سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۰۵۱۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
هیاهوی تعویض بازیکن در تیم ترامپ و نمایش اتحاد غربی علیه روسیه با غائله «اسکریپال»، رنگ و لعابی تازه به آرایش جبهه ضد ایران داد تا جایی که شوق خودنمایی ام بی اس (محمد بن سلمان) را نیز برانگیخته تر کرد!
شعارسال: ایران ستیزان متحدانه گرم کار خویش شدند و از هر سو تیرهای اتهام و تهدید روان کردند! به تقلای ایشان موشک های یمن، انتخابات عراق، جبهه سوریه، طالبان افغانستان و ... پرونده های دخالت های نامشروع ایران بر شمرده می شوند و بازی شل و سفت فشار بر سر توان دفاعی ایران نیز سرگرمی مخاطبان رسانه ها است.

در چنین فضایی دو رخداد به ایران فرصت داد تا شاید میدان را بازآرایی و تعدیل کند! «راهپیمایی بازگشت» فلسطینیان و اظهارات نابخردانه بن سلمان درباره عادی سازی روابط با اسرائیل توانست توجه افکار عمومی جهان اسلام را از تبلیغات شدید ضد ایرانی بر اسرائیل دیگر کشور غیر عرب خاورمیانه متمرکز کند و دستگاه سیاست خارجی ایران هوشمندانه از این فرصت برای تهییج افکار عمومی بهره برداشت. پس از موضعگیری های بی پرده وزارت خارجه ایران علیه اقدامات اسرائیل، انتشار پاسخ رهبر جمهوری اسلامی به نامه مقام ارشد حماس نشانه بارزی از این هوشمندی بوده که ایران زیرکانه به کارایی «اسرائیل ستیزی» در جدال سیاسی جاری واقف است.

اخیرا محمد جواد ظریف علاوه بر تشدید محسوس فعالیت های رسانه ای طی نطقی در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد، با ظرافت ارتباط سرنوشت بیت المقدس و فلسطینیان با اهداف غیر متعهد ها را تبیین کرد. دستگاه سیاست خارجه در مقابل انسجام مواضع ضد ایرانی با اعتماد بنفس ابراز «اسرائیل ستیزی» را تشدید کرده و زور آزمایی به پشتوانه این برگ موثر را پی گرفته است.

واقعیت موازنه قوا در منطقه سوای توهمات متکبرانه کسانی چون بن سلمان جلوه گری می کند. اضافه بر قبح جاه طلبی های سعودی، روایت بی اساس از اسلامگرایی، تحریف تاریخ و تحقیر ملل قطر و ایران از سوی بن سلمان، جایگاه عربستان در رهبری جهان اسلام را متزلزل کرده است. بعلاوه این خطاهای کودکانه ابراز تمایل ولیعهد سعودی به همکاری با اسرائیل تمام شایعاتی را تایید کرد که پیشتر از سوی منتقدان عملکرد سعودی تکرار می شد. (اظهارات رهبر عملی عربستان، کشور متحد امریکا، شاید برای مخاطب غربی جذاب به نظر برسند، اما در فرهنگ عمومی منطقه این افسانه ها و مجیز گویی ها از نمونه های آشنای بی غیرتی محسوب می شوند و با عروبت هم ناسازگارند.)

در مقابل استقلال ایران بلا انکار بوده بلکه محرک دشمنی سلطه جویان است. البته دولت ایران به حکم اصل ۱۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی موظف می باشد که سیاست های خود را بر پایه اتحاد ملل اسلامی قرار دهد. طی دهه ها بارها تجربه شده که برافراشته شدن بیرق تقابل با اسرائیل و دفاع از آرمان فلسطین یکی از موثرترین عوامل همصدایی مسلمانان جهان است. اسرائیل ستیزی ضمن آنکه مصداق سیاست مقرر در اصل ۱۱ قانون اساسی ایران می باشد، همچون ابزاری قدرتمند جهت دفاع و مهار تهدیدات ایران ستیزان نیز بکار گرفته می شود.

(از بدو تاسیس اسرائیل، رهبران حمایت از فلسطین در میان مردم منطقه تحسین می شدند و مصالحه کنندگان با اسرائیل تاوان بی غیرتی پس دادند، اکنون نیز حتی رجب طیب اردوغان در معرکه معماری ترکیه نوین بارها نشان داده که متوجه ارزش حمایت غیورانه از فلسطین می باشد و از آن جهت تقویت جایگاه ترکیه در جهان اسلام بهره بر می دارد.)


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی الف، تاریخ انتشار: 19فروردین 1397، کدخبر: 3970119061 ،www.alef.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
اسرائیل و آمریکا شیاطین بزرگ هستن که هرچی جنگ و فساد در زمین خاکی هست تقصیر اوناست
ن.ف83
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
اصلا بحث سرمایه سیاسی نیست...بحص دفاع از حق و مبارزه با باطل تحت هر شرایطیه
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
0
0
به نظرم تا این کشور مارا عملا تهدید نکند نیازی به تهدید وجود ندارد ؛
چون با تهدید این کشور عملا کل جهان علیه ما بسیج میشوند
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین