سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۰۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در انتقاد از اینکه لایحه ی بودجه 97 غیر واقعیست گفت: دولت آقای روحانی رکورددار تخلفات قانونی در کل تاریخ چهل ساله کشور است.

شعارسال:نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در انتقاد از اینکه لایحه ی بودجه 97 غیر واقعیست گفت: دولت آقای روحانی رکورددار تخلفات قانونی در کل تاریخ چهل ساله کشور است.

حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در انتقاد به تدوین لایحه بودجه سال 97 از سوی دولت و روند بررسی آن در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی که در مرحله نخست کلیات آن در صحن رای نیاورد و در مرحله دوم با تغییرات جزیی به رای گذاشته شد و در نهایت کلیات بودجه سال آینده کشور مصوب شد گفت: با توجه به کنش هایی که در خصوص این لایحه در مرحله دوم صورت گرفت تلاش کردند تا بخشی از اشکالات وارده را با جابه جا کردن عدد و رقم ها اصلاح کننداما باید تاکید داشت که اصل اشکالات بر سر جای خودش همچنان باقی است ضمن آنکه به نظر من دولت باید لایحه ای را تبیین کند تا روند آن در مسیری قرار گیرد که با اولویت های کشور در سال 97 مغایرت نداشته باشد.

وی اظهار کرد: با این وجود برداشت نماینده ها از این لایحه بدین مضمون است که لایحه بر اساس موقعیت،شرایط مردم هم در بخش درآمدها و هم درمصارف با اولویت های کشور در سال 97 پیش بینی نشده و یک لایحه ی غیر واقعیست و باید دولت با تدبیر بیشتری بر این موضوع واقعی ورود می کرد تا این لایحه بیش از پیش مطابق نقطه نظرات مردم و نماینده های مجلس که زبان مردم هستند پاسخ داده بشود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ادعای دولت مبنی بر عملیاتی بودن بودجه سال آینده کشور اظهار داشت: دولت در سال 96 هم همین موضوع را عنوان کرده بوداما امروز ما مشاهده میکنیم بودجه امسال اصلا عملیاتی نبوده است و تنها این موضوع یک شعار و یک پوشش برای اعلام موضع دولت در خصوص کاربردی بودن بودجه است.

وی با اشاره به اینکه امروز بودجه در واقع یک عدد گلوبال دست دولت است تا براساس اولویت های خودش هر جایی را تشخیص بدهد هزینه می کند افزود: این واکنش از سوی رئیس دولت قابل پیش بینی بود و ما از قبل هم این را می دانستیم که اگر کشور شرایط بحرانی داشته باشد یا نداشته باشد ،رئیس جمهور خودش را رئیس کشور میداند و حسش این است که بنابر تشخیص خود باید هر موضوعی که از نظر خود مثبت تلقی می شود را عملیاتی کند.

پژمان فر با انتقاد از رییس جمهور در خصوص اینکه نگاه آقای روحانی به مجلس یک نگاهی است که تنها عاملی برای صرفا مشاوره است اذعان کرد: متاسفانه رئیس جمهوری استراتژی که از مجلس ارائه می شود را تنها به عنوان نقطه نظرات مشورتی قبول دارد و میگویند مجلس می تواند مشورتی به من بدهد اما ما باید آن چیزی که تشخیص خودمان است را عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این روح همه رفتاریست که دراین چندساله در نوع تعاملات بامجلس صورت گرفته گفت: من فکر میکنم این تفکرعدم رعایت اصل تفکیک قوا و بی احترامی به قوه مقننه است و قطعا این چنین رویه ها تخلف از سوی دولت محسوب می شود چرا که بنابر اصل تفکیک قوا مجلس و دولت یک جایگاهی مستقل از هم دارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه افزود: به عقیده من همین آسیب هایی که امروز در کف خیابان ها به مردم مستوری شده است تماما بر محور مشکلات اقتصادی است ضمن آنکه تعطیلی کارخانجات و هزاران مشکلی که امروز در جامعه وجود دارد سبب ساز همین بی انظباطی های قانونی است و من من فکر میکنم دولت آقای روحانی متاسفانه رکورددار تخلفات قانونی در کل تاریخ چهل ساله این کشور بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز دولت خیلی مسئله دارد بطوری که از فعالیت آنها پیداست یا دولت در ارتباط با انجام وظایفش ناتوان است که به موضوعات دیگرو حاشیه ای متمرکز می شود یا انجام وظایف خود را در اولویت نمیبیند و من به عنوان نماینده ملت پیشنهاد می کنم آقای روحانی بیایند و مسائلی که در بخشهای مختلف وجود دارد بالاخص درحوزه کشاورزی را درک کنند؛یقینا این چنین موضوعات از سوی رئیس جمهوری ناشی از بی اطلاعی است

پژمان فر در پایان تاکید کرد: آقای روحانی باید بر سر مواضع نخست خود و شعارها و وعده هایی که اعلام کردند بایستند ضمن اینکه به طور جدی مسائل دستگاه خودشان را حل کنند چرا که یقینا انتظار مردم همین است باقی بحثها همه مسائل فرعی است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسکا نیوز ، تاریخ انتشار 23بهمن 96، کدخبر: 903385 ، www.iscanews.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین