سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۶۶۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
در حال حاضر اطلاعات دقیقی از جامعه نیازمند با راه‌اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی در دست بررسی و جمع‌آوری است به طوری که اکنون آمار برخی شاخص‌ها مانند میزان واقعی فقر، تعداد زنان سرپرست خانوار وکودکان محروم از تحصیل به دست آمده است.

شعارسال:در حال حاضر اطلاعات دقیقی از جامعه نیازمند با راه‌اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی در دست بررسی و جمع‌آوری است به طوری که اکنون آمار برخی شاخص‌ها مانند میزان واقعی فقر، تعداد زنان سرپرست خانوار وکودکان محروم از تحصیل به دست آمده است.

احمد میدری معاون رفاهی وزارت رفاه در مورد راه اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی گفت: با سامانه ثبت نام و پرونده الکترونیک، خدمات حمایتی از جمله بیمه کارگران ساختمانی و سبد کالا را ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: اهمیت راه اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی قابل درک است. این درحالی است که ما در کشور دستگاه‌های مختلف حمایتی مانند سازمان اوقاف، سازمان بسیج مستضعفان، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و هلال احمر را داریم و علاوه بر آن ده‌ها هزار موسسات مردم نهاد حمایتی داریم، اما هیچ سازو کاری قبل از پنجره واحد خدمات حمایتی در ایران برای هماهنگی این همه دستگاه وجود نداشت.

میدری گفت: وزارت رفاه در چنین شرایطی موفق به ایجاد پنجره واحد خدمات حمایتی شده و تاکنون کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور همکاری کرده و به این سامانه پیوسته اند.

معاون رفاهی وزارت رفاه افزود: البته از ستاد اقتصاد مقاومتی نیز درخواست کرده‌ایم که نهاد‌های زیر نظر مقام معظم رهبری نیز به این سامانه بپیوندند. این سامانه برخلاف رویکرد‌های دیگر استقلال سازمانی آن‌ها را از بین نمی‌برد بلکه از آن‌ها می‌خواهد ضمن استقلال و دارا بودن واحد‌های سازمانی خود اطلاع از پایگاه گسترده اطلاعاتی که وزارت رفاه تهیه کرده است استفاده کنند و اگر به فردی خدمتی ارائه می‌دهند در آن جا ثبت شود.

وی گفت: این کار در رفع هم پوشانی بین دستگاه‌های حمایتی نقش بسیاری مهمی خواهد داشت و همان گونه که امروز میان کمیته امداد و بهزیستی فردی نمی‌تواند از هر دو خدمت استفاده کند اگر آن دستگاه‌ها نیز بپیوندند دیگر هیچ گونه هم پوشانی میان آن‌ها وجود نخواهد داشت.

میدری ادامه داد: همچنین از طریق پنجره واحد خدمات حمایتی کارآمدی دستگاه‌های اجرایی کشور به شدت افزایش می‌یابد. چراکه مشخص می‌شود چه فردی کاملا مستحق است.

معاون وزیر رفاه گفت: پرونده الکترونیک رفاهی امکان فساد در دستگاه‌های اجرایی را به شدت کاهش می‌دهد چراکه در بسیاری از موارد دستگاه‌های اجرایی برای اینکه بتوانند بودجه‌ای را در اختیار اقشار کم درآمد قرار دهند و وقتی بودجه‌های خود را به شهرستان‌ها و استان‌ها ابلاغ می‌کردند بودجه‌ها دچار انحراف اساسی می‌شدند، ولی امروز وقتی که فرد دریافت کننده از طریق سیستم الکترونیکی بانکی خدمت و پولی را دریافت می‌کند به طور مشخص آن پول در اختیار او قرارگرفته و امکان انحراف در دستگاه‌های اجرایی سلب می‌شود.

وی افزود: با تجمیع اطلاعات میزان فقر را در ایران بهتر تشخیص می‌دهیم. قبل از پنجره واحد خدمات حمایتی کسی نمی‌دانست که چه تعداد از مردم واقعا نیازمند هستند و اطلاعات به شکل پراکنده وجود داشت. به طور مثال تا پیش از این پایگاه تصور ما براین بود که ۲ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد، اما بعد از ایجاد این پنجره رفاهی ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند و رده‌های سنی این افراد و مشکلات خاص هرگروه و افراد نیازمند حمایت شناخته شدند.

میدری گفت: تا پیش از راه اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی ما نمی‌دانستیم چه تعداد کودک بازمانده از تحصیل درکشور دردوره ابتدایی داریم، اما با ایجاد شناسنامه اقتصادی، اجتماعی خانوار مشخص شد که ۱۳۶ هزار کودک در خارج از مدرسه هستند. بیماران خاص و سایر مشکلاتی که هریک از اقشار آسیب پذیر داشتند با این راهکار دارای تصویر روشنی شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار 26اسفند96، کدخبر: 673854،www. snn.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
0
0
تو کشور ما 20 میلیون حاشیه نشین وجود دارن
دولت باید اشتغال ایجاد کنه تا اونها توانمند بشن
اما مردم هم باید روح هم دلی درشون ایجاد بشه تا افراد فقیر دور و برشون رو حمایت کنن
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۵
0
0
لازم نیست بفهمیم ؛ کمی نگاه هارا بازتر کنیم خود متوجه میشویم که چقدر فقیر در کشور وجود دارد
ا.ح75
ناشناس
United States
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
0
0
فقیر از چه جهت؟مالی؟ سری به حاشیه شهر ها و بین بوته های اتوبانها بزنید
فرهنگی؟سری به درون جامعه بزنید و ببینید جوانان ما به چه سمتی حرکت میکنند
علمی؟ به ارتباط دانشگاه و صنعت بنگرید
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین