سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۰۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
افشین علا در کانال تلگرامی خود نوشت، ما که نفهمیدیم علت داد و بیدادهای آقای حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر چه بود؟! واقعا کسی باور می کند این بزرگواران در نهادهای رسمی نظام، مظلوم واقع شده باشند؟! درست است که در تمام دنیا، سینما و ورزش از سایر حوزه ها مخاطب وسیع تری دارد.

شعار سال: «افشین علاء» شاعر انقلابی، در یادداشتی تلگرامی در حاشیه سخنان اخیر ابراهیم حاتمی کیا در مراسم دریافت سیمرغ از جشنواره فیلم فجر، نوشت:

- ما که نفهمیدیم علت داد و بیدادهای آقای حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر چه بود؟! واقعاً کسی باور می‌کند این بزرگواران در نهادهای رسمی نظام، مظلوم واقع شده باشند؟!

- درست است که در تمام دنیا، سینما و ورزش از سایر حوزه‌ها مخاطب وسیع‌تری دارد. درست است که چهره‌های ورزشی و سلبریتی‌ها همیشه و همه جا عزیزکرده‌اند. ولی در جمهوری اسلامی که نباید وضع بر این منوال باشد! آیا درست است که در کشور ما این همه نخبه و ادیب و هنرمند، خانه نشین باشند، اما امثال آقای حاتمی کیا که هماره قدر می‌بینند و در صدر می‌نشینند، باز هم با این همه حرارت، فریاد مظلومیت سر دهند؟!

- ایشان که با کنایه‌ای رندانه، خود را هنرمند «وابسته به نظام» معرفی می‌کنند و برای جبران پیامدهای این «خودزنی» بلافاصله پشت اعتبار و محبوبیت حاج قاسم سلیمانی پنهان می‌شوند، دیگر چرا فریاد مظلومیت سر می‌دهند؟ چه می‌خواستید از مردم و از دستگاه‌های فرهنگی نظام که به شما ندادند؟!

- از ایشان و سایر هنرمندانی که هم دولت‌ها حمایتشان می‌کنند، هم نهادهای قدرتمند غیررسمی، توقع داریم به احترام خیل بی شمار هنرمندان صاحبدل، دردمند، ساکت و بی ادعا، لااقل سکوت کنند و به کار پررونق خود مشغول باشند.

- از دستگاه‌های دولتی، مؤسسات وابسته به نهادهای ارزشی و نظامی، و چهره‌های سیاسی هم انتظار می‌رود یا به حیطه هنر ورود نکنند یا قدردان همه باشند و فقط سراغ عزیزکرده‌ها نروند و این چهره‌ها را چنان پرتوقع نکنند که با دیدن کوچک‌ترین ناملایمات از کوره در بروند.

- از انبوه مخاطبان عام و طرفداران چهره‌ها نیز انتظار می‌رود در شناخت نیات و انگیزه‌های مدعیان، تیزبین‌تر باشند و به صرف شنیدن هر صدای بلندی کف نزنند و هورا نکشند. آنانی که حقشان ادا نشده و مورد بی مهری قرار گرفته‌اند، از جنسی دیگرند. نباید به خاطر غرور و مناعت طبع و سکوتشان، ناشناخته باقی بمانند.

- بد نیست حرف آخرم عین جمله‌ای باشد که از زبان «حاج کاظم» در فیلم دوست داشتنی آژانس شیشه‌ای جناب حاتمی کیا شنیده‌ایم: «خیبری ساکته، دود نداره، سوز داره!»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری و تحلیلی انصاف، تاریخ 23 بهمن 96، کد مطلب: 100943: www.ensafnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین