سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۲۷۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بیش از یک میلیون پشت نوبتی در سازمان بهزیستی کشور برای دریافت خدمات مختلف از وجود بیش از ۱۵۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری خبر داد.

شعار سالمعاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بیش از یک میلیون پشت نوبتی در سازمان بهزیستی کشور برای دریافت خدمات مختلف از وجود بیش از ۱۵۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری خبر داد.

حسین نحوی‌نژاد با بیان اینکه تعداد زیادی از افراد در مراکز توانبخشی معلولان حضور دارند که به آنها یارانه پرداخت نشده است به ایسنا گفت: در حال حاضر مبلغ یارانه‌ها با توجه به نرخ تورم تعیین نمی‌شود. این درحالی است که ما باید قیمت تمام شده خدمات را برای تعیین میزان یارانه لحاظ کنیم چراکه بسیاری از این خانواده‌ها نمی‌توانند هزینه مابقی خدمات را پرداخت کنند.

وی با انتقاد از اینکه در سال‌جاری بودجه‌ای برای توسعه مراکز توانبخشی در اختیار معاونت توانبخشی قرار نگرفته است افزود: این مراکز خصوصاً در مناطق محروم باید توسعه یابد. در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر پشت نوبتی از بین معلولان تنها منتظر دریافت مستمری هستند. کل پشت نوبتی‌های ما برای در خدمات مختلف نیز بالغ بر یک میلیون نفر هستند تا با تخصیص اعتبار از خدمت خاص مورد نیازشان استفاده کنند. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۷ هزار نفر از کسانیکه در مراکز نگهداری هستند باوجود آنکه خانواده‌ای دارند، در بهزیستی نگهداری می‌شوند، اظهار کرد: این افراد اصطلاحاً «دارای حکم قضایی» هستند. یعنی کسی ممکن است سالمندش را جایی رها کند و مرجع قضایی حکم می‌دهد بهزیستی او را نگهداری کند.

نحوی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: این افراد، کسانی هستند که کسی به‌سراغ آنها نمی‌آید. در واقع آنها خانواده‌هایی دارند ولی رها شده‌اند. همچنین ممکن است خانواده‌هایی به مرجع قضایی بروند و بگویند ما نمی‌توانیم از سالمندمان نگهداری کنیم. این معضلی است که ما با فردی رو به رو هستیم که هیچکس سراغش را نمی‌گیرد اما اگر اتفاقی برایش بیفتد، چندین مدعی پیدا می‌شود. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر اینکه باید در نظام مراقبت از معلولان بازنگری اساسی صورت بگیرد، گفت: در حال حاضر قانون حمایت از حقوق معلولان درمجلس تصویب شده است. اگرچه کار بررسی بودجه سال ۹۷ به مراحل پایانی خود رسیده است اما از نمایندگان مجلس این درخواست را داریم که در بودجه سال ۹۷ ردپایی از این قانون وجود داشته باشد تا بتوانیم هرچه سریع‌تر آن را اجرایی کنیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازروزنامه ایران ، تاریخ انتشار ------، کدمطلب: 458989 ، www.iran-newspaper.com


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
United States
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
0
0
امیدوارم که با طرح جامع خدمات الکترونیکی کشور نیازمندان و معلولان نِیازمند به صورت اتوماتیک شناسایی شده و به انها کمک های لازم داده شود
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین