سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۹۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن تاکید بر اینکه برای توسعه توان موشکی از کسی اجازه نمی‌گیریم، گفت: مذاکره درباره توان موشکی، به هیچ عنوان با دیدگاه ایران تطابق ندارد.

شعارسال: علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی عصر امروز (شنبه) در حاشیه همایش هم‌اندیشی میهمانان خارجی شرکت‌کننده در جشن‌های دهه فجر در جمع خبرنگاران درباره توان موشکی ایران، اظهار داشت: برای توسعه توان موشکی از کسی اجازه نمی‌گیریم.

وی افزود: مذاکره درباره توان موشکی ایران به هیچ عنوان با دیدگاه ایران تطابق ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ایران هر چقدر که لازم بداند از موشک استفاده می‌کند و این حق مشروع ما است.


وی در مورد همایش هم‌اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به حضور میهمانان و شخصیتهایی از 37 کشور جهان گفت: جهان اسلام به انقلاب اسلامی امیدوار است، به خصوص بعد از پیروزی‌های بسیار مهمی که در منطقه ما به پرچمداری ایران و رزمندگان کشورهای مختلف اسلامی مثل سوریه، لبنان و عراق حاصل شده، این مردم مسلمان منطقه را امیدوار کرده است.

ولایتی افزود: اگر حمایت جمهوری اسلامی ایران و حمایت قانونی این کشورها از حضور بسیار مثبت و سازنده جمهوری اسلامی و حضور رزمندگان جوان عراقی، لبنانی و فلسطینی نبود حتما این پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد.

به باور ولایتی با توجه به پیروزی‌های مردم منطقه مقابل متجاوزان بدون تردید آینده منطقه روشن‌تر از گذشته خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در جواب پرسشی مبنی بر اینکه کدام ویژگی امام راحل باعث استمرار انقلاب اسلامی بعد از 40 سال شده است، گفت: امام در وهله نخست دعوت‌کننده مخلص به تجدید حیات اسلام و ارزش های اسلامی بود.

وی افزود: به دلیل این که مردم کشور ما و جهان اسلام در آرزوی این بودند که ارزش‌های اسلامی مجددا احیا شود در حقیقت این دعوت مجدد امام راحل به ارزش‌های اسلام موجب شد که این زمینه فراهم شود.

ولایتی معتقد است که اراده الهی با توجه به اخلاص امام و تبعیت مردم سبب شکل‌گیری انقلاب اسلامی شد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در عین حال با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی متعلق به مردم است، گفت: مردم حافظ انقلاب هستند چون خودشان این انقلاب را خلق کردند و البته حفظ انقلاب مهمتر از ایجاد آن است.

وی به 8 سال دفاع مقدس ایران گفت: مردم ایران در جریان جنگ ده‌ها هزار نفر شهید و مجروح تقدیم انقلاب کردند و پس از آن نیز در سازندگی مشارکت کردند.

به گفته دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی مردم ایران بعد از این که متوجه شدند در منطقه و اطراف ایران کشورهای متجاوز غربی و صهیونیستی نفوذ می کنند ابتکار عمل را این بار با رهبری معظم انقلاب اسلامی به دست گرفتند و دشمن را قبل از این که به مرزهای ایران برسد در داخل کشورهای منطقه که مورد حمایت حکومت‌های قانونی از جمهوری اسلامی بود و به دعوت قانونی آنها ایران در این کشورهاحضور داشتند، توانستند دشمنان را در عراق و سوریه شکست دهند که اگر این‌ها پیروز می‌شدند قدم بعدی ایران بود.

به باور این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور متوالی مردم در سنگرهای سخت و دشوار حکایت از آن دارد که مردم به انقلاب خود همچنان علاقمند هستند.

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران متعلق به مردم است، تصریح کرد: دست دادن انقلاب از سوی مردم به معنای از دست دادن همه چیز آنها مانند استقلال و تمامیت ارضی کشور خواهد بود.

وی در همین زمینه اضافه کرد: طبیعی است که مردم حاضر شوند حضور خودشان در راهپیمایی 22 بهمن را یک بار دیگر به دنیا نشان دهند و با وجود تبلیغات سود علیه انقلاب، مردم به این ترتیب انقلاب خود را تایید کنند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی به خواسته های به حق مردم اشاره و تاکید کرد: مردم خواسته‌هایی دارند که باید منتخبان به این خواسته‌ها رسیدگی کنند.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود به حمله جنگنده های اسرائیلی به سوریه پرداخت و تصریح کرد: حکومت و مردم سوریه نشان دادند برای حفظ تمامیت ارضی، امنیت و استقلال این کشور حاضرند که حتی جانشان را فدا کنند.

وی با بیان اینکه مردم 7 سال است که در حال جنگ هستند، اظهار داشت: 7 سال مقاومت مردم سوریه در حالی است که دشمنان آنها مدعی بودند که در عرض چند هفته حکومت سوریه ساقط می‌شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ادامه داد: مردم سوریه توانستد در یک جنگ بین المللی که 80 کشور در حال ارسال تروریست به این کشور بودند پیروز شدند و اراده این مردم نشانگر این است که تجاوز اسرائیلی‌ها را بر نمی‌تابد.

وی درباره عملیات نظامی ترکیه در سوریه نیز بر محارم بودن تمامیت ارضی کشورهای منطقه تاکید کرد.

ولایتی خاطرنشان کرد: تحریکات خارجی‌ها در مورد اقوام در کشورهای مختلف باید خاتمه یابد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی د پایان اظهار کرد: آمریکایی‌ها حق ندارند در جهت تجزیه سوریه یا هر کشور دیگری تلاش کنند اگر این کار را انجام دهند مردم منطقه در مقابلشان می‌ایستند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 21 بهمن 1396، کدخبر: 13961121001091، www.farsnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین