سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۰۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در این استان گفت: اردبیل براساس مطالعات صورت گرفته ظرفیت بالا و مطلوبی در تولید انرژی خورشیدی دارد.

شعارسال: استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در این استان گفت: اردبیل براساس مطالعات صورت گرفته ظرفیت بالا و مطلوبی در تولید انرژی خورشیدی دارد.

اکبر بهنام جو پیش از ظهر دوشنبه در بازدید از پروژه نیروگاه خورشیدی در اردبیل افزود: خوشبختانه سرمایه گذاری در بحث ساخت نیروگاه های خورشیدی و تولید انرژی های پاک در این استان با توجه به استعداد منطقه مقرون به صرفه است.

وی با بیان اینکه تعرفه خرید تضمینی برق از نیروگاه خورشیدی زیر ۱۰۰ کیلووات در سال ۹۵ توسط وزارت نیرو ابلاغ شده است، ادامه داد: دوره برگشت سرمایه در اجرای این پروژه ها با نرخ تورم سه سال طول خواهد کشید.

استاندار اردبیل با بیان اینکه این استان می تواند ۱۵ مگاوات برق تولید کند، تصریح کرد: بیش از۷۵ درصد مصرف در استان مصارف خانگی است و در این راستا با راه اندازی سلول های خورشیدی می توان به نتیجه مطلوبی دست یافت.

وی تامین بخشی از برق مصرفی ادارات از انرژی خورشیدی را خواستار شد و ادامه داد: دستگاه های اجرایی می توانند برای تامین بخشی از مصارف برق مورد نیاز خود پنل های خورشیدی نصب کنند.

به گفته بهنام جو توسعه استفاده از انرژی تجدید پذیر می تواند به عنوان انرژی پاک و سبز از نظر منبع تامین و احیای وضعیت زیست محیطی مفید و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 20 فروردین 1397، کدخبر: 4266748، www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین