سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۹۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۵
منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده از عرضه انبوه دام در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون عرضه انبوه دام در بازار منجر به شکسته شدن قیمت و متضرر شدن دامداران شده است.

شعار سالمنصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده از عرضه انبوه دام در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون عرضه انبوه دام در بازار منجر به شکسته شدن قیمت و متضرر شدن دامداران شده است.

وی با اشاره به اینکه دامداران با مشکل فروش دام روبرو هستند، افزود: امسال به سبب شرایط خشکسالی وضعیت مراتع مساعد نیست که به همین خاطر دامداران اقدام به عرضه انبوه دام در میادین کردند.

پوریان نرخ خرید هر کیلو دام زنده درب دامداری را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: البته از دامداران جنوب کشور کمتر از ۱۵ هزار تومان دام را خریداری می کنند که انتظار می رود با آزاد شدن صادرات دام از روند نزولی قیمت جلوگیری شود.

وی با انتقاد از صادرات مشروط دام زنده بیان کرد: صادرکنندگان دام که اغلب دامداران هستند برای صادرات هزار راس دام باید مجوز ۷۰ تومانی واردات به واردکننده پرداخت کنند که این امر بیانگر حمایت از واردات است که با آن مخالف هستیم .

به گفته پوریان؛ برای نجات دامداران از شرایط کنونی باید صادرات به شیوه قبل صورت گیرد، چرا که تنها یک سری از دامداران قادر به صادرات به شیوه کنونی هستند که از معاونت بازرگانی وزارت جهاد و معاونت امور دام خواستار رسیدگی به اوضاع هستیم.

وی از واردات روزانه ۷۰ تا ۸۰ تن گوشت وارداتی خبر داد و گفت: هم اکنون گوشت گرم و منجمد به صورت انبوه وارد می شود.

پوریان نرخ هر کیلو گوشت اوراسیا وارداتی ۲۹ هزار تومان، استرالیا ۳۰ هزار و ۵۰۰، ران منجمد ۳۵ هزار، سردست ۳۴ هزار و ۵۰۰ و گردن ۳۰ هزار تومان است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام تصریح کرد: هم اکنون شرایط تولید برای دامداران مناسب نیست به طوریکه هر کیلو لاشه داخلی بره سنگین ۳۱ تا ۳۲هزار و بره سبک ۳۵ تا ۳۶هزار تومان درب عمده فروشی عرضه می شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری اگروفودنیوز ، تاریخ انتشار 14 فروردین 97، کدمطلب: -----، www.agrofoodnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین