سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۱۴۳۵
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان دردفاع مقدس گفت: وقوع 175هزار طلاق و کاهش ازدواج در پارسال در کشور، خطر فروپاشی خانواده را گوشزد می کند و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.
شعارسال:رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان دردفاع مقدس گفت: وقوع 175هزار طلاق و کاهش ازدواج در پارسال در کشور، خطر فروپاشی خانواده را گوشزد می کند و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

مریم مجتهد زاده روز چهارشنبه در نشست مشاوران بانوان فرمانداری های خوزستان که در محل استانداری در اهواز برگزار شد اظهار کرد: باید با برنامه ریزی و اراده جمعی و همکاری سازمان های مردم نهاد و دستگاه های دولتی برای تحکیم بنیان خانواده تلاش کنیم.

وی با تاکید بر نقش زنان در دفاع مقدس گفت: همه سرداران و کسانی که در دوران دفاع مقدس حضور مستقیم داشته اند، به تاثیر حضور زنان و نقش پیش برنده آنها در این دوران واقف هستند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان دردفاع مقدس ادامه داد: تشکیل سازمان زنان و رئیس دایره زنان در استان ها در سازمان های زیرمجموعه ستاد کل نیروهای مسلح، بر اهمیت و اهتمام نظام به نقش زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس دلالت دارد.

رییس سابق مرکز امور زنان و خانواده، با بیان اینکه دوران دفاع مقدس به هیچ جناح و گروهی وابسته نیست، گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس دورانی تاریخی و هویت ساز بوده و خوزستان

سرزمین معطر به عطر شهداست که وقتی جوانان به این مناطق می روند هویت پیدا می کنند.

مجتهد زاده از برگزاری کارگاه آموزشی برای بانوان در سطح کشور خبر داد و گفت: یک هزار و 500 نفر از نخبگان اجتماعی و علمی در کشور که 50 نفر آنها از خوزستان هستند شناسایی شده که از طریق ویدیو کنفرانس در پنج جلسه سه ساعته به آنها آموزش داده می شود تا سپس با دادن آموزش به دیگران اقدام کنند.

**دولت باید در بین مردم اعتمادسازی کند

مشاور استاندار خوزستان در امور بودجه برنامه ای و توسعه منابع انسانی نیز گفت: دولت، استانداری ها و دستگاه های اجرایی باید در بین مردم از جنبه های مختلف سیاسی، اقتصادی اعتمادسازی کنند تا وضعیت برای سرمایه گذاری در کشور و استان مناسب باشد.

یدا... مهر علیزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص اشتغال در خوزستان افزود:علاوه بر200هزار میلیارد ریال اعتبار بانک ها، پارسال100 هزار میلیارد ریال تسهیلات روستایی و 22 هزار میلیارد ریال مشاغل خانگی و تفاهم نامه کمک های فنی مالی، 26 هزار میلیارد ریال از منابع پیش بینی دولت نیز به امر ایجاد اشتغال در خوزستان تخصیص یافت.

وی ادامه داد: بیش از 167 هزار میلیارد ریال برای اشغال فراگیر در خوزستان هزینه شد و تاکنون چهار هزار و 600 میلیارد ریال آن به شکل تسهیلات به مردم اعطا شده است.

** سند توسعه زنان تدوین می شود

سرپرست اداره کل بانوان استانداری خوزستان نیز گفت: تدوین سند توسعه زنان از سوی استانداری خوزستان و متخصصان امر(دانشگاه شهید چمران) در حال تدوین است.

سیده فرانک موسوی ادامه داد: وضعیت کلی زنان خوزستان را در برخی شاخص ها نداریم که باید از سوی فرمانداری ها آماده شود تا بتوانیم نقاط ضعف در این حوزه به ویژه در بحث اشتغال را رفع کنیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری ایرنا ، تاریخ انتشار 23فروردین 97، کد خبر: 82884484، www.irna.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
این نشان از این دارد که بنیان های اجتماعی در کشور در حال سست شدن است و باید برای احیای آن کاری های انجام داد
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
باید خیلی خیلی قبل تز ها به این فکر ها میفتادن
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
0
0
وقتی که فقط برای خانواده های سنتی مسئله ازدواج صرفا مهمه امار همینجور افزایش پیدا میکنه
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۷
0
0
طلاق چقدر اثار سوئی برای جامعه داره
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۷
0
0
طلاق چقدر اثار سوئی برای جامعه داره
ا.ف75
ناشناس
United States
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
0
0
اگهمه چیز به ریشه های اقتصادی فرهنگی ما برمیگرده جایی که شناخت و اطلاعات و توانایی حفظ خانواده در بین جوانان ما نیست
س.د۷۶
ناشناس
United States
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
0
0
اگهمه چیز به ریشه های اقتصادی فرهنگی ما برمیگرده جایی که شناخت و اطلاعات و توانایی حفظ خانواده در بین جوانان ما نیست
س.د۷۶
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
0
0
علاوه بر مشکلات اقتصادی و فرهنگی ک باعث به وجود اومدن همچپین مشکلاتی میشه اگه از همون ابتدا به شیوه تربیتی رو این موضوعات کار میشد شاید وضع بهتر بود البته مثل اینک الان ی سری اقدامات تو این زمینه صورت گرفته ک باز جای شکرد اره م.ق75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین