سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۸۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: با حذف آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه مردمی و آزمون‌هایی که توسط آموزشگاه‌ها در دوره ابتدایی برگزار می‌شد، معلمان می‌توانند در فضایی خارج از اضطراب و استرس مهارت‌های زندگی را به دانش‌آموزان بیاموزند.

شعارسال: رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش  با توجه به حذف آزمون در دوره ابتدایی گفت: بر اساس قانون جدید آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد برای پایه هفتم و تمام آزمون‌هایی که در دوره ابتدایی توسط موسسات برگزار می‌شود، حذف شد.

وی افزود: همچنین استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی نیز در دوره ابتدایی حذف شد و اگر مدرسه یا معلمی از قوانین جدید تخطی کند در واقع قانون را عمل نکرده و با خاطی برخورد می‌شود.

حکیم‌زاده با توجه به مزیت‌های حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد در پایه هفتم خاطرنشان کرد: حذف این آزمون‌ها استرس و اضطراب را از دوره کودکی محو می‌کند و با توجه به اینکه در سند تحول بنیادین دوره ابتدایی به عنوان دوره اساسی و دارای اولویت مطرح شده است که باید دانش‌آموزان در این دوره تربیت شوند فرصت و مجالی را فراهم می‌کند که جریان تعلیم و تربیت احیا شود و دانش‌آموزان مجال پیدا کنند تا خلاقیت‌های خود را بروز دهند و در یک فضای شاد و پرنشاط بودن استرس و اضطراب بتوانند در کنار هم بیاموزند و با یکدیگر زندگی کنند.

وی افزود:‌ معلمان نیز با حذف این آزمون‌ها فرصت کافی را پیدا می‌کنند تا مهارت‌های زندگی را به خوبی به دانش‌آموزان بیاموزند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار: 18بهمن1396، کدخبر: 345041: www.ana.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین