سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۱۴۰۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۱
مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به نامگذاری امسال از مسئولان و فعالان عرصه های مختلف خواست از جزیره کیش به عنوان یک کالای ایرانی برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی کشور حمایت کنند.

شعار سال: محمد ابراهیم انصاری لاری در هفتاد و هشتمین جلسه شورای اداری کیش با تقدیر از حاضران در این نشست و اقدامات انجام شده در نوروز ۹۷ به همت بخش های مختلف گفت: سال جدید را به همه مردم شریف کیش در همه حوزه ها تبریک عرض می کنم و در این ایام آغازین سال ۹۷ آرزومندم همگان مشمول رحمت پروردگار قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی گفت: همه کشور متاثر از این شعار سال است و ما نیز در مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد کیش باید خود را آماده کنیم ضمن حفظ رونق و نشاط اقتصادی در حوزه های مختلف این شعار را سر لوحه خود قرار دهیم و در حد مقدورات و وظیفه ای که داریم در جهت تحقق این شعار اساسی وکلیدی در حوزه اقتصاد ملی تلاش کنیم.

وی با اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده توسط معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با تحلیل اطلاعات عرضه شده و استخراج عبرت ها و پیام ها، چراغ راهی برای سال های آتی فراهم کنیم. این آمارها می تواند برای سال آینده محل بحث و هدایت ما به راه های مثبت در جهت پذیرایی شایسته از گردشگران باشد و اگر به درستی تحلیل و بررسی شود حتی می تواند مبنای برنامه ریزی های کلان کیش باشد.

دکتر انصاری لاری افزود: کاری که امسال شروع شد استراتژی کلانی است که مجموعه فعالان این عرصه به اتفاق صاحب نظران و مشاوران به این نتیجه رسیدند که ما حوزه رقابت منطقه آزاد کیش را در میان مقاصد گردشکری به خوبی ترسیم کنیم. محدودیت اعمال شده ورود خودرو و اندک افزایش هزینه ورود خودرو برای حرکت در این مسیر استراتژیک است.

وی ادامه داد: باید با مدیران و فعالان اقتصادی کیش به جمع بندی روشنی برسیم که حوزه رقابت جزیره کیش در گردشگری کجاست. آیا ما هم مثل دیگر نقاط کشور که سعی در رقابت برای معرفی بهتر خود نسبت به دیگر شهرها دارند باید در چنین فضایی به رقابت بپردازیم یا وظیفه داریم به عنوان نقطه برتر گردشگری کشور باعث جذب بخشی از گردشگرانی شویم که خارج از کشور را برای سفر انتخاب می کنند.

به گفته انصاری لاری، اگر بتوانیم سالانه ۱۰ تا ۲۰ درصد از کسانی که مقاصد سفرشان کشورهای اطراف است را به کیش جذب کنیم به کالای ایرانی و کشور خدمت کرده ایم. ما جزیره کیش را به عنوان یک کالای برتر ایرانی می دانیم. اگر قرار است در کشور کالای ایرانی تولید شود باید روز به روز کیفیت شان بیشتر شود و تاکید مقام معظم رهبری نیز بر حمایت از تولیدات با کیفیت است تا مورد توجه و استقبال مردم و در یک چرخه عرضه و تقاضا قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: همه ما می دانیم که کالای برتر ایرانی باید مورد حمایت قرار گیرد اما گاهی در ذهن و سخن برخی مسئولان شاهد یک سوء تفاهم نسبت به کل مناطق آزاد و بعضی اوقات به صورت خاص نسبت به جزیره کیش هستیم. یکی از وظایف ما در سال جدید تلاش برای زدودن این سوء تفاهم وسوء ظن است و یکی از وظایف جدی ما عرضه این کالای برتر با کیفیت بهتر است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه رقابت ما اینجاست ۱۲ میلیون نفر در سال ۹۶ به سفر خارجی رفتند که ۹۵ درصد برای تفریح سفرکردند و از این آمار ۹۰ درصد به کشورهای امارات و ترکیه رفتند. اگر ما بتوانیم ۲۰ درصد از این آمار را جذب بکنیم کاری کرده ایم. اگر در رقابت با دیگر شهرهای کشور خودمان گردشگر مقاصد داخلی را جذب کنیم کاری نکرده ایم بلکه یک رقابت داخلی روی داده که کمکی به اقتصاد کشور و حمایت از کالای ایرانی نکرده ایم.

وی تاکید کرد: در همه حوزه ها نیازمند یک نوع تسامح و تساهل هستیم اگر در حوزه اقتصاد سرمایه گذاران ما از پرداخت مالیات معاف هستند باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم ضمن حفظ اصول اسلام و موازین شرعی قائل به نوعی تسامح و تساهل باشیم. اگر قرار است همین برخوردی که در همه جا هست در کیش هم داشته باشیم چطور می توانیم مردم کشورمان را از سفر به امارات و ترکیه منصرف بکنیم و به کیش بیاوریم.

انصاری لاری ابرازداشت: آیا رفتن این مردم به کشورهای همسایه آسیب اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بیشتری در پی دارد یا سفر آنها به کیش حتی با پذیرفتن نوعی تسامح و تساهل که باید در رفتارهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشیم. اگر ما کیش را به این سمت ببریم می توانیم این رقابت را هدایت کنیم و نقش موثری در اقتصاد ملی داشته باشیم. این موضوع یکی از برنامه های ما در سال جدید است و در این جلسه از امام جمعه کیش، روحانیون و همه مسئولان و فعالان عرصه های مختلف درخواست می کنم در این مسیر به ما کمک کنند تا از آموزه های دینی و شرعی نلغزیم.

وی ادامه داد: این موضوع را به عنوان راهبرد داشته باشیم و با مراقبت روحانیون معزز و اصحاب فکر، فرهنگ، اقتصاد و فعالان گردشگری پیش ببریم تا این سیاست سایه خود را برعملکرد نیروی انتظامی، نیروهای نظامی وهمه بخش ها بیفکند و درکنار این تسامح وتساهل پایبندی به ارزش ها و اصول را هم مراقبت کنیم.

دکتر انصاری لاری تحول و نوگرایی در حوزه منابع مالی، تامین زیرساخت های فرودگاهی، بندری، تامین انرژی، توسعه فضاهای شهری، ارائه بسته های سرمایه گذاری به همراه برخورد فعال و غیر منفعلانه و ایجاد صندوق سرمایه گذاری برای تامین منابع مالی پروژه ها را از دیگربرنامه های سال جدید برشمرد.

وی بر برخورد مناسب با ارباب رجوع ودوری از فساد اقتصادی تاکید کرد واز مقابله جدی و پیگیرانه با مسئولان و کارکنانی که برخورد نامناسب و کارشکنانه با مردم دارند خبر داد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار 23 فروردین 97، کدمطلب:4269656، www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
برگزیده ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
0
0
امیدوارم که این خواهد شد ها هرچه صورت به شد تبدیل بشن:)))
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین