پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۰۲۴۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پنج‌شنبه16فروردین1397 از بیمارستان 1000تختخوابی خاتم در شهر قم که با حمایت بانک پاسارگاد و در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این بانک ساخته‌می‌شود، بازدید کرد.وی بیان داشت که بیمارستان 1000تختخوابی خاتم قم اثر وضعی بسیار شایانی در خدمات سلامت در کل کشور خواهد داشت.
شعار سال: دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پنج‌شنبه16فروردین1397 از بیمارستان 1000تختخوابی خاتم در شهر قم که با حمایت بانک پاسارگاد و در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این بانک ساخته‌می‌شود، بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در آغاز سال 1397، گام‌های بلندی در جهت توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرهای مختلف برداشته می‌شود که در این راستا، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسئولان وزارت نیرو، نماینده‌های مجلس، استاندار، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان استان قم و دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد، با بازدید از پروژه‌ی بیمارستان 1000تختخوابی خاتم در شهر قم، بر کیفیت ساخت و تسریع در خدمت‌رسانی این بیمارستان نظارت کردند.
بانک پاسارگاد با ایجاد هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، در راستای تقویت مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، احداث شهرک‌های سلامت و 7000تخت بیمارستانی در شهرهای مختلف ایران را در دستور کار قرار داده و بیمارستان خاتم نیز با حمایت این بانک توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، در 8 طبقه و با مساحتی بالغ بر 200 هزار متر مربع در یک مجتمع آموزشی درمانی در شهرک سلامت خاتم، در حال ساخت است و بهار 1398 به بهره‌برداری خواهد رسید.
بیمارستان 1000تختخوابی خاتم قم پروژه‌ی بی‌نظیری در سطح کشور است
دکتر هاشمی که تاکنون با تکیه بر دانش، تجربه و تلاش اقدامات با ثباتی را در جهت ارتقای کیفیت بهداشت و سلامت عمومی و در دسترس قرار دادن خدمات درمانی برای آحاد افراد جامعه به انجام رسانده‌است، با قدردانی از دست‌اندرکاران ساخت بیمارستان 1000تختخوابی خاتم، که پیش از این با عنوان خدمت جهادی بانک پاسارگاد از آن یاد کرده‌بود، گفت: این پروژه با انگیزه‌های اعتقادی برای عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی آغاز شده و با همکاری یکایک مسئولان، این خیر عظیم با سرعت بیشتری پیش می‌رود. بی‌شک اگر ان‌شاءالله این پروژه به ثمر برسد، اثر وضعی بسیار شایانی در خدمات سلامت در کل کشور خواهد داشت. به عبارتی، توقع مردم و خریداران خدمت همتراز خدمتی می‌شود که در این بیمارستان ارائه خواهد شد. بنابراین مهندسی ما تغییر خواهد کرد؛ نه تنها در بخش معماری که در بخش تأسیسات و خدمات پزشکی و استفاده از فناوری‌های نوین، از خدمات الکترونیک تا رباتیک شدن بسیاری از خدمات مانند اعمال جراحی، این تغییرات انجام می‌گیرد و به ارتقای دانش و مهارت مردم هم کمک خواهد کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ابراز خرسندی از ایجاد یک پایگاه علمی در قم، عنوان کرد: با توجه به جاذبه‌های قم جای چنین خدمتی خالی بود و با این سرمایه‌گذاری، این شهر می‌تواند قطب گردشگری سلامت نیز باشد. ان شاءالله کمک‌های همه‌ی عزیزان در استانداری، شهرداری، شورای شهر، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها مستدام باشد تا این پروژه سریعتر به ثمر بنشیند. دکتر هاشمی در پایان با آرزوی سلامتی و توفیق بیشتر برای دکتر قاسمی، افزود: این بیمارستان پروژه‌ی بی‌نظیری در سطح کشور است و این کار با ارزش، صدقه‌ی جاریه‌ای است که خداوند ان‌شاءالله از شما قبول کند.
در این مراسم همچنین دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد در سخنانی اظهار داشت: روحیه‌ی دکتر هاشمی بیشترین و بهترین مشوق بود برای اینکه بتوانیم به این میدان بیاییم. امیدواریم با احداث 7000تخت بیمارستانی، به مردم شریف کشور خدمت کنیم و اولین بیمارستان بتواند فرایند ساخت و بهره‌برداری از دیگر بیمارستان‌ها را تسریع کند.
دکتر مخبر مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، پیرامون ویژگی‌های ممتاز بیمارستان 1000تختخوابی خاتم قم تصریح کرد: بیمارستان در سه قطب آموزشی، سلامت-درمانی و قطب خدمات-رفاهی طراحی شده و در حال ساخت است. قطب درمانی و سلامت شامل بیمارستان یک‌هزار تختخوابی، کلینیک‌ها، باغ گیاهان دارویی، اورژانس هوایی و مرکز توریسم سلامت و طب ورزشی است. قطب آموزشی از دانشگاه علوم پزشکی، فضاهای کمک آموزشی و خدماتی، مهد کودک و دبستان، خوابگاه و مجموعه ورزشی و رفاهی دانشگاه تشکیل می‌شود و قطب خدماتی و رفاهی، از بخش‌هایی نظیر هتل توریسم سلامت، مهمانسرا برای اقامت همراهان بیمار، مجموعه ورزشی چند منظوره، سوئیت اقامتی کارکنان، تالار پذیرایی و رستوران، پارک و بوستان، مرکز مدیریت، نگهداری و پشتیبانی، کتابخانه، مسجد، سالن اجتماعات، پارکینگ و سایر فضاهای جنبی تشکیل می‌شود.
دکتر مخبر در خصوص مشخصات بیمارستان هزار تختخوابی خاتم قم افزود: طراحی این بیمارستان بر اساس آخرین استانداردهای اروپا انجام گرفته و نوع سازه‌‌ی آن، اسکلت فلزی به همراه هسته بتنی(دیوارهای برشی) است که در 6طبقه به همراه دو طبقه زیرزمین ساخته می‌شود. بیمارستان شامل سه بلوک بوده و طراحی آن براساس بیمارستان سبز و روش درمانی بر اساس آخرین تجربیات جهانی به روش کلینیک غیر متمرکز شکل گرفته‌است. در سیستم رختشوی‌خانه و سیستم دفع فاضلاب بیمارستان از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، بدون دخالت انسانی به دلایل بهداشتی و بدون آلودگی ‌محیط‌زیستی بهره گرفته شده است. طراحی و سازه‌های بیمارستان به نحوی‌است که در حین و بعد از زلزله بدون وقفه به عملیات خود ادامه می‌دهد و در برابر زلزله کاملاً ایمن است.

بیمارستان 1000تختخوابی خاتم قم پروژه‌ی بی‌نظیری در سطح کشور است

شایان ذکر است این بیمارستان به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین مراکز ارایه‌ی همزمان خدمات پزشکی، درمانی و آموزشی، با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای درمانی و سلامت در سطح کشور، در جایگاه نخست توسعه‌ی سازمان‌یافته در نظام سلامت و آموزشی پزشکی قرار خواهد گرفت و ضمن کاربری‌های درمانی، کاربری آموزش عالی با تأسیس دانشگاه علوم پزشکی و ظرفیت پذیرش سالانه 3 هزار دانشجو و همچنین کاربری اقامتی و تفریحی با احداث هتل و ارایه خدمات گردشگری، سلامت و اسکان کادر درمانی و آموزشی نیز انجام خواهد پذیرفت. بیمارستان خاتم، دارای بخش‌های قلب و عروق، گوارش، ژنیکولوژی و زایمان، کودکان، ریه و بیماری‌های تنفسی، داخلی، مغز و اعصاب، غدد، ارتوپدی و تروما به همراه اتاق‌های جراحی، اورژانس، آندوسکوپی، آزمایشگاه، تصویربرداری، فیزیوتراپی، مراقبت‌های ویژه، دیالیز، کلینیک مراقبت‌های پس از جراحی، پزشکی هسته‌ای و پرتودرمانی خواهد بود و با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛ 60% ظرفیت این بیمارستان با تعرفه دولتی فعالیت خواهد کرد.
عملیات ساخت این بیمارستان از اواخر بهمن ماه سال 94 آغاز شده و در حال حاضر 800 کارگر و مهندس در سه شیفت در طول شبانه روز در این پروژه، فعالیت دارند تا در بهار 1398 به بهره‌برداری برسد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبر شمانیوز، تاریخ انتشار 16 فروردین 97، کدخبر: 856893، shomanews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
0
0
امیدوارم روزی برسه که کشور از نظر بیمارستانی هیچ در مناطق محروم کمبود تخت نداشته باشه
ن.ف83
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین