واضح و علنی خورد؟
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین