سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۱۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
مأموری که انجام وظیفه در سیلاب اخیر باران را در ایلام رها نکرد، گفت: برطرف‌کردن ترافیک را در سیلاب وظیفه خود می‌دانم.

شعار سال: گذشت و ایثار دو واژه مقدس در ادبیات ماست. همیشه و هر زمان در طول تاریخ بشریت از خود گذشتگی جایگاهی بس ژرف در ارزش‌های انسانی داشته است و از جمله خصوصیات اخلاقی والا به‌شمار می‌رفته است. هر جامعه‌ای بسیاری از پیشرفت‌های خود را مرهون و مدیون افرادی بوده است که در راه ایجاد آبادی و ترقی سرزمین خود از خواسته‌ها و امیال خود گذشتند و رفاه و آسایش و امنیت مردم را بر رفاه و آسایش و امنیت خود ترجیح دادند.

میان خیل عظیم این گونه افراد هستند و بوده‌اند افرادی که به‌عنوان نماد جمهوری اسلامی ایران و با یونیفرم‌های مشخص دست به اقدامی می‌زنند که آن اقدام هرچند ممکن است کوچک باشد اما موجب آسایش، امنیت و رفاه مردم می‌شود و این مهم در ذهن‌ها می‌ماند و مورد احترام مردم قرار می‌گیرد.

اقدامی که در شرایط سخت و بحرانی است که خوبی کردن مفهوم واقعی خود را می‌یابد و به‌قولی روزگار سخت است که خمیره و ذات انسان‌ها را می‌نمایاند.

گفت‌وگو با افسر وظیفه‌شناس ایلامی در سیلاب اخیر

یکی از این اقدامات انجام وظیفه مأمور راهنمایی و رانندگی ایلام در سیلاب باران است که علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت در اذهان مردم، مردم‌داری را در شرایط سخت به‌جا آورده و ذهنیت خوب از نیروی انتظامی را بین مردم حادث کرده است.

بررسی فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب نیز بیشتر مطالب خود را به این حرکت انسانی اختصاص داده‌اند. خبرگزاری تسنیم در ایلام که همواره در انتشار روح ایثار و گذشت و مردم‌داری پیشقدم است گفت‌و‌گویی با استوار بهروز نصیری خالق ایثار و گذشت که سیل و بارش باران مانع از انجام‌ وظیفه وی نشد، انجام داده است که در پی می‌آید.

خودتان را معرفی کنید؟

بهروز نصیری 29ساله و استوار دوم جمعی پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام هستم.

می‌دانید تصویر شما در فضای مجازی پخش شده است؟

نصیری: اخیراً متوجه شدم و در زمان انجام وظیفه به موضوع مطلع نبودم روز بعد از طریق دوستان متوجه شدم.

 چه‌احساسی نسبت به موضوع دارید؟

نصیری: احساس همراهی و همدلی و کمک به مردم در شرایط سخت برایم خوشایند و مسرت‌بخش است و از اینکه خادمی مردم را در زمان بارندگی و سیل ایلام انجام داده‌ام احساس شعف می‌کنم اما از اینکه تصویر من در فضای مجازی منتشر شده است نه خوشحال شده‌ام نه ناراحت، چرا که معتقدم وظیفه ما در نیروی انتظامی خدمت به مردم است و انجام وظیفه برای من و سایر پرسنل ناجا امری ذاتی است و اما خوشحال شدم برای آن‌که در استان ولایت‌مدار ایلام هستند و بوده‌اند کسانی که قدرشناس اقدامات ولو کوچک خدمتگزاران خود در ناجا هستند.

بعد از انتشار عکس شما در فضای مجازی و رسانه‌ها چه‌احساسی دارید؟

نصیری: خدا را شکر می‌کنم که توانسته‌ام به‌‌عنوان سرباز مقام معظم رهبری در کسوت پلیس لبخندی بر لبان شهروندان ایلامی که در سیلاب گرفتار بودند بنشانم، اعتماد مردم به پلیس را افزایش دهم و شهروندان ایلامی را با برطرف شدن ترافیک زودتر به منزل رسانده‌ام.

 چه شد که در سیل اقدام به برطرف‌کردن ترافیک کردی؟

نصیری: در شامگاه چهارشنبه که سامانه بارشی در ایلام شروع به باریدن کرد در خدمت سرهنگ ناصری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بودم، به‌دستور وی به چهارراه رسالت ایلام که روز قبل عملیات زیرگذر آن شروع شده است رفتم، با حجم ترافیک بالا تردد به‌سختی امکان‌پذیر بود و جاری شدن سیل به ترافیک و انحراف وسایل نقلیه منجر شد.

درنگ جایز نبود من و سرهنگ ناصری از خودرو پایین آمدیم و به رفع و رجوع ترافیک و کمک به خودروهای گرفتار در سیل اقدام کردیم که من در یک لاین و سرهنگ ناصری در لاین دیگر به شهروندان گرفتار در ترافیک کمک و ترافیک را روان کردیم.

تصور داشتی به‌خاطر این حرکت مورد تشویق قرار بگیری؟

نصیری: به هیچ وجه، انجام وظیفه ذاتی بود و ما به‌عنوان پلیس در هر حال کنار مردم و برای مردم و در خدمت مردم هستیم.

از طرف مسئولان و رده مافوق تشویق شدید؟

نصیری: از طرف سرهنگ ناصری رئیس پلیس راهور تشویق شده‌ام و رده فرماندهی هم قرار است روز یکشنبه آینده تشویق صورت گیرد.

برای مردم ایلام چه‌پیامی دارید؟

نصیری: از مردم قدرشناس ایلام که کوچکترین اقدام خادمین خود در نیروی انتظامی را رصد می‌کنند و مورد تقدیر قرار می‌دهند سپاسگزار و امیدوارم خود و همکارانم در پلیس بتوانیم شاکر همت و بزرگواری این مردم با خدمت بیشتر و انگیزه الهی و افزون‌تر باشیم. از مردم تشکر می‌کنم و سپاسگزارم.

در ادامه گفت‌وگو و به‌قصد تشکر از اقدام انسانی و گذشت و ایثار این درجه‌دار وظیفه‌شناس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان ایلام با سرهنگ محسن ناصری به گفت‌وگو نشستیم.

سرهنگ محسن ناصری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: عالم محضر خداست و بهترین داور و منعکس کننده او است.

وی با بیان شرح ماجرای اقدام و گذشت استواردوم بهروز نصیری گفت: در بارندگی اخیر با توجه به وضعیت جوی، شروع به ساخت زیرگذر و روگذر چهارراه رسالت حجم ترافیک بالا و سیل نیز مضاف به موضوع شد که خودم و سرکار استوار درنگ را جایز نمی‌دانستیم و با آمدن به کف خیابان به ساماندهی ترافیک و کمک به شهروندان گرفتار در سیل و ترافیک اقدام کردیم.

رئیس پلیس راهور استان ایلام با ذکر این نکته که عالم محضر خداست متذکر شد و گفت: من از قدردانی مردم ایلام نسبت به خادمین خود در پلیس راهور استان تشکر می‌کنم و به‌پاس این قدردانی از خادمین خود نوید آن را می‌دهم که با خدمت مضاعف و تلاش بیشتر در خدمت این مردم بزرگوار باشم.

سرهنگ حسن کاظمی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: خواسته مردم در خصوص تشویق استوار بهروز ناصری انجام می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی ایلام گفت: روز یکشنبه آینده در مراسم صبحگاه از این پلیس وظیفه‌شناس به‌نحو شایسته تقدیر می‌شود.

کاظمی در پایان تصریح کرد: ما در مجموعه پلیس استان به خادمی مردم خوب و شهیدپرور و ولایت‌مدار افتخار می‌کنیم و از عنایت مردم سپاسگزاریم.

انجام وظیفه مأمور راهنمایی و رانندگی ایلام در سیلاب باران تقدیر و تشکر آحاد مردم ایلام، گروه‌های مجازی و مسئولان را در پی داشت و امید است این حرکت مسئولان و کارکنان ارگان‌ها و نهادهای دولتی را مجاب کند تا در غم و شادی با دیگران شریک باشند و بدانند به این مردم که نیکی کنند و بدانند مردم قدرشناس خدمت را فراموش نکرده و نمی‌کنند و در همین راستا مردم هرگز محبت شما را فراموش نمی‌کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 24 فروردین 97، کدمطلب: 1699443 ، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین