سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۸۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
رئیس دانشگاه آزاد با صدور پیامی به دانشجویان شرکت کننده در طرح «شمیم معرفت» گفت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی راهی جز تحقق واقعی دانشگاه اسلامی نیست.

شعارسال: پیام فرهاد رهبر خطاب به دانشجویان شرکت کننده در طرح آموزشی و معرفتی شمیم معرفت سراسر کشور که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد، بدین شرح است: «حضور در صحنه پرشور دانش اندوزی در دانشگاه که از زیباترین و مبارکترین فصول دوران جوانی است، هنگامی که با مجاهدت‌های اسلامی و انقلابی و تلاش در راه گسترش فهم و معرفت صحیح دینی همراه باشد، یکی از برترین آموزه‌های معنوی برای نسل جوان کشور را پدید می‌آورد.

اکنون شما این امتیاز بزرگ را دارید که در حال تحصیل علم، به آن فعالیت دینی و انقلابی نیز اشتغال دارید. این را قدر بدانید و این سرمایه ارزشمند را هرچه می‌توانید عمق و کیفیت دهید.

اکنون، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان میراث گرانمایه امام خمینی (ره) و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به تلاش برای پیشرفت علمی، رشد فکری و معرفتی و نورانیت معنوی روزافزون بیش از همیشه نیازمند است.

نه ازآنرو که دانشجویان ما در این سه زمینه از گذشته عقبترند، بلکه از آن رو که اولا پیش روی ما آرمان تحقق واقعی «دانشگاه اسلامی» قرار دارد و برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی راهی جز پیمودن این مسیر نیست و ثانیا امروز بیش از گذشته دشمنان این ملت، نسل جوان و به ویژه دانشجویان را آماج حملات جنگ نرم خود ساخته اند.

جنگ نرمی که هدفش، تغییر باورهاست. باور به مبنای عقیدتی و معرفتی و فکری، تفکر مبنایی و اصولی، تفکر برآمده از اسلام ناب.

در این شرایط وظیفه ما و شما سنگین و البته پر اجر است. در این راه دشوار، باید بینش‌ها و گرایش‌های ما، منطبق با آرمان امام ره و مطالبات، ولی فقیه زمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد، که این باید هدف و خروجی دوره‌های «شمیم معرفت» باشد.

همه ما باید کمربسته دین خدا باشیم و بتوانیم این ایمان و احساس مسئولیت اسلامی و انقلابی را روزبه روز عمیق‌تر و بیشتر کنیم و مثل مشتعلی که اطراف خود را مشتعل و نورانی می‌کند، در محیط خود اثر بگذاریم.

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب کبیر اسلامی، امید داریم دوران دانشجویی و جوانی شما، برای خود و کشورتان منشا فیض و برکت باشد و به برکت حضرت بقیة اللّه الاعظم (عج) روز به روز لطف خدای متعال بر ما و جمع شما گسترش بیشتری پیدا کند و خدای متعال دست لطفش را از سر ما و ملت ما، ان‌شاءاللَّه برنخواهد داشت.»

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار: 14 بهمن 1396 ، کدخبر: 664469 ، www.snn.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین