سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۱۵۲۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: هر هفته از سوی دستگاه ها درخواست افزایش فوق العاده حقوق داریم و افزایش امتیازات شغلی به معنای افزایش حقوق نیست.

شعار سال: جمشید انصاری در مورد نامه منتشر شده وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور در رابطه با درخواست افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال 97، اظهار داشت: مسئولان دستگاه های اجرایی چنین درخواست هایی را از این سازمان و دولت مطرح می کنند که صرف نظر از بحث تامین منابع مالی مورد نیاز برای انجام این درخواست ها که یک بخش مهم از تصمیم گیری های دولت برای تحقق این پیشنهادات را تشکیل می دهد، بررسی های مختلفی نیز از سوی این سازمان و کمیسیون های دولت در این رابطه با توجه به قانون و آیین نامه اجرایی صورت می گیرد.
وی افزود: در ماده ٥٠ قانون برنامه پنجم اجازه داده شده بود که امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با تصویب دولت تا ٥٠ درصد افزایش یابد که به دلیل محدودیت مالی در طول سه سال گذشته تصمیمی در مورد درخواست های واصله در این مورد گرفته نشده است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر، درخواست های متعددی از سوی دستگاه های مختلف برای افزایش تا 50 درصدی امتیازات شغلی وجود داشته و دارد، تأکید کرد: بعضا درخواست دستگاه های اجرایی این است که امتیازات بیشتر برای کارمندان خود را پیگیری کنند، در حالی که دولت در تصمیم گیری برای این موارد به ملاحظات متعددی توجه می کند که یکی از این عوامل امکان تأمین منابع مالی است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: درخواست وزارت جهاد کشاورزی به صورتی غیر متعارف رسانه ای و خبری شد، در حالی که ما در سازمان هفته ای حداقل یک نامه از دستگاه ها برای افزایش فوق العاده ها و نظایر آن را داریم، ما نیز بررسی می کنیم. اگر امکان داشته باشد، در چارچوب قانون و امکانات دولت پیشنهاد می دهیم و این رویه ایی کاملا عادی تلقی می شود.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبه مورد اشاره متضمن افزایش پرداختی برای کارمندان سازمان مالیاتی نبوده و صرفا یک تغییر در مبانی پرداخت حقوق کارکنان آن سازمان است، گفت: این مصوبه به معنای افزایش حقوق نیست، بلکه کارکنان این سازمان از محل ماده 217 قانون مالیات های مستقیم که مربوط به درآمدهای مالیاتی است، دریافتی هایی داشتند که قانونی هم بود. در مصوبه ای که دولت تصویب کرده اجازه داده است نسبت به اعمال افزایش ٥٠ درصدی در امتیازات اقدام کنند، به شرطی که معادل آن از پرداختی های موضوع ماده 217 کم کنند و در بند سه تصویب نامه قید شده است که با این مصوبه نباید هیچ افزایشی در پرداختی کارکنان سازمان امور مالیاتی ایجاد شود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: لذا فقط مبانی و محل پرداخت حقوق تغییر کرده است و افزایش پرداختی در کار نبوده است . در واقع قبلاً در فیش حقوقی پرداخت هایی در بخش «سایر» اعمال می شد که اکنون به عنوان حقوق و مزایای مستمر اعمال می شود، اما جمع پرداختی افزایش نخواهد داشت و این موضوع بیشتر برای انضباط در پرداختی ها و افزایش رضایت مندی کارکنان آن سازمان بوده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت اطلاع رسانی مخبر، تاریخ 19 فروردین 97، کد مطلب: 4425935: www.mokhbernews.ir


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
مسلما با این وضع تورم در کشور حقوق ها هم باید به اندازه قابل ملاحظه ای بالا بروند
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
انقدر این تورم بالا رفته که هرچه زودتر هم باید این افزایش رخ بده
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
حیف کسی نیست برای کارگران و معلمان بیچاره درخواست افزایش حقوق بده
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین