سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۲۷۷۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
وعده‌های توخالی شهرداری و اعضای شورای شهر برای اصلاح نقص‌های پل هوایی میدان آزادی سنندج همچنان ادامه دارد و این توهین به شعور مردم است.

شعارسال: وعده‌های توخالی شهرداری و اعضای شورای شهر برای اصلاح نقص‌های پل هوایی میدان آزادی سنندج همچنان ادامه دارد و این توهین به شعور مردم است.

رعایت اخلاق، وفای به‌ عهد و پرهیز از دروغ گفتن یکی از سفارش‌های برجسته در ادیان مختلف الهی است و سرلوحه قرار دادن این توصیه دینی و اخلاقی برای کسانی که مسئولیت انجام امورات مردم را قبول کرده‌اند از اهمیت دو چندان برخوردار است اما اگر برخی افراد همچون مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر سنندج که شأنی جز خدمتگزاری و نوکری مردم ندارند، دست به دروغ گفتن و وعده‌های توخالی بزنند مرتکب عملی مذموم و به شعور شهروندان توهین کرده‌اند.

دروغگو، به نوعی، شخصی منافق است و اساساً ارتباط تنگاتنگی میان دروغ و دورویی بوده و از مهم‌ترین آثار دروغگویی در حوزه اجتماعی، "سلب اعتماد عمومی" است.

مسئولانی که در شهرداری و شورای شهر سنندج وعده‌های ریز و درشت به مردم می‌دهند و خواسته و ناخواسته به آن وعده‌ها جامه‌ عمل نمی‌پوشانند و زبان عذرخواهی از افکار عمومی ندارند، عملاً و با بی‌پروایی تمام به مردم دروغ می‌گویند و از کنار دروغ خود با آرامش و بی‌خیالی شگفت‌انگیزی عبور می‌کنند و اصلاً به روی خود نمی‌آورند که چه عهدی با مردم بسته‌اند، به مردم توهین می‌کنند و شعور، شخصیت و کرامت مردم و پیکره‌ جامعه را مورد حمله قرار می‌دهند.

وعده‌های محقق نشده و توهین شهرداری و اعضای شورای شهر سنندج به شهروندان از آنجا آغاز می‌شود که دوم آبان‌ماه امسال با انتشار گزارشی با عنوان «حکایت درب‌های همیشه بسته و پله‌های خاموش پل هوایی میدان آزادی سنندج» درد‌دل‌ها و گله‌مندی‌های شهروندان سنندجی از سهل‌انگاری اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری این شهر را منعکس کردیم.

* یادآوری وعده‌های بی‌سرانجام برای اصلاح نقص‌های پل هوایی میدان آزادی سنندج

جلال شریعتی رئیس شورای شهر سنندج در آن گزارش و پس از آن مجداداً در هجدهم دی‌ماه به شهروندان وعده داد که "به‌‌زودی مشکلات و نقص‌های پل هوایی میدان آزادی سنندج برطرف و روبه‌راه می‌شود" اما با گذشت بیش از سه ماه، هنوز این وعده محقق نشده است!

همچنین مجید شاه‌اویسی عضو و نائب رئیس شورای شهر سنندج نیز در (24 دی‌ماه) در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: کارفرمای پل هوایی میدان آزادی بالای 600 میلیون تومان از شهرداری سنندج طلب دارد اما شهرداری، قول داده تا یک ماه آینده پل هوایی میدان آزادی سنندج را راه‌اندازی کند.

پس از مشاهدات عینی و گزارش میدانی خبرنگار تسنیم و تداوم گله‌مندی‌های شهروندان از تعطیلی درب پل میدان آزادی سنندج، مجداداً در (28 بهمن ماه) پیگیری مشکلات مردم را در دستور کار خود قرار دادیم، در ادامه بخوانید:

* وعده جدید "شریعتی" به شهروندان سنندجی؛ تا عید 97 مشکل دو پله پل آزادی برطرف می‌شود!

جلال شریعتی رئیس شورای شهر سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به این سئوال که چه زمانی مشکل پل هوایی میدان آزادی برطرف می‌شود، اظهار داشت: وعده‌های قبلی به شهروندان، مبنی بر راه‌اندازی پل آزادی همچنان به قوت خود باقی بوده و قرار است بازسازی شود اما اینطور نیست که در طول مدت یک هفته و ده روز انجام می‌شود!

وی گفت: با توجه به پیگیری‌هایی که بنده انجام داده‌ام، شرکت طرف قرار داد قول داده که تا عید 97 حداقل مشکل یک تا دو تا از پله‌ها را برطرف کنند و دو پله دیگر به بعد از عید موکول می‌گردد.

رئیس شورای شهر سنندج تصریح کرد: برای ایام عید سال 97 حدود 50 درصد از پل میدان آزادی سنندج راه‌اندازی می‌شود.

پس از گذشت بیشتر از یک ماه از وعده عضو و نائب رئیس شورای شهر سنندج به شهروندان این موضوع را نیز در دستور کار قرار دادیم.

* رفع نواقصات پل هوایی میدان آزادی سنندج به خردادماه سال 97 موکول شد

مجید شاه‌اویسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، در پاسخ به این سئوال که چطور وعده‌ای که در مورد راه‌اندازی پل آزادی به شهروندان دادید، هنوز تحقق نیافته است، اظهار داشت: اتفاقاً پس از انجام مصاحبه قبلی با خبرگزاری تسنیمبا خودم گفتم که این چه قولی بود که دادم! اما از طرف دیگر بیشتر پیگیر این موضوع شدم.

وی با بیان اینکه پل میدان آزادی دارای 6 پله برقی است، گفت: هر چند از شهرداری سنندج ناامیدشده بودم اما پس از وعده به شهروندان بیشتر پیگیر رفع نواقص پل میدان آزادی شدم و خوشبختانه کار پیش رفته و تا 20 روز آینده نواقص دو تا از پله برقی‌ها رفع و از پیمانکار هم قول گرفته‌ایم که 4 پله دیگر را موقتاً برای ایام عید راه‌اندازی کند.

عضو و نائب رئیس شورای شهر سنندج تصریح کرد: تحویل و رفع اساسی نواقصات پل میدان آزادی سنندج به خردادماه سال 97 موکول شده است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم که آیا پس از ایام عید سال آینده درب پل باز هم تعطیل می‌شود، گفت: بله، برای مدتی دیگر باید 4 پله برقی پل میدان آزادی سنندج تعطیل شود و چاره‌ای نیست.

شاه‌اویسی افزود: شهرداری سنندج همچنان 600 میلیون تومان به کارفرمای پل هوایی میدان آزادی بدهکار است و زمانیکه بنده کارفرما را به کمیسیون عمران شورای شهر دعوت کردم، وی از شهرداری سنندج ناراضی بود.

عضو و نائب رئیس شورای شهر سنندج خاطر نشان کرد: بایستی کل قطعات پل میدان آزادی سنندج چندین سال کار می‌کرد اما کمتر از یکسال دچار نواقص شد چراکه به‌خوبی از آن نگهداری نکردند.

القصه؛ وعده اصلاح نقص‌های پل غیرمکانیزه میدان آزادی سنندج که همانند مسئولان بی‌خاصیت شهرداری و اعضای شورای شهر سنندج هیچ کارایی اصولی ندارد و فقط فضا را آشغال کرده، همچنان تمدید و به خردادماه سال 97 موکول شد.

قطعاً مردم فهیم و صبور شهر سنندج به دقت این رفتار ناشایست، وعده‌های بی‌سرانجام و عملکرد مسئولان شهری را زیر نظر داشته و به این آقایان که در زمان انتخابات «خدمتگزاری به مردم» را به عنوان شعار کاری خود انتخاب کرده بودند و مکرراً هم آن را تکرار می‌کنند، پیشنهاد می‌شود به قول‌های خود جامه عمل بپوشانند در غیراینصورت استعفا بدهند و بیشتر از این فضا را آشغال و به شعور مردم توهین نکنند و اگر قادر به انجام این کار هم نیستند حداقل از این پس در محافل رسمی و غیر رسمی شعار خدمتگزاری به مردم ندهند تا شائبه توهین به شعور مخاطب ایجاد نشود.

خبرگزاری تسنیم کردستان به عنوان یک خبرگزاری مردمی و مورد وثوق مردم این دیار در کنار انعکاس واقعیت‌ها و اقدامات و کارهای مثبت انجام شده، بنا بر وظیفه ذاتی یک رسانه که طرح مطالبات مردم و شفاف‌سازی درباره موضوعات مختلف است، مشکل پل میدان آزای و دیگر مشکلات‌های حوزه‌های مختلف شهری را در زمان مناسب خود و در محدوده اختیارات قانونی یک رسانه، دنبال و منعکس می‌کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396، کدخبر: 1666370، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
0
0
درسته که مسیولین مقصرن و خدمت گذار های خوبی نبودن ک
یه در صد زیادی هم ما مردم که به این ها رای دادیم مقصریم
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین