سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۱۹۳۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۱
توجه مراجع قضایی را به این امر جلب می‌کنم که افرادی چون مرتضوی هنوز در بدنه دستگاه قضایی هستند. این‌گونه افراد که برای دستگاه قضایی و حاکمیت کشور، مشکل ایجاد کرده‌اند، کم نیستند و هزینه‌هایی را برای کل حاکمیت ایجاد می‌کنند.
شعارسال: صالح نیکبخت، حقوقدان در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:سعید مرتضوی که زمانی به عنوان عالی‌ترین مقام قضایی دادگستری شهر تهران مشغول به کار بود، در حال حاضر مهره‌ای سوخته است و طرح نام او در مطبوعات به معروف‌ماندنش بیشتر کمک می‌کند. با این حال اقدام او در عدم معرفی خود به مقامات قضایی موضوعی است که باید درس بسیار از آن آموخت. اگر دستگاه قضایی پیش از انتخاب اشخاصی مانند سعید مرتضوی برای تصدی مراجع قضایی مهم چون دادستانی تهران، آسیب‌شناسی می‌کرد و مانع می‌شد، اکنون دستگاه قضایی نه با پدیده‌ای همچون مرتضوی روبه‌رو می‌شد و نه برای دستگیری‌اش مشکلی به وجود می‌آمد.

واقعیت این است که از همان ابتدا که سعید مرتضوی به عنوان قاضی دادگاه مطبوعات انتخاب شد و اقداماتی علیه مطبوعات و فعالان سیاسی و مدنی به عمل می‌آورد و دور و نزدیک و آشکار و پنهان او را تایید و ستایش می‌کردند؛ مشخص بود که او تنها نیست و قطعا عقبه و پشتیبانانی دارد.

بدیهی است که این عقبه مرتضوی را تنها نخواهد گذاشت. اگرچه این عقبه به دلیل اثبات مجرم بودن مرتضوی و محروم شدنش از تصدی شغل قضایی مادام‌العمر، علنا از او حمایت نمی‌کند اما بدون شک در نهان از او حمایت خواهند کرد. جای تعجب است که می‌توانیم در کشور عوامل مخالف حاکمیت را در هر جا که باشند به راحتی و بلافاصله شناسایی و دستگیر ‌کنیم اما لیکن حمایت از مرتضوی تا آنجا ادامه یافته است که قادر به دستگیری او نیستیم.

پنهان بودن او بیش از سه ماه بعد صدورحکم محکومیتش باورکردنی نیست. باید توجه داشت که شخص مرتضوی مهم نیست بلکه اقدامات مرتضوی از اهمیت بیشتری برخوردار است که قطعا بدون پشتیبانی انجام نشده است. اگرچه یکی از مقامات عالی قوه قضاییه اعلام کرده که مرتضوی پنهان شده اما دستگیری شخصی که با محافظ و اتومبیل‌های مشخص اینجا و آنجا حضور پیدا کرده و مشغول کار و فعالیت تجاری یا غیرتجاری است، چندان مشکل نیست.

زیرا مرتضوی خانه و زندگی دارد و نیز آن‌طور که گفته می‌شود در شهر و زادگاهش به فعالیت‌هایی نیز اشتغال داشته است. در پایانه این نوشتار توجه مراجع قضایی را به این امر جلب می‌کنم که افرادی چون مرتضوی هنوز در بدنه دستگاه قضایی هستند. این‌گونه افراد که برای دستگاه قضایی و حاکمیت کشور، مشکل ایجاد کرده‌اند، کم نیستند و هزینه‌هایی را برای کل حاکمیت ایجاد می‌کنند. این هزینه بسیار گران‌تر و بیشتر از هزینه‌هایی است که دیگران ایجاد کرده و به‌فوریت دستگیر شده و... بنابراین اگر می‌خواهند چنین موضوعی تکرار نشود بهتر است کسانی که با اقدامات تند و خشن علیه متهمان ایجاد هزینه کرده‌اند، شناسایی و به اقدامات‌شان پایان داده شود زیرا بروز این عوامل لزوما در کهریزک نخواهد بود و در کشور مواردی مانند کهریزک فراوان است.

 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری  ساعت 24 ، تاریخ انتشار: 26فروردین 1397، کدخبر:  345505،www.saat24.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
وجود این ادم ها هم برای نظام و هم برای قوه قضاییه همش هزینه داره
باید سریع تر اقدام بشه
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
واقعا نمیتونن به سرعت پیداش کنن؟ یعنی کجا میتونه رفته باشه؟
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین