سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۹۶۴۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
روسای سه قوه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر شورای نگهبان از مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.

شعارسال: روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت افزود: باید در این راهپیمایی با خلق حماسه‌ای جدید، اراده، انسجام، اتحاد و پایبندی خود را به منافع و حاکمیت ملی نشان دهیم و به بدخواهان ایران اسلامی در سراسر جهان بگوییم که راه امام خمینی (ره) همچنان ادامه خواهد داشت.وی اظهار داشت: بسیار خرسندیم که در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در آستانه چهلمین سال انقلاب، جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران اسلامی، قدرتمندتر و پرنشاط تر از همیشه در مسیر آرمان ها و اهداف انقلاب حرکت می کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه آنچه امروز دنیا از اراده، اعتماد و نشاط مردم تفسیر خواهد کرد بر مبنای حضور باشکوه در راهپیمایی عظیم روز ۲۲ بهمن ماه است، خاطرنشان کرد: هر سال در چنین روزی وقتی مردم با آن جمعیت میلیونی و صدای رسا از امام راحل، رهبری عزیز، نظام و آرمان‌های انقلابشان به خوبی حمایت می‌کنند، این صدای رسا دست رد بر سینه بدخواهان انقلاب اسلامی و مردم بزرگ ایران است.

روحانی اضافه کرد: حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی برای ماه ها و مدت ها دشمنان و بدخواهان ملت ایران را مأیوس و آنچه را در طول ماه‌های گذشته بافته بودند به پنبه تبدیل می کند. این حضور نشان می دهد که رابطه مردم و دولت صمیمی و عمیق و ارتباط مردم با ارزش های انقلاب همچنان پابرجاست.

وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از ویژگی های خاصی برخوردار است و به همین دلیل باید حضور مردم در آن شکوهمندتر از سال های گذشته باشد ،گفت: دشمن در ماه های گذشته با محاسبات غلط و تفکراتی که داشت توطئه هایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران طراحی کرده بود، البته هر آنچه قدرت‌های استکباری تاکنون علیه ملت ایران طراحی کرده اند همواره با شکست مواجه بوده است و مردم با حضور هوشمندانه پاسخ قاطع و محکمی به آنان داده‌اند و امسال نیز به واسطه اقداماتی که انجام داده اند، باید مصمم تر از سال های گذشته، حمایت قاطع خود را از فرهنگ ملی و دینی و اهداف بلند انقلابی و ملی شان نشان دهند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در ماه های گذشته توانستیم تروریست های خطرناکی را که در منطقه نفوذ کرده بودند و قدرت های استکباری از آنان حمایت می‌کردند درهم بکوبیم و این پیروزی بزرگی است . همچنین در ماه های گذشته توطئه هایی که دولت امریکا علیه مردم ایران و سیاست خارجی کشورمان طراحی کرده بود با شکست مواجه شد و در این مدت شورای امنیت سازمان ملل متحد و بسیاری از کشورهای بزرگ جهان به دولت امریکا پاسخ "نه" دادند و با بیان روشن، مسیر درست و قانونی ملت ایران را تأیید کردند.

وی خاطرنشان کرد: دولت امریکا با همه اقتدار سیاسی و اقتصادی که برای خود فراهم کرده، بارها به مصاف برجام آمده و هر بار با شکست مواجه شده و به جای اول خود بازگشته است. در برابر سخنان و ادعاهای دولت امریکا به جز یکی دو کشور، تمام ملت ها و دولت های جهان ایستادگی کرده اند.

رئیس‌جمهور افزود: در سال گذشته همچنین شاهد توطئه های بی شماری برای جهان اسلام، فلسطین عزیز و قدس شریف بودیم و امروز باید با حضور باشکوه خود به همه آن توطئه ها پاسخ قاطع و محکم بدهیم.

آقای روحانی تأکید کرد: نسل جوان هم باید در این راهپیمایی، عزم خود را برای شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی در کشور و طرح هایی که می‌تواند بازآفرینی و شکوفایی ایجاد کند، نشان دهد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد : بازآفرینی فقط برای حمل و نقل و ساختمان سازی نیست، بلکه باید در سراسر کشور و در همه زمینه ها با بازآفرینی شاهد اشتغال مولد، نشاط و رونق اقتصادی باشیم و در این زمینه دولت طراحی هایی انجام داده است و امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز از آن حمایت کند. پشتیبانی و حمایت مردم هم ضروری است چرا که با حضور و مشارکت مردم، بهتر و سریع تر می توان مسیر پیشرفت و تعالی را پیمود.

22 بهمن از آن مردم است

لاریجانی: ملت ایران این انقلاب را از خودش می داند و برای گذر از مشکلات گردنه های زیادی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از اصفهان، رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین گرامیداشت شهدای جبهه مقاومت شش کشور در زرین شهر به جایگاه مجاهدان اشاره کرد و گفت: در اوضاع آشفته فعلی منطقه، گاهی به مجاهدان و شهدای مدافع حرم این سخن ناحق نسبت داده می شود که چرا در کشورهای سوریه و عراق حضور پیدا می کنند و این مسئله ارتباطی به مدافعان حرم ایران، افغان، پاکستانی و لبنانی ندارد.

علی لاریجانی افزود: دشمنان ما یا متوجه نیستند یا خود را به نفهمی زده اند و حقیقت فهم مجاهدت را درک نمی کنند و امام خمینی ( ره) این مسئله را احیا کرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی با فهم مجاهدت یک نوآوری در منطقه ایجاد کرد، اما دشمنان این موضوع را به عنوان تروریسیم تعبیر می کنند.

لاریجانی با بیان این شهدای مدافع حرم، زاهدان واقعی هستند، گفت: شهدای مدافع حرم فقط به سعادت خود نمی اندیشیدند و سعادت ملت های مظلوم برایشان اهمیت زیادی داشت و جان خود را در این مسیر فدا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور آمریکا در ادبیات خود می گوید ما با تروریسم مخالف هستیم و حزب الله را مورد هجمه قرار می دهد در حالی که یا از مفهوم مجاهدت چیزی نمی داند یا خود را به نادانی زده است.

وی افرود: کشورهای مرتجع به دنبال ماجراجویی جدید در سوریه هستند، اما به آنان اعلام می کنیم که مدافعان حرم در مقابل آنان ایستادگی خواهند کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گروه تروریستی داعش فقط به مسلمانان حمله نکرد و سایر ادیان را هم مورد هجمه قرار داد و اگر در مقابل آنان مقاومتی صورت نمی گرفت، بساط ظلم برچیده نمی شد.

وی با بیان این که جنگ تحمیلی هشت ساله هم موضوع کوچکی نبود، گفت: همه کشور ها با تمام امکانات به مصاف مردم ایران آمدند، اما در نهایت ناکام ماندند.

لاریجانی افزود: ملت ایران این انقلاب را از خودش می داند و برای گذر از مشکلات گردنه های زیادی را پشت سر گذاشته است.

وی تاکید کرد: 22 بهمن از آن مردم است، اما عده ای به دنبال خالی کردن دل ملت در آستانه این جشن ملی هستند.

وی با اشاره به این که دشمنان ملت به دنبال برهم زدن امنیت کشور هستند، گفت: در روزهای گذشته تروریست ها تلاش کردند در غرب کشور تحرکاتی ایجاد کنند، اما هوشیاری ملت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آنان را ناکام گذاشت.

لاریجانی افزود: آمریکا و کشورهای بدلی منطقه می خواهند در حوزه امنیتی برای ملت ایران مشکل ایجاد و مردم را نا امید کنند، اما در این بخش نا موفق بودند و در آشفته بازار منطقه، ایران امن ترین کشور است.

وی گفت: بدخواهان ملت در تلاش هستند در حوزه اقتصادی هم چالش ایجاد کنند، ولی اعتقاد دارم اگر با هم متحد باشیم از این گردنه هم عبور می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای صیانت از انقلاب باید وحدت داشته باشیم، افزود: اختلاف در مقطع فعلی معنایی ندارد و متاسفانه برخی ها متخصص ایجاد اختلاف هستند و این مسئله برخلاف وصیت امام خمینی (ره) و بیانات رهبر معظم انقلاب است.

وی با توضیح این که عده ای به دنبال بزرگ کردن اختلاف ها هستند، گفت: این هنر نیست و حل کردن مشکلات هنر سیاست مردان است.

وی ادامه داد: نباید به دنبال نا امید کردن مردم بود و اگر ملت در اقتصاد مشارکت داشته باشند، تمامی مشکلات قابل حل است و رهبر انقلاب هم در مقاطع زمانی مختلف به لزوم ورود مردم برای حل مشکلات اقتصادی تاکید کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی می گویند که نباید ایران موشک بسازد، چرا که می خواهند امنیت ایران را به چالش بکشند ولی بدانند این سلاح از کنترل مردم خارج نمی شود.

لاریجانی با بیان این که اگر امنیت نباشد، اقتصادی هم وجود نخواهد داشت، گفت: پمپاژ یاس و نا امیدی برای بدبین کردن مردم به انقلاب است و کسانی که در این مسیر گام بر دارند خائن هستند.

مردم در راهپیمایی 22 بهمن انسجام خود را به رخ جهانیان می کشانند

رئیس قوه قضائیه گفت: مردم عزیز و بصیر ما در راهپیمایی 22 بهمن امسال هم همچون سال های گذشته وحدت، انسجام و یکپارچگی خود را به رخ جهانیان می کشانند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما و شبکه خبر سیما افزود: در آستانه یوم الله 22 بهمن هستیم و در واقع این روز، نماد ایستادگی، قیام، استقلال طلبی و عزت خواهی یک ملت است.

وی گفت: 22 بهمن 57 مردم برای اقامه عدل و ارزش های الهی و دفع ظلم و برای اثبات استقلال شان قیام کردند و در این قیام که به رهبری امام راحل صورت گرفت خودباوری مردم تبلور پیدا کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: سالیان متمادی پس از انقلاب مردم ما همه ساله در 22 بهمن همین معنا را دوباره به ظهور رساندند و با حضور گسترده، باشکوه و با نشاط خود از پیر و جوان همه در این راهپیمایی ها شرکت کردند و نشان دادند مردمی منسجم و پکیارچه هستند و با اتحاد در مقابل زورگویی سلطه گران می ایستند.

آیت الله آملی لاریجانی بزرگ ترین سرمایه این کشور و این ملت را همین انسجام و وحدت خواند و گفت: مردم ما بصیرند و اگرچه اختلاف نظر و سلیقه دارند اما وقتی پای امنیت ملی کشور به میان می آید و وقتی بحث اقتدار ملی و مصالح عامه کشور است ، همه در صحنه حاضرند.

وی افزود : این سرمایه گرانبهایی است که همه ما مخصوصا مسئولان باید به آن توجه کنیم و با وجود این بصیرت و فهم و حضور در صحنه ، دشمن هیچ گاه نمی تواند به این کشور تعدی کند.

رئیس قوه قضائیه گفت: تحریم های دشمن در طول این سال ها اثرگذار نبوده است و مردم با تکیه بر استعدادهای خدادادی در کشور و با تکیه بر استعدادهای جوانان بر روی پای خودشان ایستاده اند و با ایمان جلو می روند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: این ، مسئله کوچکی نیست و بزرگترین سرمایه این کشور، ایمان و بصیرت مردم است که آنها را در صحنه حاضر نگه می دارد.

وی گفت: مسئولان کشور باید قدردان این نعمت باشند و ما امروز هم امیدواریم مردم عزیز و بصیر ما همچون سال های گذشته در یوم الله 22 بهمن حضور پرشکوه و عظیم داشته باشند به طوری که وحدت، انسجام و یکپارچگی خود را به رخ جهانیان بکشانند به ویژه استکبار جهانی و سلطه جهانی امریکای مغرور و مدعی در دنیا که گمان می کنند با تحریم و امثال آن می توانند کشورهای مستقل را به زانو درآورند.

رئیس قوه قضائیه افزود: ما مطمئنیم مردم ما با این سلاح عظیم ایمانی، عزت را برای خودشان حتماً می خرند و همچون همیشه پاسخ قطعی به توطئه های دشمن می دهند چه دشمنانی که اذناب امریکا در منطقه محسوب می شوند و چه خود شیطان بزرگ که دائماً در حال ایذای مردم کشورماست و گاهی با نفاق ، خودش را مدعی همدردی با مردم نشان می دهد در حالی که می دانیم اموال این کشور را با خیانت غصب کرده و با زورگویی به مردم ما تحریم هایی را تحمیل کرده اند اما اینها چیزهایی نیست که ملت بزرگ ما را با آن سابقه تمدنی عظیم و با ایمان خود به رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ، به عقب بنشاند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت : ملت ما با این حضور هم امنیت ملی کشور را در منطقه و هم در صحنه جهانی اثبات کرده اند و با این وظیفه شرعی و سیاسی و عبادی که به عهده دارند برای پیشبرد امور کشورشان حضور خواهند داشت.

وی افزود: امیدواریم امسال هم مردم ما همانند سال های دیگر این وظیفه الهی و سیاسی را به بهترین وجه انجام دهند و مسئولان هم باید قدردان این مردم باشند و خدمت به این مردم را عبادت و وظیفه بدانند و مسئولان نباید هیچ منتی داشته باشند چرا که همه ما برای خدمت کردن در این مناصب قرار گرفته ایم.

ملت ایران 22 بهمن امسال اقتدار و وحدت خود را به جهان ثابت می کند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملت ما با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، اقتدار، وحدت امت اسلامی، پیروی از رهبری و عشق و اعتقاد خود به نظام و جمهوری اسلامی را به جهانیان ثابت خواهند کرد.

آیت الله هاشمی شاهرودی با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ملت شریف ایران افزود : بحمدالله ملت ما همواره در صحنه ها حضور داشته و با این حضور فعال و پررنگ خود اقتدار نظام را بر جهانیان ثابت و ترفندها و توطئه های دشمنان را خنثی و نقش برآب کرده اند.

وی اضافه کرد: انشاء الله امسال هم ملت ما با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، اقتدار، وحدت امت اسلامی، پیروی از رهبری و عشق و اعتقاد خود به نظام و جمهوری اسلامی را به جهانیان ثابت خواهند کرد و مشت محکمی به دهان یاوه گوی ترامپ و امثال او خواهند زد و نشان خواهند داد که این بحث هایی که در واشنگتن و جاهای دیگر در رابطه با ایران می کنند خیالات خامی است که همواره در ذهن اینها بوده است.

۲۲ بهمن، توطئه‌ها را خنثی می‌کند

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم عزیز و انقلابی ایران اسلامی چهل سال است که در صحنه حضور دارند و با این حضور، انقلاب را حفظ، دشمن را کور و دوست را امیدوار کرده اند.

آیت الله احمد جنتی در پاسخ به سوال خبرنگارما درباره حضور مردم در یوم الله ۲۲ بهمن افزود: ۲۲ بهمن روزی است که توطئه‌ها را خنثی می‌کند، در واقع کاری که ۲۲ بهمن و حضور مردم در راهپیمایی این روز می‌کند هیچ تشکیلات، دستگاه و نهادی نمی‌تواند انجام دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ۲۲ بهمن‌ها، ۹ دی‌ها و امثال آن سبب شده است این انقلاب چهل سال پایدار بماند و دشمن نتواند کاری کند و همه توطئه‌ها خنثی شود.

دبیر شورای نگهبان افزود: با توجه به روشن شدن این مطلب برای همگان که آمریکا پشت سر اغتشاشات اخیر بود، امسال این حضور باید پرشورتر باشد.

آیت الله جنتی گفت: آمریکایی‌ها با ناشی گری، حمایت خود را از اغتشاشات اخیر اعلام کردند و برای مردم معلوم شد این حرکت آمریکایی بود.

دبیر شورای نگهبان افزود: مسئله آمریکایی ها، براندازی نظام است که مسئله ساده و جزئی‌ای نیست، آن‌ها می‌خواهند ریشه‌ها را از بین ببرند و اوضاع به گونه‌ای رقم بخورد که نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند ایران اسلامی را که خار چشم شان و استخوان در گلویشان هست، از بین ببرند، آنان با اسلام طرف هستند و می‌خواهند اسلام را از بین ببرند.

آیت الله جنتی افزود: مردم ما مدافع اسلام هستند و راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز حمایت از اسلام، انقلاب و ولایت فقیه و ادامه راه امام راحل است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه امام خمینی (ره) ​ و آرمان‌های ایشان در بین ما زنده است و زنده خواهد بود، گفت: یاران، پیروان و دوستداران امام راحل باید اهداف ایشان را پیگیری کنند و اصل برای امام (ره)، حفظ اسلام، جمهوری اسلامی ایران بر پایه اسلام ناب محمدی و حفظ اصول انقلاب بود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: حرکت‌های ما باید حرکت‌های انقلابی باشد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری اقتصاد ایران ، تاریخ انتشار: 21 بهمن 1396 ، کدخبر: 1097359 ، www.econews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
0
0
مردم خود در این راهپیمایی با شکوه همیشه شرکت میکنند ، اگر تبلیغات صدا و سیما و شروط تشویقی را کنار بگذاریم این علاقه قلبی مردم به آرمان های اصیل انقلاب است که جوانان را برای فریاد ندای حق خواهی و دفاع از تمامیت انقلاب به خیابان میکشاند
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین