سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۴۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
تغییر کاربری باغ‌های قصرالدشت شیراز، از بروز فاجعه‌ای جدی برای ریه‌های شهر شیراز خبر می‌دهد که دانشجویان شیرازی در توییتر به آن واکنش نشان دادند.

شعار سال: بر اساس خبر منتشر شده در خبرگزاری‌های رسمی شیراز، ۲۹ مهر امسال درخواست تغییر کاربری باغات قصردشت شیراز در شورای برنامه‌ریزی استانداری مطرح شده بود که با مخالفت جدی استاندار فارس و شورا مواجه شد و بنا به دستور استاندار طرح مجدد درخواست تغییر کاربری باغ‌ها در شورای برنامه‌ریزی ممنوع شد؛ اما بعد از این دفاع قاطع استاندار فارس تنها ۱۲۶ روز دوام آورد و این طرح روز پنج اسفند در شورا مطرح و در کمال تعجب تصویب شد.

اعتراض فعالین توییتر به تصویب طرح تغییر کاربری باغ‌های قصرالدشت شیراز

تصویب این طرح، از بروز فاجعه‌ای جدی برای ریه‌های شهر شیراز خبر می‌دهد و کاربران مختلف به ویژه فعالین انقلابی و دانشجویی شیراز در توییتر با هشتگ #باغهای_شیراز نسبت به بروز این فاجعه واکنش نشان دادند.

کاربر اخ‌فی‌الله با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حفاظت از محیط زیست و فضا‌های سبز شهری، در این خصوص نوشت:

«اگر گذشتگانمان به پدید آوردن باغ‌های سرسبز در کم‌آب‌ترین شهر‌های جهان شهره بودند، حالا در مسیری گام برمی‌داریم که گویی می‌خواهیم بزرگترین «درس عبرت» را برای جهانیان فراهم آوریم!»

اعتراض توئیتری دانشجویان به تصویب یک طرح

کاربر دیگری با نام حاج فیدل با درج تصویری از بلوار چمران نوشت: «باور کنید در سمت چپ این بلوار چمران باغ‌های انبوهی همانند سمت راست وجود داشت که امروز به این شکل درآمده و گران‌ترین املاک شهر محسوب میشه»

سیدعلی موسوی با اشاره به نقشه محل قرارگیری این باغ‌ها در شیراز نوشت: «علت مرکزیت #باغ های_شیراز در محله قصرالدشت و قیمت نجومی املاک در این منطقه خوش آب‌ها ماجرای تکراری رانت پول در برابر قانون و مسئولان خود را نشان می‌دهد»

اعتراض توئیتری دانشجویان به تصویب یک طرحاعتراض فعالین توییتر به تصویب طرح تغییر کاربری باغ‌های قصرالدشت شیراز

سیده راضیه حسینی نیز با درج رشته‌توئیتی به شرح فرایند تصویب طرح تغییر کاربری در شورای برنامه‌ریزی استان فارس پرداخت و در ادامه نوشت:

«طبیعت منحصر بفرد و زیبای شیراز فقط متعلق به اهالی این شهر نیست؛ یک سرمایه ملی برای تمام ایرانی‌هاست که این روز‌ها با تغییر کاربری باغ‌ها توسط شهرداری شیراز داره در مسیر نابودی قرار میگیره.

#باغهای_شیراز رو دریابید.

اعتراض توئیتری دانشجویان به تصویب یک طرححسین مذنب در همین خصوص به نکته دقیقی اشاره نمود:

«#مسئولانی که می‌گویند این دسته از باغات #قابل_احیا_نیست، آیا نمی‌دانند که هیچ باغی از ازل وجود نداشته؟ چگونه است که مردم در دهه‌های قبل زمین‌های خالی را در شیراز به باغ تبدیل کرده‌اند؛ اما امروز نمی‌شود باغات تخریب شده را احیا کرد؟

باغهای_شیراز

#شورای_چهارم

#شورای_پنجم

#چی_دادیم_چی_گرفتیم»

مجید شیرازی نیز با درج تصویری به سابقه باغ‌خواری در شیراز اشاره کرد:

آموزش #باغ_خواری و #درخت_خواری به صورت تصویری!

یکم دیگه دندون رو جیگر بذارید یه چند تایی دیگه باغات و درختانی که توی شیراز قسر در رفته بودن خورده خواهند شد!

#باغهای_شیراز

سید مرتضی در همین خصوص نوشت:

برای مدیران دو تابعیتی مهم نیست که ایران را از فضای سبز و باغ و تفریحگاه خالی کنند و همه زمین‌ها را به برج سازا بفروشن!

چون خودشون میرن سواحل کالیفرنیا و فلوریدا و... ادامه حیات میدن و کیف دنیا رو میکنن و از کسی صدایی هم در نمیاد!

نمونه‌ش باغ‌هایی مثل #باغهای_شیراز

مهندس خبرنگار نیز به جایگزینی باغ‌ها با برج‌ها و ساختمان‌های سیمانی اشاره کرد و نوشت:

#باغهای_شیراز سانتریفیوژ و رآکتور نیست، اما داره با سیمان پر میشه

اعتراض توئیتری دانشجویان به تصویب یک طرحسجاد زندی لک نیز به نقش کلیدی این باغ‌ها در آب و هوای منحصر بفرد شیراز اشاره کرد:

شیراز اگه هوای خوبی داره به خاطر وجود باغ‌های قصر الدشت وسط شهر هستش

که حکم ریه‌های شهر رو داره

اگه باغ‌ها از بین بره.

#باغهای_شیراز

اعتراض توئیتری دانشجویان به تصویب یک طرححمیدرضا خیری کاربر دیگر در توییت خود اینگونه به موضوع اشاره کرد:

قدیما مشکلات و ریشه‌ای حل می‌کردن

الان همه چیو از ریشه نابود می‌کنن

#باغهای_شیراز

اعتراض توئیتری دانشجویان به تصویب یک طرحریحانه الحسین نیز نوشت:

افسوس که در روزگاری زیست می‌کنیم که حیات درختان به دست بساز و بفروش‌ها افتاده، باغ‌ها در چشم به هم زدنی جای خود را به برج‌های بلند قامت می‌دهند و به پول‌های کلان تبدیل می‌شوند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار 14 اسفند 96، کد مطلب: 670933، www.snn.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین