سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۰۰۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
بیگی با تاکید به اینکه دولت نباید بنگاه‌داری کند، البته در خرید هواپیما این مورد نقض شده است، گفت: علت این نقض، پورسانت و کمیسیونی است که از خرید هواپیماها به جیب عده‌ای خاص می‌رود و بنده این موضوع را از تریبون مجلس هم گفته‌ام که اگر خلاف این بود حتماً آقایان شکایت می‌کردند.

شعارسال: احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز به هزینه 15 میلیارد یورویی دولت برای خرید هواپیما اشاره کرد و گفت: آیا دولت در خرید اتوبوس‌های شرکت‌های خصوصی همچون همسفر، رویال و غیره ورود پیدا می‌کند؟ جواب منفی است،این شرکت‌ها خود با خرید این اتوبوس‌ها مردم را مایل به انتخاب برای استفاده از اتوبوس می‌کنند که مردم با توجه به قیمت و کیفیت از بین این‌ها انتخاب کنند، این شرکت‌ها با توجه به منفعت خود در رقابت برای خدمات بهتر به مسافران با یکدیگر رقابت می‌کنند اما دولت با ورود مستقیم خود در خرید هواپیما این فرآیند را از بین برده است.

بیگی با تاکید به اینکه دولت نباید بنگاه‌داری کند،البته در خرید هواپیما این مورد نقض شده است، گفت: علت این نقض، پورسانت و کمیسیونی است که از خرید هواپیماها به جیب عده‌ای خاص می‌رود و بنده این موضوع را از تریبون مجلس هم گفته‌ام که اگر خلاف این بود حتماً آقایان شکایت می‌کردند.

وی ابراز کرد: دولتی‌ها خود هم واردکننده و هم صادرکننده هستند، به طوریکه ما امروز با وزرای 1000 میلیاردی مواجه هستیم که اداره این ثروت‌های شخصی خود وزارتخانه‌ می‌خواهد.

وزیر بهداشت روحانی ثروتش را از کجا آورده؟

وی خاطرنشان کرد: در قضیه رای اعتماد به آقای قاضی‌زاده هاشمی، گفتم شما هم واردکننده، هم صادرکننده و هم فروشنده هستید، مثل اینکه قاضی ظهر قضاوت کند، حکم دهد و بعد از ظهرها به کار وکالت مشغول شود.

رسوایی غارت صندوق فرهنگیان و استیضاحی که با برکناری لاپوشانی شد

وی یادآور شد: همگان دیدند آقای فانی، وزیر آموزش و پرورش در آستانه توضیح خواستن مجلس درباره فساد صندوق ذخیره فرهنگیان تغییر پیدا کرد چون موارد استیضاح آقای فانی همین موضوع فساد صندوق بود و این تغییر و تحول درست در آستانه توضیحات خواستن نمایندگان از وزیر درباره صندوق جای سوال و تعجب داشت.

بیگی توضیح داد: وقتی از آقای روحانی پرسیدیم 8 هزار میلیارد تومان صندوق ذخیره فرهنگیان کجا رفت، در پاسخ گفته شد نمایندگان مجلس چرا مدام فساد فساد می‌کنند، این پول را به چند نفر داده بودیم تا بسترهای توسعه ایجاد کنند که حالا نتوانستند آن را برگردانند و حال این موضوع معوق مانده است!

وی افزود: آقای روحانی این قضیه را معوقه می‌داند که جای تامل دارد در حالی که وقتی اقساط وام 5 میلیونی خانواده‌های عقب می‌افتد، امانش را می‌برند و طلب را از ضامن‌ می‌خواهند.

بیگی اذعان داشت: در داستان کرسنت با توجه به اینکه براساس این پرونده، مهدی هاشمی محکوم شده است، ما همه منتظریم تا بگویند موضوع چه بوده و اشتباه از ناحیه چه کسانی رخ داده است و مهدی هاشمی چه اختیارات قانونی داشته که توانسته کار به این بزرگی را انجام داده و در این رابطه محکوم شود، طبیعی است که موضوع به مهدی هاشمی خلاصه نمی‌شود.

چرا دزدان کرسنت معرفی نمی شوند؟

این نماینده مجلس تصریح کرد: همه منتظریم تا بدانیم مسببان قرارداد کرسنت چه کسانی بوده‌‌اند، مهدی هاشمی مگر صاحب چه اختیاراتی بوده که براساس آن محکوم شده؟ در آن زمان او رئیس سازمان بهینه‌سازی سوخت بود و قطعاً در این رابطه مسوولیت اداری و نقش حکومتی نمی‌توانست داشته باشد و هنوز مانده‌ایم مهدی هاشمی از طرف چه کسی یا به چه جرمی به این حبس محکوم شده و در سطوح بالا و سازمان‌دهندگان این معامله چه کسانی بودند و چرا از وی فراری هستند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایرلاین پرس، تاریخ انتشار: 22بهمن1396 ، کدخبر: 42549: www.airlinepress.ir


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
Saeed3
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
0
0
تا جایی که میدونم وزیر بهداشت از ابتدا سرمایه زیادی داشتن و مشکلی نداره این قضیه که کسی سرمایه از راه مناسب به دست بیاورد و ایشان یکی از بهترین وزرای دلسوز مردم هستند
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین