سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۰۲۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: براساس مطالعات و تجربیات مستند، زنان در عرصه مدیریتی از نظر هوش عاطفی و کنترل عواطف، قوی تر از مردان هستند و باید از این امتیاز در سپردن امور به آنان بخوبی بهره گرفت.

شعارسال:معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: براساس مطالعات و تجربیات مستند، زنان در عرصه مدیریتی از نظر هوش عاطفی و کنترل عواطف، قوی تر از مردان هستند و باید از این امتیاز در سپردن امور به آنان بخوبی بهره گرفت.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه معاونت امور زنان و خانواده با مرکز آموزش مدیریت دولتی افزود: این موضوع یعنی بهره مندی بانوان از هوش عاطفی بالاتر نسبت به مردان، می تواند برای ایجاد انگیزه و امید در همکاران با تقسیم کار، ساختار و تفویض اختیار عجین شود.

وی در این راستا امضای تفاهم نامه با مرکز آموزش مدیریت عالی را بسیار مهم دانست و گفت: در حال حاضر چند مورد در حوزه زنان دارای اهمیت است که یکی از این موضوعات مربوط به تربیت مدیران زن براساس مصوبه شورای عالی اداری توسط رئیس جمهوری است که 30 درصد مدیریت ها باید در اختیار بانوان باشد.

وی تصریح کرد: برای این موضوع تاکنون دو مکاتبه صورت گرفته است چون ما می خواهیم علاوه بر مساله تعادل جنسیتی موضوع شایسته سالاری بانوان همراه آن باشد تا مدیران توانمند بتوانند به ارتقای کارآیی سطح نظام کمک کنند.

ابتکار با بیان اینکه آموزش مدیریتی زنان برای این است که بانوان نقش خودشان را طبیعی ایفا کنند، اظهار داشت: ما می خواهیم نگاه خاصی به این موضوع 30 درصد مدیریت ها برای بانوان شود و به موقع نیز محقق شود.

وی امضای این تفاهم را در تحقق این موضوع بسیار موثر دانست و گفت: ما باید تکلیف ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر برنامه ریزی جهت تحقق تعادل جنسیتی را مشخص کنیم تا در مدیریت به این موضوع به صورت ویژه توجه شود اما باید دید این را به چه لوازمی مانند برنامه ریزی، سیاستگذاری یا مدیریت محقق کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: موضوع استعداد و توانمندی خاص زنان در بحث مدیریت برای ما بسیار مهم است و اگر تجربه مدیریت مردانه و زنان را بررسی و ارزیابی کنیم، می توان تفاوت ها را ببینیم، اما آیا می توانیم به الگوی موفقی هم برسیم؟

وی همچنین به موضوع سوء مدیریت در جهان اشاره کرد و گفت: 2 جلوه خاص شامل جنگ، تنش و ترور و دیگری تخریب طبیعی در این موضوع تاثیرگذار است، البته ما با مدیریت در طبیعت مشکل داریم و شناخت کافی نداریم و باید روی این موضوع به خوبی کار شود.

ابتکار ادامه داد: البته در مباحث مدیریتی خیلی خوب است که نقش و جایگاه مدیریت مدنی و سازمان های غیردولتی نیز دیده شود و باید مدیریت سبز و توجه به عنصر طبیعت و محیط زیست به عنوان یک مقوله مهم در سازمان ها دیده شود و مساله محیط زیست نیز نهادینه شود که در این زمینه، مدیریت بانوان می تواند کمک فراوانی به این موضوع داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید جریان سازی اصلی این موضوع در دولت و حاکمیت صورت گیرد، اظهار داشت: امیدواریم در کمترین زمان کارهای اجرایی را برای تحقق موضوعات مورد تفاهم در این تفاهم نامه برای آموزش زنان در عرصه های مدیریتی را آغاز کنیم تا تکلیف 30 درصد پست های مدیریتی برای بانوان نیز مشخص شود.

وی ابراز امیدواری کرد: موضوع تحقق 30 درصدی پست های مدیریتی بانوان در مجلس شورای اسلامی هم پیگیری شود و باید تلاش هایی صورت گیرد تا تعداد نمایندگان زن نیز افزایش یابد و امیدواریم مجلس برای این موضوع طرح هایی داشته باشد تا در این مساله هم جریان سازی صورت گیرد.

اسماعیل ملک اخلاق رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی نیز در این نشست گفت: در کشورهای در حال توسعه دو موضوع « مدیریت بحران و بحران مدیریت» بسیار دارای اهمیت است و اگر بسیاری از کشورها دچار چالش می شوند روی همین دو موضوع است.

وی تصریح کرد: مرکز مدیریت دولتی نیز متولی اصلی بحران مدیریت است و برای این موضوع هم الگوها و بحث های جالبی دارد و ما برای بحران مدیریت 2 بحث کاملا داغ داریم که باید آنها را ارزیابی کرد که این 2 بحث شامل دانش جهانی و تجربه جهانی است.

وی اظهار داشت: پرورش مدیران در تراز جهانی به عنوان یکی از گمشده ها در حوزه مدیریت است که باید روی آن کار شود.

ملک اخلاق با بیان اینکه ما با امضای این تفاهم نامه به موضوع مدیریت زنان بسیار می توانیم کمک کنیم، افزود: برای مدیریت زنان سه گام مهم «شناخت، تطبیق و تحلیل» نیاز است که در این تفاهم نامه و با اقدامات آینده می توان روی این سه موضوع هم کار کرد.

به گزارش ایرنا، تفاهم نامه همکاری امروز (دوشنبه) میان معصومه ابتکار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و اسماعیل ملک اخلاق رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی به منظور از جمله ارتقای دانش و مهارت های مدیریتی زنان امضا شد.

هدف از امضای این تفاهم نامه،ارتقای دانش و مهارت های مدیریتی زنان در سطوح مختلف مدیریت پایه تا ارشد و بهره گیری از امکانات و تسهیلات فناورانه به منظور ایجاد پویایی آموزش و عدالت دسترسی زنان مدیر در سراسر کشور است.

همچنین از دیگر اهداف این تفاهم نامه زمینه سازی امکان تبادل تجربیات از طریق برگزاری نشست های تخصصی، مستندسازی تحارب مدیریتی زنان و معرفی الگوهای اسلامی مدیریتی زنان است.

شعارسال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار24بهمن 96، کدخبر: 82829554، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
0
کاری که تو ابن مدت تو ایران انجام نشد و بعضی موقع ها زنان بیشتر از اینکه فعال اجتماعی باشن محدود هم می شدن! اما همینکه امروز این حرف ها از دهان مسئولین زده می شود جای شکر زیادی دارد.
ن.ف83
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین