سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۵۹۲۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به شرایط موجود و نیز نامناسب بودن زمان استیضاح به نظر نمی رسد که استیضاح این دو وزیر رای آورد اما در صورت موکول شدن استیضاح به دوران بعد از عید احتمال رای آوردن استیضاح بسیار بیشتر از اکنون بود.
شعارسال: حسن حسینى شاهرودى، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز به استیضاح ربیعی و آخوندی که امروز در صحن مجلس شورای اسلامی انجام می شود، اشاره کرد و گفت: همگی نسبت به موقعیت کنونی دولت و از مشکلات سیاسی موجود در عوامل اجرایی کشور باخبر هستیم اما نکته حائز اهمیت این است که نمایندگان زمان مناسبی را برای استیضاح آخوندی و ربیعی انتخاب نکرده اند.

او در ادامه بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در روزهاى پایانى سال و علیرغم بحث سفرهای نوروزی، مدیریت حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی و همچنین بحث تامین اجتماعی و حقوق بازنشستگان می توان گفت استیضاح این دو وزیر در زمان حال، چالش های بسیار زیادی را با خود به همراه دارد که درصورت رای آوردن استیضاح آسیب های زیای به کشور و مردم وارد خواهد شد.

حسینى شاهرودى با تاکید بر اینکه عملکرد دو وزیر تاکنون مطلوب نبوده است، افزود: در حال حاضر آنچه که در چشم انداز و برنامه توسعه ای دیده شده بود عملی نشده است اما باید محدودیت های ایجاد شده برای وزارتخانه ها را هم در نظر گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادغام وزارت راه و شهرسازی و نیز سه وزارت کار، تعاون و رفاه که تبدیل به یک وزارتخانه شدند و نیز حجم عظیمی از کار در این وزارتخانه ها بی تاثیر در مشکلات ایجاد شده نیست، بنابراین هر وزیر دیگری که جایگزین آخوندی و ربیعی شوند با این چالش ها روبرو خواهند شد.

حسینى شاهرودى با بیان اینکه باید براى مشکلات موجود تصمیمات اساسی اتخاذ شود، گفت: با توجه به شرایط موجود و نیز نامناسب بودن زمان استیضاح به نظر نمی رسد که استیضاح این دو وزیر رای آورد اما در صورت موکول شدن استیضاح به دوران بعد از عید احتمال رای آوردن استیضاح بسیار بیشتر از اکنون بود.

در ادامه شهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز گفت: ناکارآمدی وزرا باعث شد تا اقدام به استیضاح وزرا کنیم، مجلس براساس نظارت، بررسی و نارضایتی های عمومی به این نتیجه رسیدند که برخی از وزرا قادر به مدیریت وزارت متبوع خود نیستند.

او در ادامه بیان کرد: ما نمایندگان باید به کوتاهی و سهل انگاری وزرا رسیدگی و اقدامات آنها را تحت نظر قرار دهیم، نمایندگان به جز استیضاح چاره دیگری برای کم کارى وزرا ندارند.

نادری با بیان اینکه نمایندگان مجلس نسبت به مردم و کشور، دینی را بر گردن خود دارند، اظهار داشت: ما نباید نسبت به وضعیت کشور بی توجه باشیم چراکه این جامعه متعلق به همه ما است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در طول دو سال اخیر باید برخی از وزرا را به دلیل ضعف در عملکرد خود استیضاح می کردیم، گفت: ضعف مجلس این است که دیر اقدام به استیضاح وزرا کرده است، روزی که دکتر روحانی وزرا را به مجلس معرفی کرد نباید به برخی از وزرا رای مثبت می دادیم و باید آنها را براساس توانمندی و شایستگی انتخاب می کردیم.

او اظهار داشت: بسیاری از افراد توانمند در کشور وجود دارند که می توانند کشور را اداره کنند و از توانایی لازم در اداره یک سازمان برخوردارند.

نادری با بیان اینکه من یکی از نمایندگان استیضاح کننده وزرا هستم، گفت: در زمینه اشتغال چه اقدامات مثبتی صورت گرفته است؟ چه اقدامی صورت گرفته که من نماینده بتوانم با افتخار به مردم کشورم بگویم وزرا چنین اقداماتی را براى مردم کشور خود انجام داده اند؟

او گفت: ما نمایندگان به عنوان تکلیف شرعی و قانونی خود باید اقدامات وزرا را زیرنظر قرار دهیم و نسبت به وزرایی که از توانایی لازم برای مدیریت وزارت خو برخوردار نیستند واکنش هایی را نشان دهیم.

نادرى افزود: استیضاح هر وزیر حداقل 90 میلیارد تومان هزینه دارد، هر یک دقیقه وقت نماینده معادل 350 تا 400 میلیون تومان بار مالی برای دولت دارد که تاکنون توجهی به آن نشده است.

او در پایان اظهار داشت: تا به امروز آخوندی و ربیعی چهار بار مورد استیضاح قرار گرفتند اما هر بار با توضیحات ارائه شده و نیز برخی از لابى گرى ها توانستند نمایندگان را متقاعد و رای اعتماد کسب کنند.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسکانیوز، تاریخ انتشار 22اسفند 1396، کدخبر:   915379  ،www.iscanews.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
0
0
این استیضاح ها میتونه کابینه دولت را با بی نظمی مواجه کنه که به نفع هیچ یک از طرفین نیست
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
0
0
چرا باید شب قبل از استیضاح سخنگوی دولت نماینده هارو دعوت کنه وبهشون شام بده؟
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
0
0
به نظر من اگر قرار باشد تغییری صورت بگیردهر چه زود تر باشدبهتر است ولی اگر فقط میخواهید تلنگری بزنید این هزینه منطقی نیست
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین