سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۰۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو حلقه چاه عمیق این استان از مدار بهره‌برداری خارج شد.

شعارسال: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو حلقه چاه عمیق این استان از مدار بهره‌برداری خارج شد.

سیدعلی لدنی نژاد با اشاره به وضعیت فعلی آب شرب در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: کاهش میزان بارندگی در سال‌های اخیر بر منابع تامین آب تاثیر گذاشته است و باعث کاهش سطح آب های زیرزمینی شده است.

وی با اشاره به تاثیر منفی خشکسالی‌ها با منابع تولید آب شهرهای استان اظهار کرد: در حال حاضر 6 شهر استان شامل "یاسوج"، "مادوان"، "لیکک"، "دیشموک"، "سوق" و "باشت" دچار تنش آبی هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آب چاه‌های عمیق و چشمه‌های تامین آب شهرهای دارای تنش آبی به شدت کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل و در یک ماه گذشته 2 حلقه از چاه های تامین آب استان خشک و از مدار بهره‌برداری خارج شد که این موضوع خود هشداری جدی برای همه خواهد بود.

وی با بیان اینکه بخش اعظم آب شرب مورد نیاز شهرهای استان از منابع آب زیر زمین تامین می شود، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 80 درصد آب شرب مورد نیاز شهروندان از چاه‌های عمیق تامین می‌شود که خشکسالی‌های اخیر بیشترین تاثیر را بر منابع تامین آب گذاشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این شرکت برنامه ریزی لازم را برای کاهش اثرات تنش آبی ومدیریت توزیع آب انجام داده است، اضافه کرد: بهترین راهکار کاهش اثرات تنش آبی، مدیریت مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب توسط شهروندان است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 21 فروردین 1397، کدخبر: 97012106413، www.isna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین