سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۳۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: با پیگیری‌های انجام شده نخستین روستای استان ثبت ملی می‌شود.

شعارسال: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: با پیگیری‌های انجام شده نخستین روستای استان ثبت ملی می‌شود.

سیدمحمد حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان با تلاش در راستای ارتقای جایگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مرکزی در کشور و ایجاد زیر ساخت‌ها لازم برای ارتقا این جایگاه در سطح جهانی تلاش‌ها و پیگیریهای مداومی داشت که در نتیجه آن توانست مقدمات ثبت روستای سمقاور به‌عنوان روستای ملی صنایع دستی را فراهم کند.

وی افزود: بنابراین در همین راستا 12 اسفندماه امسال جلسه‌ای با حضور نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور و نماینده مجلس به منظور ثبت ملی این روستا برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: روستای سمقاور دارای دو هزار و 100 نفر جمعیت بوده که 300 نفر از هنرمندان این روستا در 80 کارگاه منبت‌کاری موجود در این روستا مشغول به فعالیت هستند و همچنین طبق بررسی انجام شده ثبت 300 نفر دیگر از افراد این روستا در لیست هنرمندان تخمین زده می‌شود.

حسینی بیان کرد: ثبت شدن روستای سمقاور به‌عنوان روستای ملی صنایع دستی زمینه ثبت جهانی این روستا را هم فراهم می‌کند تا به‌عنوان روستای جهانی صنایع دستی در رشته منبت ثبت شود که این مهم می‌تواند رتبه استان را در هنرهای سنتی و صنایع دستی به طور چشمگیری افزایش بخشد.

وی ادامه داد: روستای سمقاور در 10 کیلومتری شهرستان کمیجان قرار دارد و از ظرفیت‌های خوبی در حوزه صنایع دستی و گردشگری برخوردار است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 8 اسفند 1396، کدخبر: 1667533، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین