سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۱۳۶۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
معاون سازمان انرژی اتمی: این سازمان به عنوان بازوی فنی و اجرایی ایران برای اجرای هرگونه تصمیم مقام های ارشد کشور آمادگی کامل دارد.
شعارسال: محمد احمدیان افزود: در صورت خروج آمریکا از برجام، سازمان انرژی اتمی ایران، هرگونه تصمیمی را که مقام های ارشد کشور براساس سناریوهای متعدد تنظیم شده بگیرند، با قدرت و سرعت به مرحله اجرا در می آورد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران با اشاره به آغاز عملیات اجرایی 2 واحد نیروگاهی 1057 مگاواتی برق هسته ای در استان بوشهر گفت : با گذشت حدود 15 ماه از قرارداد پیمانکار ساخت این نیروگاه ها گام های خوبی در راستای آماده سازی سایت آنها برداشته شده است.

وی اضافه کرد: براساس قرارداد موجود، پیمانکار موظف به بهره گیری از توان نیروی انسانی و تجهیزاتی داخل کشور با اولویت است.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: در این خصوص با تشکیل کارگروه هایی برای مراجعه به صنایع داخلی و شناسایی این ظرفیت ها تلاش می شود بیشترین استفاده از توانمندی های داخلی در ساخت این نیروگاه ها انجام شود.

وی درباره اجرای مسئولیت های اجتماعی نیروگاه اتمی بوشهر گفت: همه صنایع بزرگ در دنیا عهده دار مسئولیت های اجتماعی هستند و در این خصوص نیروگاه اتمی بوشهر سال گذشته با حمایت سازمان انرژی اتمی ایران ماده قانونی را به تصویب رساند که این امکان را به نیروگاه می دهد تا قدم های بلندتری در زمینه ایفای مسئولیت های اجتماعی خود بردارد.

احمدیان اضافه کرد: با تصویب آیین نامه اجرایی این قانون در دولت امیدواریم ، مسئولیت های اجتماعی نیروگاه اتمی بوشهر که تا به امروز به صورت پراکنده انجام می شد با انسجام و قدرت بیشتری اجرا شود.

وی یادآور شد: نیروگاه اتمی بوشهر در اجرای مسئولیت های اجتماعی خود احداث مرکز آموزشی مجهز، اورژانس هسته ای و عمومی را در بوشهر آغاز کرده است که انتظار می رود با تصویب آئین نامه اجرایی این قانون، این حرکت با شتاب بیشتری انجام شود.

احمدیان با اشاره به تولید 7 میلیارد و 450 میلیون کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر و تحویل آن به شبکه سراسری در سال گذشته گفت: این نیروگاه در سال 1396 یکی از بهترین رکوردهای تولید برق را برجا گذاشت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اضافه کرد: در زمان حاضر نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات برنامه ریزی شده از مدار خارج است که امیدواریم تا 2 هفته آینده وارد مدار تولید شود.

وی با اشاره به سال تولید و حمایت از کالای ایرانی افزود: تلاش می شود در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در بهره برداری، تعمیرات، نگهداری و پشتیبانی فنی تا حد توان از توانمندی صنایع و متخصصان داخلی استفاده شود.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا وسیما، تاریخ انتشار: 23فروردین 1397، کدخبر:  ۲۱۰۰۹۹۷،www.iribnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
ایران باید از ان پی تی هم خارج شود وقتی دشمنان ما بمب هسته ای دارند چرا ما نداشته باشیم
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
امیدوارم این امادگی برای بازگشت به شرایط نخستین انرژی اتمی ایران باشه
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
0
علم هسته ای در ایران موجود است بلافاصله بعد از خروج امریکا میتوانیم به شرایط قبلی بازگردیم
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین