سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۹۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷
برای جبران کمبود بودجه آموزش و پرورش مجلس اجازه واگذاری املاک را به وزارت آموزش و پرورش داده است.

شعار سال: این تفویض امری خلاف شرع و قانون می باشد زیرا بیشتر این املاکی که آموزش و پرورش قصد واگذاری آنها را داده است املاکی هستند که زمانی اشخاص و افراد با قصد و نیت کاربری آموزشی و ساخت مدارس آن را هبه کرده اند اما امروز آموزش و پرورش بر خلاف قصد و نیت واگذار کننده آنها را واگذار می کند در حالی که هدف نه تبدیل به احسن است و نه مصرف در نزدیکترین محل به هدف واگذار کننده است بلکه هدف از این واگذاری ها مصرف در محل جاری است نه سرمایه گذاری.

از اینرو لازم است مسئولین در اجرای این تفویض اختیار احتیاط کنند چون اعتماد مردم نسبت به هبه زمین برای ساخت فضای آموزشی در آینده به کلی سلب خواهد شد.

برای نمونه در روستاهایی که تمام مردم جهت ساخت مدرسه از حق خود گذشته و زمینی را برای فضای آموزشی واگذار کرده اند امروز از این واگذاری هایی که در سکوت انجام می گیرد به شدت ناراضی هستند. لازم به ذکر بیش از نصف زمین مدارس موجود که امروز سند آموزشی به نام آموزش و پرورش دارند هبه مردمی بوده و این تفویض واگذاری بدون در نظر گرفتن نیت و قصد هبه کننده خلاف شرع و قوانین می باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبلاگ مشهدرضا، تاریخ 4 فروردین 97، کد مطلب: 46628: www.mashhadoreza.blogsky.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین