سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۵۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
اگر یک زندانی در آلمان فکر فرار به سرش بزند، برای این کار مجازات نمی شود، به دلیل اینکه فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است.

شعار سال: بنا بر ماده ١٥٤ سیستم قضایی مكزیک اقدام به فرار از زندان مجازات ندارد، مگر اینکه با یک یا چند زندانی دیگر تبانی کند و یا رفتارهای خشونت آمیزی در طول فرار علیه دیگران از آنها سر بزند، در این صورت با شش ماه تا سه سال حبس مجازات خواهد شد.

بنا بر این گزارش، بر خلاف قوانین سایر کشورها، آلمان زندانیانی را که از زندان ها فرار می کنند مجازات نمی کند. این در حالی است که در سایر کشورهای جهان فرار از زندان باعث افزایش مجازات، از دست دادن امتیازات های به دست آورده توسط زندانی و یا اقدامات تأدیبی مقتضی همراه شود تا به نوعی پیام و درس عبرتی برای اقدامات مشابه باشد، ولی این قضیه در آلمان شکل و سیاق دیگری دارد.

تاریخ وضع قانون فرار از زندان در آلمان به سال ۱۸۸۰ میلادی بازمی گردد. قانونگذاران آلمانی بر این باور بودند که آزاد بودن و تلاش برای دستیابی به آزادی فطری بشر است. به همین دلیل تصمیم گرفتند تا فرار از زندان را غیرقانونی اعلام نکنند، ولی با وجود این، یک راز در ورای این قانون وجود دارد.


در چه صورت فرار از زندان در آلمان جرم نیست؟!

فرار از زندان در آلمان مغایر با قانون این کشور نیست، ولی تنها در صورتی که زندانی در فرآیند فرار به دارایی های زندان آسیبی وارد نکند؛ بریدن میله ها با اره، ویران کردن حصار و دیوارها، آسیب رساندن به فرد دیگر از جمله این کارها هستند‌. اگر زندانی در طول فرار یکی از این کارها را انجام دهد، مجازات می شود‌. به همین دلیل، تعداد خیلی کمی از فرار از زندان های آلمان با عدم مجازات روبه رو می شوند.


اتریش و مکزیک هم قانون مشابهی دارند، ولی در صورتی که زندانی در اثنای فرار پنجره را بشکند و از آن بیرون بپرد و یا به دارایی های زندان آسیب وارد کنند مجازات می شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت تابناک باتو، تاریخ 27 بهمن 95، کد مطلب: 64565: www.tabnakbato.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین