سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۶۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: فرش‌های نفیس خراسان شمالی هنوز جایی برای نمایش ندارند.

شعارسال: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: فرش‌های نفیس خراسان شمالی هنوز جایی برای نمایش ندارند.

محمد سویدانلویی ، با اشاره به اینکه در ابتدای شش ماه دوم سال جاری قرار بر این شد تا مکانی برای راه اندازی فرش نفیس در شهر بجنورد جانمایی شود تا بتوان موزه فرش را در این استان راه اندازی کرد، افزود: اما هنوز هیچ مکانی برای این موضوع اختصاص نیافته است.

وی ادامه داد: ایجاد کارگروه موزه فرش در بجنورد در کارگروه میراث فرهنگی مصوب و به دستور معاون عمرانی استاندار قرار بر این شد تا این موضوع در کارگروه فضاسازی اداری مطرح شود.

سویدانلویی بیان کرد: با تایید آن در این کارگروه باید در یک مکان مناسب از شهر فضایی مناسب برای ایجاد این کارگروه اجاره شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ تخته فرش نفیس در بجنورد وجود دارد که به علت عدم وجود موزه آن ها در عمارت مفخم انبار شده و هیچ استفاده ای از آن نمی شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خراسان شمالی یکی از قطب های تولید فرش در کشور است که حدود ۲۰ هزار بافنده مشغول کار هستند، تصریح کرد: با راه اندازی این نمایشگاه این پتانسیل در استان به نمایش درخواهد آمد و نقش مهمی در بازاریابی فرش های تولیدی استان خواهد داشت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 23 اسفند 1396، کدخبر: 96122313035، www.isna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین